Nemecký pohár Slováci zdolali aj Rusko a zahrajú si o víťazstvo

13. 11. 2021 |

Slovenskí hokejoví reprezentanti uspeli aj v druhom zápase na Nemeckom pohári, keď v sobotu zdolali hráčov Olympijského výboru Ruska 3:1.

Slovenský hokejista Michal Krištof (vľavo) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu na 3:1 počas prípravného zápasu Slovensko - Švajčiarsko na Nemeckom pohári v Krefelde vo štvrtok 11. novembra 2021. Slovensko vyhralo 7:1. FOTO TASR/DPA

Zverenci trénera Craiga Ramsayho majú po dvoch dueloch na konte šesť bodov a sú na čele tabuľky. V nedeľu zabojujú o triumf na turnaji s domácim Nemeckom, ktoré má na konte taktiež dve víťazstvá.

OV Rusko - Slovensko 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Góly: 3. Byčkov (Ovčinnikov) - 6. Takáč, 14. Holešinský (Roman), 52. Buček (Gríger, Hrehorčák). Rozhodovali: Kohlmüller (Nem.), Reneau (USA) - Merk (Nem.), Zunde (Lot.), vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

OV Rusko: Samonov - Pautov, Minulin, Rogov, Sedov, Morozov, Ščemerov, Sokolov, Byčkov – Dynjak, Garajev, Geraskin – Gončaruk, Bardakov, Ťanulin – Guskov, Sorkin, Cyplakov – Ovčinnikov, Krutov

SR: Tomek – Čerešňák, Kňažko, Gachulinec, Rosandič, Vitaloš, Ivan, Mudrák, Koch – Mešár, Krištof, Takáč – Holešinský, Roman, Regenda – Hrehorčák, Gríger, Buček - Minárik, Šiška, Valach

Rusi začali náporom a už v 3. minúte sa dostali do vedenia. Ovčinnikov vybojoval puk pri mantineli, prihral pred bránku Byčkovovi a ten prekonal Tomeka. Slováci dokázali odpovedať už po troch minútach, keď Takáč zachytil rozohrávku súpera, potiahol puk a presnou strelou vyrovnal.

Zápas mal od začiatku vysoké tempo, puk lietal po klzisku a hra sa neustále presúvala zo strany na stranu. Slováci si zahrali od 9. minúty prvú presilovku, ale príliš im nevyšla. Aj po nej však boli aktívnejší a v 14. minúte išli do vedenia. Opäť využili zlú prihrávku súpera, ktorú zachytil Holešinský. Prvá strela mu nevyšla, ale dorážku už premenil - 2:1. Rusi mohli vyrovnať v závere tretiny, no Guskova vychytal Tomek.

V 21. minúte mohol poslať Slovákov do dvojgólového vedenia Kňažko, ale netrafil odkrytú časť bránky. V 25. minúte sa nepresadil Roman a o chvíľu neskôr zoči-voči Samonovovi ani Buček. Následná ruská presilovka gól nepriniesla, no krátko po nej sa dostala "zborná" do prečíslenia a Krutovovi chýbal len kúsok k vyrovnaniu. Ďalšiu veľkú šancu mal v 37. minúte Sorkin, ktorého šancu vychytal Tomek. Slováci ubránili aj druhé oslabenie a do tretej tretiny išli s jednogólovým náskokom.

V nej Rusi držali puk a snažili sa tvoriť, no proti dobre organizovanej defenzíve súpera to nemali ľahké. Nedokázali si vytvoriť súvislý tlak a súper ich držal mimo streleckých pozícií. Ramsayho zverenci ubránili aj tretie oslabenie v zápase, Krištof sa v ňom dokonca dostal do nájazdu, no neprekonal Samonova. V 51. minúte sa to však podarilo presnou strelou švihom Bučekovi a Slováci viedli 3:1. Náskok už z rúk nepustili a nič na tom nezmenila ani dvojminútová hra Ruska bez brankára.

Nemecký pohár - ďalší zápas:
Nemecko - Švajčiarsko 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Rusko

Góly a asistencie: 6. Takáč, 14. Holešinský (Roman), 52. Buček (Gríger, Hrehorčák) – 3. Bychkov (Ovchinnikov). Diváci: 2 729.
Slovensko: Tomek – Čerešňák (C), Kňažko, Gachulinec, Rosandič (A), Vitaloš, Ivan, Mudrák, Koch – Mešár, Krištof (C), Takáč – Holešinský, Roman, Regenda – Hrehorčák, Gríger, Buček – Minárik, Šiška, Valach
Rusko: Samonov – Pautov, Minulin, Rogov, Sedov, Morozov, Shchemerov, Sokolov – Dynyak, Garayev, Geraskin – Goncharuk, Bardakov, Tyanulin – Guskov, Sorkin, Tsyplakov – Bychkov, Ovchinnikov, Krutov
58:06 dôležité Samonov opúšťa bránu, powerplay Rusov!
51:40 gól Slovensko dalo gól!
K puku sa na vrchole kruhu dostal SAMUEL BUČEK a strelou švihom uštedril Samonovovi klasický teplomer. Nad Ruskom vyhrávame 3:1.
Asistencie: Dávid Gríger, Patrik Hrehorčák
49:29 dôležité Zblokovali sme ruskú strelu, Regenda vysunul Krištofa, ktorý sa v oslabení rútil sám na Samonova, no neprekonal ho! Po ľade zakončil iba do betónov. Obrovská škoda.
37:09 dôležité Pozor na akciu Rusov, Sorkin sa natlačil pred bránu, Tomek nás však zachránil zákrokom betónom.
30:01 dôležité Rusi sa vyrútili dopredu do prečíslenia, našťastie pre nás Krutov nedočiahol na prihrávku pri ľavej tyčke.
25:41 dôležité Ďalšia ruská obrovská chyba, po ktorej Gríger korčuľoval sám na bránu, z druhej vlny prichádzal Buček, ktorému Gríger adresoval prihrávku, možno trochu zbytočne. Buček Samonova neprekonal.
24:47 dôležité Holešinského výborná robota, naservíroval puk do čistej šance Romanovi, tomu sa zblízka nepodarilo prekonať Samonova!
20:35 dôležité Kňažko zaviezol puk do útočného pásma, od modrej strieľa Gachulinec, pred Krištofom bola odkrytá bránka, no náš útočník trafil brankára Samonova!
19:52 dôležité V závere tretiny obrovský závar pred našou bránou, Guskov najprv strieľal bekhendom, potom svoju strelu aj dorazil. Výborný Tomek.
13:23 gól Slovensko dalo gól!
ADRIÁN HOLEŠINSKÝ výborne zachytil ruskú rozohrávku, rútil sa sám na bránu, zasekol si brániaceho hráča a pálil do Samonova! Akcia pokračovala, Holešinský dosledoval situáciu pred bránou a o pár sekúnd nato sa mu už podarilo skórovať zblízka z dorážky!
Asistencia: Miloš Roman
05:43 gól Slovensko dalo gól!
Výborná odpoveď našich! SAMUEL TAKÁČ zachytil ruskú rozohrávku v strednom pásme, vkorčuľoval s pukom do útočného pásma a umiestnenou strelou švihom nedal Samonovovi šancu.
02:38 gól Rusko dalo gól!
Prehrali sme súboj pri mantineli, Ovchinnikov si vykorčuľoval k bránkovej čiare, odkiaľ prihral pred bránu voľnému ROMANOVI BYCKOVOVI a ten zavesil ponad Tomekovu lapačku. Rusko vyhráva veľmi rýchlo 1:0.
Asistencia: S. Ovchinnikov