Kaufland cup Slovensko Francúzsko ONLINE

7. 5. 2022 |
 

Kaufland cup dnes pokračuje zápasom Slovensko Francúzsko. Sledujte s nami online prenos hokejového zápasu dnes od 16:00.

Na snímke zľava slovenský brankár Patrik Rybár, jeho spoluhráč Martin Gernát a nemecký hokejista Tom Kühnhackl v kvalifikácii o štvrťfinále Slovensko - Nemecko na ZOH 2022 v Pekingu v utorok 15. februára 2022. FOTO TASR - Martin Baumann 

Hokejový kaufland cup dnes pokračuje zápasom Slovensko Francúzsko. Sledujte s nami online prenos hokejového zápasu dnes od 16:00.

Slovensko Francúzsko Kaufland cup online

Slovenskí hokejisti prehrali vo štvrtkovom otváracom zápase turnaja Kaufland Cup 2022 s Nórskom 4:5 po nájazdoch. Pre zverencov Craiga Ramsayho to bola druhá prehra v príprave pred MS vo Fínsku.

Slováci predtým zdolali Česko 3:1, potom mu podľahli po nájazdoch 3:4. Nad Nemeckom zvíťazili 3:1 a 3:2. V piatok proti sebe na Kaufland Cupe nastúpia Nóri s Francúzmi (18.00), turnaj uzavrie duel Slovenska s Francúzskom dnes od 16.00 h.

Slovenský hokejista Adam Sýkora dostal šancu zabojovať o miestenku na MS do Fínska (13. - 29. mája) a chytil ju pevne do rúk. Mladý 17-ročný talent pri svojom debute strelil gól a napriek prehre s Nórskom 4:5 po nájazdoch bol po zápase spokojný. Dostal totiž pochvalu aj od trénera Craiga Ramsayho.

Sýkora v druhej tretine prebral puk po prihrávke Kollára a chladnokrvne ho poslal do ľavého horného rohu. "Myslel som si, že ešte prihrám Aďovi Holešinskému do prázdnej bránky, ale zobral som to na seba a takto to vyšlo," povedal Sýkora po zápase.

Talentovaný mladík strelil gól vo veku 17 rokov a 243 dní a je druhý najmladší hráč, ktorému sa podarilo skórovať v reprezentačnom drese. "Je to skvelý pocit a mám z toho obrovskú radosť," dodal Sýkora.

Výkon Sýkoru sa pozdával aj trénerovi: "Po zápase ma pochválil, veľmi ma to potešilo. Ja som spokojný s tým, čo som ukázal. Od rána som si hovoril, že nemôžem byť v strese, po psychickej stránke to bolo z mojej strany dobré. Aj tréneri aj pán Oto Haščák mi hovorili, aby som hral tak ako doteraz. Takto sa chcem aj naďalej prezentovať." Či to však bude stačiť na prienik do konečnej nominácie Sýkora uviedol: "Je to na tréneroch, takže uvidíme."

Šanca pre Sýkoru zabojovať o miesto ma šampionát do Fínska neprišla prekvapivo, manažér Haščák na adresu mladého hokejistu uviedol, že za uplynulých deväť mesiacov urobil obrovský progres. "Snažím sa zlepšovať každý deň a neriešim nič iné iba hokej. Chcem sa sústrediť na moju prácu," uzavrel Sýkora.

Kaufland cup

Slovensko - Francúzsko -:-, online prenos dnes od 16:00

Slovensko
2 : 0
(2:0, 0:0, 0:0)
Francúzsko

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 5. Liška (Takáč, Rosandič), 10. Minárik (Slafkovský, Regenda). Diváci: 5476.
Slovensko: Tomek (Riečický) – Gachulinec, Gernát, Grman, Ivan, Koch, Nemec, Rosandič – Tatar, Krištof, Lantoši – Slafkovský, Minárik, Regenda – Lunter, Tamáši, Pospíšil – Liška, Kollár, Takáč.
Francúzsko: Ylonen (Papillon) – Auvitu, Bault, Crinon, Gallet, Guebey, Chakiachvili, Llorca – Treille, Texier, Bozon – Perret, Claireaux, Bertrand – Leclerc, Ville, Rech – Bozon, Ritz, Fabre.
Aktualizuj online prenos
Už sme žiaden gól nevideli. Slováci dokázali udržať dvojgólový náskok a vyhrávajú dnešný duel a aj celý turnaj. Za pozornosť Vám z komentátorského stanovišťa ďakuje Tomáš Hládek. Pekný večer.
časová značka Koniec zápasu.
59:51 Slafkovský netrafil prázdnu bránu.
59:29 Ylonen už je na striedačke.
59:17 Slováci už chceli ísť na prázdnu bránu, ale zastavuje ich ofsajd. Ylonen je aspoň na chvíľu späť v bráne.
59:10 Prihrávka rukou vyháňa Francúzov do stredného pásma.
58:36 Hostia hrajú bez brankára.
57:57 dôležité Nemec prešiel do pásma, naservíroval puk Lantošimu, no toho fantasticky vychytal Ylonen.
55:02 Fabre skúšal uniknúť po pravej strane, ale výborne zakročil Šimon Nemec, ktorý teraz ukázal prečo má byť draftovaný tak vysoko.
54:29 Koch vyskúšal nahodiť puk od modrej čiary, ale ten neprešiel cez húštinu tiel.
53:05 Teč Regendu tesne pred Ylonenom konči priamo na tele hosťujúceho gólmana.
50:17 Pospíšil sa ocitol s pukom v pásme, vylepšil si pozíciu, keď sa dostal do medzikružia a Ylonen opäť špičkou lapačky vyráža puk mimo brány.
49:00 dôležité Regenda sa dostal za obranu, natlačil sa pred bránu, ale nedokázal namieriť presne.
48:00 Grman servíroval puk Krištofovi, ktorý z tesnej blízkosti míňa bránu.
46:27 Lunter pálil spomedzi kruhov a Ylonen špičkou lapačky vyrazil puk nad bránu.
45:20 dôležité Puk tam teraz tancoval pred francúzskou bránkovou čiarou. Napokon ho dokázal Ylonen zaľahnúť.
44:51 Sledujeme trocha hluchšiu pasáž zápasu. Tú prerušilo zakázané uvoľnenie Francúzov.
41:49 Slováci už sú v plnej zbroji. Pokračujeme 5 na 5.
41:09 Gachulinec nekompromisne odpaľuje puk z pásma. Slováci zbierajú cenné sekundy.
Dnešné stretnutie sleduje 5476 divákov.
40:29 Tomek ihneď po 29 sekundách vyťahuje pohotový zákrok lapačkou.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Skončila sa druhá tretina, v ktorej sa nám skóre duelu nemenilo.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:49 Vylúčenie v tíme Slovensko:
Minárik – 2 min., podrazenie.
39:31 Vylúčenie v tíme Slovensko:
Krištof – 2 min., nedovolené bránenie.
38:28 Posunutá francúzska brána, hra je prerušená.
37:25 Črtalo sa prečíslenie domácich 2na1, ale Slafkovský nedokázal presne nahrať Minárikovi, ktorý mal pred sebou už poloodkrytú bránu.
36:19 Nastrelenie Slovákov zastavuje ofsajd. Buly v strednom pásme.
34:55 Gernátova delovka od modrej končí v lapačke francúzskeho strážcu svätyne.
34:07 dôležité Na druhej strane šiel sám na Ylonena Tatar, ale pri pokuse o blafák nechal puk stáť pred bránou a zo šance nič nebolo.
33:41 Perret sa už už dostával do sľubnej príležitosti, mal však puk na dlhú hokejku a netriafa bránu.
31:53 Tim Bozon ľahko pretečoval puk z medzikružia, ale míňa bránu.
30:14 Žilinským zimákom, ktorý praská vo švíkoch, už prechádzajú mexické vlny.
28:04 dôležité Registrujeme vzruch po dlhej dobe na opačnej strane. Fabre sa ocitol v troch tutovkách, ktoré bravúrny Tomek trikrát po sebe zneškodnil.
26:54 Exhibičné akcie slovenských hokejistov. Tí sa viackrát snažili vykombinovať akcie až do prázdnej brány a poriadne točili Francúzov v ich pásme. Opäť však zaúradoval fantastický Ylonen.
25:42 Pospíšil sa individuálne presadil v pásme, dával Kollárovi do druhej vlny, ale ten namieril do gólmana Francúzov. Tí teraz nevedia, kde skôr skočiť.
24:58 dôležité Obrovské šance Slovákov, ale Pospíšil, Lunter a ani Tamaši nedokázali Ylonena prekonať.
23:29 dôležité Koch vynikajúco prečítal rozohrávku hostí, dal do tutovky Krištofovi, ktorý triafa betón Ylonena. Fantastický zákrok francúzskeho brankára.
22:33 Čiarový arbiter teraz signalizoval príliš veľa hráčov na ľadovej ploche domácich. Napokon po porade s kolegami svoj verdikt berie späť a ospravedlnil sa aj domácej lavičke.
21:02 Slováci kontrolujú hru v úvode druhej časti, ale svedkami veľkých šancí nie sme.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Po úvodnej dvadsaťminútovke je skóre po góloch Lišku a Minárika 2:0.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
18:40 Hráčom v bielych dresoch sa črtalo sľubné prečíslenie, ale zastavil ich hvizd čiarového rozhodcu, ktorý odpísal ofsajd.
17:15 Obrovské šance aj domácich korčuliarov. Najskôr Nemec trafil bočnú sieť a následne Regendovu delovku spomedzi kruhov zachytil pohotový Ylonen.
15:34 Nahodenie do obranného pásma domácich končí v Tomekovej lapačke. Buly po ľavačke slovenského gólmana.
13:15 dôležité Rech teraz ušiel slovenskej obrane, rútil sa sám na Mateja Tomeka, ktorý prevádza fantastický zákrok a drží vedenie Slovákov v dvojgólovej podobe.
12:06 Ivan pálil, Kollár sa pokúsil o teč, ale Ylonen bol pozorný.
11:26 Začína sa slovenská presilová hra, ale puk prikryl Tomek.
11:03 Zakázané uvoľnenie vyháňa Slovákov pred Tomeka.
10:02 Vylúčenie v tíme Francúzsko:
Treille – 2 min., podrazenie.
09:24 Vylúčenie v tíme Slovensko:
Nemec – 2 min., držanie,
Pospíšil – 2 min., údery.

Vylúčenie v tíme Francúzsko:
Crinon – 2 min., údery.
09:09 gól Slovensko dalo gól!
Juraj Slafkovský sa pekne individuálne presadil v pásme, prihrávkou našiel pred bránou JAKUBA MINÁRIKA a ten navyšuje vedenie Slovákov.
07:43 dôležité Leclerc po chybe domácej defenzívy šiel na Tomeka, skúsil blafák do bekhendu, ale míňa bránu. Zatiaľ najväčšia šanca hosťujúceho mužstva.
06:43 Lunter sa predieral po ľavej strane, ale v poslednej chvíli dokázal jeden z obrancov zblokovať jeho strelecký pokus.
05:56 Crinon otestoval pozornosť Tomeka, ten jeho pokus od modrej zachytil v lapačke.
04:03 gól Slovensko dalo gól!
Takáč našiel ideálnou prihrávkou na druhej strane pásma Adama LIŠKU, ktorý dokázal trafiť poloodkrytú bránu a posiela Slovákov do vedenia.
03:54 Slováci dokázali Ylonena ohroziť, gólom smrdela najmä šanca Tatarovej formácie, ale stav je bezgólový.
02:10 Vylúčenie v tíme Francúzsko:
Chakiachvili – 2 min., krosček.
02:10 Samo Takáč teraz šikovne vošiel do pásma, obkorčuľoval bránu, ale Kollár nedokázal dostať puk do pásma.
00:15 Slováci sa ihneď dostali do pásma. Gernátove nahodenie skúšal tečovať Tatar.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Tomek (Riečický) – Gachulinec, Gernát, Grman, Ivan, Koch, Nemec, Rosandič – Tatar, Krištof, Lantoši – Slafkovský, Minárik, Regenda – Lunter, Tamáši, Pospíšil – Liška, Kollár, Takáč.
Trenér: Ramsay

Francúzsko: Ylonen (Papillon) – Auvitu, Bault, Crinon, Gallet, Guebey, Chakiachvili, Llorca – Treille, Texier, Bozon – Perret, Claireaux, Bertrand – Leclerc, Ville, Rech – Bozon, Ritz, Fabre.
Trenér: Bozon.
Pekné popoludnie zo Žiliny Vám praje Tomáš Hládek. Dnes je na programe posledné stretnutie Kaufland Cupu, v ktorom si zmerajú sily hokejisti Slovenska a Francúzska.

Slováci vo štvrtok nestačili na Nórov, ktorým podľahli 4:5 po samostatných nájazdoch. Góly slovenského reprezentačného výberu strieľali Liška, Sýkora, Pospíšil a Kollár. Francúzi zasiahli do turnaja v druhý hrací deň a Nórov zdolali 2:1 po predĺžení po góloch Recha a Bozona.

Pozornosť sa dnes bude upierať na Tomáša Tatara, ktorý by mal byť najväčšou hviezdou slovenského mužstva.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.