Petra Vlhová dnes obrovský slalom ženy 1. kolo ONLINE Courchevel live

21. 12. 2021 |
 

Petra Vlhová sa dnes postaví na štart obrovského slalomu žien Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. Online prenos 1. kola pretekov v Courcheveli štartuje rovnako ako samotný závod od 10:00. Vlhová vyštartuje na trať so štartovým číslom 1.

Slovenka Petra Vlhová sa teší v cieli druhého kola obrovského slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok na ľadovci Rettenbach v rakúskom Söldene v sobotu 23. októbra 2021. FOTO TASR - Martin Baumann

Petra Vlhová sa dnes postaví na štart obrovského slalomu žien Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. Online prenos 1. kola pretekov v Courcheveli štartuje rovnako ako samotný závod od 10:00. Vlhová vyštartuje na trať so štartovým číslom 1.

Po 1. kole obsadila Petra Vlhová dnes 6. miesto, online prenos 2. kola nájdete tu - kliknite.

Petra Vlhová dnes obrovský slalom ženy 1. kolo ONLINE Courchevel live

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová bude mať v nasledujúcich týždňoch pred ZOH nabitejší program, keďže doň zaradí už aj rýchlostné disciplíny. Vlhová naposledy štartovala v slalome v Killingtone, kde koncom novembra obsadila druhé miesto za domácou Mikaelou Shiffrinovou, a najbližšie sa predstaví až týždeň v obrovskom slalome vo francúzskom Courcheveli.

Do olympiády by sa okrem Courchevelu mala predstaviť aj v Zauchensee, podľa všetkého v Garmisch-Partenkirchene a potom aj v Pekingu. Pod piatimi kruhmi bude štartovať okrem technických disciplín i v kombinácii a super-G. A práve zimné hry sú hlavný cieľ na sezónu.

"Nastavila som sa tak, že nejdem na veľký glóbus a preto teraz nie som pod tlakom v SP. Ja si sama na seba vytváram najväčší tlak a to, čo je okolo mňa, sa snažím už neriešiť. Všetko je otvorené, sme len na začiatku decembra, máme ďaleko do ZOH a ja sa budem snažiť si tú formu udržať a aby vyvrcholila vo februári. Ale je to ešte otvorené, je to ďaleko, bude to o jednom dni," uviedla.

Vlhová sa okrem športovej zameriava aj na mentálnu prípravu, ktorá je pre ňu rovnako dôležitá: "Myslím si, že v športe je to veľmi dôležité. Keď ste na vrchole, ľudia to berú ako samozrejmosť, že musíte stále vyhrávať. No aj my sme len ľudia. Ak by som pokračovala ako v minulej sezóne, tak sa mi to všetko znechutí. Je treba nájsť balans medzi pretekmi, tréningami, pre mňa je dôležité cítiť sa dobre a potom môžem podávať dobré výkony."

Vlhová si stihne užiť aj vianočné sviatky, strávi ich v rodinnom okruhu a s priateľom, no rovnako ako vlani v Taliansku: "Je pre mňa jednoduchšie byť v zahraničí. Budeme spolu aj s rodinou a priateľom, ktorý príde za mnou. Budem sa môcť aj pripravovať a trénovať a je to pre mňa ideálne. Doma som toho veľa nestihla, ešte sa trochu trápim s časovým posunom, ale piekli sme už včera s maminou a stromček budem zdobiť v Taliansku. Takže stihnem všetko a teším sa na to."

Posledné týždne si užívala voľnejší pretekársky program v prebiehajúcej sezóne. Kým vlani naháňala body na všetkých podujatiach Svetového pohára, čo jej nakoniec vynieslo celkové prvenstvo, teraz sa zamerala na zimnú olympiádu v Pekingu a spolu s trénerom Maurom Pinim sa rozhodla viaceré preteky vynechať. Otvorili sa jej tak nové možnosti na tréning a zlepšovanie sa, no hlavne má aj viac času sama na seba. "Ak by som pokračovala ako v minulej sezóne, tak sa mi to všetko znechutí," povedala.

Pauzu využila na tréningový kemp v Copper Mountain v Colorade. "V Amerike nám bolo veľmi dobre, boli sme tam desať dní, aby sme si vyskúšali ten sneh. Je iný ako v Európe, agresívnejší, lebo je tam sucho. Chceli sme veľa natrénovať a vyskúšať si aj materiál. Preto sme vynechali preteky, mali sme dobré podmienky a chceli sme sa dobre pripraviť," uviedla počas videomítingu s médiami.

Obhajkyňa celkového prvenstva je momentálne doma v rodnej krajine, kde sa zdrží do stredy. Potom cestuje trénovať do Sestriere a v nedeľu sa presunie do francúzskeho strediska Courchevel. Oproti vlaňajšku si tak dokázala počas náročnej sezóny nájsť aj čas na seba a mohla sa zastaviť doma.

"Celkom som si to užila, v porovnaní s minulým rokom je to niečo úplne iné. Mám viac času pre seba, nemusíme sa toľko naháňať a po pretekoch hneď odlietať na ďalšie. Vlani som nemala ani čas na tréning, teraz máme veľa času skúšať nové veci. Nie som ani taká unavená, pretože cestovanie a neustále preteky zoberú naozaj veľa síl. Je to úplne iné a som s tým spokojná. Po vlaňajšej sezóne to bolo náročné, toto mi vyhovuje viac, pretože sa môžem zlepšovať a pokúsim sa to ukázať v nasledujúcich pretekoch," uviedla Vlhová, ktorá sa počas kempu v Amerika zamerala hlavne na techniku a skúšku materiálu. Ten si chce pred pretekmi otestovať ešte v Sestriere: "Preto tam ideme už v stredu, predsa len v Amerike je sneh trochu iný. Uvidíme, ako sa to ukáže teraz a na akých lyžiach pôjdem."

Svetový pohár v alpskom lyžovaní

Obrovský slalom Courchevel Petra Vlhová dnes ženy 1. kolo ONLINE live

Aktualizuj online prenos
63 Kim Vanreuselová finišuje ako jediná belgická pretekárka so stratou až ôsmich sekúnd na 52. mieste.
62 Camille Ceruttiová je ako posledná domáca lyžiarka na 44. mieste.
61 Priska Nuferová stráca taktiež niečo vyše šiestich sekúnd a zaraďuje sa na 47. miesto.
60 Nina Astnerová finišuje s o niečo horším časom ako pred chvíľou Talianka a je tak 48.
59 Ilaria Ghisalbertiová už trať dokončila avšak so stratou 5,68 sekundy. V cieli je patrí 45. miesto.
58 Cassidy Grayová nezvládla už pomerne rozbitú trať a je tiež vyradená.
57 Fínska lyžiarka Erika Pykalainenová kvôli chybe taktiež trať nedokončí.
56 Vivien Insamová stráca až niečo vyše šiestich sekúnd a v tabuľke jej patrí 46. miesto.
55 Selina Egloffová je ďalšou pretekárkou, ktorá trať nedokončí.
54 Vivianne Härriová je ale o niečo pomalšia a keďže je 33., tak do druhého kola už určite nepostúpi.
53 Katharina Huberová zvládla trať pomerne dobre a zaraďuje sa na 27. miesto.
52 Katie Hensienová urobila chybu a preteky už nedokončí.
51 Vanessa Kasperová finišuje so stratou 4,61 sekundy tesne za hranicou postupu. Patrí jej 33. miesto.
50 S číslom 50 Kanaďanka Mikaela Tommyová dnes nevyštartuje.
49 Ďalšou ruskou lyžiarkou bola Julija Pleškovová. Zaznamenala ale o niečo hrošiu jazdu ako jej krajanka Tkačenková a končí tak na 43. mieste.
48 Zatiaľ najhorší čas so stratou takmer 7 sekúnd si zapísala Keely Cashmanová. V poradí jej tak patrí až 42. priečka.
47 Do priebežnej postupovej tridsiatky sa tesne zmestila Neja Dvorniková S rovnakým časom ako WIldová im tak patrí delená 29. priečka
46 Ďalšou na trati bola Poľka Magdalena Luczaková, ktorá končí na 27. mieste.
45 Jednu z najlepších jázd posledných minút predviedla Camille Rastová. Na Shiffrinovú nestratila ani tri sekundy a je tak šestnásta.
44 O niečo lepšie ale zašla Švajčiarka Simone Wildová, ktorá bola od Melesiovej rýchlejšia o 43 stotín a je tak dvadsiata siedma.
43 Do priebežnej postupovej tridsiatky sa zmestila Roberta Melesiová so stratou 4,73 sekundy.
42 Ruska Jekatěrina Tkačenková stratila niečo vyše piatich sekúnd a v cieli je 34.
41 Zrinka Ljutićová sa ako prvá Chorvátka na trati umiestňuje na priebežnom tridsiatom mieste.
40 Talianka Karoline Pichlerová končí 32. a do druhého kola už s určitosťou nepostúpi.
39 Švédkam táto trať dnes očividne sedí. Estelle Alphandová finišuje napriek svojmu vysokému štartovému číslu na peknom dvadsiatom mieste.
38 Thea Louise Stjernesundová ju ale odtiaľ vysúva a Nórka je s časom 1:10,70 presne tridsiata.
37 Až domáca pretekárka Doriane Escaneová prerušuje túto nepeknú sériu a so stratou vyše piatich sekúnd sa radí na posledné postupové tridsiate miesto.
36 Jessica Hilzingerová taktiež nedokončuje pretek.
35 A taký istý osud postihol aj Hannu Aronssonovú Elfmanovú.
Trať sa pomaly pre lyžiarky stáva veľmi ťažko prechodnou.
34 Piera Hudsonová spravila chybu a dnešné preteky nedokončí.
33 O niečo lepšie ale vyšla jazda Švédke Hilme Lövblomovej.
Tá stratila štyri a štvrť sekundy a patrí jej 25. miesto.
32 Tesne za ňou prichádza do cieľa Elisa Mörzingerová. Rakúšanka stratila takmer päť sekúnd a je tak hneď za Schmotzovou.
31 Marlene Schmotzová končí ako prvá nemecká lyžiarka na trati dvadsiata šiesta.
30 Prvú tridsiatku uzatvára Švajčiarka Andrea Ellenbergerová. Približne v polovici trate ale spravila chybu, po ktorej už nemohla pokračovať a je tak zatiaľ treťou lyžiarkou, ktorá dnes nedokončí.
29 Treťou domácou lyžiarkou je Clara Direzová. Francúzka napriek obrovským problémom v závere prišla do cieľa s 5-sekundovou stratou a je dvadsiata šiesta.
28 Tak okrem Shiffrinovej sa Američankám príliš nedarí. A.J. Hurtová je v cieli presne o 3,5 sekundy pomalšia a uvidíme, či jej to bude stačiť na postup do druhého kola.
27 Franziska Gritschová bola v závere trate o niečo rýchlejšia ako Jelinková ale aj tak jej celková strata má hodnotu vyše štyri sekundy a dostáva sa tak na dvadsiatu štvrtú priečku.
26 Jediná holandská pretekárka na trati, ktorá má ale korene v Česku, Adriana Jelinková (NED) stratila v závere svahu obrovské množstvo času a do cieľa prišla ako dvadsiata štvrtá.
25 Paula Moltzanová prichádza do cieľa o 3,36 sekundy pomalšie ako jej krajanka Shiffrinová a je tak dvadsiata prvá.
24 Andreja Slokarová urobila tesne pred cieľom chybu, ktorá ju stála takmer dve sekundy. Slovinka je ale nakoniec devätnásta.
23 Coralie Frasseová Sombetová sa ako druhá domáca pretekárka na trati zaraďuje na 19. priečku, pričom do cieľa prišla o 3,33 sekundy pomalšie ako prvá Shiffrinová.
22 Maria Therese Tvibergová stratila takmer tri sekundy a zaraďuje sa tak len tesne pred Corinne Suterovú.
21 Rakúšanka Ricarda Haaserová bola od začiatku o dosť pomalšia ako prvá Shiffrinová a po dojazde do cieľa sa zaraďuje na osemnáste miesto.
20 Ana Buciková neurobila podobnú chybu ako jej krajanka Hrovatová, no v cieli aj tak stráca vyše dva a pol sekundy.
Slovinke tak patrí štrnáste miesto.
19 Katharina Truppeová ako aj väčšina pretekárok nabrala stratu v záverečnej časti trate. V cieli jej patrí trináste miesto.
18 Corinne Suterová je podobne ako Sofia Goggiaová špecialistka skôr na rýchlostné disciplíny ale dnešný pretek vyšiel viac Talianke. Suterová je v cieli od Shiffrinovej pomalšia o vyše 3 sekundy a je tak 15.
17 Elena Curtoniová si dávala pozor by neurobila chybu, no v konečnom účtovaní jej to prinieslo príliš veľkú stratu.
Zaraďuje sa na 15. miesto.
16 Wendy Holdenerová stratila najmä v závere vyše 1,5 sekundy a do cieľa prišla o 2,5 sekundy pomalšia ako Shiffrinová.
Patrí jej priebežná 13. priečka.
15 Sofia Goggiaová ukázala, že technické disciplíny nie sú úplne jej šálka kávy a po strate 1,75 sekundy sa radí na desiate miesto.
14 Nina O'Brienová nedokázala nadviazať na svoju krajanku Mikaelu Shiffrinovú a so stratou takmer troch sekúnd je dvanásta.
13 dôležité Prvou Švédkou na trati je Sara Hectorová., ktorá predviedla kvalitný výkon a s časom 1:06,58 sa radí na priebežné tretie miesto.
12 Ragnhild Mowinckelová nepredviedla úplne ideálnu jazdu a so stratou dvoch sekúnd a 34 stotín sa radí na desiatu priečku.
11 Maryna Gąsienicová-Danielová sa ako jediná poľská pretekárka dnešného obrovského slalomu umiestňuje na šiestom mieste, čo jej dáva šancu aby sa prvýkrát v kariére umiestnila v top 5.
10 Ramona Siebenhoferová nabrala stratu približne 1,5 sekundy a v priebežnom poradí jej patrí siedma priečka.
9 Mina Fürst Holtmannová (NOR) predviedla pomerne slušnú jazdu ale na Shiffrinovú aj tak stratila vyše sekundu. Nórka ale bola od Petry Vlhovej rýchlejšia o 13 stotín a je tak štvrtá.
8 Stephanie Brunnerová väčšinu z jej 1,8 sekundy veľkého náskoku stratila tesne pred cieľom a kvôli nevydarenému záveru sa Rakúšanka zaradí na 6. miesto.
7 Domáca pretekárka Tessa Worleyová stratila na Shiffrinovú 1,45 sekundy a v priebežnom poradí sa zaradí na piate miesto o 6 stotín za Vlhovú.
6 Marta Bassinová (ITA) sa dnes ako druhá pretekárka neudržala na trati a v pretekoch tak končí.
5 dôležité Suverénnou jazdou nadelila Mikaela Shiffrinová doterajšej líderke Gisinovej 0,74 sekundy a Američanka tak pravdepodobne pôjde do druhého kola z prvého miesta.
4 dôležité Michelle Gisinová (SUI) nakoniec ešte vylepšuje čas Talianky Brignoneovej a s časom 1:06,29 sa dostáva na prvé miesto.
3 dôležité Federica Brignoneová (ITA) zvláda prvé kolo o niečo lepšie ako Slovenka a s tridsaťtri stotinovým náskokom sa dostáva na prvé miesto.
2 Meta Hrovatová bohužiaľ nezvládla strmšiu časť svahu prbližne v polke trate a v pretekoch tak končí.
1 dôležité Petra Vlhová prichádza do cieľa s časom 1:06,94.
Slovenka urobila v druhej polovici trate chybu a uvidíme, ako zvládnu túto časť trate jej súperky.
Petra Vlhová so štartovým číslom 1 už mieri na štart a pretek o malú chvíľu začne.
Pred týmto pretekom je v súboji o veľký krištáľový glóbus na prvom mieste vďaka skvelým výkonom najmä v zjazdoch Soifa Goggiaová. Druhá je potom Michaela Shiffrinová a na tretej priečke sa drží Petra Vlhová.
Slovenka teraz dlhšiu dobu nepretekala, keď sa naposledy predstavila 28. novembra v americkom Killingtone, kde skončila druhá.
Jediný obrovský slalom v sezóne Vlhová absolvovala už pred takmer dvoma mesiacmi v Soeldene, kde obsadila pekné tretie miesto. Budeme jej tak držať palce aby sa jej minimálne takto vydaril aj pretek v Courcheveli.
Všetkým priaznivcom alpského lyžovania prajem pekný deň a vítam Vás pri našom online prenose z 1. kola obrovského slalomu žien vo Francúzskom Courcheveli.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 10:00.


 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo