Česko Švajčiarsko ONLINE dnes MS v hokeji 2021 LIVE

22. 5. 2021 |

Česko - Švajčiarsko, program druhého dňa MS v hokeji 2021 v Riga v A skupine zakončí súboj českých a švajčiarskych hokejistov. Online prenos dnes začíname od 19:15.

Na snímke druhý vpravo Jakub Vrána (Česko) sa raduje zo svojho gólu so spoluhráčmi v zápase základnej B-skupiny Česko - Švédsko na 83. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 10. mája 2019 v Bratislave. FOTO TASR - Michal Svítok

Česko Švajčiarsko online prenos dnes MS v hokeji 2021 live

Českí hokejisti prehrali na úvod 84. majstrovstiev sveta v lotyšskej Rige s Ruskom 3:4. Zápas favoritov na postup z A-skupiny rozhodol po vyrovnanom priebehu Michail Grigorenko, víťazný gól zaznamenal 19 sekúnd pred koncom.

Rusi po 24 hodinách nastúpia nastúpia proti outsiderovi z Veľkej Británie, Čechov čaká následne u o 19.15 tím Švajčiarska.

Tréneri českej hokejovej reprezentácie dopísali v sobotu predpoludním na šampionátovú súpisku obrancu Andreja Šustra a najmladšieho člena kádra - útočníka Matěja Blümela. Informáciu priniesol portál iDnes.cz s tým, že obaja boli k dispozícii už na zápas so Švajčiarskom.

Česi vstúpili do zápolení na MS v Rige piatkovou prehrou 3:4 s Ruskom v A-skupine, v ktorej účinkujú aj slovenskí hokejisti. Český národný tím má na súpiske dvoch brankárov, 9 obrancov a 16 útočníkov.

Jakub Flek, útočník Česka (strelec prvého gólu ČR): "Chceme ísť od zápasu k zápasu. Dnes sme boli horší tím, stále sme prehrávali a záver sme nezvládli. Musíme to hodiť za hlavu a pripraviť sa na ťažký zajtrajší zápas. Pri mojom góle sa mi otvoril priestor, skúsil som vystreliť, mal som šťastie, že to brankárovi prepadlo. Strieľam tam často."

Česi boli v zápase proti Rusku od začiatku aktívnejší, ale ich tlak pribrzdil faul Hroneka na Galimova, po ktorom hrali ruskí hráči presilovku. V nej mal najprv šancu Galimov, ale sekundu pred návratom vylúčeného českého obrancu prekonal Hrubca Burdasov.

Česi potom opäť prebrali iniciatívu, vyrovnania sa dočkali v 10. minúte. Flek mieril presne p prihrávke Špačka. Ďalšia šanca prišla na strane Ruska, mal ju obranca Zub, ale trafil iba žŕdku. Hra sa potom vyrovnala, oba tímy ponúkali rýchle kombinácie, hru nekúskovali časté prerušenia, gól však už v prvej tretine nepadol.

V druhej časti pokračovala vyrovnaná partia,  hráči oboch tímov k sebe tesne dostupovali, priestoru bolo málo. V oslabení po prihrávke Kameneva mieril presne Švec-Rogovoj a poslal Rusov do vedenia. Aj druhá tretina sa však napokon skončila zmierlivo, pretože v 38. minúte dostal puk do jazdy Vrána a strelou pomedzi betóny Samonova nezaváhal 2:2.

V treťom dejstve mal prvú dobrú príležitosť Smejkal, ale tesne pred bránkou mu ušiel puk a nezakončil. O pár minút neskôr sa dostal puk ku Barabanovovi a ruský útočník trafil presne po pravej ruke brankára Hrubca - 3:2. V záverečnej päťminútovke sa zverenci Filipa Pešána snažili o vyrovnanie a vďaka Kubalíkovmu gólu v presilovke sa im to aj podarilo. Ale 19 sekúnd pred koncom zabudla česká obrana na Grigorenka a ten rozhodol o triumfe Ruska.

MS v hokeji 2021

Česko Švajčiarsko -:-, online prenos dnes MS v hokeji 2021 live od 19:15

Česko
2 : 5
(1:1, 0:2, 1:2)
Švajčiarsko

Góly a asistencie: 15. Chytil (Jan Kovář, J. Vrána), 55. Smejkal (Chytil, D. Sklenička) – 18. Hofmann (Ambühl, Simion), 25. Meier (Hischier), 39. Scherwey (Praplan, Bertschy), 51. Meier, 58. Hofmann (Simion, Ambühl). Rozhodca: Ansons (LAT), Vikman (FIN) – Nikulainen, Sormunen (obaja FIN).
Česko: Hrubec (41. Will) – Hronek (A), D. Musil, Klok, Hájek, Šulák, D. Sklenička, Šustr – J. Vrána, Jan Kovář (C), D. Kubalík – Zadina, T. Zohorna (A), Chytil – Lenc, Špaček, M. Stránský – Smejkal, A. Musil, Flek – Blümel.
Švajčiarsko: Genoni (Nyffeler) – Untersander, Moser, Diaz (C), Geisser, Loeffel, Siegenthaler, Alatalo, Müller – Meier, Hischier (A), Andrighetto – Hofmann, Simion, Corvi – Ambühl (A), Kurashev, Herzog – Praplan, Scherwey, Bertschy.
59:22 Hofmann chcel zaútočiť na hetrik, vytvoril si sám streleckú pozíciu za pravým kruhom, ale triafal iba do hokejky brankára Willa.
58:44 Švajčiari majú puk pod kontrolou a idú si pohodlne po prvé víťazstvo na tohtoročných majstrovstvách. Teraz ho nahodili na brankára Willa a vhadzovať sa bude v obrannom pásme Česka.
57:38 Kubalík posunul puk za pravý kruh Zadinovi, tomu však strela veľmi nevyšla, respektíve nastrelil ňou priamo len protihráča.
57:08 gól Švajčiarsko dalo gól!
Štvrtý presilovkový gól Švajčiarska v tomto zápase. GREGORY HOFMANN dostal prihrávku na pravý kruh a perfektnou tvrdou delovkou prestrelil gólmana Willa.
Asistencie: Dario Simion, Andres Ambühl.
56:24 Strelou z ľavého kruhu to po prieniku do pásma skúšal Philipp Kurashev. Will bol pripravený reagovať.
56:02 Alatalo dával puk na pravý kruh Hischierovi, ktorý zakončoval strelou z prvej. Will úspešne vyrážal.
55:38 Česko už zahájilo hru bez brankára, no vylúčeným za nedovolené bránenie je Jan Kovář, a tak sa český vabank odkladá.
55:27 Česi pokračujú v aktivite. Ihneď získali útočné pásmo a od modrej čiary to skúšal strelou Hronek. Jeho nahodenie Genoni našiel vo výstroji.
54:59 gól Česko dalo gól!
Česko znižuje švajčiarske vedenie a ešte môže zdramatizovať tento duel. Chytil si prebral puk na modrej čiare, šikovne to nahodil na bránku a úspešným tečujúcim hráčom sa stal JIŘÍ SMEJKAL. 2:4.
Asistencie: Filip Chytil, David Sklenička.
54:22 Kubalíkovi sa v prečíslení ukazoval Kovář, ale napokon nedostal presnú prihrávku.
54:06 Meier sa ocitol pri puku na pravom kruhu a zakončoval veľmi pohotovo z otočky. Will úspešne zasiahol.
53:27 Teraz naopak, hra sa po zakázanom uvoľnení presúva pred gólmana Romana Willa.
53:12 Kovář pri zadnom mantineli neuspel v osobných súbojoch, puku sa ujali švajčiarski hokejisti.
52:41 dôležité Po zakázanom uvoľnení si tréner Patrick Fischer vzal oddychový čas.
52:41 Švajčiari tento raz vyhadzujú puk preč z pásma iba formou zakázaného uvoľnenia.
52:19 Hájek dostal puk na modrú čiaru, neodhodlal sa k strele, dával puk späť Špačkovi. Česi po dlhšom čase v útočnom pásme.
51:14 Sklenička až príliš zariskoval v obrannom pásme, spadol pred bránkoviskom, švajčiarski hráči to však využiť nedokázali.
50:27 gól Švajčiarsko dalo gól!
Tretí presilovkový gól Švajčiarov v tomto zápase. Situácia začína byť pre Čechov kritická. Corvi dostal puk za ľavý kruh, posunul ho krížom na hokejku TIMA MEIERA a ten strelou do protipohybu brankára skóroval.
50:04 Švajčiarom nevyšiel postupný útok, Česi znovu dokázali poslať puk preč cez všetky čiary.
49:22 Simion z pravého kruhu napokon nevystrelil, prišiel o puk a Česi sa dokázali oslobodiť vyhodením puku.
48:55 Český tím si to výrazne komplikuje. Opäť budú hrať Švajčiari presilovku. Dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou dostáva Filip Chytil.
48:30 Puk sa z rohu klziska dostal na hokejku Kubalíka, ktorý zakončoval z ľavého kruhu, nenamieril však presne.
47:38 Alatalo znovu nabíjal na pravý kruh Kurashevovi. Ani tento druhý pokus o delovku z prvej mu nevyšiel.
47:19 Alatalo nabíjal na pravý kruh Kurashevovi, ktorý však netrafil dobre puk z prvej. Švajčiari ale neprišli o puk.
46:30 Genoni rozohrával nepresne na Tomáša Zohornu, stihol sa však vrátiť do brány a Zohorna triafal následne iba do chráničov švajčiarskeho hráča.
45:51 dôležité Andrighetto dával na pravý kruh úplne voľnému Hofmannovi, ktorý však strelou z prvej minul odkrytú časť Willovej brány a príležitosť nezužitkoval.
45:40 Už sa Česi celkom dostávali do tlaku na bránu, no asi sa ich tlak spomalí. Dve minúty za nedovolené bránenie dostáva David Sklenička.
44:26 Smejkal sa nemohol zbaviť švajčiarskeho hráča, ktorý mu dýchal na chrbát za Genoniho bránkou, nedokázal sa vymaniť z tejto situácie a napokon po Ambühlovom vypichnutí Smejkal prišiel o puk.
43:32 Od zadného mantinelu sa chcel pred bránku pretlačiť Gregory Hofmann, napokon na dvakrát aj zakončoval, ale Will dokázal odolať.
42:56 Jakub Vrána sa dostal k strele z ľavého kruhu, napriahol, ale minul vzdialenejšiu žrď.
42:34 Dominik Kubalík vykorčuľoval po osi ihriska a nahadzoval to od modrej čiary na Genoniho. Švajčiarsky gólman vyrážal a puku sa ujali jeho spoluhráči.
41:58 David Musil dával puk pred bránku Matějovi Stránskému. Jeho zakončenie bekhendom Genoni dokázal zneškodniť.
41:19 Ambühl sa dostal k strele z pravého kruhu, jeho pokus Will vyrážal a prebrali si to jeho spoluhráči.
40:57 Vrána nahadzoval puk zo stredného pásma, vyhodil to hokejkou však veľmi vysoko. Triafal ochrannú sieť.
40:30 Švajčiarska bránka sa vychýlila zo svojho ukotvenia a musí byť napravená. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.
40:01 striedanie V českom bránkovisku je od začiatku tretej tretiny Roman Will. Nahrádza teda Šimona Hrubca.
V prostrednej dvadsaťminútovke sme videli dva švajčiarske góly. V 25. minúte poslal Švajčiarov do vedenia Meier a v závere tretiny skóroval z úniku Scherwey. Česko teda po 40 minútach prehráva so Švajčiarskom 1:3.
38:54 Ďalší puk z pravého kruhu letel pred Hrubcovu bránu. Meier sa rýchlo otočil a z otočky zakončoval, no minul.
38:19 gól Švajčiarsko dalo gól!
Síce Švajčiari presilovku nevyužili, o chvíľu neskôr prichádzajú s tretím gólom. Praplan získal puk v obrannom pásme, výbornou prihrávkou naštartoval po osi ihriska TRISTANA SCHERWEYA, ktorý sa priblížil k bráne a strelou ponad vyrážačku prekonal Hrubca.
Asistencie: Vincent Praplan, Christoph Bertschy.
38:02 Kubalík dostal puk na ľavý kruh do dobrej pozície. Pálil okamžite bez prípravy, no netrafil bránu.
37:24 V závere presilovky to spoza ľavého kruhu skúšal Andrighetto, priestor bránky však nedokázal trafiť.
37:08 Od modrej čiary vypálil Raphael Diaz. Jeho delovka bola nepresná, pri puku opäť ako prví švajčiarski hráči.
36:36 Švajčiari prišli o útočné pásmo, českí hokejisti sa dokázali bezpečne oslobodiť a vyhodiť puk cez všetky čiary.
35:46 Švajčiari rozbehli presilovku, Corvi dával dozadu na Alatala, ten svojou delovkou minul priestor brány. Pri puku opäť Helvéti.
35:22 Presilovku získavajú švajčiarski hokejisti. Jakub Vrána dostáva dve minúty za krosček.
35:06 dôležité Scherwey sa dostal do dobrej pozície z ľavého kruhu. Hrubec vyrážal pred seba, kde už bol rýchlo Vincent Praplan, no z dorážky netrafil časť odkrytej brány.
34:35 Dobrú pozíciu mal spomedzi kruhov Libor Hájek. Svojou delovkou trafil betóny Leonarda Genoniho.
34:14 Viacero nepresností na oboch stranách. Po nahodený puk do švajčiarskeho obranného pásma korčuľujú hráči oboch tímov.
33:12 Švajčiari sa po dlhšom čase dostali do útočnej tretiny, Meier vykorčuľoval po pravom krídle, nahadzoval to na bránku a Hrubec musel zasiahnuť. Hra prerušená.
32:27 Česi majú dobrú fázu hry. Opäť sa usadili v pásme, delovkou od modrej čiary to teraz skúsil Šulák a tvrdo nastrelil švajčiarskeho hráča Scherweya.
31:55 Stránský prekorčuľoval poza bránu a dával to krížom popred bránkovisko. Žiadny z jeho spoluhráčov však na ponuku nereagoval.
31:21 Zohornovi sa ponúkol Zadina, ktorý sa chcel pretlačiť pred bránku, Švajčiari však prehustili priestor a Zadinu do zakončenia nepustili. Český tím je však stále pri puku v pásme.
30:46 Streleckú pozíciu si na pravom kruhu pripravil Filip Zadina, ktorý to vystrelil prudko švihom a minul brvno.
30:27 Klok vycúval z modrej čiary a nestihol už spracovať prihrávku z hokejky Kovářa. Česi sa teda pripravili o útočné pásmo.
29:26 dôležité David Sklenička sa rozhodol sám realizovať útočnú akciu, nahodil na Genoniho, ktorý zasiahol. Potom Švajčiari rýchlo otočili hru, prienikovú prihrávku dostal Sven Andrighetto, ktorý zrýchlil pohyb a vystrelil švihom spomedzi kruhov. Hrubec ramenom usmernil puk na ochrannú sieť.
29:01 Švajčiari v posledných sekundách oslabenia zahnali Čechov do rohu klziska, tam sa uskutočnili súboje o puk a napokon v nich uspeli švajčiarski hokejisti.
28:31 Lenc krížnou prihrávkou posunul puk Špačkovi na ľavý kruh. Jeho strela následne letela priamo do stredu tela brankára Genoniho.
28:02 Hronek posúval puk Chytilovi medzi kruhy, tomu však utiekla prihrávka od korčúľ a Švajčiari sa pohodlne oslobodili.
27:30 Kovář nabil na ľavý kruh Vránovi, ktorý tvrdo vypálil a Genoni vyrážal ľavým betónom na opačnú stranu.
27:00 České mužstvo získava presilovku. Dvomi minútami je potrestaný nedovolený zákrok Jonasa Siegenthalera. Je vylúčený za seknutie.
26:06 Švajčiari opäť vnikli do útočného pásma, Enzo Corvi sa vysunul na os ihriska medzi kruhmi, nahadzoval to, ale len nepresne.
25:42 Švajčiari sú s pukom v útočnom pásme. Posúvajú si ho však len tak neisto po mantineloch a nemajú ho pod úplnou kontrolou.
25:07 Andrighetto sa vysunul až k modrej čiare a odtiaľ nahadzoval puk na bránu. Hrubec vyrážal a jeho spoluhráči prebrali puk.
24:12 gól Švajčiarsko dalo gól!
Švajčiarsko využíva aj druhú presilovku a otáča skóre duelu. Hischier vynikajúcou prihrávkou za pravý kruh našiel TIMA MEIERA, ktorý okamžite z prvej vyslal prudkú strelu a prekonal Hrubeca.
Asistencia: Nico Hischier.
23:51 dôležité A hneď sme videli ďalšiu zaujímavú príležitosť, i keď na opačnej strane. Vo vlastnom oslabení sa do úniku dostal Jakub Flek, skúsil blafák na bekhend, ale Genoni dokázal zachytiť betónom.
23:28 dôležité Do výbornej pozície sa dostal medzi kruhmi Gregory Hofmann, ktorý namieril a švihom vystrelil. Strela napokon letela ponad ľavý horný roh.
23:00 Presilovú hru si zahrajú Švajčiari. Českí hráči hýrili pred bránkou aktivitou a Radan Lenc dostáva dve minúty za seknutie.
22:44 FIlip Hronek si prevzal puk na modrej čiare, vnikol do útočného pásma a zakončoval z pravého kruhu. Trafil rameno gólmana Genoniho.
22:06 Andres Ambühl vnikol skôr do útočného pásma ako spoluhráči a hra je teda opäť prerušená kvôli ofsajdu.
21:40 Teraz pre zmenu nevyšla rozohrávka českému tímu a po vyhodení puku z hokejky Šuláka je to icing.
21:11 Švajčiarski hráči získali puk na vlastnej modrej čiare, ale následne sa previnili zakázaným uvoľnením a hra sa presúva pred Genoniho.
20:20 Vránovi strela spomedzi kruhov nesadla, puk však prenikol ku Kubalíkovi na ľavý kruh a ten tvrdou strelou preveril Genoniho.
20:09 Švajčiarsku rozohrávka forčekoval Jakub Flek, vypichol puk smerom k bránke a gólman Genoni pre istotu prikrýval.
Videli sme veľmi rýchlu a vyrovnanú prvú tretinu. Oba tímy využili ponúknuté presilovky. Česko šlo do vedenia v 15. minúte, kedy sa presadil Chytil a v 18. minúte odpovedal vyrovnávajúcim gólom Hofmann. Stav je teda nerozhodný 1:1.
19:27 David Musil vrátil puk na modrú čiaru Skleničkovi, ktorý to skúsil príklepom vypáliť. Priestor bránky sa mu však nepodarilo trafiť.
18:55 Proti dlhej a nepresnej prihrávke na Hischiera vyšiel z bránky Hrubec a ujal sa českej rozohrávky.
17:48 Zohorna sa šikovne natlačil z rohu klziska pred švajčiarsku bránku, stihol aj zakončiť, ale len na položený betón brankára Genoniho.
17:09 gól Švajčiarsko dalo gól!
V samom závere českého oslabenia Švajčiari túto početnú výhodu využívajú. Puk dostal na modrú čiaru GREGORY HOFMANN, popred Hrubca prebehla dvojica švajčiarskych hráčov a na tvrdý projektil z hokejky Hofmanna vôbec nemal český gólman dohľad.
Asistencie: Andres Ambühl, Dario Simion.
16:17 Corvi nabíjal na os ihriska na modrú čiaru Santerimu Alatalovi, ktorý veľmi tvrdo z prvej pálil. Hrubec rýchlo vytasil ľavý betón a zasiahol.
15:48 Meierova zadovka na modrú čiaru nenašla Alatala, a tak sa Švajčiari pripravili o útočné pásmo. Musia začínať znovu z obrannej tretiny.
15:11 Po inkasovanom góle majú Švajčiari presilovkovú príležitosť na vyrovnanie. Za hákovanie ide na trestnú lavicu Radan Lenc.
14:46 gól Česko dalo gól!
Česi využívajú presilovku a idú v zápase do vedenia. Bola to veľmi pekná a rýchla kombinácia. Vrána posunul na úroveň bránkovej čiary Kovářovi, ktorý nabil ideálne pred bránu FILIPOVI CHYTILOVI a ten presnou strelou prekonal Genoniho.
Asistencie: Jan Kovář, Jakub Vrána.
14:16 Česi budú hrať ďalšiu presilovku. Už sa do dobrej šanci spomedzi kruhov dostával Šulák, no bol faulovaný. Za podrazenie dostáva dve minúty Fabrice Herzog.
13:28 Od modrej čiary nahadzoval po zisku pásma Dominik Kubalík. Strelou z prvej však priestor bránky netrafil.
13:01 Česi prežili oslabenie v podstate bez vážnejších problémov a zahrali to dobre. Genoni po vyhodenom puku okamžite otáčal hru dlhým nahodením na Andrighetta, ktorý vykorčuľoval po pravom krídle, nahadzoval a Hrubec prikrýval.
12:37 Na ľad naskočila druhá švajčiarska presilovková formácia, Švajčiari to rozbiehajú z vlastného obranného pásma.
12:08 Švajčiari sa už usadili v útočnom pásme. Rozostavili sa a napokon akciu po prihrávke Corviho zakončoval strelou spomedzi kruhov Kurashev. Hrubec vyrážal.
11:16 Hischier si trochu nerozumel s Meierom a českí hokejisti teda bezpečne mohli vyhodiť puk preč cez celé klzisko.
10:52 Presilovú hru si zahrajú v tomto zápase aj Švajčiari. Na dve minúty za držanie odchádza Matěj Stránský.
10:26 Flek vylepšil prihrávkou pozíciu pre Libora Šuláka, ktorý potom zakončoval švihom z ľavého kruhu a namieril to priamo do pripravenej Genoniho lapačky.
09:48 Meier prihrával z úrovne bránkovej čiary na opačnú stranu, no tam nenašiel spoluhráča. Švajčiari však krátko na to získali opäť puk.
09:09 Puk sa odrazil za ľavý kruh na hokejku Scherweya, ktorý pálil bez prípravy, no priestor bránky sa mu trafiť nepodarilo.
08:34 Corvi nedostal prihrávku na modrú čiaru. Menšie švajčiarske nedorozumenie znamenalo zisk puku pre Čechov, ale tí sa zase po pár sekundách previnili zakázaným uvoľnením.
07:59 Švajčiarske oslabenie sa už skončilo a ihneď chceli Švajčiari útočiť. Získali útočné pásmo, usadili sa, no hra je prerušená po postavení útočiaceho hráča v bránkovisku.
07:23 Dvojica českých útočníkov si nerozumela za ľavým kruhom, dopredu vyraziť s pukom mohol Herzog a nazbieral nejaké sekundy.
06:51 Nahodený puk z českých hokejok skončil v rohu klziska, kde si ho prevzali švajčiarski korčuliari a bezpečne sa oslobodili.
06:27 Už sa to českým hokejistom podarilo. Od modrej čiary nahadzoval švihom Hronek, puk bol tečovaný, Genoni šiel betónmi na ľad a vyrážal. Potom sa už Helvéti oslobodili.
06:04 Bertschy zastavil český pohyb popri mantineli a okamžite vyhadzoval preč z obranného pásma. Zatiaľ sa Česi nedokážu usadiť v pásme.
05:33 Jiří Smejkal si šikovným pohybom pred bránku vypýtal faul. Na dve minúty za držanie odchádza Janis Moser a Česi budú hrať presilovku.
05:10 Švajčiari získali útočné pásmo. Na modrej čiare párkrát premiešal Janis Moser, ktorý sa napokon rozhodol vystreliť. Jeho nahodenie skončilo v rýchlej Hrubecovej lapačke.
04:31 Zadina prenechal puk za ľavým kruhom Chytilovi, ktorý skúsil prízemnou strelou. Genoni poľahky pravým betónom vyrážal.
03:42 Kubalík v rohu klziska prenechal puk Davidovi Musilovi, ktorý po osobnom súboji prišiel o puk. Švajčiari však túto situáciu na rýchle otočenie hry nevyužili.
03:11 Čiarový rozhodca počas prieniku Čechov do útočného pásma bol zasiahnutý pukom do ucha a pre istotu bola hra prerušená. Čiarový arbiter však vyzerá byť v poriadku.
02:38 Dvojica švajčiarskych obrancov Alatalo a Müller prevzala vyhodený puk z českých hokejok a rozohráva z obranného pásma.
02:06 Šikovne to vymysleli Švajčiari. Herzog si počkal za pravým kruhom na nakorčuľovaného Jonasa Siegenthalera, ktorý prišiel medzi kruhy. Hrubec ostal pripravený a dokázal strelu zneškodniť.
01:36 Po neúspešnom pokuse o založenie švajčiarskeho útoku získali puk za vlastnou bránou Česi a môžu pokojne rozohrať.
01:01 Puk vyššie medzi kruhy dostal Jakub Vrána, ktorý po prihrávke bez prípravy vypálil príklepom. Genoni vyrážal hruďou pred seba a puku sa ujali jeho spoluhráči.
00:32 Hischier vykorčuľoval dopredu po pravom krídle a už mu na opačnej strane klziska sekundoval Andrighetto. Napokon to bola oneskorená strela a Hrubec sa dokázal včas presunúť.
00:12 Česi po vyhratom buly nahodili puk do útočného pásma, získali ho a následne sa k strele dostal z pravého kruhu Jiří Smejkal. Brankár Genoni ihneď musel reagovať.
Na ľad už vykorčuľovali hráči oboch tímov. Českí hokejisti odohrajú duel v bielych dresoch a Švajčiari v červených.

Česko: Hrubec (Will) – Hronek (A), D. Musil, Klok, Hájek, Šulák, D. Sklenička, Šustr – J. Vrána, Jan Kovář (C), D. Kubalík – Zadina, T. Zohorna (A), Chytil – Lenc, Špaček, M. Stránský – Smejkal, A. Musil, Flek – Blümel.

Rozhodca: Ansons (LAT), Vikman (FIN) – Nikulainen, Sormunen (obaja FIN).
Vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z večerného duelu druhého hracieho dňa Majstrovstiev sveta v hokeji v Lotyšsku. V skupine A uvidíme so začiatkom o 19:15 duel medzi Českom a Švajčiarskom. Stretnutím vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Česi už včera absolvovali prvý zápas na tohtoročných MS proti Rusku. V celom zápase vždy výsledkovo ťahali za kratší koniec, i keď počtom striel to bol vyrovnaný duel. Česi na úvodný gól Burdasova odpovedali v 10. minúte zásahom z hokejky Fleka. Následne v druhej tretine Rusi znovu viedli po zásahu Šveca-Rogovoja a v 38. minúte vyrovnával Vrána. Rusko strelilo tretí gól v 46. minúte z hokejky Barabanova a Česi zariadili remízový stav opäť, a to v 58. minúte vďaka gólu Kubalíka. Už sa zdalo, že zápas pôjde do predĺženia, no 19 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času zasadil víťazný úder Grigorenko a Česko teda v úvodnom zápase na šampionáte podľahlo Rusku 4:3. Náš západný sused však predviedol určite dobrý výkon a proti Švajčiarsku už určite bude chcieť naplno bodovať.

Švajčiarska reprezentácia môže byť určite jedným zo štvrťfinálových adeptov. Helvéti na posledných majstrovstvách sveta pred dvomi rokmi postúpili do štvrťfinále, kde tesne nestačili na Kanadu. Javorovým listom podľahli až po predĺžení 3:2. Švajčiarsky tím pricestoval na tohtoročné majstrovstvá v Rige so štyrmi hráčmi z NHL. Jedná sa o Jonasa Siegenthalera, Philippa Kurasheva, Tima Meiera a asi najväčšiu hviezdu – draftovú jednotku NHL z roku 2017 a hráča New Jersey Devils – Nica Hischiera. Okrem týchto hráčov sú v tíme aj ďalšie známejšie mená ako Enzo Corvi, Sven Andrighetto, či 37-ročný skúsený útočník Andres Ambühl, pre ktorého to bude už 16. účasť na majstrovstvách sveta. Švajčiari odohrali v záverečnej fáze prípravy štyri duely a vo všetkých zvíťazili. Dvakrát zdolali Rusko 3:1 a 1:0, a v dvojzápase s Lotyšskom uspeli taktiež. Organizátorskú krajinu zdolali 0:3 a 1:2.

Oba tímy sa navzájom stretli naposledy na MS v rokoch 2019 aj 2018. Zrodili sa dva podobné české triumfy, pred dvomi rokmi to bolo 5:4 v riadnom hracom čase a pred tromi rokmi české víťazstvo 5:4 po nájazdoch.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:15.