Petra Vlhová ide slalom vo Flachau - kompletné informácie o štarte a pretekoch

12. 1. 2021 |
 

Petra Vlhová, slalom, Flachau, lyžovanie, zjazdové lyžovanie, večerný, ženy, SP, Mikaela Shiffrinová. Petra Vlhová mala len jeden deň na to, aby sa pripravila po náročnom víkende v St. Anton na večerný slalom vo Flachau.

Petra Vlhová počas slalomu v Semmeringu. FOTO TASR.

Petra Vlhová, slalom, Flachau, lyžovanie, zjazdové lyžovanie, večerný, ženy, SP, Mikaela Shiffrinová. Petra Vlhová má za sebou solídny víkend, keď bodovala v zjazde i Super G. Lenže po nedeľňajších pretekoch priznala, že chyba v hornej časti trate Super G poznačila zvyšnú časť jej jazdy.

"Hlavná chyba bola po prvom medzičase, keď som išla neskoro a len tak-tak som sa dostala späť do línie. Odtiaľ som to nebola ja. Zľakla som sa a viezlo sa to so mnou až do cieľa."

Petra Vlhová ide slalom vo Flachau

"Môj tím sa mi snažil dať čo najviac informácií, snažila som sa to využiť, ale, žiaľ, spravila som jednu obrovskú chybu. Odtiaľ to nešlo tak, ako by som si priala," povedala 25-ročná slovenská reprezentantka pre RTVS.

Aj preto sa celkom tešila na presun do Flachau, kde pred rokom triumfovala. „Teraz sa pobalíme a vyrazíme do Flachau. V pondelok budem mať tréning a v utorok preteky. Čo najrýchlejšie sa budem snažiť zregenerovať a nastaviť sa na slalom. A v utorok ideme na to,“ skonštatovala Petra Vlhová.

Program - Flachau

12. január (utorok) slalom

  • štart: 1. kolo od 18:00 hod.
  • štart: 2. kolo od 20:45 hod.

Petra Vlhová v TV, kde môžete preteky sledovať

Tradične prenosy pretekov s účasťou Petry Vlhovej odvysiela opäť druhý okruh RTVS. Priamy prenos z večerného slalomu vo Flachau začína v utorok 1. kolom od 17:45 hod. a 2. kolo od 20:30 hod. Slalom vo Flachau odvysiela aj druhý kanál Eurosport a to 1. kolo od 17:45 hod. a následne 2. kolo od 20:30 hod.

V rakúskom stredisku nebude chýbať ani štáb tamojšej televízie ORF, ktorá na svojom prvom kanáli začne priamy prenos z 1. kola od 17:55 hod. a 2. kolo je na pláne od 20:40 hod. Preteky vo Flachau môžete sledovať aj prostredníctvom ONLINE prenosu na Športinak.

Favoritky

Najväčšou ašpirantkou na prvé miesto vo Flachau bude naša Petra Vlhová, ktorá obhajuje prvenstvo z uplynulých dvoch ročníkov. Jej najväčšou rivalkou bude opäť Michelle Gisinová, ktorá tento rok premiérovo ovládla slalom v rámci SP v Semmeringu.

Petra Vlhová a Mikaela Shiffrinová favoritkami vo Flachau

Tam skončila Petra Vlhová na 4. mieste, kam ju odsunula Mikaela Shiffrinová, ktorá bude bojovať o prvenstvo aj vo Flachau. Do hry o prvenstvo opäť môže vstúpiť aj domáca pretekárka Katharina Liensbergerová, ktorá veľmi dobre pozná trať vo Flachau. 

Treba však rátať aj s ďalšími pretekárkami, ktoré môžu prekvapiť. Zabojovať o pódium totiž môžu aj Wendy Holdenerová, Katharina Truppeová, Chiara Mairová i Kristin Lysdahlová.

Doterajšie výsledky Petry Vlhovej

2021

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo