Petra Vlhová ide zjazd a super G v St. Anton - kompletné informácie o štarte a pretekoch

8. 1. 2021 |
 

Petra Vlhová, zjazd, super G, St. Anton, lyžovanie, ženy. Petra Vlhová sa počas víkendu predstaví na ďalších pretekoch SP v alpskom lyžovaní. V sobotu pôjde zjazd a v nedeľu super G.

Petra Vlhová na zajzde vo Val d'Isere. FOTO TASR/AP.

Petra Vlhová, zjazd, super G, St. Anton, lyžovanie, ženy. Petra Vlhová prichádza do rakúskeho strediska St. Anton po víťaznom slalome v Záhrebe.

Na tréningoch navyše potvrdzuje stúpajúcu formu, keď v tom prvom na zjazde nechala za sebou také mená ako Slovinka Ilka Štuhecová, Talianka Elena Curtoniová, Rakúšanky Ricarda Haaserová či Ramona Siebenhoferová, už výrazne zaostala druhá žena celkového poradia Švajčiarka Michelle Gisinová (+2,22).

Petra Vlhová ide zjazd a super G v St. Anton

Navyše, dosiahla rovnaký čas ako Ester Ledecká a Svojím výkonom sa priblížila obom líderkám priebežnej klasifikácie zjazdu, na Švajčiarku Corinne Suterovú stratila iba deväť stotín, Talianku Sofiu Goggiovú dokonca prekonala o 15 stotín sekundy.

Program - St. Anton

Petra Vlhová v TV, kde môžete preteky sledovať

Tradične prenosy pretekov s účasťou Petry Vlhovej odvysiela opäť druhý okruh RTVS. Priame prenosy začínajú v sobotu od 11:30 hod. a v nedeľu od 11:15 hod. Obrovský zjazd a super G v St. Anton bude vysielať v sobotu česká verzia Eurosportu od 11:30 hod. a v nedeľu Eurosport 2 od 11:15 hod.  ČT Sport odvysiela len sobotňajší zjazd od 11:35 hod.

Favoritky na zjazd a super G

Petra Vlhová nie je medzi zjazdárkami ešte tak doma, aj preto sa od našej pretekárky neočakáva popredné umiestnenie. Napriek tomu jej zlepšujúca sa forma v tejto disciplíne dáva fanúšikom nádej, že môže prekvapiť. 

Petra Vlhová favoritkou na super G v St. Anton

Najväčšou favoritkou na zjazde však určite Corinne Suterová. Vo výbornej forme sa túto sezónu prezentuje opäť Češka Ester Ledecká, ktorá vyhrala aj úvodný super G. Líderkou priebežného poradnia super G je Sofia Goggiová, ktorá bude chcieť svoj náskok navýšiť.

Superobrovský slalom môže naopak ovládnuť aj Petra Vlhová, no na päty jej budú dýchať Federica Brignoneová, Marta Bassinová či Lara Gutová-Behramiová.

Doterajšie výsledky Petry Vlhovej

2021

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo