Petra Vlhová obrovský slalom Semmering 1. kolo online

28. 12. 2022 |

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová v prvom kole obrovského slalomu žien Svetového pohára v alpských disciplínach v rakúskom  Semmeringu v piatok 28. decembra 2018. FOTO TASR – Pavel Neubauer

Petra Vlhová nastúpi dnes na 2. obrovský slalom sezóny v rakúskom Semmeringu. Dnešné 1. kolo štartujeme online od 10:00. Sledujte s nami 2. kolo obrovského slalomu v Semmeringu.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla v utorok najlepší výsledok v prebiehajúcej sezóne Svetového pohára. V obrovskom slalome v rakúskom Semmeringu obsadila druhé miesto, keď zaostala za Američankou Mikaelou Shiffrinovou o 13 stotín sekundy.

Vlhová bola po úvodnom kole na druhej pozícii so stratou 72 stotín na Shiffrinovú a v ďalšej jazde mala najlepší čas spomedzi všetkých pretekárok (1:01,10 min). Na víťazku to síce v súčte nestačilo, no Slovenka prekonala svoje doterajšie maximum v tejto sezóne - tretie miesto, ktoré obsadila štyrikrát.

"Konečne iné číslo ako tri. Nerodilo sa to však ľahko, potrebovali sme chytiť lepší pocit z jazdy, ale postupne sa to zlepšuje," uviedol po pretekoch asistent trénera Matej Gemza. Vlhovej vyšla druhá jazda o poznanie lepšie ako Shiffrinovej, bola rýchlejšia o viac ako pol sekundy. Manko z predošlého kola však bolo privysoké, za čo dal Gemza kredit líderke celkového poradia: "Peťa neurobila chyby, bolo to o štarte. Mikaela dokázala lepšie prejsť cez malé terénne vlny, získala rýchlosť a už sa to viezlo."

Vlhová podala kvalitný výkon napriek žalúdočným problémom. Priznala, že prvé kolo bol boj a uvažovala aj o odstúpení z pretekov. "Rozmýšľala som nad tým, ale veľmi som to neriešila. Necítila som sa dobre. Nechala som tomu čas, som rada, že som bola v poriadku a som tu," uviedla 27-ročná lyžiarka po pretekoch. Ďalšie komplikácie ju čakali aj na trati, ktorá nebola v ideálnom stave v dôsledku pomerne vysokých teplôt. Tento faktor však Slovenku podľa jej slov neovplyvnil a podobný názor mal aj asistent trénera: "Trať bola premrznutá, ale kvôli počasiu nie úplne rovná. Pretekárky idú v niektorých miestach naslepo a tým pádom to nevyzerá veľmi esteticky."

Petra Vlhová Semmering

Utorňajší obrovský slalom v Semmeringu bol náhrada za zrušené preteky v rakúskom Söldene. V stredu boli na programe preteky v rovnakej disciplíne a trať na tento "obrák" stavia práve Gemza. "Rozprávala som sa s ním a určite sa bude snažiť postaviť čo najlepšie pre mňa," povedala Vlhová.

Samotný tréner bol v tejto téme zdržanlivejší: "Uvidím, čo mi dovolí trať a organizátori." Po dnešnom druhom obrovskom slalome čaká vo štvrtok pretekárky v rovnakom dejisku ešte nočný slalom.

SP v zjazdovom lyžovaní žien

Petra Vlhová obrovský slalom Semmering 1. kolo online prenos dnes od 10:00

62 dôležité Do cieľa sa dostala jediná česká zástupkyňa Adriana Jelínková, ktorá však mala ďaleko od postupu a stratila približne päť sekúnd na Gutovú-Behramiovú.
61 dôležité Fínska pretekárka Erika Pykäläinenová tiež prvé kolo nedokončí.
59 dôležité Piera Hudsonová sa do cieľa nedostala a je diskvalifikovaná.
56 dôležité Švédska pretekárka Hilma Lövblomová časom útočila na postup do druhého kola, lenže po chybe nešťastne končí.
47 dôležité Vanessa Kasperová svoju jazdzu nedokončila a je ďalšou diskvalifikovanou pretekárkou.
38 dôležité Tina Robniková je štvrtou diskvalifikovanou pretekárkou prvého kola.
29 dôležité Tretia takúska pretekárka v rade Katharina Huberová sa nedostala ani do cieľa, pretože ju zastavil pád a je diskvalifikovaná!
23 dôležité Novozélandská pretekárka Alice Robinsonová predviedla svoju typickú jazdu s množstvom rizika, ktoré však prispelo k chybe, po ktorej predčasne končí.
16 dôležité Tretia domáca pretekárka Ramona Siebenhoferová síce prišla do cieľa, ale poslednú modrú bránku neprešla regulárnym spôsobom, a tak je prvou diskvalifikovanou v dnešných pretekoch!
7 dôležité Mikaela Shiffrinová si držala tesný náskok na medzičasoch v porovnaní s Gutovou-Behramiovou, ale v cieli napokon stráca 22 stotín, napriek tomu však v druhom kole určite môže bojovať o víťazstvo.
5 dôležité Petra Vlhová žiaľ asi nebude príliš spokojná, ale latka je nastavená až príliš výkon, a tak je v cieli až na priebežnom štvtom miesto so stratou takmer sekundy a pol!
4 dôležité Avšak nestačíme sa čudovať, pretože skúsená švajčiarska pretekárka Lara Gutová-Behramiová išla neuveriteľnú jazdu a Bassinovú porazila o priepastných 81 stotín!
3 dôležité Lenže Marta Bassinová potvrdila, že je špcialistka na túto disciplínu, získala náskok na Hectorovú už vo vrchnej časti a aj keď sa postupne zmenšil, tak ide do čela s časom 1:00,04!
2 dôležité Sara Hectorová predviedla o dosť lepší výkon, postupne dokázala zrýchľovať a v cieli bola rýchlejšia až o 89 stotín ako Worleyová!