MS v hokeji 2021 dnešný program, Slovensko hrá s Českom (utorok 1.6.)

1. 6. 2021 |
 

MS v hokeji 2021, program zápasov v základných skupinách ukončí dnes aj súboj Slovenska s Českom. Hrá sa od 15:15.

Na snímke zľava Miloš Kelemen (Slovensko), Juraj Slafkovský (Slovensko), hlavný tréner Slovenska Craig Ramsay a Marián Studenič (Slovensko) počas zápasu základnej A-skupiny Švédsko - Slovensko na 84. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v lotyšskej Rige v nedeľu 30. mája 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Program zápasov MS v hokeji 2021 v základných skupinách ukončí dnes aj súboj Slovenska s Českom. Hrá sa od 15:15.

MS v hokeji 2021 program na dnes, Slovensko hrá s Českom (utorok 1.6.)

  • 11.15 Švajčiarsko - V. Británia (A-skupina) 6:3
  • 11.15 Kanada - Fínsko (B-skupina) 2:3 psn
  • 15.15 Slovensko - Česko (A-skupina) 3:7 
  • 15.15 Taliansko - USA (B-skupina) 2:4
  • 19.15 Nemecko - Lotyšsko (B-skupina) 2:1
  • 19.15 Rusko - Bielorusko (A-skupina) 6:0

Na Slovensko čaká už len posledný zápas v základnej skupine MS v hokeji 2021. Od 15:15 naši nastúpia proti Česku. Pôjde o umiestnenie v skupine a teda aj o nasadenie a súpera do štvrťfinále.

Slovenskí hokejisti sledovali pondelkový zápas Olympijského výberu Ruska so Švédskom v hotelovej herni. Po záverečnom nájazde Rusa Vladimíra Tarasenka všetci vykríkli nadšením, práve tento premenený nájazd ich poslal do štvrťfinále.

"Boli to nervy až do konca. Ale sme veľmi radi, že to takto dopadlo. Počas zápasu Rusov so Švédmi akoby sa mi premietali skoro všetky zápasy, ktoré som dosiaľ odohral za slovenskú reprezentáciu.

A môžem povedať, že postup do štvrťfinále považujem za svoj a náš najväčší úspech. Teší nás najmä to, že môžeme poslať domov našim divákom trošku radosti. Ešte sa to nekončí. Naopak. Ešte sa to pre nás len začína," povedal pre portál hockeyslovakia.sk Adam Jánošík.

Dnešný program MS v hokeji 2021

Veľkú radosť mal aj ďalší obranca Martin Gernát: "Sme veľmi šťastní, že sa Rusom podarilo streliť dva góly, v závere udržať a remízu. Kričali sme ako malí chlapci. Je skvelý pocit byť súčasťou štvrťfinále, na ktoré sa pripravíme. V utorok však máme pred sebou ešte jeden zápas a ten by sme chceli zvládnuť."

Útočník Adam Liška zopakoval slová svojich spoluhráčov. Povedal tiež, že sa na šampionáte v Rige vytvorila skvelá partia. "Prajem si, aby sme zostali taký skvelý kolektív, ako sme teraz. Vtedy môžeme niečo dosiahnuť."