Slovensko Nemecko hokej online dnes

13. 11. 2022 |

Slovensko a Nemecko ukončia dnes program na hokejovom Nemeckom pohári. Online prenos dnešného zápasu štartujeme od 14:30.

Na snímke zľava Michal Ivan, strelec gólu Alex Tamáši a Samuel Takáč sa tešia z gólu na 3:1 počas šiesteho zápasu základnej A-skupiny Slovensko - Taliansko na 85. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 21. mája 2022 v Helsinkách. FOTO TASR - Martin Baumann

Slovensko Nemecko hokej dnes

Hokejisti Rakúska vyhrali v prvom nedeľnom dueli na Nemeckom pohári v Krefelde nad Dánskom 3:1 a v tabuľke sa bodovo dotiahli na domácu reprezentáciu. Šancu na prvenstvo na turnaji tak majú naďalej aj Slováci, v záverečnom dueli turnaja však musia zdolať Nemecko v riadnom hracom čase.

Dáni spadli priebežne na tretiu priečku s tromi bodmi, slovenskí reprezentanti majú na konte zatiaľ dva po prehrách v predĺžení s Rakúskom (2:3) i Dánskom (3:4).

Slovenskí hokejisti sa v sobotnom zápase na Nemeckom pohári dokázali za nepriaznivého stavu 0:3 pozviechať, ale tri body im to napokon neprinieslo. S Dánskom prehrali 3:4 po predĺžení.

Slováci prestrieľali súpera 45:15, najmä v tretej tretine mali miestami drvivý tlak. "Sme radi, že výkon bol oveľa lepší ako vo štvrtok proti Rakúsku. Boli sme lepší, mali sme dosť striel, ale nenašli sme cestu ako vyhrať zápas. Boli tam malé veci, ktoré sme robili zle a ktoré sme po 1. tretine zlepšili, ale po dvoch chybách sme dostali góly. Bolo super, že chalanov to nezlomilo a išli za vyrovnaním. Škoda, že sme nedali štvrtý gol. Ale hrá sa na to, kto nájde cestu ako vyhrať a nie na to, kto je lepší," povedal po zápase asistent trénera Andrej Podkonický.

Zverencom Craiga Ramsayho chýbalo viac dôrazu najmä v predbránkovom priestore. K dorážkam ich severania nepúšťali. "Proti tímu ako Dánsko, ktoré húževnato bráni, sú to ťažké zápasy. Oni hrajú v obrannej zóne 1 na 1 a ťažko sa presadzuje. Aj preto sme nenašli priestor na dorážky. Ale boli sme oveľa agresívnejší ako proti Rakúsku, škoda," dodal Podkonický.

Inkasované góly Slovákov prišli po chybách, Podkonický ich opísal takto: "Ten prvý, tam to po buly vyhadzoval ich bek po plexiskle a naši obrancovia to musia vidieť. Zbytočne sme chytali puk a bolo to 2 na 1. Druhý gól, tam sme nenašli hráča, sledovali sme puk pred bránkou, tam musíme byť lepší. Pri treťom góle sme prepadli, nebol tam hráč, ktorý sa mal vrátiť. Napriek tomu my chceme od hráčov, aby si dovolili, aby sa nebáli hrať, ale dnes nás to stálo zápas."

Vo svojom poslednom zápase proti Nemecku budú hrať slovenskí reprezentanti opäť s niektorými zmenami. Proti Dánsku nehral Jedlička, v utorok majú klubové povinnosti Okuliar a Rosandič. Na to však tréneri nebudú brať ohľad. "My sa na to nepozeráme. Vieme, že majú v utorok zápas. Samozrejme nejaké zmeny budú, ale nebude to o tom, kto v utorok hrá. Jedlička dnes nehral pre problémy so zubami. Ešte sme sa nebavili kto bude hrať, rozhodneme sa ráno. Rovnaká situácia je aj s brankármi," uzavrel Podkonický.

Nemecký pohár 2022

Slovensko - Nemecko -:-, online prenos dnes od 14:30

Nemecko
2 : 0
(1:0, 1:0)
Slovensko

Góly a asistencie: 7. Wohlgemuth (Schinko, Zimmermann), 31. Eder (Bokk, Huttl).
Nemecko: Pantkowski (Ancicka) – Blank, Bokk, T. Eder, Ehl, Fleischer, Huttl, Kammerer, Karrer, Leonhardt, Mik, Sennhenn, Schinko, Schmolz, Schutz, Soramies, Ugbekile, Weber, Wohlgemuth, Zimmermann, Zitterbart
39:24 Beňova strela z ľavej strany brankárovi vypadla, ale do strany, mimo nebezpečný priestor.
38:53 Rosandič dostal prihrávku na modrú, odtiaľ vyskúšal pozornosť Pantkowskiho, ktorý skryl puk a prerušil hru.
38:00 Máme tlak v útočnom pásme, no zatiaľ žiaden puk neskončil za Pantkowskim.
36:40 Maier nastreľoval puk na bránu hneď po buly, Tamáši sa k dorážke nedostal, puk sa odrazil iným smerom.
35:48 Sukeľ najprv prestrelil, potom puk tečoval vedľa svätyne, ktorú stráži Pantkowski.
35:20 Voľný puk pred nemeckou bránkou, Heclovi chýbal polkrok, aby sa dostal k dorážke.
34:17 Minárik bojoval, bol čisto odzbrojený, proti ďalšiemu nášmu hráčovi Nemci zahrali tiež tvrdo, ale čisto. Nepustili nás do šance.
30:50 gól Nemecko dalo gól!
Nemci využívajú druhú presilovku, opäť im zafungoval recept s krížnou prihrávkou, po ktorej strieľal Bokk, puk mu nesadol, ale jeho strelu ešte šikovne pre Riečickým tečoval THOMAS EDER.
Asistencie: D. Bokk, L. Huttl
30:26 Strela Bocka z prvej, Nemci nás zvierajú.
29:46 Vytlačili sme Nemcov k mantinelu, puk sme ale neodpálili.
28:56 Vylúčenie v tíme Slovensko:
Sukeľ – 2 min..
26:49 dôležité Obrovský tlak našich a množstvo nevyužitých vyložených šancí, čo ešte chceme. Dvakrát neuspel Faško-Rudáš, raz Hecl.
25:55 Rosandič nabil znova Holešinskému, ten tentokrát strieľal z prvej, ale opečiatkoval iba zadný mantinel.
25:26 Fominykh nabil na os klziska Holešinskému, jeho strelu Pantkowski chytil.
Oddychový čas pre tím Slovensko.
25:10 Vylúčenie v tíme Nemecko:
Karrer – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
25:00 dôležité Holešinského strela nad ľadom prešla cez Pantkowskiho a puk sa kĺzal tesne vedľa žŕdky!
24:22 Vylúčenie v tíme Nemecko:
Zimmermann – 2 min..
23:47 dôležité Po peknej kombinácii zakončenie Hecla, pálil spomedzi kruhov, neprestrelil hráča pred bránou.
23:19 Ubránili sme oslabenie a ideme s viacerými hráčmi dopredu. Marcinek prihral Heclovi, ale viac sme nevymysleli.
22:19 dôležité Prenesenie hry na pravý kruh, odkiaľ z prvej pálil Blank, Riečický s námahou zasiahol pravým betónom! V skrumáži sme neinkasovali.
21:44 Celkom slušne sa bránime, Nemcom pomohol s rozohrávkou Pantkowski.
20:47 Vylúčenie v tíme Slovensko:
Koch – 2 min..
20:01 časová značka Začal sa druhý polčas.
Po prvej tretine prehrávame s Nemeckom 0:1, inkasovali sme v oslabení v 7. minúte z hokejky Wohlgemutha. Našu najväčšiu šancu nevyužil Sýkora, keď trafil iba pravú žŕdku.
Druhá tretina sa začne o 15:17.
časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:57 Tri sekundy pred koncom tretiny ešte zasiahol Riečický pri svojej pravej žŕdke.
19:18 Sukeľ nešetril krokmi pri napádaní, puk sa mu ale získať nepodarilo. Nemeckú akciu zastavil ofsajd.
17:42 Sýkora udržal ťažký puk, Bučko potom od modrej strieľal vedľa brány.
16:44 Po kombinácii sa odhodlal k zakončeniu Hecl, jeho strelu z kruhu zblokoval brániaci hráč. Chýbal moment prekvapenia.
16:01 Štyria proti dvom, zakončenie zobral na seba Marcinek, Pantkowski má puk v lapačke.
15:29 Strela z pravého kruhu, popred Pantkowskiho prekorčuľoval Tamáši, no nemecký gólman sa nemusel pohnúť a puk ho trafil.
14:53 Vylúčenie v tíme Nemecko:
Ugbekile – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.
14:42 V trojici sme vyrazili dopredu, ale strieľanú prihrávku z ľavého krídla zblokoval vracajúci sa nemecký hráč.
13:59 dôležité Netešíme sa ani po Sýkorovej akcii, už nechýbalo veľa. Sýkora zasúval puk z otočky po ľade, trafil pravú žŕdku.
13:31 Puku sa ujal Marcinek, vyviezol ho a zamestnal Pantkowskiho, ktorý si poťažkal puk v lapačke.
12:38 Výborne Tamáši v strednom pásme, vystihol nemeckú prihrávku, ale v útočnom už neprestrčil puk na spoluhráča.
11:41 Získali sme puk a bola z toho príležitosť Luntera.
11:19 Puk pred našou bránkou, Riečický ho hokejkou upratal k mantinelu.
10:34 Napádame nemeckú rozohrávku a poriadne sme ich zdržali.
09:46 Strela z kruhu hneď po buly, Hecl pálil do hrude Pantkowskiho.
09:42 Zachytili sme puk na modrej a hneď náš hráč strieľal, no jeho pokus bo zblokovaný na ochrannú sieť.
09:10 Faško-Rudáš bol vytlačený k mantinelu, kde potom prehral osobný súboj.
07:48 Riečický vykopával strelu pravým betónom, posielame puk na opačnú stranu klziska na nemecké hokejky.
07:26 A už sa obraz hry zmenil, naši sú pod tlakom Nemecka, sme o krok pozadu.
06:20 gól Nemecko dalo gól!
Nemecko veľmi rýchlo využíva presilovku a ide do vedenia v zápase. Nemci si posúvali puk po obvode nášho pásma, potom však prišla zmena a krížny pas Schinka na pravý kruh, odkiaľ trafil TIM WOHLGEMUTH k vzdialenejšej ľavej žŕdke po ľade.
Asistencie: L. Schinko, M. Zimmermann
06:01 Vylúčenie v tíme Slovensko:
Grman – 2 min., nedovolené bránenie.
05:21 Riečický vyrazil strelu Zimmermanna, ktorá smerovala medzi jeho betóny.
04:57 Beňova strela od modrej cieľ minula.
04:33 Prihrávka do jazdy Leonhardtovi, veľmi dobre ale zasiahol Koch. Hra je prerušená.
03:43 Hrá sa rýchly hokej zo strany na stranu, bez prerušení.
01:39 Hainova samostatná akcia, neprestrelil však brániaceho Micka.
00:40 Dostali sne sa do útočnej tretiny, puk bol pri mantineli, šancu sme si nevypracovali.

Slovensko: Riečický (Godla) – Grman, Rosandič, Bučko, Koch, Hain, Beňo, Mudrák, Maier – Fominykh, Tamáši, Holešinský – Marcinek, Sukeľ, Hecl – Jedlička, Minárik, Sýkora – Faško-Rudáš, Čacho, Lunter.
Slovensko nastúpi na tretí zápas na Nemeckom pohári proti domácej reprezentácii Nemecka. Stretnutie sa začína o 14:30.

Naši reprezentanti ťahali v doterajších zápasoch za kratší koniec. Rakúsku sme podľahli 2:3 po predĺžení, včera sme síce proti Dánom stiahli trojgólové manko, no opäť nám to v predĺžení nevyšlo a prehrali sme tentokrát 3:4. V tabuľke nám patrí tretia priečka so ziskom dvoch bodov.

Nemecko je prvé, na konte má 5 bodov. V prvom zápase zdolalo Dánsko 3:2 po predĺžení, následne si poradilo aj s Rakúskom a zdolalo ho 3:0.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.