MS v hokeji 2021 program na dnes (nedeľa 30.5.)

30. 5. 2021 |
 

Aj dnes pokračujú MS v hokeji 2021, v programe na dnes sú v nedeľu štyri zápasy. Večer od 19:15 hrajú proti Švédsku aj Slováci.

Na snímke brankár Július Hudáček (Slovensko) v zápase základnej A-skupiny Slovensko - Dánsko na 84. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v lotyšskej Rige v sobotu 29. mája 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Aj dnes pokračujú MS v hokeji 2021, v programe na dnes sú v nedeľu štyri zápasy. Večer od 19:15 hrajú proti Švédsku aj Slováci.

MS v hokeji 2021 program na dnes nedeľa 30.5.

 Slovenskí hokejisti nastúpili v sobotu proti Dánsku v bránke s Júliusom Hudáčekom. Po prehre so Švajčiarskom 1:8 nastalo v zostave Slovenska viacero zmien, dve z nich boli vynútené pre jednozápasové tresty obrancu Mislava Rosandiča a útočníka Kristiána Pospíšila.

Namiesto Rosandiča nastúpil v prvom obrannom páre Samuel Kňažko, ktorý sa tam posunul z tretej defenzívnej dvojice. Tú s Adamom Jánošíkom tvoril Mário Grman, ktorý nehral proti Švajčiarom. Do zostavy Slovenskej hokejovej reprezentácie na MS v hokeji 2021 sa v zápase vrátil aj Martin Bučko, ktorý v druhej obrannej dvojici vedľa Mareka Ďalogu nahradí Šimona Nemca.

Dnešný program MS v hokeji 2021

Z útokov zostal proti Dánsku v pôvodnom zložení iba elitný, v ktorom sú Róbert Lantoši, Marek Hrivík a Peter Cehlárik. Proti Dánom nenastúpia okrem Pospíšila ani Adrián Holešinský a Jakub Sukeľ. Nahradia ich Martin Faško-Rudáš, Juraj Slafkovský a Dávid Buc, pre ktorého to bude prvý zápas na turnaji.

V pozícii náhradníka brankára Júliusa Hudáčeka bude opäť Adam Húska. Dnes zrejme nastúpime v rovnakej zostave aj proti Švédsku. Zápas sa dnes začína od 19:15.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo