Petra Vlhová Levi 2021 slalom sobota ŠTARTOVÁ LISTINA

20. 11. 2021 |
 

Petra Vlhová dnes vo fínskom lyžiarskom stredisku Levi nastúpi na 1. slalom špeciál aktuálnej sezóny so štartovým číslom 2.

Petra Vlhová v cieli po slalome v Aare. FOTO: TASR/AP.

Petra Vlhová dnes vo fínskom lyžiarskom stredisku Levi nastúpi na 1. slalom špeciál aktuálnej sezóny so štartovým číslom 2.

Petra Vlhová Levi 2021 slalom sobota štartová listina

Do Fínska priletela 31. októbra a na tamojšom svahu sa tri týždne pripravovala na štart slalomovej sezóny. Počas tréningov v Levi jazdila s Nórkami, Nemkami, Taliankami i českou reprezentantkou a tiež liptovskou rodáčkou Martinou Dubovskou.

"Oproti minulému roku tu je viac snehu. Snehové podmienky sú veľmi dobré. Horšie to bolo s prípravou kopca, tá nebola úplne ideálna, trápime sa, kopec bol dosť mäkký. Ale hlavné je, že som si ho vyskúšala, nejakú výhodu mám."

Online prenos z 2. kola slalomu v Levi je tu - kliknite

V slalomových oblúkoch cíti Vlhová istotu a je pripravená to potvrdiť aj v ostrej súťaži: "Cítim sa v slalome veľmi dobre. Pomohlo mi, že sme tu už takmer tri týždne. Lyžuje sa mi dobre, už ide len o to, ako sa budem cítiť v daný deň - v sobotu a nedeľu. Ťažko povedať, či som aj rýchla, to sa uvidí v samotných pretekoch. Cítim sa byť stopercentne pripravená, v piatok si ešte raz ťuknem do brán a ideme na to."

Vo Fínsku nemala Vlhová veľa priestoru na rozptýlenie. Keď si aj počas tréningov našla pauzu, počasie jej toho veľa nedovolilo: "Okrem lyžovania sa tu nedá toho veľa robiť. Keď som mala deň voľna, tak som väčšinou oddychovala a renegerovala. Stihla som si iba pozrieť soby, ktoré som dostala za minulé slalomové víťazstvá.

Spestrila som si tým čas, bolo príjemné ich vidieť, sú to veľmi pekné zvieratá, oživujú sa mi vďaka nim spomienky na triumfy. Veľmi ma potešilo, že som mala čas si ich pozrieť. Akurát vtedy svietilo slnko, mala som šťastie. Lebo za tých 19 dní, čo som vo Fínsku, by som na prstoch jednej ruky spočítala, koľko dní svietilo slnko. To je nízko nad obzorom, ani neviem, či je východ, či západ slnka. Navyše často je tu hmla. Ale to nijako nezmením."

 

 

Levi sobota slalom 1. kolo - štartová listina (štart od 10:30)

1. Kristin Lysdahlová (NOR) 2. Petra Vlhová (SVK) 3. Mikaela Shiffrinová (USA) 4. Wendy Holdenerová (SUI) 5. Lena Dürrová (GER) 6. Katharina Liensbergerová (AUT) 7. Michelle Gisinová (SUI) 8. Paula Moltzanová (USA) 9. Sara Hectorová (SWE) 10. Chiara Mairová (AUT)

11. Andreja Slokarová (SLO) 12. Laurence St. Germainová (CAN) 13. Anna Swenn-Larssonová (SWE) 14. Martina Dubovská (CZE) 15. Ana Buciková (SLO) 16. Franziska Gritschová (AUT) 17. Katharina Truppeová (AUT) 18. Camille Rastová (SUI) 19. Nastasia Noensová (FRA) 20. Erin Mielzynská (CAN)

21. Katharina Gallhuberová (AUT) 22. Kristina Riisová-Johannessenová (NOR) 23. Katharina Huberová (AUT) 24. Mina Fürst Holtmannová (NOR) 25. Magdalena Fjällströmová (SWE) 26. Mélanie Meillardová (SUI) 27. Thea Louise Stjernesundová (NOR) 28. Martina Peterliniová (ITA) 29. Ali Nullmeyerová (CAN) 30. Maria Therese Tvibergová (NOR)

31. Marta Bassinová (ITA) 32. Charlie Guestová (GBR) 33. Elsa Fermbäcková (SWE) 34. Lara Della Meaová (ITA) 35. Jessica Hilzingerová (GER) 36. Marta Rossettiová (ITA) 37. Elena Stoffelová (SUI) 38. Andrea Filserová (GER) 39. Marie-Therese Sporerová (AUT) 40. Roni Remmeová (CAN)

41. Meta Hrovatová (SLO) 42. Marlene Schmotzová (GER) 43. Lila Lapanjová (USA) 44. Gabriela Capová (CZE) 45. Zrinka Ljutićová (CRO) 46. Nina O'Brienová (USA) 47. Amelia Smartová (CAN) 48. Sara Rasková (SWE) 49. Doriane Escaneová (FRA) 50. Leona Popovićová (CRO)

51. Moa Boströmová Müssenerová (SWE) 52. Riikka Honkanenová (FIN) 53. Roberta Midaliová (ITA) 54. Andrea Komšićová (CRO) 55. Anastasia Gornostajevová (RUS) 56. Charlotta Säfvenbergová (SWE) 57. A.J. Hurtová (USA) 58. Neja Dvorniková (SLO) 59. Liv Cederová (SWE) 60. Emma Aicherová (GER)

61. Magdalena Eggerová (AUT) 62. Sakurako Mukogawaová (JPN) 63. Sophie Mathiouová (ITA) 64. Nicole Goodová (SUI) 65. Carole Bissigová (SUI) 66. Marija Škanovová (BLR) 67. Anna Gulliová (ITA) 68. Hanna Aronssonová Elfmanová (SWE) 69. Rosa Pohjolainenová (FIN) 70. Kim Vanreuselová (BEL)

71. Jong-so Kang (KOR) 72. Marie Lamureová (FRA) 73. Kia-Emilia Hakalová (FIN) 74. Marte Monsenová (NOR) 75. Erika Pykalainenová (FIN) 76. Charlotte Henrikssonová (FIN) 77. Stephanie Brunnerová (AUT) 78. Riia Pallariová (FIN)

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo