Česko zdolalo Dánsko za 2 body po nájazdoch MS v hokeji 2021

31. 5. 2021 |
 

Českí hokejisti zvíťazili vo svojom šiestom zápase na MS v Rige nad Dánskom 2:1 po nájazdovom rozstrele. Zverenci Filipa Pešána si tak udržali nádej na postup do štvrťfinále, o ktorý budú bojovať v utorok o 15.15 SELČ proti Slovensku.

Na snímke vpravo český útočník Filip Chytil oslavuje svoj gól v zápase základnej B-skupiny Česko - Švajčiarsko  na 84. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v lotyšskej Rige v sobotu 22. mája 2021. FOTO TASR

Českí hokejisti zvíťazili vo svojom šiestom zápase na MS v Rige nad Dánskom 2:1 po nájazdovom rozstrele. Zverenci Filipa Pešána si tak udržali nádej na postup do štvrťfinále, o ktorý budú bojovať v utorok o 15.15 SELČ proti Slovensku.

Česko Dánsko dnes MS v hokeji 2021

Dáni viedli v zápase s Českom od 4. minúty zásluhou gólu Nicklasa Jensena, Česi vyrovnali v 46. minúte po zásahu Dominika Kubalíka. V nájazdoch potom rozhodol Filip Chytil. O tom, či skončia Dáni v A-skupine na 5. alebo 6. mieste, rozhodoval večerný zápas medzi tímom Olympijského výberu Ruska a Švédska.

Povedali po zápase Česko - Dánsko

Dominik Kubalík, strelec gólu na 1:1: "Prvá tretina bola z našej strany veľmi zlá. Sme radi ako to dopadlo, ale náš výkon musí byť lepší. Robíme si na ľade čo chceme. Snažili sme sa, strávili sme dosť často v pásme Dánska, ale musíme to zjednodušiť, nielen náš útok, ale všetci. Pri góle v predĺžení som si myslel, že nestojím v ofsajde. Pozrieme si zápas Ruska so Švédskom."

Robin Hanzl, autor jedného premeneného nájazdu: "Je to veľká úľava, napokon sa to skončilo šťastne. Nájazdy sme netrénovali ani raz, asi to máme v sebe. Nebol som nervózny. Musíme teraz zdolať Slovákov, bude to o nás."

Česi boli v prvej tretine lepší, ale v 4. minúte inkasovali v oslabení po zásahu Nicklasa Jensena. Českí hokejisti potom ostreľovali bránku súpera, vypracovali si niekoľko vyložených šancí, puk však za bránkovú čiaru nedostali. Najbližšie ku gólu bol Kubalík, ale jeho pokus zastavila žŕdka.

Čehchom sa nedarilo ani v druhej tretine. Mali prevahu, tá však nestačila. Dáni veľmi dobre znepríjemňovali českým hráčom každý súboj, hrali pozorne v defenzíve a čakali na protiútoky.

Najväčšie šance mali v druhom dejstve Stránský a Flek. V prvom prípade český útočník tesne minul prihrávku Špačka, v druhom podržal Dánov brankár Dahm.

V tretej tretine sa Česi dočkali vytúženého gólu v 46. minúte, keď Kubalík zúžitkoval prihrávku Chytila. Dáni mohli vyrovnať o šesť minút neskôr, ale Andresen v stopercentnej šanci zlyhal.

Štyri minúty pred koncom sa sám na bránku rútil Vrána, ale brankár Dahm vytiahol zákrok, ktorý poslal zápas do predĺženia. V ňom dal gól Hronek, ale dánsky tréner si vzal challenge a ten potvrdil Kubalíkov ofsajd pred celou akciou.

V nájazdoch sa presadilo sedem strelcov, tréneri oboch tímov v nich vymenili brankárov, ale o bode navyše pre Česko napokon rozhodol Chytil.

MS v hokeji 2021

Česko - Dánsko 2:1 pp a sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 46. Kubalík (Chytil, Vrána), rozh. nájazd Chytil – 4. Nicklas Jensen (M. Lauridsen, Olesen). Rozhodovali: Gofman, Romasko – Lazarev, Šalagin (všetci Rus.), vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Česko: Hrubec (na posledný nájazd Will) – D. Musil, Hronek, Sklenička, Klok, Šustr, Šulák, Hájek – Kubalík, Lenc, Kovář – Vrána, Chytil, Sekáč – Zadina, Stránský, Špaček – Smejkal, Hanzl, Zohorna – Flek

Dánsko: Dahm (na posledný nájazd Sögaard) – Lassen, M. Lauridsen, O. Lauridsen, Jensen Aabo, Kristensen, Nicholas Jensen, Larsen – True, Nicklas Jensen, Meyer – Storm, Jesper Jensen, Hardt – Jakobsen, Bau Hansen, From – Madsen, Poulsen, Olesen – Andersen

MS v hokeji 2021 tabuľka A-skupiny

1. ROC (Rusko)       5 4 0 0 1 19:8  12
2. Švajčiarsko       6 4 0 0 2 21:14 12
3. SLOVENSKO         6 4 0 0 2 14:15 12
4. Česko             6 2 2 0 2 20:15 10
      
5. Švédsko           6 3 0 0 3 19:11  9
6. Dánsko            7 2 1 1 3 13:15  9
7. Bielorusko        6 1 0 1 4 10:23  4
8. V. Británia       6 1 0 1 4 10:25  4 

Česko
2 : 1
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
[ po s.n. 4 : 3 ]
Dánsko

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 46. D. Kubalík (Chytil, J. Vrána), rozh. náj. Chytil – 4. Nicklas Jensen (M. Lauridsen, Olesen). Diváci: bez divákov..
Česko: Hrubec (s.n. Will) – D. Musil, Hronek (A), D. Sklenička, Klok, Šustr, Šulák, Hájek – D. Kubalík, Lenc, Jan Kovář (C) – J. Vrána, Chytil, Sekáč – Zadina, M. Stránský, Špaček – Smejkal, R. Hanzl (A), T. Zohorna – Flek.
Dánsko: Dahm (s.n. Sogaard) – Lassen (A), M. Lauridsen (C), O. Lauridsen, Jensen Aabo, Kristensen, Nicholas Jensen, O. Larsen – True, Nicklas Jensen, Meyer – Storm, Jesper Jensen, Hardt – Jakobsen, Bau Hansen, From – Madsen, Poulsen (A), Olesen – Andersen.
Aktualizuj online prenos
Česko berie z ťažkého duelu s Dánmi dva body a do tabuľky si pripisuje dva body. Dáni sa lúčia s 84. šampionátom a ostali pred bránami štvrťfinále. Odvážnosť im rozhodne nechýbala a boli pre všetkých v A skupine veľmi nepríjemným súperom. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.
časová značka Koniec zápasu.
gól V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Česko.
Rozhodujúci gól strelil FILIP CHYTIL.
Niklas ANDERSEN nepremieňa.
striedanie Striedanie v tíme Česko: z ihriska odchádza Šimon Hrubec, prichádza Roman Will.
Filip CHYTIL premieňa.
striedanie Striedanie v tíme Dánsko: z ihriska odchádza Sebastian Dahm, prichádza Mads Sogaard.
Alexander TRUE premieňa.
Jan KOVÁŘ premieňa.
Nicklas JENSEN premieňa.
Jakub VRÁNA premieňa.
Mathias BAU HANSEN premieňa.
Robin HANZL premieňa.
Nikolai MEYER nepremieňa.
časová značka Samostatné nájazdy začínajú.
Samostatné nájazdy sa začnú o 17:45.
Pondelkové popoludnie spojené s podvečerom pre nás ešte nekončí. Meno víťaza budú musieť rozlúsknuť samostatné nájazdy.
65:00 časová značka Predĺženie sa skončilo.
64:55 dôležité Posledná šanca Česka! Avšak Kubalík a po ňom ani Hronek nestrelili rozhodujúci gól!
64:36 dôležité Dánsko malo pravdu! Rozhodcovia gól odvolali pre ofsajdové postavenie Dominika Kubalíka!
64:36 dôležité Všetci štyria rozhodcovia si prezerajú opakovaný záznam!
64:36 dôležité Dáni ešte si vyžiadali Coach´s Challenge! Výsledok teda nemusí byť konečný!
64:32 dôležité Dominik Kubalík trafil žŕdku!
64:00 Prebieha posledná minúta predĺženia.
63:44 True zrazil pokus a hoci puk padol pred Hroneka, nemal dobrý uhol na zakončenie z prvej.
63:12 Hronek podržal puk a vymyslel prihrávku na bližšie stojaceho Kubalíka. Jeho štipľavú ranu zastavil zadný mantinel.
63:04 dôležité Česko oddychový čas!
63:04 Vylúčenie v tíme Dánsko (Frederik Storm – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
62:50 Česi sú na svojej strane s pukom na hokejke a po striedaní sa vydajú na útočný výpad.
61:50 Lukášovi Klokovi Dáni zablokovali dovoleným spôsobom hokejku, a tak nemohol nič robiť.
61:15 Šulák ťažil z dobrých parametrov a dlhodobo si telom kryl puk. Naznačil, že skúsi bekhend, ale súper ho zahnal za bránku.
60:24 Jakub Flek vletel do útočného pásma a kombinoval s Chytilom. Toho Dáni vytlačili mimo.
60:01 časová značka Začalo sa predĺženie.
Predĺženie sa začne o 17:23.
60 minút nestačilo na spoznanie víťaza. Na základe herného prejavu je remíza zaslúžená. Dáni slávili úspech pri záverečnom oslabení. Obrovskú zásluhu na výsledku má nepochybne gólman Sebastian Dahm.
60:00 časová značka Tretia tretina sa skončila.
59:59 dôležité Zdrvujúci tlak Česka! Matej Stránský ale nerozvlnil sieť a pôjdeme do predĺženia!
59:43 Dánsko hrá s piatimi hráčmi.
59:21 Dahm dokázal zneškodniť dve po sebe idúce české strely!
58:24 Dáni vytečovali puk von z vlastného obranného pásma.
58:00 Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
57:43 Vylúčenie v tíme Dánsko (Jesper Jensen Aabo – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
55:41 dôležité Jakub Vrána unikol dánskym hráčom, ale Sebastiana Dahma neprekonal!
55:08 Kubalíkova snaha o druhé prekonanie famózneho Dahma. Puk poslal vedľa.
54:00 Smejkal svojou mohutnou postavou vyčistil priestor Skleničkovi, ktorý obchádzal Dahmovu bránu, ale ani nevystrelil a ani neprihral nikomu do lepšej palebnej pozície.
53:12 Kovář už servíroval puk Kubalíkovi, ktorého si Dáni pokryli, a tak strelecký pokus vyšiel zozadu na Hroneka, no mal žalostnú mušku.
51:45 dôležité Veľké české šťastie! Puk z dánskych hokejok zastavila tyčka Hrubcovej bránky!
dôležité Reklamná prestávka.
50:35 Výborná spolupráca Kovářa s Kubalíkom. Táto participácia však nebola nositeľom vytúženého vedúceho gólu Česka.
50:07 Hrubec na kolenách, ale z tvrdej strely nedostal gól.
49:22 Smejkal už trielil do rýchlej kontry, no nezvládol manéver s pukom, o ktorý ho následne obral Jesper Jensen Aabo.
48:19 Flek sa rozhodol pre nahrávku Šulákovi, ktorý pálil od modrej čiary.
dôležité Reklamná prestávka.
47:23 Kovář sa zhostil role atakujúceho hráča, keď prišpendlil o mantinel Kristensena, ale jeho tímu to veľmi nepomohlo.
46:59 Dánsko už bolo pod masívnym tlakom, a tak to ukončilo vyhodením puku cez všetky čiary.
45:59 Nasledoval takmer raketový a ďalší český tlak. Dahm chvíľku hral bez hokejky a zverenci trénera Pešána to chceli za každú cenu využiť. Najskôr však Šulák nemieril presne a po ňom adresoval slabú prihrávku Musil.
45:23 gól Česko dalo gól!
Magické čaro dánskeho gólmana Sebastiana Dahma prelomené. Chytil vystrúhal famóznu prihrávku na DOMINIKA KUBALÍKA, ktorý bez problémov trafil poloprázdnu bránu. Asistencia: Filip Chytil a Jakub Vrána.
44:57 Jan Kovář nahodil puk vľavo a korčuľoval za ním Kubalík, no mal k nemu pomerne ďaleko.
44:11 Dáni posielajú puk v súlade s pravidlami na druhú stranu klziska. Potreboval striedať, pretože veľmi dlho mal na ľade jednu formáciu.
43:40 Nastrelenie Hroneka čo najbližšie k brankárovi Dahmovi. Česi v priestore pred ním nemali žiadneho hráča na prípadný teč alebo dorážku.
42:44 True dostal komplikovaný puk na korčule a mal výrazné problémy s jeho spracovaním. Okrem toho sa na neho nalepil urastený Šulák.
42:10 Šimon Hrubec vyhodil puk mimo hracej plochy, ale Česi nebudú hrať v oslabení.
41:42 Kovář nezasiahol podľa predstáv celkom dobrý puk z pravej strany.
41:14 Česko hrá s piatimi hráčmi.
40:50 Dáni dusia Čechov pri posledných sekundách početnej výhody. Tí sa úspešne bránia a oslobodzujú.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 16:50.
Česi to budú mať veľmi náročné a určite cítia obrovské napätie pred treťou tretinou.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:14 Vylúčenie v tíme Česko (Michael Špaček – 2 min., krosček).
39:00 Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:45 Michael Špaček zastavil puk a vystrelil puk, ktorý zrazil jeden z brániacich Dánov.
38:09 Česko sa natlačilo do útočného pásma a prihrávkami si mení pozície. Doteraz však chýbajú strelecké pokusy na Dahma.
36:49 dôležité Jakub Flek bol bezmocný v dvojitom pokuse! Dahm je stále čarovný!
36:30 Sebastian Dahm je vo vynikajúcej forme a zo skvelej pohody ho nedostala ani strela Stránského.
36:18 Dánsko hrá s piatimi hráčmi.
35:35 Dáni veľmi dobre, dôrazne a pozorne bránia. Puk sa nachádza v strednom pásme, po ktorý mieri Kubalík.
34:40 dôležité Chyba Čechov vpredu poslala do úniku Dánov! Zakončoval Oliver Lauridsen, ale netrafil Hrubcovu bránku!
34:18 Vylúčenie v tíme Dánsko (Jesper Jensen Aabo – 2 min., hrubosť).
34:10 Málokto očakával, že tento zápas bude pravdepodobne o jednom góle. Aspoň do tohto času. Zároveň platí, že skóre 1:0 vôbec nič nerieši.
34:10 Dánski hokejisti sa po čase presunuli do útočného pásma, no dokázali vydolovať iba strelecký pokus, ktorý Česi upratali na ochrannú sieť.
33:28 Česko v ďalšom tlaku na Dahma. Filip Hronek bol mužom, ktorý sa v tomto okamihu nedokázal presadiť.
dôležité Reklamná prestávka.
31:10 Špaček si nechal jednoducho vypichnúť puk na útočnej modrej a rysovala sa kontra Dánska. Mathias Bau Hansen už ale nedisponoval potrebnými silami, aby si dokázal vytvoriť streleckú parketu.
29:31 Hronek si pomohol so súperom, keď si narazil puk o bránu Dánov, ale po následnej nahrávke chýbali jeho spoluhráči v predbránkovom priestore.
28:25 dôležité Dominik Kubalík nedostal puk do dánskej bránky! Sebastian Dahm dobre nastavil ľavý betón!
dôležité Reklamná prestávka.
27:15 Tentoraz po švihu Larsena zasahoval Hrubec.
26:21 Brankár Česka Hrubec prvýkrát v druhej tretine bol zasiahnutý streleckým pokusom súpera. Postaral sa o to Oliver Lauridsen.
25:35 Český prechod do útočného pásma mal trhlinu. Odpískaný ofsajd.
25:04 Kubalík z modrej čiary nahodil puk, ale k tečovaniu alebo tečovaniu sa nedostal dobre obsadený Radan Lenc.
24:37 Svižný herný úsek preťalo zakázané uvoľnenie Dánska. Severanov k tomu donútil rastúci tlak Čechov.
23:43 Dobrá česká kombinácia. Vrána nabíjal do jazdy pre Šuláka a jeho strelu zlikvidoval výborne chytajúci Sebastian Dahm.
22:54 Smejkal sa obtočil okolo súperovej bránky a mieril to na vzdialenejšiu tyčku, čo sa však nepodpísalo pod vyrovnávajúci gól.
22:21 Hronek si potiahol puk čo najbližšie k bráne a vyslal pomerne dobrý švih, ktorým ohrozil Dahma, a ten zrážal puk preč.
21:55 Kubalík sa ocitol pred dánskou bránkou a po zákroku Dahma chcel dorážať, lenže gólman severanov prišiel o prilbu a hra musela byť prerušená.
21:26 Dahm bol doslova zakrytý za hráčmi a absolútne nemal šancu vidieť letiaci puk, ktorý v konečnom účtovaní minul jeho bránku.
21:05 Dánsko hrá s piatimi hráčmi.
20:34 dôležité Jan Kovář zvolil zakončenie pred prihrávkou na Kubalíka a Dahm ho vychytal vyrážačkou!
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začína o 16:01.
Dáni majú skutočne už len teoretickú šancu na postup do štvrťfinále a zatiaľ vyhrávajú. Na konci úvodnej tretiny mohli dostať gól, ale Zadina nemieril presne. Ešte takmer minútu sa budú brániť v prostrednej tretiny.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:55 dôležité Zadina rozvlnil len bočnú sieť!
19:05 Vylúčenie v tíme Dánsko (Matias Lassen – 2 min., hákovanie).
19:00 Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:31 Šulák veľmi dobre spracoval puk a zamestnal Dahma. Tečovať to ešte chcel Jakub Vrána.
17:40 Striedanie Čechov. Po výmene síl nasleduje útočná snaha.
16:43 Česko získava aktivitu aj prevahu, ale doteraz sa nevie gólovo presadiť.
15:08 Česku hrozil problém. Šulák s Musilom sa nepochopili, čím sa naskytol priestor na strelu Dánov. Prvý menovaný toto nedorozumenie odčinil obranným zákrokom, keď nohami zblokoval švih Jakobsena.
14:08 Severania potrebovali striedať a boli vo svojej tretine. Polovysokým spôsobom poslali puk do stredu klziska.
13:08 Česi sa snažili o veľmi rýchly prienik na druhú stranu hracej plochy. Šulák ale vyslal prudkú nahrávku pre Tomáša Zohornu, ktorého prekorčuľoval Jensen Aabo, a tak česká šanca neprichádza.
11:59 Markus Lauridsen nabral dobrú rýchlosť, ktorou prešiel na útočnú modrú čiaru a sám si puk nahodil. Za bránkou si ho ale dokorčuľoval protihráč Sklenička.
dôležité Reklamná prestávka.
11:32 Prekvapení Dáni. V útočnom pásme si spracovali puk, ktorý už nebolo možné vypáliť. Postavenie mimo hry.
10:29 Priamy puk Musila. Dahmovi sťažovali situáciu aj dvaja jeho cloniaci spoluhráči, no napriek tomu sa im ešte stále nepodarilo vyrovnať.
09:25 dôležité Smejkal bol asi dva metre od Dahma! Chcel ho prekonať z otočky a po ľade, ale Dáni neinkasovali!
08:31 Ťažká strela Dánov od modrej čiary. Nedalo sa však presne určiť, či ho dokázal ešte tečovať Jesper Jensen, alebo si zákrok pripísal Hrubec.
dôležité Reklamná prestávka.
07:51 Hájek sa uvoľnil na ľavom krídle, ale nemal šancu v osobnom súboji proti súperovi, ktorý ho dôrazne zastavil pri mantineli.
06:51 Nepríjemný puk letiaci spoza viacerých tiel. Hrubec ho dostal do betónov.
05:43 Dánsky brankár Dahm si strážil pravú tyčku. Presne do týchto partií mieril strelu obranca Šustr, ktorá sa však neujala.
05:10 Hronek sa pozorne vracal dozadu s protihráčom, ktorého v dobrom čase čisto odstavil od puku a mohol tak skúsiť rozbehnúť českú akciu.
04:45 Michael Špaček ideálne prikorčuľoval na prihrávku, ale chýbal mu dôraz i presnosť v zakončení.
03:41 gól Dánsko dalo gól! NICKLAS JENSEN mal veľmi veľa času na rozmyslenie pri koncovke. Z ľavej strany nekompromisne prepálil českého brankára. Potrestaný Klok opúšťa trestnú lavicu. Asistencie: Markus Lauridsen a Nick Olesen.
03:31 Dánsky pokus o prestrelenie Hrubca. Česi sa ubránili a dostávajú puk do bezpečia.
03:14 Vylúčenie v tíme Česko (Lukáš Klok – 2 min., krosček).
02:56 Český kapitán Kovář prenechával puk za sebou, ale toho sa zmocnil True.
02:30 Musil šprintoval za pukom, keďže bol stíhaný jedným z dánskych hokejistov. Napokon súboj ukončil rozhodca odpískaným zakázaného uvoľnenia.
01:30 Dobrý zákrok dánskeho brankára Dahma. Jeho mužstvo sa prezentovalo veľkou chybou. Medzi kruhmi sa k puku dostal Klok, ale zakončil len na pripraveného ochrancu dánskej svätyne.
01:17 Hra bola vykázaná do stredného pásma, kde bude vhadzovanie.
01:06 Dáni na okamih zatvorili Čechov v ich obrannej tretine. Prihrávku Storma zastavil dobre postavený Chytil a nabral smer útočné pásmo.
00:20 Prvý český útok nebol dotiahnutý pokusom na bránu Dánov. Z otočky strieľal Dominik Kubalík.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Česko: Hrubec (Will) – D. Musil, Hronek (A), D. Sklenička, Klok, Šustr, Šulák, Hájek – D. Kubalík, Lenc, Jan Kovář (C) – J. Vrána, Chytil, Sekáč – Zadina, M. Stránský, Špaček – Smejkal, R. Hanzl (A), T. Zohorna.

Dánsko: Dahm (Sogaard) – Lassen (A), M. Lauridsen (C), O. Lauridsen, Jensen Aabo, Kristensen, Nicholas Jensen, O. Larsen – True, Nicklas Jensen, Meyer – Storm, Jesper Jensen, Hardt – Jakobsen, Bau Hansen, From – Madsen, Poulsen (A), Olesen..
Vážení hokejoví fanúšikovia, Vítam vás pri sledovaní zápasu MS A skupiny medzi Českom a Dánskom.

Česko


Česi sa po veľmi zlom začiatku prepracovali do prvej štvorky, a tak do poslednej chvíle majú šancu pomýšľať na štvrťfinále. Zverenci trénera Filipa Pešána majú teda o čo hrať.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:15.