Slovensko Dánsko hokej online Nemecký pohár dnes

12. 11. 2022 |
 

Slovensko a Dánsko predstavujú dnešný program pre Nemecký pohár v hokeji. Online prenos dnešného zápasu štartuje od 14:00.

Na snímke gólová radosť slovenských hokejistov v zápase Rakúsko - Slovensko na Nemeckom pohári 2022 v Krefelde 10. novembra 2022. FOTO TASR - Martin Baumann

Slovensko a Dánsko predstavujú dnešný program pre Nemecký pohár v hokeji. Online prenos dnešného zápasu štartuje od 14:00.

Slovensko Dánsko online hokej Nemecký pohár dnes

Slovenskí hokejisti prehrali vo štvrtok v úvodnom zápase na Nemeckom pohári s Rakúskom 2:3 po predĺžení, ale nováčikovia v tejto skúške obstáli. Ako uviedol asistent trénera Andrej Podkonický, noví hráči v národnom drese si musia zvyknúť najmä na to, že na medzinárodnom ľade musia robiť všetky činnosti rýchlejšie.

V zápase s Rakúskom hrali Slováci dobre v jeho úvode a závere. No najmä v druhej tretine za súperom zaostávali. "Na nováčikoch bolo vidieť, že sú nervózni, ale boli sme s nimi spokojní. Ale nie so zápasom. Myslím si, že sme mali dobrú prvú tretinu, ale v druhej sme začali prehrávať súboje a boli sme všade neskoro. Počas celého zápasu sme boli málo agresívni do bránky a málo sme strieľali. Ale nováčikovia hrali veľmi dobre, boli sme so všetkými spokojní. Hrali po prvý raz takýto rýchly hokej a musia si zvyknúť," povedal Podkonický.

Výborný zápas odohral útočník Maroš Jedlička, ktorého v uplynulej sezóne pribrzdili zranenia. V auguste absolvoval MS do 20 rokov, podľa Podkonického však nebol na šampionát dostatočne pripravený: "Už má formu ako minulý rok pred zranením. Formu prenáša do súčasnosti a má tú kondíciu, ktorú by mal mať. Jeho účasť na MS 20 bola podľa mňa rýchla, nebol podľa mňa ešte fyzicky pripravený a to ho pribrzdilo. Proti Rakúsku mal dobrý zápas, bol dobrý na forčeku, silný na puku, jeho lajna mala najviac šancí."

Pred odchodom na Nemecký pohár uviedol tréner Craig Ramsay, že pre hráčov je to predovšetkým možnosť ukázať sa, no v zostávajúcich dvoch zápasoch na turnaji chcú Slováci uspieť. "Chceme vyhrať každý zápas. Nie je to len o tom rozvíjať hráčov. Chceme, aby dostali systém do krvi. Chceme byť úspešní v zápasoch, musíme však zlepšiť veľa vecí," povedal Podkonický.

Do zápasu s Dánskom urobia tréneri zmeny. V bránke bude Riečický, zmeny nastanú aj v jednotlivých formáciách. "Bude hrať aj Paťo Marcinek, nevieme ešte, kto bude sedieť. Určite pomeníme útoky, chceme niektorých chalanov vidieť v predných formáciách."

V piatok dopoludnia Slováci absolvovali v Krefelde tréning, poobede ich po dvojhodinovom oddychu a videoanalýze čakal výlet v Düsseldorfe. Na videu analyzovali aj hru v oslabení, v zápase s Rakúskom ich hrali až päť. Inkasovali jeden gól, no ubránili presilovku troch proti piatim. "Tam sme urobili chybu, dvakrát to išlo do prázdnej bránky, ale to sa stane. Gól vyzeral lacný, ale brankár nič nevidel. Lunter tam zostal dlhšie ako mal a potom sme nezblokovali strelu. Ale na to, že niektorí chalani tie oslabenia videli po prvý raz to nebolo zlé. Ale oslabenia by nám mali vyhrávať zápasy," uviedol Podkonický.

Asistent trénera si spolu s ostatnými kolegami pozrel aj zápas Nemecka s Dánskom, severania podľahli 2:3 po predĺžení. Zverenci Heinza Ehlersa budú v sobotu o 14.00 ďalším súperom Slovenska na turnaji. "Hrali agresívnejšie ako na MS, tam viac bránia. V obrannom pásme hrajú 1 na 1, ale bol to rýchly hokej a musíme sa na to pripraviť. Aj včera sme mali najväčší problém v tom, že si hráči mysleli, že majú viac času, ale nie je to tak. Na to si musíme dať pozor."

Nemecký pohár

Slovensko Dánsko -:-, online prenos dnes od 14:00

]

Slovensko
3 : 4
(0:2, 2:1, 1:0 - 0:1)
Dánsko

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 30. Čacho (Koch), 38. Fominykh (Grman), 56. Čacho (Lunter, Rosandič) – 12. From (Poulsen), 16. Poulsen (Larsen, Aagaard), 24. Jensen (Weichel, Aagaard), 62. From.
Slovensko: Riečický (Godla) – Grman, Rosandič, Bučko, Koch, Hain, Beňo, Mudrák, Maier – Fominykh, Tamáši, Holešinský – Marcinek, Sukeľ, Hecl – Okuliar, Minárik, Sýkora – Faško-Rudáš, Čacho, Lunter
Dánsko: Dichow – M. Jensen, A. Koch, Setkov, M. Lassen, Weichel, Lyo, Larsen – From, Poulsen, Bjorkstrand – Blichfeld, Wejse, Scheel – Meyer, Frederiksen, Asperup – Aagaard, Nielsen, K. Jensen – Eller
Aktualizuj online prenos
časová značka Koniec zápasu.
61:11 gól Dánsko dalo gól!
Po včerajšom predĺžení prehrávame aj to dnešné. MATHIAS FROM mal rýchlosť, prešiel cez Tamášiho, z kruhu išiel na bránu, potiahol si puk do bekhendu a dvihol ho ponad Riečického betón.
60:52 Tamášiho ťažká prihrávka na Fominykha, ktorý nedokázal usmerniť puk za Dichowa.
60:01 časová značka Začalo sa predĺženie.
o troch tretinách je skóre nerozhodné 3:3. O chvíľku nás čaká predĺženie.
60:00 časová značka Tretia tretina sa skončila.
59:13 Hrá sa prakticky na jednu bránu, dánsku.
57:46 Riečický si po dlhšom čase siahol na puk, príklepom z pravého kruhu ho preveril From.
57:21 Po vyhranom buly pálil Koch, Dichow si nebol úplne istý, puk ale vyrazil.
55:22 gól Slovensko dalo gól!
Stiahli sme trojgólové manko a vyrovnávame! Lunter si vymenil puk s Rosandičom, odpútal sa od mantinelu, a z osi ihriska ho nastrelil na bránu, kde clonil VILIAM ČACHO, ten napokon Lunterovu strelu aj tečoval a pripisuje si druhý gól v stretnutí!
Asistencie: Mário Lunter, Mislav Rosandič
54:22 dôležité Sýkora veľmi dobre pracoval pred bránkou a urobil priestor Okuliarovi, ktorý strieľal z uhla, aj tak to bol nebezpečný pokus. Šance máme, už ich len premieňať.
53:36 Hecl predviedol šikovné ruky a naservíroval puk Sukeľovi, ten netrafil.
52:58 Tamáši strieľal bez prípravy. Chvíľu nato Dáni posielajú puk na zakázané uvoľnenie.
52:11 Faško-Rudáš skryl svoj strelu za brániaceho hráča, lenže Dichow chytil aj tento puk.
51:31 Sýkora zakončoval sám, Dichow však dorážky nepripustil.
50:56 Bučkova strela neznamenala nebezpečenstvo pre súpera, Dánsko vyváža puk.
48:59 Lunter strieľal z veľkého uhla z pravej strany, dánsky gólman zasiahol pri bližšej žŕdke.
48:10 V posledných desiatkach sekúnd sme mali veľký tlak, ale Dichow sa hodil o puku a dal svojím spoluhráčom vydýchnuť.
47:39 Sýkora zachytil puk a posielal ho hneď na bránku, no bol zrazený.
47:10 Bučko zakončil svoj útočný výpad prihrávkou do bránkoviska, kde sme mali hráčov, ale Dichow hru prerušuje.
46:10 Striedame počas pobytu v útočnom pásme, Holešinský bol ale pri mantineli odzbrojený, nepodarilo sa mu vystreliť ani prihrať.
43:52 Hainovo nastrelenie na bránu neprešlo, puk bol vytečovaný, ale zostávame v pásme.
42:32 dôležité Vytiahli sme Dichowa z bránky, Fominykhovi sa však po jej obídení nepodarilo zasunúť puk za bránkovú čiaru!
41:26 Vďaka Čachovi sme sa dostali z obranného pásma, Čacho sa okamžite vydal napádať.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine je to veselšie, strelili sme dva góly, stále však prehrávame s Dánskom 2:3.
Tretia tretina sa začne o 15:36.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:15 Neprestávame v našej aktívnej hre a robíme Dánom problémy.
37:33 gól Slovensko dalo gól!
Už je to iba o gól! Grman odovzdal puk DANIILOVI FOMINYKHOVI, ktorý si puk ešte potiahol a z pravého kruhu nádherne zavesil do horného rohu Dichowovej brány, pred Dichowom ešte prekorčuľoval práve Grman.
Asistencia: M. Grman
36:46 Vydolovali sme puk v našom pásme pri mantineli, prešli do útoku, no Dáni nás vytlačili k mantinelu.
35:28 Až teraz sme sa rozostavili v pásme, z ľavého kruhu pálil Faško-Rudáš.
34:27 Nedarí sa nám prechod do útočného pásma, Dáni sa oslobodzujú.
33:42 Vylúčenie v tíme Dánsko:
Aagaard – 2 min..
30:30 Po góle sme ožili a Hecl s Marcinekom si vypracovali ďalšiu šancu.
29:28 gól Slovensko dalo gól!
Znižujeme na 1:3! Koch nešpekuloval, nahodil puk od mantinelu na bránku, na kruhu ho šikovne tečoval VILIAM ČACHO a puk prešiel Dichowovi pomedzi betóny.
Asistencia: Patrik Koch
28:35 Okuliar si nakorčuľoval od modrej, zbavil sa brániaceho hráča a zakončil na bližšiu žrď, kde bol pripravený dánsky brankár.
27:51 Po ďalšej našej kombinácii zakončil Hecl, hra je prerušená.
26:46 Náš prvý útok zamkol súpera, na Dichowa sme vyslali niekoľko striel, no bez gólového efektu.
23:20 gól Dánsko dalo gól!
Prehrávame už 0:3. Dáni nám ukázali, ako by to malo vyzerať, vyhral boj o puk v strednom pásme, v útočnom to zahrali veľmi jednoducho na jeden dotyk s finálnou prihrávkou na os klziska, aj keď KRISTIAN JENSEN puk netrafil ideálne, ten skončil v našej bránke.
Asistencie: N. Weichel, M. Aagaard
22:49 Dobrá práca Rosandiča, ktorý obstrelil kľačiaceho Lya, lenže Dichow si pripísal úspešný zákrok.
21:19 Lenže Dáni vyrazili do prečíslenia, Minárik nechtiac puk tečoval na našu bránku, Riečický pozorný.
20:25 dôležité Sukeľ našiel pred bránou Marcineka, ten mal šancu prekonať Dichowa, no nestalo sa tak v úvod druhej tretiny.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina nám vôbec nevyšla, s Dánmi prehrávame po góloch Froma a Poulsena 0:2.
Druhá tretina sa začne o 14:49.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:46 Mali sme buly v útočnom pásme, no prehrali sme ho a rýchlo sme sa museli vrátiť späť.
18:30 dôležité Bjorkstrand zakončoval z ideálnej pozície spomedzi kruhov, Riečický pohotovo zasiahol ľavým betónom!
16:56 Vylúčenie v tíme Slovensko:
Sukeľ – 2 min., sekanie.
15:39 gól Dánsko dalo gól!
Dáni vytvoril tlak na našu bránu, po nahodení od modrej vznikla pred Riečickým skrumáž, puk sme neupratali do bezpečia, Dánov sme dovolili až dve dorážky, tá druhá z hokejky MORTENA POULSENA skončila v sieti.
Asistencie: M. Larsen, M. Aagaard
15:01 dôležité Prečíslenie aj na našej strane, Tamáši ho riešil individuálne, strelou z pravého krídla Dichowa neprekonal.
14:15 Strela po ľade na Riečického, ten si situáciu postrážil.
13:20 V oslabení odvádzame dobrú robotu, Sýkora vyviezol puk, snažil sa vystreliť, no k strele sa už nedostal.
12:11 Vylúčenie v tíme Slovensko:
Lunter – 2 min..
12:02 dôležité Musíme si dávať väčší pozor, po ďalšej dánskej strele nás zachránila žŕdka!
11:15 gól Dánsko dalo gól!
Z ničoho nič prišlo dánske prečíslenie dvoch proti jednému a Dáni otvárajú skóre. MATHIAS FROM prehodil puk cez nášho brániaceho hráča Poulsenovi, ktorý zamiešal s pukom pred Riečickým, stihol ešte prihrávku Fromovi vrátiť a ten už dával do prázdnej brány.
Asistencia: M. Poulsen
09:55 Dlho sa hrá bez prerušenia, častejšie máme puk na hokejkách my. Riečický je bez práce.
06:58 Dobrá strela Tamášiho, pred bránou clonil Okuliar. Dáni sú už v pätici, ich odpálenie tak znamená icing.
06:20 Neudržali sme útočné pásmo, následne sa nám ho podarilo rýchlo získať a Faško-Rudáš vystrelil na Dichowa, ten úspešne zasiahol a prerušil hru.
05:05 Dobrá možnosť Okuliara, následne zakončoval bekhendom aj Tamáši. Dichow zasiahol.
04:55 Vylúčenie v tíme Dánsko:
M. Jensen – 2 min..
04:40 O puk sa bojovalo v našom útočnom pásme pri mantineli, ale získali ho Dáni.
03:18 Zatiaľ si Dánov strážime, nepúšťame ich pred našu bránku.
02:28 Snažíme sa ohrozovať dánsku bránku, Dáni vyhadzujú puk na zakázané uvoľnenie.
01:07 dôležité Hecl obkrúžil bránu a sám aj bekhendom zakončil do Dichowa. Slušná šanca na úvod.
00:28 Holešinský prišiel o puk v útočnom pásme, zobral mu ho Poulsen, Dáni podnikli rýchly protiútok.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Riečický (Godla) – Grman, Rosandič, Bučko, Koch, Hain, Beňo, Mudrák, Maier – Fominykh, Tamáši, Holešinský – Marcinek, Sukeľ, Hecl – Okuliar, Minárik, Sýkora – Faško-Rudáš, Čacho, Lunter

Dánsko: Dichow – M. Jensen, A. Koch, Setkov, M. Lassen, Weichel, Lyo, Larsen – From, Poulsen, Bjorkstrand – Blichfeld, Wejse, Scheel – Meyer, Frederiksen, Asperup – Aagaard, Nielsen, K. Jensen – Eller.
V úvodnom vystúpení na Nemeckom pohári sme podľahli Rakúsku 2:3 po predĺžení. Do vedenia nás v prvej tretine poslal Beňo svojím premiérovým gólom v reprezentácii, v tretej tretine vyrovnával na 2:2 Holešinský. Predĺženie netrvalo dlho, po 32 sekundách rozhodol Haudum. S Rakúskom sme prehrali po deviatich rokoch.

V druhom zápase nastúpime proti Dánsku. Dáni prehrali s Nemeckom taktiež 2:3 po predĺžení. Stretnutie Slovensko – Dánsko sa začína o 14:00.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo