Vlhová aj Shiffrinová cez víkend vynechajú preteky, majú rôzne dôvody

9. 11. 2021 |
 

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová aj americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová vynechajú sobotnú paralelnú súťaž Svetového pohára v rakúskom stredisku Lech/Zürs.

Petra Vlhová so striebrom z alpskej kombinácie. FOTO: TASR/AP.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová aj americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová vynechajú sobotnú paralelnú súťaž Svetového pohára v rakúskom stredisku Lech/Zürs.

Vlhová ani Shiffrinová cez víkend vynechajú preteky, majú rôzne dôvody

O rozhodnutí Vlhovej v pondelok informoval Ski Team Vlha s tým, že obhajkyňa veľkého glóbusu sa chce pripravovať na ďalšie podujatia seriálu vo fínskom Levi a americkom Killingtone.

Vlhová si v uplynulej sezóne v Lech/Zürs pripísala na konto víťazstvo. Do nového ročníka SP vstúpila v druhej polovici októbra tretím miestom v obrovskom slalome v rakúskom Söldene, kde vyhrala Mikaela Shiffrinová, Američanka však pre problémy s chrbtom odvtedy poriadne netrénovala a rovnako sa v rakúskom stredisku v paralelnej súťaži nepredstaví.

Vlhová bude najbližšie štartovať 20. a 21. novembra v Levi, kde sú na programe dva slalomy. O týždeň neskôr sa prestížny seriál presunie do zámoria.

Cez víkend sa na pretekoch neobjaví ani americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová. Aj ona vynechá sobotnú paralelnú súťaž Svetového pohára v rakúskom stredisku Lech/Zürs. Agentúre AFP to potvrdil jej tréner Mike Day. Víťazka úvodného podujatia sezóny, obrovského slalomu v Söldene, si chce doliečiť zranený chrbát. V pondelok o neúčasti v Lechu informovala aj slovenská lyžiarka Petra Vlhová, ktorá tak nebude obhajovať triumf v rakúskom stredisku spred roka.

Shiffrinová sa v Colorade zotavuje zo zranenia chrbta, ktoré si privodila práve v Söldene. Do kolotoča SP chce naskočiť vo fínskom Levi koncom novembra, pôjdu sa tam dva slalomy.

"Príprava na podujatia je príliš náročná, Lech sme preto ani nemali v pláne," povedal Day. Tréner tiež uviedol, že zdravotný stav jeho zverenky sa zlepšuje: "Napreduje to pozitívnym spôsobom. Bohužiaľ sa objavili problémy, keď sme sa pokúsili trénovať krátko po pretekoch v Söldene. Odvtedy len rehabilitovala a snažila sa aj lyžovať, ale nefungovalo to."