HK Poprad HK Dukla Michalovce ONLINE Kaufland Tipsport Cup 2020 dnes

16. 12. 2020 |

HK Poprad, HK Dukla Michalovce, online prenos, Kaufland Tipsport Cup 2020, dnes. HK Poprad dnes privíta v rámci semifinále Supercupu HK Dukla Michalovce. Ako duel dopadne môžete sledovať ONLINE od 15:30 hod.

Hokejisti HK Poprad. FOTO TASR.

HK Poprad dnes privíta v rámci semifinále Supercupu HK Dukla Michalovce. V prvom súboji vyhral Poprad tesne 1. Prvá tretina priniesla zaujímavé dianie, avšak bez gólov.

V 4. minúte sa domáci dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, ale Lalancette nedotiahol blafák do želaného konca. Popradčania si v následnej presilovke vytvorili tlak, ale bez výraznej príležitosti na skórovanie.

Tú mal v polovici prvej časti domáci Galamboš, ale ani on v početnej výhode neotvoril skóre. Nepodarilo sa to ani dorážajúcim Skokanovi s Preisingerom, ktorých príležitosti zmaril brankár Tomek.

Popradčania si preniesli do 2. tretiny presilovku, v ktorej si vytvorili tlak a Svitana strelou švihom otvoril skóre - 0:1. Aj v 30. minúte bolo rušno pred Tomekom, Popradčania opäť rozbehli presilovkový "kolotoč," ale bez gólového konca.

V 36. minúte boli domáci blízko k vyrovnaniu, ale Takáč trafil iba ľavú žŕdku Vošvrdovej bránky a popradská obrana odolala aj následnému oslabeniu.

Tretia časť bola najmä o snahe domácich o vyrovnanie, ale gólové príležitosti mali aj Popradčania. Michalovčania mali problém prekvapiť obranu súpera, ktorú držal aj rozchytaný Vošvrda. V závere zápasu sa domáci dostali aj k hre bez brankára, ale v nej si nevypracovali žiadnu sľubnú príležitosť.

HK Poprad
3 : 2
(1:0, 1:1, 1:1)
HK Dukla Ingema Michalovce

Góly a asistencie: 3. Hajnik (Valigura), 24. Tavi, 55. Handlovský (Svitana, Dalhuisen) – 34. Lalancette (Erkinjuntti), 60. Galamboš (Southorn). Rozhodca: Kalina, Korba – Šoltés, Stanzel.
HK Poprad: Rychlík (Valluš) – Dalhuisen, Hudec, Ulrych, Brejčák, Erving, Repe, Kramár, Česánek – Handlovský, Skokan, Svitana – Tavi, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Hajnik, Jevoš, Valigura
HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Glosár) – Southorn, Louis, McCormack, Ventelä, Zekucia, Mihálik, Ťavoda, Ragan – Erkinjuntti, Lalancette, Hickmott – Šoltés, Suja, Regenda – Galamboš, Mlynarovič, Bartánus – Chalupa, Češík, Török
59:11 gól Dukla Michalovce dala gól!
Michalovce využívajú presilovku a znižujú a ešte majú nejaký čas. Puk od modrej čiary vypálil Southorn, Rychlík vyrážal betónom a PETER GALAMBOŠ úspešne dorážal spred bránkoviska.
Asistencia: Jordon Southorn.
58:54 dôležité Christophe Lalancette si vytvoril pozíciu na ľavom kruhu, strieľal do žŕdky. Následne dostal tento michalovský útočník ďalší puk, pálil z pravej po prihrávke a Rychlík si to vychutnal lapačkou.
58:41 Prichádza ďalšie vylúčenie na strane Popradu. Marek Hudec je vylúčený za seknutie.
58:26 Pár sekúnd nebolo známe, kde je puk. Ocitol sa potom na hokejke McCormacka, ktorý strelou preveril Rychlíka.
57:57 Ani na ďalší pokus to líškam pri prechode a usadení sa v pásme nevychádza. Pohodlne vyhadzoval od zadného mantinelu Ulrych.
57:24 Michalovce sa neúspešne dostali do pásma, Popradčania zase úspešne vyhodili puk žabkou až ku Tomekovi.
56:48 Ešte predsa len nejaká šanca pre Michalovce existuje. Dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou dostáva Dávid Hajnik.
56:01 Zagrapan si mierne nerozumel pohybovo s Livingstonom a v útočnom pásme mu posunul puk do priestorov, kde nebol.
54:30 gól Poprad dal gól!
Kamzíci majú späť dvojgólové vedenie. Domáci vyhrali buly v pásme po oddychovom čase, Svitana od mantinelu nabil na modrú čiaru LUKÁŠOVI HANDLOVSKÉMU a ten parádnou bombou prestrelil všetko pred sebou.
Asistencie: Patrik Svitana, Mike Dalhuisen.
54:14 dôležité Oddychový čas si berie tréner domácich Peter Mikula.
54:14 Tavi vybojoval puk v súboji s Ventelem, následne sa k strele od modrej čiary dostáva Matej Paločko, Tomek mal mierne zakrytý výhľad, ale dokázal zasiahnuť.
53:34 Michalovce nahadzovali puk do útočného pásma, Popradčania majú čas na rozohrávku, keďže je avizovaný ofsajd.
51:58 Erkinjuntti stratil puk v útočnom pásme, Zagrapan mohol znovu bezpečne vyhodiť cez všetky čiary a aj sa mu to podarilo.
51:10 Michalovčania rozostavili svoju formáciu. Videli sme strely Hickmotta a Galamboša, obe pokryl Rychlík a Poprad sa potom oslobodil.
50:36 Michalovce si zahrajú presilovú hru. Na dve minúty za hákovanie je vylúčený Adam Jevoš.
49:23 Oblúčikom to z obranného pásma skúsil Ulrych, Tavi sa uvoľňoval cez michalovských hráčov, puk však ako prvý odpálil brankár Tomek.
48:38 dôležité Lalancette sa mierne zbavil Dalhuisena za bránkou, následne servíroval medzi kruhy Erkinjunttimu, ktorý okamžite strieľal z prvej a Rychlík musel betónom vyrážať.
47:52 Česánek si pri mantineli umne poradil so Šoltésom, nepríjemne ho trafil telom, ale bolo to všetko v rámci normy.
46:22 Michalovčania v týchto okamihoch zvierajú domácich v ich obrannom pásme. Tretinu podržal Ťavoda, následne na modrej čiare zachytil puk Mihálik a posielal ho priamo do Rychlíkovej lapačky.
45:41 Jordan Hickmott sa dobre uvoľnil vyššie medzi kruhmi, odtiaľ bola jeho následná strela zrazená na plexisklo.
44:36 Uplynula už aj skrátená michalovská presilovka, oba tímy už hrajú na ľadovej ploche v plnom počte.
44:02 Erving vzal puk za vlastnú bránku, prenecháva ho Dalhuisenovi a ostatní hráči idú striedať. Aj hostia posielajú na ľad nové sily.
43:02 dôležité Popradčania vyrazili do prečíslenia, Tavi perfektne z ľavého kruhu prihral krížom na Mareka Zagrapana. Tomek sa však stihol presunúť a zachytil strelu popradského útočníka priamo do stredu tela.
42:35 Popradská presilovka sa končí predčasne, pomer síl sa vyrovnáva. Dávid Skokan dostáva dve minúty za držanie. Nepoňal to férovo a dostal osobný trest za nešportové správanie a odchádza predčasne do šatne.
42:08 Poprad získava presilovú hru. Ján Ťavoda je na dve minúty vylúčený za držanie.
41:06 Sameli Ventelä šikovne prenikal medzi kruhy a nahadzoval puk na Rychlíka, ktorý si trochu nerozumel s obrancami a skoro z toho profitoval Šoltés.
40:24 Southorn mal mierne problémy so spracovaním skackavého puku, musel si dať pozor na Handlovského a Skokana. Pomohol mu Louis.
Prostredná dvadsaťminútovka bola o čosi svižnejšia než tá prvá. Videli sme dva góly, najprv v 24. minúte skóroval Tavi, no v 34. minúte znižoval Lalancette. V tretej tretine ešte Michalovce môžu zvrátiť celkové skóre dvojzápasu, ktoré je zatiaľ v prospech Popradu 3:1.
38:52 Handlovského prihrávka z obranného pásma šla len na Šoltésa, ten však musel na modrej čiare počkať, avizovaný bol ofsajd.
38:09 Louis udržal pásmo pri mantineli. Nahadzoval puk pred bránku, kde dobre stál Hickmott a podarilo sa mu strelu aj tečovať. Rychlík zasiahol.
36:44 Brejčákova krížna prihrávka bola riskantná, Michalovčania získali puk, vyrazili dopredu. Spolupráca Galamboša s Regendom a Mihálikom skončila zastavená brankárom Rychlíkom.
35:36 Kamzíci sa rozostavili v pásme. Výmenu puku zakončili domáci strelou od modrej čiary z hokejky Dalhuisena. Tomek bezpečne pokryl.
34:49 Poprad si zahrá presilovú hru. Za seknutie je na dve minúty vylúčený Vladimír Mihálik.
33:49 gól Dukla Michalovce dala gól!
Hostia znižujú vedenie Popradu a ešte určite majú nádej. Erkinjuntti si počkal za ľavým kruhom na pohyb CHRISTOPHEA LALANCETTEA, ktorý korčuľoval pred bránku a perfektne jemne tečoval strelu Erkinjunttiho.
Asistencia: Antti Erkinjuntti.
32:50 Valigura sa snažil s Hajnikom kombinovať, napokon sa puku za bránkou ujal Ventelä a Michalovčania môžu v pokoji rozohrať.
32:05 dôležité Bjalončík sa obtočil na pravom kruhu, pretlačil sa pred bránku, posúval Matúšovi Paločkovi, ktorý to zakončoval zblízka. Tomek napokon v skrumáži dokázal puk nájsť a pokryť ho.
30:54 McCormack posúval krížom za ľavý kruh na Šoltésa, ktorý sa rozhodol tvrdo vypáliť, mieril to však mimo bránky.
30:32 K odrazenému puku od zadného mantinelu sa dostal pred bránkou Jakub Suja, nestihol to však zakončiť veľmi úspešne.
29:38 Southorn vypálil spoza pravého kruhu, Rychlík vyrazil tesne pred seba a Brejčákovi sa podarilo oslobodiť svoj tím.
28:56 Michalovce majú opäť presilovkovú možnosť. Hráčska lavica Popradu dostáva dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade.
28:38 Ulrych po naskočení na ľad sa nepríjemne stretol s Regendom, zrážka však nevyzerala až tak tragicky.
27:55 dôležité Michalovčania získali útočné pásmo, Graeme McCormack to strelecky od modrej skúšal opäť. Rychlík mal šťastie, zazvonila ľavá žŕdka!
27:11 Presilovka o dvoch hráčov sa pre hostí končí. Za nedovolené bránenie je vylúčený Jordan Hickmott.
26:42 Po vyhratom buly to strelou švihom skúsil Graeme McCormack. Rychlík bezpečne zasiahol lapačkou.
26:33 Bude z toho pre líšky presilovka o dvoch hráčov. Petr Ulrych je vylúčený na dve minúty za seknutie.
25:46 Michalovce si zahrajú prvú presilovku v stretnutí. Mike Dalhuisen urobil chybičku, odsedí si menší trest za vyhodenie puku.
24:46 Dopredu vyrazil podporiť ofenzívu Ján Ťavoda. Skúsil to strelou spoza kruhu, bola nepresná a puku sa už ujali domáci.
23:56 gól Poprad dal gól!
Po nepremenenej menšej šance hostí strieľajú gól domáci. JANNE TAVI v strednom pásme zachytil laxnú prihrávku Šoltésa, vyrazil po krídle dopredu a strelou z kruhu ponad vyrážačku prekonal Tomeka.
Bez asistencie.
23:42 Hostia opäť v pásme. Spoza ľavého kruhu strieľal puk Hickmott, Erkinjuntti sa ho snažil ešte dorážať. Z menšej skrumáže napokon neprofitovali Michalovčania, Rychlík skryl puk pod lapačku.
23:18 Lalancette boli s Erkinjunttim v útočnom pásme, puk si však posúvali iba popri mantineloch a nedokázali uvoľniť ďalšieho spoluhráča.
22:23 dôležité Popradčania sa dostali do prečíslenia, Matej Paločko posúval na ľavý kruh Bjalončíkovi, ktorý to ešte chcel vyšperkovať prihrávkou na Matúša Paločka. Ten korčuľoval pred bránku, na puk však nedosiahol.
21:39 Livingston posunul puk na modrú čiaru Brejčákovi, ktorého pokus však bol zblokovaný do rohu klziska.
21:12 Michalovce sa takmer dostávali do prečíslenia, Suja však urobil kľučku na modrej a ostal pred útočným pásmom.
20:32 Louis dokázal udržať puk v útočnom pásme, na pravom kruhu prenechal puk Jordanovi Hickmottovi, ktorého strelu vyrazil okamžite Rychlík betónom.
Úvodná tretina priniesla ničím výnimočný hokej. Do vedenia sa podarilo dostať domácim, keď v 2. minúte otvoril skóre Hajnik.
19:38 Michalovčania prenikli do útočného pásma, puku sa na modrej čiare ujal Graeme McCormack, ktorý to príklepom pálil priamo do lapačky Romana Rychlíka.
19:14 Popradským hokejistom teraz nevyšla rozohrávka, puk trošku začal spomaľovať, no je z toho predsa len icing.
18:08 dôležité Kamzíci to znovu rozostavili v pásme. Brejčák vypálil tesne spoza ľavého kruhu. Tomek vyrážal na opačnú stranu, k dorážke sa dostal Zagrapan, nastrelil však do betónu Tomeka.
17:14 Prvá polovica presilovej hry domácim príliš nevyšla, následne sa už usadili v pásme. Svitana si to zamieril medzi kruhy, kde prenechal dozadu Dávidovi Skokanovi. Ten trafil strelou švihom Tomekovu lapačku.
16:12 Vidíme prvé vylúčenie v zápase. Christophe Lalancette dostáva dve minúty za podrazenie a presilovku si zahrá Poprad.
15:37 Matej Češík sa na útočnej modrej nepríjemne a nechtiac zrazil s Adamom Jevošom. Odišiel na striedačku krivkajúc, ale vyzerá to, že sa z toho otrasie.
14:57 Matej Paločko zabrzdil v útočnom pásme pri mantineli, chcel posúvať Repemu, ku ktorému sa však vrátil Regenda a zablokoval ho dovoleným spôsobom.
13:58 Mihálik si pomohol prihrávkou poza bránku Zekuciovi, puku sa však znovu ujal Svitana. Na modrú čiaru už ale neprihral presne a kamzíci o pásmo takto prišli.
13:20 Livingstonova strela Tomekovi vypadla, Michalovčania však puk získali ako prví. Po krídle potom vyrazil dopredu Christophe Lalancette, ktorý to skúsil spoza obrancu Popradu a ten mu strelu zblokoval.
13:00 Streleckú pozíciu si na pravom kruhu vytváral Tomáš Török. Aj dokázal vystreliť, no už to bolo čitateľné a popradskí hokejisti mu strelu zablokovali na ochrannú sieť.
12:09 dôležité Česánek urobil chybu v rozohrávke, puku sa medzi kruhmi ujal Pavol Regenda, mal dobrú šancu, no pálil však vedľa brány.
11:52 Michalovčania s vysokým forčekingom opäť skomplikovali mierne rozohrávku domácim, Bjalončík to však stihol vyhodiť žabkou von.
11:18 Po ľavom krídle do pásma vnikol Matej Paločko a skúsil to strelou z kruhu. Pre Tomeka to bol ľahký zákrok betónom.
10:14 Brejčák vzal teraz puk za vlastnú bránu. Oba tímy v týchto okamihoch striedajú a posielajú na ľad čerstvé sily.
09:48 Brejčákovi nevyšlo prenechanie puku po prieniku do pásma, ihneď si ho na starosť vzala dvojica Michalovčanov a odzbrojili ho.
08:47 Po strele Marka Louisa od modrej čiary vznikol istý priestor na dorážku po Rychlíkovom zákroku, Popradčania však rýchlo upratali puk.
08:06 Matej Paločko zachytil chybnú prihrávku Zekuciu, nespracoval si však puk úplne. Potom ho posunul Repemu, ktorého delovka bola blokovaná.
07:26 Bartánus sa už nehnal zbytočne dopredu, v obrannom pásme len posunul dozadu na obrancov a odišiel striedať.
06:50 Strelou spoza obrancu to spomedzi kruhov skúsil Jakub Suja. Rychlík jemne vyrážal.
06:28 Zagrapan hľadal pred bránkou očami Svitanu, ktorý však bol tiesnený a nedokázal si nájsť voľné miesto.
05:21 Mlynarovičovi v strednom pásme nevyšla prihrávka na Bartánusa, Popradčania sa zmocnili puku, nahodili ho však iba po mantineli.
04:44 Michalovčanom v týchto chvíľach rozohrávka nevyšla. Bartánus to mal na dlhú hokejku a je z toho zakázané uvoľnenie.
04:06 Šoltés posunul popri mantineli Sujovi, ktorý ešte hľadal pred bránkou Regendu, puk však napokon na jeho hokejku neprenikol.
03:42 dôležité Oddychový čas si vzal tréner hostí Tomasz Valtonen.
03:38 Popradčania mali puk na hokejke v strednom pásme, rozvíjali tam v trojici akýsi kolotoč s výmenou pozícií. Napokon sa to skončilo ofsajdom a hra je prerušená.
02:51 gól Poprad dal gól!
Kamzíci sa dostávajú do vedenia v stretnutí. Po nevyužitom michalovskom protiútoku vyrazili dopredu hokejisti Popradu. DÁVID HAJNIK dostal prihrávku o ľavý mantinel, prekorčuľoval po krídle a perfektnou strelou ponad lapačku z kruhu prekonal Tomeka.
Asistencia: Adrián Valigura.
02:32 Valigura presunul puk krížom na Matúša Paločka, ktorý to z rohu klziska nahadzoval na bránu. Pre Tomeka to bolo ľahké sústo.
01:48 Matej Paločko ponaháňal gólmana Tomeka, ktorý sa musel mať trochu viac na pozore. Podarilo sa mu však presunúť puk na Mihálika.
01:24 Popradčania sa snažili napádať, od Regendu však Tavi puk nezískal. Hostia znovu za vlastnou bránou a snažia sa rozohrať.
00:40 Patrik Svitana vyrazil dopredu po ľavom krídle a vyskúšal to spoza obrancu. Namieril priamo do výstroje Tomáša Tomeka.
00:08 Michalovčania sa dostali do útočného pásma, Erkinjuntti z rohu klziska hľadal medzi kruhmi Hickmotta, no posunul mu nepresnú prihrávku.
Oba tímy máme už na ľade, Popradčania odohrajú duel v bielych dresoch a Michalovčania v čiernych. Práve počúvame štátnu hymnu SR.

Rozhodca: Kalina, Korba – Šoltés, Stanzel.
Včera sme spoznali prvého finalistu, dnes sa dozvieme druhého. Vitajte pri sledovaní on-line prenosu z odvetného semifinálového duelu Kaufland Tipsport Cup-u medzi HK Poprad a HK Dukla Ingema Michalovce. Stretnutie sa začne o 15:30.

Prvý semifinálový zápas na Zemplíne 3. novembra bol korisťou kamzíkov. O tesnom a chudobnom víťazstve rozhodol gól Patrika Svitanu z 22. minúty stretnutia. Poprad triumfoval v Michalovciach 0:1 a pred odvetou je teda všetko otvorené.

V Tipos Extralige je Poprad stále lídrom tabuľky, i keď v poslednom nedeľnom kole predviedli kamzíci nie je veľmi uspokojivý výkon, po ktorom napokon Trenčínu podľahli 2:3 po nájazdoch. Náskok pred druhou Nitrou sa znížil o päť bodov. Poprad má na konte bodov 46.

Michalovce sa nachádzajú v dolnej polovici tabuľky, konkrétne na 8. mieste so ziskom 29 bodov. V posledných zápasoch predvádzali líšky striedavé výkony, naposledy v nedeľu doma nestačili na Nitru 2:4, predtým zase vyhrali v Trenčíne 1:2.

Okrem prvého semifinálového duelu sa stretli Poprad a Michalovce v tejto sezóne ešte štyrikrát. V príprave Poprad zdolal Michalovce 4:2, následne v skupinovej fáze pohára vyhral Poprad 0:2 a v dvoch stretnutiach Tipos Extraligy Podtatranci triumfovali vonku 3:5 a Zemplínčania na ľade Popradu 1:2 po nájazdoch.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.