HK Poprad HK Dukla Michalovce ONLINE Kaufland Tipsport Cup 2020 dnes

16. 12. 2020 |

HK Poprad, HK Dukla Michalovce, online prenos, Kaufland Tipsport Cup 2020, dnes. HK Poprad dnes privíta v rámci semifinále Supercupu HK Dukla Michalovce. Ako duel dopadne môžete sledovať ONLINE od 15:30 hod.

Hokejisti HK Poprad. FOTO TASR.

HK Poprad dnes privíta v rámci semifinále Supercupu HK Dukla Michalovce. V prvom súboji vyhral Poprad tesne 1. Prvá tretina priniesla zaujímavé dianie, avšak bez gólov.

V 4. minúte sa domáci dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, ale Lalancette nedotiahol blafák do želaného konca. Popradčania si v následnej presilovke vytvorili tlak, ale bez výraznej príležitosti na skórovanie.

Tú mal v polovici prvej časti domáci Galamboš, ale ani on v početnej výhode neotvoril skóre. Nepodarilo sa to ani dorážajúcim Skokanovi s Preisingerom, ktorých príležitosti zmaril brankár Tomek.

Popradčania si preniesli do 2. tretiny presilovku, v ktorej si vytvorili tlak a Svitana strelou švihom otvoril skóre - 0:1. Aj v 30. minúte bolo rušno pred Tomekom, Popradčania opäť rozbehli presilovkový "kolotoč," ale bez gólového konca.

V 36. minúte boli domáci blízko k vyrovnaniu, ale Takáč trafil iba ľavú žŕdku Vošvrdovej bránky a popradská obrana odolala aj následnému oslabeniu.

Tretia časť bola najmä o snahe domácich o vyrovnanie, ale gólové príležitosti mali aj Popradčania. Michalovčania mali problém prekvapiť obranu súpera, ktorú držal aj rozchytaný Vošvrda. V závere zápasu sa domáci dostali aj k hre bez brankára, ale v nej si nevypracovali žiadnu sľubnú príležitosť.

HK Poprad
3 : 2
(1:0, 1:1, 1:1)
HK Dukla Ingema Michalovce

Góly a asistencie: 3. Hajnik (Valigura), 24. Tavi, 55. Handlovský (Svitana, Dalhuisen) – 34. Lalancette (Erkinjuntti), 60. Galamboš (Southorn). Rozhodca: Kalina, Korba – Šoltés, Stanzel.
HK Poprad: Rychlík (Valluš) – Dalhuisen, Hudec, Ulrych, Brejčák, Erving, Repe, Kramár, Česánek – Handlovský, Skokan, Svitana – Tavi, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Hajnik, Jevoš, Valigura
HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Glosár) – Southorn, Louis, McCormack, Ventelä, Zekucia, Mihálik, Ťavoda, Ragan – Erkinjuntti, Lalancette, Hickmott – Šoltés, Suja, Regenda – Galamboš, Mlynarovič, Bartánus – Chalupa, Češík, Török
59:11 gól Dukla Michalovce dala gól!
Michalovce využívajú presilovku a znižujú a ešte majú nejaký čas. Puk od modrej čiary vypálil Southorn, Rychlík vyrážal betónom a PETER GALAMBOŠ úspešne dorážal spred bránkoviska.
Asistencia: Jordon Southorn.
58:54 dôležité Christophe Lalancette si vytvoril pozíciu na ľavom kruhu, strieľal do žŕdky. Následne dostal tento michalovský útočník ďalší puk, pálil z pravej po prihrávke a Rychlík si to vychutnal lapačkou.
54:30 gól Poprad dal gól!
Kamzíci majú späť dvojgólové vedenie. Domáci vyhrali buly v pásme po oddychovom čase, Svitana od mantinelu nabil na modrú čiaru LUKÁŠOVI HANDLOVSKÉMU a ten parádnou bombou prestrelil všetko pred sebou.
Asistencie: Patrik Svitana, Mike Dalhuisen.
54:14 dôležité Oddychový čas si berie tréner domácich Peter Mikula.
48:38 dôležité Lalancette sa mierne zbavil Dalhuisena za bránkou, následne servíroval medzi kruhy Erkinjunttimu, ktorý okamžite strieľal z prvej a Rychlík musel betónom vyrážať.
43:02 dôležité Popradčania vyrazili do prečíslenia, Tavi perfektne z ľavého kruhu prihral krížom na Mareka Zagrapana. Tomek sa však stihol presunúť a zachytil strelu popradského útočníka priamo do stredu tela.
33:49 gól Dukla Michalovce dala gól!
Hostia znižujú vedenie Popradu a ešte určite majú nádej. Erkinjuntti si počkal za ľavým kruhom na pohyb CHRISTOPHEA LALANCETTEA, ktorý korčuľoval pred bránku a perfektne jemne tečoval strelu Erkinjunttiho.
Asistencia: Antti Erkinjuntti.
32:05 dôležité Bjalončík sa obtočil na pravom kruhu, pretlačil sa pred bránku, posúval Matúšovi Paločkovi, ktorý to zakončoval zblízka. Tomek napokon v skrumáži dokázal puk nájsť a pokryť ho.
27:55 dôležité Michalovčania získali útočné pásmo, Graeme McCormack to strelecky od modrej skúšal opäť. Rychlík mal šťastie, zazvonila ľavá žŕdka!
23:56 gól Poprad dal gól!
Po nepremenenej menšej šance hostí strieľajú gól domáci. JANNE TAVI v strednom pásme zachytil laxnú prihrávku Šoltésa, vyrazil po krídle dopredu a strelou z kruhu ponad vyrážačku prekonal Tomeka.
Bez asistencie.
22:23 dôležité Popradčania sa dostali do prečíslenia, Matej Paločko posúval na ľavý kruh Bjalončíkovi, ktorý to ešte chcel vyšperkovať prihrávkou na Matúša Paločka. Ten korčuľoval pred bránku, na puk však nedosiahol.
18:08 dôležité Kamzíci to znovu rozostavili v pásme. Brejčák vypálil tesne spoza ľavého kruhu. Tomek vyrážal na opačnú stranu, k dorážke sa dostal Zagrapan, nastrelil však do betónu Tomeka.
12:09 dôležité Česánek urobil chybu v rozohrávke, puku sa medzi kruhmi ujal Pavol Regenda, mal dobrú šancu, no pálil však vedľa brány.
03:42 dôležité Oddychový čas si vzal tréner hostí Tomasz Valtonen.
02:51 gól Poprad dal gól!
Kamzíci sa dostávajú do vedenia v stretnutí. Po nevyužitom michalovskom protiútoku vyrazili dopredu hokejisti Popradu. DÁVID HAJNIK dostal prihrávku o ľavý mantinel, prekorčuľoval po krídle a perfektnou strelou ponad lapačku z kruhu prekonal Tomeka.
Asistencia: Adrián Valigura.