Petra Vlhová obrovský slalom Semmering 1. kolo online

28. 12. 2022 |
 

Petra Vlhová nastúpi dnes na 2. obrovský slalom sezóny v rakúskom Semmeringu. Dnešné 1. kolo štartujeme online od 10:00.

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová v prvom kole obrovského slalomu žien Svetového pohára v alpských disciplínach v rakúskom  Semmeringu v piatok 28. decembra 2018. FOTO TASR – Pavel Neubauer

Petra Vlhová nastúpi dnes na 2. obrovský slalom sezóny v rakúskom Semmeringu. Dnešné 1. kolo štartujeme online od 10:00. Sledujte s nami 2. kolo obrovského slalomu v Semmeringu.

Petra Vlhová obrovský slalom Semmering 1. kolo online

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla v utorok najlepší výsledok v prebiehajúcej sezóne Svetového pohára. V obrovskom slalome v rakúskom Semmeringu obsadila druhé miesto, keď zaostala za Američankou Mikaelou Shiffrinovou o 13 stotín sekundy.

Vlhová bola po úvodnom kole na druhej pozícii so stratou 72 stotín na Shiffrinovú a v ďalšej jazde mala najlepší čas spomedzi všetkých pretekárok (1:01,10 min). Na víťazku to síce v súčte nestačilo, no Slovenka prekonala svoje doterajšie maximum v tejto sezóne - tretie miesto, ktoré obsadila štyrikrát.

"Konečne iné číslo ako tri. Nerodilo sa to však ľahko, potrebovali sme chytiť lepší pocit z jazdy, ale postupne sa to zlepšuje," uviedol po pretekoch asistent trénera Matej Gemza. Vlhovej vyšla druhá jazda o poznanie lepšie ako Shiffrinovej, bola rýchlejšia o viac ako pol sekundy. Manko z predošlého kola však bolo privysoké, za čo dal Gemza kredit líderke celkového poradia: "Peťa neurobila chyby, bolo to o štarte. Mikaela dokázala lepšie prejsť cez malé terénne vlny, získala rýchlosť a už sa to viezlo."

Vlhová podala kvalitný výkon napriek žalúdočným problémom. Priznala, že prvé kolo bol boj a uvažovala aj o odstúpení z pretekov. "Rozmýšľala som nad tým, ale veľmi som to neriešila. Necítila som sa dobre. Nechala som tomu čas, som rada, že som bola v poriadku a som tu," uviedla 27-ročná lyžiarka po pretekoch. Ďalšie komplikácie ju čakali aj na trati, ktorá nebola v ideálnom stave v dôsledku pomerne vysokých teplôt. Tento faktor však Slovenku podľa jej slov neovplyvnil a podobný názor mal aj asistent trénera: "Trať bola premrznutá, ale kvôli počasiu nie úplne rovná. Pretekárky idú v niektorých miestach naslepo a tým pádom to nevyzerá veľmi esteticky."

Petra Vlhová Semmering

Utorňajší obrovský slalom v Semmeringu bol náhrada za zrušené preteky v rakúskom Söldene. V stredu boli na programe preteky v rovnakej disciplíne a trať na tento "obrák" stavia práve Gemza. "Rozprávala som sa s ním a určite sa bude snažiť postaviť čo najlepšie pre mňa," povedala Vlhová.

Samotný tréner bol v tejto téme zdržanlivejší: "Uvidím, čo mi dovolí trať a organizátori." Po dnešnom druhom obrovskom slalome čaká vo štvrtok pretekárky v rovnakom dejisku ešte nočný slalom.

SP v zjazdovom lyžovaní žien

Petra Vlhová obrovský slalom Semmering 1. kolo online prenos dnes od 10:00

Aktualizuj online prenos
66 Prvé kolo uzavrela talianska pretekárka Laura Pirovanová, ktorá mala totožný čas s Johanssonovou na 40. mieste, a to znamená, že v druhom kole sa definitívne predstaví aj Lara Colturiová z Albánska, ktorá sa udržala na 30. mieste!
65 Stefanie Grobová sa snažila tiež bojovať o postup, ale napokon to stačilo len na nepostupové 37. miesto.
63 Stella Johanssonová sa zaradila ne 40. miesto, takže do druhého kola nepostúpi.
63 O štyri desatiny lepší čas mala francúzska pretekárka Annette Belfrondová, ktorá sa však tiež nepredstaví v druhom kole.
62 dôležité Do cieľa sa dostala jediná česká zástupkyňa Adriana Jelínková, ktorá však mala ďaleko od postupu a stratila približne päť sekúnd na Gutovú-Behramiovú.
61 dôležité Fínska pretekárka Erika Pykäläinenová tiež prvé kolo nedokončí.
60 Ava Sunshineová nemala šancu dostať sa do druhého kola, pretože je až v piatej desiatke poradia.
59 dôležité Piera Hudsonová sa do cieľa nedostala a je diskvalifikovaná.
58 Albánska pretekárka Lara Colturiová je na poslednom postupovom 30. mieste, takže môže dúfať v senzačný postup do druhého kola.
57 Katie Hensienová sa nepredstaví v druhom kole, pretože stratila viac ako štyri sekundy.
56 dôležité Švédska pretekárka Hilma Lövblomová časom útočila na postup do druhého kola, lenže po chybe nešťastne končí.
55 Slovinská pretekárka Neja Dvorniková neštartuje, takže na rade bola Elisa Platinová, ktorá skončí v piatej desiatke poradia.
53 Ďalšia rakúska pretekárka Nina Astnerová nenapodobnila Kappaurerovú a nevybojovala si postup do druhého kola.
52 Poľská pretekárka Magdalena Luczaková skončí vo štvrtej desiatke poradia a nepredstaví sa v druhom kole.
51 Domáca pretekárka Elisabeth Kappaurerová potešila rakúskych fanúšikov, pretože 26. miesto ju posunulo do druhého kola, naopak definitívne odsunula na nepostupovú pozíciu Melesiovú.
50 Máme tu nový najhorší čas, ktorý zaznamenala bulharská pretekárka Luisa Bertaniová.
49 Kristin Lysdahlová je už tiež z hry vonku o postup do druhého kola, pretože stratila viac ako štyri sekundy.
48 Nemecká pretekárka Andrea Filserová sa zaradila len na predposledné miesto.
47 dôležité Vanessa Kasperová svoju jazdzu nedokončila a je ďalšou diskvalifikovanou pretekárkou.
46 Francúzska pretekárka Doriane Escaneová porazila Melesiovú, takže sa zaradila na zatiaľ postupové 29. miesto.
45 Hanna Aronssonová-Elfmanová je na tom podobne a v druhom kole sa nepredstaví.
44 Chorvátska pretekárka Zrinka Ljutićová už nemá šancu a zaradila sa do štvrtej desiatky poradia.
43 Roberta Melesiová ešte môže dúfať v postup do druhého kola, ale musí dúfať v pomoc ostatných pretekárok, aby ju z najlepšej tridsiatky neodsunuli.
42 Podobne je na tom aj Vivianne Härriová, ktorá bola horšia od Scheibovej o jednu stotinu sekundy.
41 Domáca pretekárka Julia Scheibová neprekvapila a tiež sa neprebojovala medzi najlepšiu tridsiatku.
40 Naopak Clara Direzová sa časom zaradila medzi najslabšie a nemôže pomýšľať na postup do druhého kola.
39 Skvelý výkon predviedla talianska pretekárka Asja Zenereová, ktorá si 20. miestom vybojovala účasť v druhom kole.
38 dôležité Tina Robniková je štvrtou diskvalifikovanou pretekárkou prvého kola.
37 Lisa Nybergová tiež má malú nádej na postup do druhého kola, pretože je zatiaľ na poslednom postupovom 30. mieste.
36 Naopak nemecká pretekárka Jessica Hilzingerová môže bojovať o postup do druhého kola, pretože je na 28. mieste.
35 Dlho to však netrvalo a najhorší čas už má na konte kanadská pretekárka Britt Richardsonová, ktorá sa neprebojuje do druhého kola.
34 Estelle Alphandová dnes tiež neštartuje pre zranenie, preto sa svojou jazdou predstavila Elisa Mörzingerová, ktorá sa však zaradila až na posledné miesto.
32 Francúzska pretekárka Romane Miradoliová dnes nebude štartovať, preto nasledovala jazda Corinne Suterovej, ktorá bojuje o účasť v druhom kole s 25. miestom.
30 Tridsiatku štartujúcich uzavrela Nina O'Brienová, ktorá zaznamenala doteraz najhorší čas a priebežné 27. miesto jej ešte určite nezaistilo účasť v druhom kole.
29 dôležité Tretia takúska pretekárka v rade Katharina Huberová sa nedostala ani do cieľa, pretože ju zastavil pád a je diskvalifikovaná!
28 Jej krajanka Franziska Gritschová je na tom o čosi horšie, pretože jej čas bol lepší len od Gisinovej a Rastovej.
27 Domáca pretekárka Stephanie Brunnerová neprenikla do dvadsiatky najlepších a je z toho 21. miesto.
26 Lepšiu jazdu predviedla jej krajanka Simone Wildová, ktorá sa zaradila ne osemnáste miesto.
25 Andrea Ellenbergerová bola rýchlejšia len ako tri súperky so stratou takmer troch sekúnd, čo stačí na priebežné dvadsiate miesto.
24 Ďalšia nórska pretekárka Mina Fürst Holtmannová sa zaradila na štrnáste miesto po boku svojej krajanky Mowinckelovej.
23 dôležité Novozélandská pretekárka Alice Robinsonová predviedla svoju typickú jazdu s množstvom rizika, ktoré však prispelo k chybe, po ktorej predčasne končí.
22 V cieli je už tretia nórska pretekárka Maria Therese Tvibergová, ktorá jednoznačne porazila obe krajanky a príjemne prekvapila s priebežne deviatym miestom.
21 Švajčiarska pretekárka Camille Rastová sa v cieli zaradila na predposledné miesto, bola rýchlejšia len od svojej krajanky Gisinovej.
20 Ana Buciková tiež atakovala desiatku najlepších, ale napokon to nestačilo a je z toho priebežné dvanáste miesto so stratou viac ako dve sekundy.
19 Ešte spokojnejšia však bude tretia domáca pretekárka Ricarda Haaserová, ktorá potešila rakúskych divákov s pekným deviatym miestom.
18 Kanadská pretekárka Valérie Grenierová predviedla pozitívny výkon, stratu stlačila tesne pod dve sekundy a zaradila sa na desiate miesto.
17 Wendy Holdenerovej sa nepodarilo preniknúť do najlepšej desiatky, pretože stratila dve sekundy a 33 stotín, čo stačí zatiaľ na jednáste miesto.
16 dôležité Tretia domáca pretekárka Ramona Siebenhoferová síce prišla do cieľa, ale poslednú modrú bránku neprešla regulárnym spôsobom, a tak je prvou diskvalifikovanou v dnešných pretekoch!
15 Thea Louise Stjernesundová uzavrela pätnástku štartujúcich a časom prekonala len Moltzanovú a Gisinovú, preto je z toho iba priebežné trináste miesto.
14 Francúzska pretekárka Coralie Frasseová-Sombetová urobila veľkú chybu, ktorá ju môže mrzieť, pretože hlavne kvôli nej je až na priebežnom jednenástom mieste.
13 Konečne sme videli aj lepšiu jazdu, ktorú predviedla Maryna Gąsienicová-Danielová z Poľska a v cieli sa zaradila za Vlhovú na ôsme miesto.
12 Je vidieť, že trať sa začína výrazne spomalovať, pretože Michelle Gisinová je na poslednom mieste so stratou troch sekúnd a troch desatín.
11 Ešte horšie je na tom druhá americká pretekárka Paula Moltzanová, ktorá stratila na Gutovú-Behramiovú už takmer tri sekundy.
10 Domáce podmienky vôbec nedokázala využiť Katharina Liensbergerová, ktorá prekonala v negatívnom zmysle Mowinckelovú a je priebežne na poslednom desiatom mieste.
9 Nórska pretekárka Ragnhild Mowinckelová predviedla slabý výkon, takže stratila až viac ako dve sekundy a zaznamenala doteraz najhorší čas.
8 Katharina Truppeová sa snažila využiť domáce prostredie a potešiť rakúsckych divákov, v cieli bola rýchlejšia ako Vlhová o tri stotiny a zaradila sa na šieste meisto.
7 dôležité Mikaela Shiffrinová si držala tesný náskok na medzičasoch v porovnaní s Gutovou-Behramiovou, ale v cieli napokon stráca 22 stotín, napriek tomu však v druhom kole určite môže bojovať o víťazstvo.
6 Nastala zaujímavá situácia, pretože Federica Brignoneová má totožný čas so Sarou Hectorovou, s ktorou sa tak delí o tretie miesto.
5 dôležité Petra Vlhová žiaľ asi nebude príliš spokojná, ale latka je nastavená až príliš výkon, a tak je v cieli až na priebežnom štvtom miesto so stratou takmer sekundy a pol!
4 dôležité Avšak nestačíme sa čudovať, pretože skúsená švajčiarska pretekárka Lara Gutová-Behramiová išla neuveriteľnú jazdu a Bassinovú porazila o priepastných 81 stotín!
3 dôležité Lenže Marta Bassinová potvrdila, že je špcialistka na túto disciplínu, získala náskok na Hectorovú už vo vrchnej časti a aj keď sa postupne zmenšil, tak ide do čela s časom 1:00,04!
2 dôležité Sara Hectorová predviedla o dosť lepší výkon, postupne dokázala zrýchľovať a v cieli bola rýchlejšia až o 89 stotín ako Worleyová!
1 Na úvod sa nám predstavila francúzska pretekárka Tessa Worleyová, ktorá v cieli nie je príliš spokojná a jej čas je 1:01,13.
Štartovná listina:

1. Tessa Worleyová (FRA)
2. Sara Hectorová (SWE)
3. Marta Bassinová (ITA)
4. Lara Gutová-Behramiová (SUI)
5. Petra Vlhová (SVK)
6. Federica Brignoneová (ITA)
7. Mikaela Shiffrinová (USA)

8. Katharina Truppeová (AUT)
9. Ragnhild Mowinckelová (NOR)
10. Katharina Liensbergerová (AUT)
11. Paula Moltzanová (USA)
12. Michelle Gisinová (SUI)
13. Maryna Gąsienicová-Danielová (POL)
14. Coralie Frasseová-Sombetová (FRA)
15. Thea Louise Stjernesundová (NOR)

16. Ramona Siebenhoferová (AUT)
17. Wendy Holdenerová (SUI)
18. Valérie Grenierová (CAN)
19. Ricarda Haaserová (AUT)
20. Ana Buciková (SLO)
21. Camille Rastová (SUI)
22. Maria Therese Tvibergová (NOR)
23. Alice Robinsonová (NZL)
24. Mina Fürst Holtmannová (NOR)
25. Andrea Ellenbergerová (SUI)
26. Simone Wildová (SUI)
27. Stephanie Brunnerová (AUT)
28. Franziska Gritschová (AUT)
29. Katharina Huberová (AUT)
30. Nina O'Brienová (USA)

31. Romane Miradoliová (FRA)
32. Corinne Suterová (SUI)
33. Estelle Alphandová (SWE)
34. Elisa Mörzingerová (AUT)
35. Britt Richardsonová (CAN)
36. Jessica Hilzingerová (GER)
37. Lisa Nybergová (SWE)
38. Tina Robniková (SLO)
39. Asja Zenereová (ITA)
40. Clara Direzová (FRA)
41. Julia Scheibová (AUT)
42. Vivianne Härriová (SUI)
43. Roberta Melesiová (ITA)
44. Zrinka Ljutićová (CRO)
45. Hanna Aronssonová-Elfmanová (SWE)
46. Doriane Escaneová (FRA)
47. Vanessa Kasperová (SUI)
48. Andrea Filserová (GER)
49. Kristin Lysdahlová (NOR)
50. Luisa Bertaniová (BUL)
51. Elisabeth Kappaurerová (AUT)
52. Magdalena Luczaková (POL)
53. Nina Astnerová (AUT)
54. Neja Dvorniková (SLO)
55. Elisa Platinová (ITA)
56. Hilma Lövblomová (SWE)
57. Katie Hensienová (USA)
58. Lara Colturiová (ALB)
59. Piera Hudsonová (NZL)
60. Ava Sunshineová (USA)
61. Erika Pykäläinenová (FIN)
62. Adriana Jelínková (CZE)
63. Annette Belfrondová (FRA)
64. Stella Johanssonová (USA)
65. Stefanie Grobová (SUI)
66. Laura Pirovanová (ITA)
Poradie SP:

1. Mikaela Shiffrinová 675 b
2. Sofia Goggiová 470 b
3. Petra Vlhová 420 b
4. Wendy Holdenerová 384 b
5. Corinne Suterová 334 b
6. Elena Curtoniová 306 b
7. Lara Gutová-Behramiová 291 b
8. Ragnhild Mowinckelová 289 b
9. Sara Hectorová 279 b
10. Marta Bassinová 275 b
Poradie disciplíny:

1. Marta Bassinová 240 b
2. Petra Vlhová 190 b
3. Lara Gutová-Behramiová 172 b
4. Sara Hectorová 172 b
5. Mikaela Shiffrinová 160 b
6. Tessa Worleyová 131 b
7. Federica Brignoneová 124 b
8. Ragnhild Mowinckelová 109 b
9. Paula Moltzanová 71 b
10. Katharina Liensbergerová 69 b
Vitajte pri sledovaní prvého kola obrovského slalomu žien v rakúskom Semmuringu, v ktorom sa Petra Vlhová pokúsi nadviazať na včerajší skvelý výkon, ktorý jej priniesol strieborné umiestnenie a o trinásť stotín bola rýchlejšia len jasná líderka celkového poradia Svetového poháru Mikaela Shiffrinová. Tak uvidíme, či aj dnes nás čaká tento slovensko-americký súboj alebo sa do boja o víťazstvo zapoja aj iné špecialistky na obrovský slalom ako Marta Bassinová či Tessa Worleyová.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 10:00.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo