Fantázia! Petra Vlhová dnes vyhrala slalom v Levi (sobota, video)

20. 11. 2021 |

Petra Vlhová dnes vyhrala slalom v Levi. Najrýchlejšia bola už v 1. kole, v druhom si potom svoj náskok udržala.

Petra Vlhová počas nedeľňajšieho slalomu v Levi. FOTO TASR/AP.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vyhrala v sobotu úvodný slalom sezóny Svetového pohára. Vo fínskom Levi o 31 stotín zdolala spolufavoritku Mikaelu Shiffrinovú z USA.

Tretia skončila s odstupom 0,84 s Nemka Lena Dürrová.

Vlhová nadviazala na úspechy z Levi spred roka, vo fínskom stredisku vlani triumfovala v oboch slalomoch. Získala celkovo už svoj 21. triumf vo SP, na konte má spolu 46 pódiových umiestnení. Štrnásťkrát bola druhá a jedenásťkrát tretia.

Vlhovej sa v Levi darí, na severe Európy vyhrala aj v roku 2017. Rok predtým obsadila tretie miesto a v roku 2018 skončila druhá, v oboch prípadoch triumfovala Shiffrinová.

Petra Vlhová dnes slalom v Levi 2. kolo online prenos 2021

Tá je na čele priebežného hodnotenia SP so 180 bodmi pred Slovinkou Andrejou Slokarovou (168) a obhajkyňou celkového prvenstva Vlhovou, ktorá nazbierala 160 bodov. "Rada jazdím na tomto snehu v Levi, začínam milovať Fínsko i tunajšie počasie. Nestáva sa často, že v jednom stredisku vyhrávam každý rok, ale tu sa mi to podarilo znova a som veľmi šťastná," uviedla Slovenska v cieli.

Organizátori v Levi zaviedli v roku 2013 milú tradíciu, víťazi pretekov za polárnym kruhom dostanú po triumfe sobie mláďa. Najskôr ho nakŕmia a potom mu vyberú meno.

Svojmu prvému sobovi dala Vlhová meno Igor, po svojom otcovi. Druhého soba nazvala Pepi podľa prezývky jej mentálnej trénerky. Po sobotných pretekoch pre TV Eurosport prezradila: "Tomuto sobovi dám asi meno Michal, tak sa volá aj môj priateľ, láska môjho života," vyznala sa Vlhová v cieli.

Od zavedenia tejto tradície dali mená sobovi len tri lyžiarky. K Shiffrinovej (2013, 2016, 2018, 2019) a Vlhovej (2017, 2020, 2021) sa pridala iba Slovinka Tina Mazeová (2014).

Petra Vlhová dnes vyhrala aj 1. kolo slalomu v Levi. V zamračenom počasí a pod umelým osvetlením vyštartovala na trať s číslom 2. Na veľmi rytmickej trati nemeckého trénera išla bez jedinej viditeľnej chyby a vďaka svojej typickej dravosti si vybudovala obrovský náskok pred Nórkou Kristin Lysdahlovou, ktorá otvorila súťaž.

Vzápätí po Slovenke sa na trať vydala Shiffrinová, takisto lyžovala hladko a bez chýb, no v porovnaní s líderkou jej chýbalo čosi z agresivity. Najmä v záverečnej časti však skresala manko na minimum.

Slokarová sa na tretiu priečku vyšvihla z druhej žrebovanej skupiny 8-15. Dvadsaťštyriročná Slovinka potvrdila formu z rakúskeho strediska Lech/Zürs, kde pred týždňom triumfovala v paralelnej súťaži.

Výsledky 1. kola nájdete tu - kliknite

SP v lyžovaní 2021

Petra Vlhová vyhrala slalom v Levi 2021

Koniec časová značka Dnešné preteky sa skončili.
30 dôležité Trojnásobná víťazka z Levi Petra Vlhová mala pred Shiffrinovou náskok len 11 stotín. Vďaka bezchybnej jazde ho dokázala navýšiť ešte o dve desatiny a stáva sa tak dnešnou víťazkou!
29 dôležité Mikaela Shiffrinová, najväčšia konkurentka našej Petry Vlhovej, ide o 53 stotín na prvé miesto!
28 Tretia najrýchlejšia žena z prvého kola Andreja Slokarová skončí pri svojej premiére v Levi najhoršie na štvrtom mieste. Lena Duerrová bude teda prvýkrát v kariére SP v slalome na stupni víťazov.
27 Poslednou Švédkou na trati bola Anna Swenn-Larssonová. Tá sa v dramatickom finiši radí na 2. miesto, pretože bola pomalšia o 29 stotín.
26 Michelle Gisinová ide až na štvrté miesto za krajanku Wendy Holdenerovú.
25 Minuloročná víťazka SP v slalome Katharina Liensbergerová s menšími chybami, ktoré ju v konečnom dôsledku stáli 44 stotín, a teda je z toho zatiaľ druhé miesto.
24 Nemka Lena Duerrová navyšovala svoj náskok, ktorý sa vyšplhal až na 66 stotín!
23 Wendy Holdenerová, ktorá je kvôli zraneniu zápästí značne disponovaná, bola rýchlejšia od Hectorovej o 42 stotín a je novou priebežnou líderkou.
22 Švédka Sara Hectorová išla celú jazdu prakticky rovnako ako jej predchodkyňa. V cieli však dokázala zrýchliť a napokon Nórku predbehla o deväť stotín.
21 Thea Louise Stjernesundová navyšovala v prvej polovici trati svoj náskok, ktorý však potom začal klesať. Aj napriek tomu je z toho o päť stotín prvé miesto.
20 dôležité Slovenka s českým občianstvom Martina Dubovská strácala na záverečných medzičasoch 3, respektíve 5 stotín. V cieli je z toho napokon strata 34 stotín, čo činí priebežné tretie miesto.
19 Neja Dvorniková zajazdila v prvom kole rovnaký čas ako Laurence St. Germainová. Teraz bola od Kanaďanky rýchlejšia o niečo málo viac ako dve desatiny, čo ju zaradilo na aktuálne 5. miesto.
18 Laurence St. Germainová začala v zelených číslach, no v druhej časti trate si vytvorila polsekundové manko, ktoré sa v konečnom súčte natiahol až na 68 stotín.
17 Kanaďanka Ali Nullmeyerová bola v cieli o 41 stotín neskôr ako Buciková, a preto je na delenej tretej priečke aj s Nemkou Aicherovou.
16 Druhú polovičku odštartovala Slovinka Ana Buciková, ktorá ide o 18 stotín na priebežnú prvú pozíciu.
15 Prvú polovičku pretekárok úspešne ukončila jazda Kathariny Truppeovej, ktorá sa zaradila s časom 1:49.41 na siedme miesto.
14 Katharina Huberová najprv strácala, no potom zrýchlila, a tak ide na priebežnú líderskú pozíciu.
13 Prvá z dvoch Američaniek v druhom kole končí. Paula Moltzanová dnešné preteky nedokončila.
12 Osemnásťročná Emma Aicherová je o 44 stotín rýchlejšia ako Leona Popovićová!
11 Rovnaká bránka, rovnaká chyba, rovnaký osud. V dnešných pretekoch končí aj Maria Therese Tvibergová.
10 Prvou pretekárkou, ktorá nedokončila 2. kolo v Levi je Kristin Lysdahlová.
9 Talianka Martina Peterliniová v cieli strácala 18 stotín, kvôli čomu je na priebežnom štvrtom mieste.
8 Proti Chiare Mairovej hralo teraz päť stotín! Preto ide za priebežnú líderku Leonu Popovićovú.
7 Rakúšanka Katharina Gallhuberová bola ešte pomalšia ako Francúzka a je priebežne siedma.
6 Nastasia Noensová nepredviedla vôbec ideálny výkon, a preto sa usadí na priebežné posledné miesto.
5 Ďalšou na štarte bola jediná Chorvátka, ktorá sa prebojovala do druhého kola. Leona Popovićová preťala cieľovú čiaru napokon o 7 stotín rýchlejšie ako jej predchodkyňa.
4 Erin Mielzynská neskončí v dnešných pretekoch na horšom ako 27. mieste, ktoré jej patrilo aj po prvom kole.
3 Domáca lyžiarka Rosa Pohjolainenová skončila v prvom kole na 28. mieste. Po sľubnom začiatku je Fínka napokon pomalšia o jednu stotinu!
2 Švédka Charlotta Säfvenbergová mala päť stotín k dobru. Svoj náskok napokon navýšila na 13 stotín.
1 Jessica Hilzingerová má ako prvá za sebou svoju jazdu v druhom kole, a to časom 1:49.57.
Štart časová značka Preteky sa odštartovali.
Vítame vás pri sledovaní dnešného online textového prenosu, ktorý bude venovaný druhému kolu ženského slalomu vo fínskom Levi. Doobeda bola najrýchlejšia naša Petra Vlhová, ktorá predbehla Mikaelu Shiffrinovú o 11 stotín. S tretím najrýchlejším časom prišla v prvom kole do cieľa Slovinka Andreja Slokarová, ktorá stratila na našu zjazdovú lyžiarku bez dvoch stotín pol sekundy. Medzi ďalšími lyžiarkami sú minimálne rozdiely, čo svedčí o veľkej vyrovnanosti celých pretekov.