Vlhová slalom dnes Lienz ONLINE 1. kolo LIVE

29. 12. 2021 |

Petru Vlhovú čaká dnes slalom špeciál v rakúskom zimnom stredisku Lienz. Online prenos 1. kola štartujeme live od 10:00.

Petra Vlhová vo švajčiarskom Lenzerheide. Foto - TASR/AP

Petra Vlhová slalom dnes Lienz ONLINE 1. kolo LIVE

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v stredu nastúpi na slalom (1. kolo od 10.00/ 2. kolo od 13.00), budú to štvrté preteky v tejto disciplíne v prebiehajúcej sezóne.

Dvakrát v nich zvíťazila, raz bola druhá. "Darí sa mi, ale zajtra je nový deň a uvidíme," dodala 26-ročná Slovenka, ktorej najväčšia rivalka Mikaela Shiffrinová z USA v Lienzi neštartuje pre pozitívny test na koronavírus.

V utorok si Vlhová napravila chuť po predchádzajúcich súťažiach Svetového pohára v obrovskom slalome. Vo francúzskom Courcheveli obsadila minulý týždeň štvrté a piate miesto, v rakúskom Lienzi skončila druhá. Stalo sa tak zásluhou zlepšeného výkonu v druhom kole, hoci bolo teplejšie počasie, ktoré nemá rada.

V utorňajšom "obráku" ju zdolala jedine víťazná Francúzka Tessa Worleyová o 30 stotín sekundy. "Veľmi som sa tešila, lebo sa mi konečne podarilo získať pódium. Druhá jazda bola oveľa lepšia, snažila som sa riskovať a ísť naplno," uviedla Vlhová pre TASR.

Po prvom kole sa slovenská pretekárka posťažovala na zhoršenú viditeľnosť, v tom druhom išla tiež po celý čas v tieni: "Nebola to ani sťažnosť, skôr som zhodnotila situáciu. Ale podmienky mal každý rovnaké. Ja som sa tomu možno až tak dobre neprispôsobila ako ostatné pretekárky. Išla som celý čas v tieni, ale snažila som sa púšťať lyže a riskovať."

Neprospelo jej ani počasie, v rakúskom stredisku sa po prvom kole výrazne oteplilo: "Na mojom tele to je cítiť. Je mi teplo a to ja nemám rada. Moje telo vtedy nie je také nabudené. Takže som sa snažila po celý čas držať v tieni."

Vlhová uviedla, že sa oproti dvom vystúpeniam v Courcheveli cítila lepšie, ale porovnávať podmienky nechcela: "Každé preteky sú iné, takže porovnávať Courchevel s týmto nejde, ale snažila som sa eliminovať chyby a ísť sem s lepším pocitom. Som rada, že som na pódiu."

SP v zjazdovom lyžovaní žien

Vlhová slalom dnes Lienz online 1. kolo live od 10:00

25 dôležité Čo teraz ukázala Mina Fürst Holtmannová! Nórka bola na treťom medzičase dokonca prvá o šesť stotín, samotný záver jej však nevyšiel – padla na piatu priečku s odstupom 58 stotín sekundy. Napriek tomu môže byť severanka nadmieru spokojná.
4 dôležité Náskok Petry sa síce pred cieľom zmenšil na tri stotiny, avšak naša reprezentantka to nakoniec zvládla a je prvá s časom 51,53! Gisinovú poráža o osem stotín sekundy. Skvelé!
2 dôležité Na troch medzičasoch Katharina Liensbergerová viedla, za Gisinovú sa prepadla až v cieli. Reprezentantka Rakúska zaostala o 19 stotín sekundy.
1 dôležité Odrazový čas nastolila Michelle Gisinová. Švajčiarka zvládla slalom za 51 sekúnd a 61 stotín. Boli tam viaceré rezervy, predovšetkým v prvej časti slalomu, takže môžeme očakávať, že sa táto hranica ešte posunie.