Taliansko Anglicko finále ONLINE EURO 2020 live dnes

11. 7. 2021 |

Finále Taliansko - Anglicko nám dnes prinesie víťaza futbalového EURO 2020. Online prenos dnešného zápasu začína dnes od 21:00.

Talianski futbalisti sa tešia po výhre 2:1 vo štvrťfinálovom zápase Belgicko - Taliansko na EURO 2020 vo futbale v Mníchove 2. júla 2021. FOTO TASR/AP

Taliansko Anglicko finále online EURO 2020 live dnes

Talianski futbalisti si mysleli o svojom trénerovi Robertovi Mancinim, že je blázon, keď im pred majstrovstvami Európy povedal, že ich idú vyhrať. Teraz sú krok od naplnenia jeho predpovede. V nedeľňajšom finále (21.00 SELČ) nastúpia proti Anglicku, ktoré ich privíta v domovskom stánku v legendárnom Wembley, kde pred 55 rokmi získalo svoju jedinú majstrovskú trofej na záverečnom turnaji ME alebo MS.

Vtedy sa hovorilo najmä o "góle-nególe" Geoffa Hursta z predĺženia, keď sa jeho strela odrazila od brvna k bránkovej čiare a rozhodca Gottfried Dienst po konzultácii s asistentom Tofiqom Bahramovom napriek protestom Nemcov gól uznal. Aj tentokrát pomohol Angličanom na domácej pôde sporný moment. Odohral sa taktiež v predĺžení, no už v semifinále.

Útočník Raheem Sterling spadol v šestnástke po zákroku Joakima Maehleho a pod tlakom Mathiasa Jensena. Hlavný rozhodca Danny Makkelie z Holandska krátko konzultoval situáciu s VAR iba cez vysielačku, nie na obrazovke a odpískal jedenástku. Tú síce kapitán Harry Kane nepremenil, ale z dorážky skóroval a domáci vyhrali nad Dánskom 2:1.

"Povedzme, že tá penalta bola veľmi veľkorysá. Ja by som to neodpískal," podpichol súpera pred finále taliansky stredopoliar Marco Verratti. Sporný moment navyše umocnil fakt, že dánskemu brankárovi Kasperovi Schmeichelovi svietil pred penaltou niekto z divákov zeleným laserovým svietidlom do očí. Jeho čin už vyšetruje UEFA i britská polícia.

Na postup Anglicka, ktoré až na jeden zápas odohralo celý turnaj na domácej pôde, sa tak zniesla obrovská vlna kritiky. Verratti však nedeľňajšieho súpera aj pochválil.

"Myslím si, že Anglicko odviedlo skvelú prácu. Prvýkrát sa dostalo do finále ME a to hovorí samo za seba. Navyše na turnaji dostalo iba jeden gól, takže má veľmi dobrý a vyvážený tím, skvelých hráčov a zaslúži si byť vo finále. Myslím si, že to bude epický a historický zápas."

Taliansko postúpilo do boja o zlato po dramatickom semifinále, v ktorom zdolalo Španielov 4:2 v jedenástkovom rozstrele. V ňom zlyhali zo Španielov Dani Olmo aj Alvaro Morata, z Talianov jedine Manuel Locatelli v prvej sérii.

"Paradoxne sme si tiež najprv mysleli, že je blázon, keď nám tréner Roberto Mancini povedal, že sa máme nastaviť tak, že vyhráme majstrovstvá Európy. No on v tom čase v skutočnosti vybudoval tím, ktorý to dotiahol až do finále," povedal stopér Giorgio Chiellini.

Anglicko prešlo do finále po spornom momente cez Dánsko, no predtým podávalo skvelé výkony najmä v defenzíve. Jediný gól na turnaji dostalo práve v semifinále a z priameho kopu. Tréner Gareth Southgate zložil výborne organizovaný tím.

"Musíme si užiť fakt, že sme vo finále, ale treba zdolať ešte jednu masívnu prekážku. Taliansko má veľmi dobrý tím, myslím si to už niekoľko posledných rokov. Má skvelú formu a defenzívnych bojovníkov, ktorí si už prešli všetkým. Bude to výborný zápas, na ktorý sa môžete tešiť," uviedol Southgate pre web UEFA.

Finále po 55 rokoch je pre celú krajinu historický moment a rovnako to vnímajú aj hráči. "Je to najväčší zápas našich životov. Musíme sa pokúsiť znovu urobiť všetkých šťastných na štadióne i v celej krajine. Je to pre nás všetkých obrovská príležitosť a dáme do toho úplne všetko," povedal stredopoliar Jordan Henderson.

Duel povedú holandskí rozhodcovia na čele s hlavným Björnom Kuipersom, asistovať mu budú Sander van Roekel a Erwin Zeinstra.

EURO 2020 finále

TALIANSKO - ANGLICKO -:-, online prenos finále EURO 2020 dnes od 21:00

Wembley v Londýne, rozhodcovia: Björn Kuipers - Sander van Roekel, Erwin Zeinstra (všetci Hol.)

Predpokladané zostavy - Taliansko: Donnarumma - Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Emerson - Barella, Jorginho, Verratti - Chiesa, Immobile, Insigne
Anglicko: Pickford - Walker, Stones, Maguire, Shaw - Rice, Phillips - Saka, Mount, Sterling - Kane

Taliansko
1 : 1
(0:1)
[ po s.n. 3 : 2 ]
Anglicko

Góly: 67. Bonucci – 3. Shaw. ŽK: 47. Barella (ITA), 55. Bonucci (ITA), 83. L. Insigne (ITA), 90+6. Chiellini (ITA), 114. Jorginho (ITA) – 106. Maguire (ENG). Rozhodca: Björn Kuipers – Sander van Roekel, Erwin Zeinstra (vš. NED) – Carlos del Cerro Grande (ESP) – Bastian Dankert (GER).
Taliansko: G. Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini (C), Emerson (118. Florenzi) – Barella (54. Cristante), Jorginho, Verratti (97. Locatelli) – Chiesa (85. Bernardeschi), Immobile (55. D. Berardi), L. Insigne (91. Belotti).
Anglicko: Pickford – Walker (120. Sancho), Stones, Maguire – Trippier (70. Saka), Phillips, Rice (74. J. Henderson, 120. Rashford), Shaw – Mount (100. Grealish), Kane (C), Sterling.
Domenico BERARDI premieňa.
časová značka Začína penaltový rozstrel.
Ani v predĺžení sme nespoznali víťaza, a preto o všetkom rozhodne penaltová lotéria.
120+3 časová značka Druhé predĺženie sa skončilo.
120+2 Taliansko to ešte skúšalo centrom, ale ten nenašiel žiadneho z nabiehajúcich hráčov.
120+1 Nad rámec dnešného zápasu sa bude hrať ešte tri minúty. Medzičasom Taliani premrhali výhodu rohového kopu.
120 striedanie Striedanie v tíme Anglicko: z ihriska odchádza Jordan Henderson, prichádza Marcus Rashford.
Striedanie v tíme Anglicko: z ihriska odchádza Kyle Walker, prichádza Jadon Sancho.
120 Taliansko bude mať na záver zápasu k dispozícii rohový kop.
119 Saka si nerozumel so Shawom, a preto len zadarmo odovzdáva loptu Taliansku.
118 striedanie Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza Emerson, prichádza Alessandro Florenzi.
117 Na opačnej strane sa dožadujú Angličania faulu či rohového kopu, ale nasledovať bude len odkop od talianskej bránky.
116 Taliansko sa dožadovalo odpískania ruky v šestnástke súpera, ale neúspešne.
115 Na priamy kop vybehol Donnarumma, ktorý loptu drží pevne v moci.
114 zlta karta Žltú kartu dostáva Jorginho (Taliansko).
113 Opakované zábery ukazujú, že Jorginho nepríjemne zasiahol striedajúceho Grielisha.
112 Po jednom z nedovolených zákrokov vzplanuli na trávniku vášne. Pravdepodobne uvidíme aj kartový trest.
111 Sterling vbehol za talianska defenzívu, ale v hodine dvanástej zasiahol jeden z brániacich hráčov.
110 Taliani bránia so všetkými hráčmi. Prípadné pochybenie by sa neodpúšťalo.
109 Pri lopte sú teraz najmä Angličania.
108 Po dlhom autovom vhadzovaní Walkera zakončoval Grielish, ale len do brániaceho hráča. Kane ešte posielal loptu do ohňa, kde na prázdno vybehol Donnarumma, ale gólová šanca z toho napokon nebola.
107 dôležité Z priameho kopu napriahol Bernardeschi, ale Pickford jeho strelu na dvakrát pokryl.
106 zlta karta Žltú kartu dostáva Harry Maguire (Anglicko).
106 časová značka Začalo sa druhé predĺženie.
Prvá časť predĺženia gól nepriniesla. Ak sa niečo podobné uskutoční aj po výmene strán, tak budeme svedkami penaltovej lotérii.
105+1 časová značka Nadstavenie prvého polčasu sa skončilo.
105 Nad rámec prvého nadstavenia sa bude hrať ešte 60 sekúnd.
104 Jorginho bol teraz zastavený len nedovolene. Útočný faul Anglicka.
103 dôležité Obrovská šanca Talianska! Na Emersonov center naskakovali dvaja hráči, no Pickford vyrazil loptu na hranicu šestnástky. Tam sa do zakončenia dostal ešte Berardi, ale páli nepresne.
102 Grielish zapätičkoval na Saku, no ten si loptu neprebral ideálne. Donnarumma s odkopom od bránky.
101 Po Belottiho ofsajde je hra prerušená.
100 striedanie Striedanie v tíme Anglicko: z ihriska odchádza Mason Mount, prichádza Jack Grealish.
99 Belottiho strelu zrazil Maguire do Pickfordových rukavíc.
98 Medzičasom Angličania premrhali rohový kop. Konkrétne pálil z odrazenej nepresne Phillips.
97 striedanie Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza Marco Verratti, prichádza Manuel Locatelli.
96 Z ničoho nič trielil do šestnástky súpera Sterling, no jeho center bol napokon zrazený na roh.
95 Taliansko kombinuje na vlastnej polovičke a pokračuje v dominancii z druhého dejstva.
94 Po Sterlingovom faule na Jorginha budú pri lopte Taliani.
93 Berardi mal v súboji s Maguirom nohu príliš vysoko. Anglický stopér sa nepochopiteľne držal za hlavu i keď ku kontaktu neprišlo.
92 Po ofenzívnom faule Emersona budú pri lopte Angličania.
91 striedanie Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza Lorenzo Insigne, prichádza Andrea Belotti.
91 časová značka Začalo sa nadstavenie prvého polčasu.
Finále nenašlo svojho víťaza ani po viac než 100 minútach. Preto budeme svedkami minimálne predĺženia. Celkovo sa jedná už o siedme predĺženie finálového zápasu. Uvidíme, kto napokon zdvihne nad hlavu vytúženú trofej.
90+7 časová značka Druhý polčas sa skončil.
90+6 zlta karta Žltú kartu dostáva Giorgio Chiellini (Taliansko).
90+5 Cristanteho center z pravej strany doplachtil k Walkerovi. Ten zrazil loptu prsami na brankára Pickforda.
90+4 Nadstavený čas sa nesie v opatrnom znení z obidvoch strán.
90+3 Bernardeschiho center z pravej strany preletel celým pokutovým územím súpera.
90+2 Maguire poslal pretiahnutý center naspäť do ohňa, ale následne sa Anglicko blyslo útočným faulom.
90+1 Sterling bol faulovaný, a preto budú mať Angličania k dispozícii priamy kop.
90 Nad rámec dnešného zápasu sa bude hrať ešte šesť minút.
89 Sterling poriadne zrýchlil, keď vnikol do šestnástky súpera, ale spätnú prihrávku už poslať nestihol.
88 Pokračujeme. Pri lopte sú Angličania. Môžeme sa tešiť na poriadnu dávku nadstavených minút.
87 Kvôli neželaným návštevníkom na hracej ploche je hra prerušená.
86 Bonucciho nepresná kolmica konči až u anglického brankára.
85 striedanie Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza Federico Chiesa, prichádza Federico Bernardeschi.
84 Priamy kop anglického tímu končí nezdarom.
83 zlta karta Žltú kartu dostáva Lorenzo Insigne (Taliansko).
82 Po pomerne dlhom ošetrovaní sa môže očakávať aj poriadna porcia nadstavených minút.
81 Hra je teraz prerušená, pretože Federico Chiesa potrebuje opateru lekárov.
80 Cristante bol v súboji o niečo neskôr. Aj preto sa píska faul.
79 Po Sakovom prieniku na pravej strane budú pri lopte Angličania. Štandardná situácia však nie je na priame ohrozenie talianskej brány.
78 Lopta teraz často menila svojho majiteľa. Celá situácia vyvrcholila faulom na Maguira.
77 Taliansko kombinuje na polovičke ihriska a na svojho súpera teraz vyčkáva.
76 Záverečná štvrťhodina riadneho hracieho času je v plnom prúde. Pri lopte sú modrí.
75 Berardi sa tlačil do pokutového územia, ale Stones ho odtlačil natoľko, že lopta napokon skončila poľahky v Pickfordovej moci.
74 striedanie Striedanie v tíme Anglicko: z ihriska odchádza Declan Rice, prichádza Jordan Henderson.
73 dôležité Z ničoho nič sa dostal do zakončenia striedajúci Berardi, ktorý dokázal prekonať vybiehajúceho Pickforda, ale páli tesne nad!
72 Sakova prvá akcia neskončila podľa predstáv mladého Angličana.
71 Pri lopte sú teraz Angličania. Tí viedli prakticky celý čas.
70 striedanie Striedanie v tíme Anglicko: z ihriska odchádza Kieran Trippier, prichádza Bukayo Saka.
69 Chiesa teraz centroval z pravej strany, ale lopta preletela celým pokutovým územím súpera.
68 Zhruba 25 minút pred koncom zápasu sa začína od začiatku!
67 gól Taliansko dalo gól!
Gól strelil LEONARDO BONUCCI. Po menšej trme vrme zazvonila aj anglická žrď, ale napokon sa k lopte dostal taliansky stopér, ktorý loptu prepasíroval do siete!
66 Maguire zasiahol za naskakujúcim Insignem a pred striedajúcim Berardim.
65 Tentokrát už končí anglická akcia razantným defenzívnym zákrokom Bonucciho.
64 Do hlavičkového zakončenia nabehol Stones. Lopta letela nad, ale Donnarumma ju predsa zasiahol, a teda bude nasledovať ďalší roh.
63 Po Di Lorenzovom zaváhaní budú Angličania kopať rohový kop.
62 dôležité Z ničoho nič vypálil spoza brániaceho hráča Federico Chiesa, ale Jordan Pickford predviedol skutočne nádherný zákrok.
61 Taliani, ktorí majú momentálne 63% držanie lopty, kombinujú na vlastnej polovičke.
60 Hodina finálového zápasu je úspešne za nami. Zatiaľ sú bližšie k vytúženej trofeji Angličania.
59 Po mäkkom centri z pravej strany sa píska talianska ruka.
58 Maguire teraz zabránil rohovému kopu. Pri lopte budú Taliani.
57 dôležité Obrovská šanca Talianska! Insigne si prebral loptu vo vnútri šestnástky, kde sa dostal do zakončenia z obrovského uhlu, no Pickford zatiaľ drží čisté konto!
56 Na center Shawa naskočil Maguire, ale hlavičkuje vysoko nad.
55 zlta karta Žltú kartu dostáva Leonardo Bonucci (Taliansko).
55 striedanie Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza Ciro Immobile, prichádza Domenico Berardi.
54 striedanie Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza Nicoló Barella, prichádza Bryan Cristante.
53 Sterling teraz padol ako domček z kariet, ale Bonucci si v súboji počínal čisto.
52 Vysoký center z pravej strany poslal Walker hlavičkou na Pickforda.
51 dôležité Priamy kop si vzal na starosti opäť Lorenzo Insigne. Aj tentokrát páli nepresne, ale teraz to bolo o niečo nebezpečnejšie.
50 Insigne bol faulovaný tesne pred pokutovým územím! Taliansko bude mať k dispozícii zaujímavý priamy kop!
49 Sterling si pýtal pokutový kop, ale tentokrát mu holandský arbiter na spornú situáciu nenaletel.
48 Ani jeden z trénerov nevyužili počas polčasovej prestávky striedanie.
47 zlta karta Žltú kartu dostáva Nicoló Barella (Taliansko).
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Prvý polčas je už minulosťou. Zatiaľ sú k výhre bližšie skutoční domáci, teda Angličania. Tí zatiaľ vedú po góle z kopačky Shawa. Taliani majú síce opticky navrch, ale k vyložene gólovej šanci to zatiaľ neviedlo. V každom prípade sa máme po výmene strán na čo tešiť.
45+4 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45+3 Bonucci vypáli z veľkej vzdialenosti, ale mieri veľmi, ale veľmi nepresne.
45+2 Na záver polčasu nazreli dopredu aj Angličania. Sterling však neprepasíroval loptu na nabiehajúceho kapitána.
45+1 Menšia trma vrma na hranici anglickej šestnástky. Immobile vystrelil len do Stonesa a následne Verratti páli len do Pickfordových rukavíc.
45 Nad rámec prvého dejstva sa bude hrať až 240 sekúnd, teda štyri minúty.
44 V posledných desiatkach sekúnd prvého dejstva sú pri lopte Taliani.
43 Emersonov center z ľavej strany zostáva zblokovaný Trippierom.
42 Verrattiho center nenašiel správneho adresáta. Pri lopte zostanú naďalej Taliani.
41 Mount si počínal v súboji s Barellom len nedovolene. Taliansko bude mať k dispozícii zaujímavý priamy kop.
40 Záverečných päť minút prvého polčasu je už v plnom prúde. Zatiaľ nenaznačuje nič tomu, že by mali Taliani vyrovnať.
39 Tesný, ale predsa ofsajd. Ciro Immobile si nepostrážil líniu súpera.
38 Po Bonucciho pase prišlo k Emersonovmu faulu na Rica.
37 Pri lopte sú teraz Taliani, ktorí kombinujú na vlastnej polovičke.
36 Anglicko opäť s nebezpečnou kontrou! Shaw posielal loptu do ohňa, ale prízemný center napokon odvrátila talianska defenzíva.
35 dôležité Mohlo byť vyrovnané! Po skvelej individuálnej akcii Federica Chiesu vystrelil taliansky hráč ľavačkou tesne vedľa!
34 Angličania trielili do rýchlej kontry, ale Kane so Sterlingom nenamútili vo dvojici veľa vody.
33 Emerson síce stihol dlhú kolmicu, ale nedokázal ju vrátiť do ohňa. Odkop pre Pickforda.
32 Teraz prišli modrí útočnou akciou len k šestnástke súpera, kde stroskotali.
31 Opticky majú teraz mierne navrch Taliani, ale stále platí, že si výraznejšiu šancu nevytvorili.
30 Di Lorenzo si počínal v súboji nedovolene, a preto sa píska proti papierovým domácim.
29 Taliani sa prakticky k výraznejšej šanci nedostali. Angličania pôsobia zatiaľ kompaktne.
28 Lorenzo Insigne síce napriahol, ale páli len veľmi nepresne.
27 Kieran Trippier si nepostrážil ofsajdovú líniu súpera.
26 Zatiaľ majú z hry jednoznačne viac Angličania.
25 Chiesa sa snažil predrať cez defenzívu súpera, ale napokon z toho bude len odkop od Pickfordovej bránky.
24 Sterling sa poľahky presadil cez Jorginha, ale Bonucci bol už nad jeho sily.
23 Hra je už opäť v plnom prúde. Taliani zatiaľ striedať nebudú.
22 Na trávniku zostal ležať Jorginho, ktorý sa vôbec netvári najlepšie.
21 Pri lopte sú opäť bieli, ktorí kombinujú na polovičke súpera.
20 Shaw centroval z ľavej strany, no lopta z jeho kopačky takmer opustila hraciu plochu. Napravo nabiehal Trippier, ale lopty sa zmocnili papieroví domáci.
19 Shaw chcel vysunúť jedného zo spoluhráčov, ale trafil len protihráča, a preto budú vhadzovať Angličania.
18 Po nepresnej prihrávke na 23-ročného Federica Chiesu budú pri lopte skutoční domáci.
17 Taliansky ľavý obranca je odmávaný v ofsajde. Emerson si nepostrážil líniu súpera.
16 Rice síce prečítal protihráčovu prihrávku, ale následne pri vyvážaní lopty opustil hraciu plochu.
15 Ani tentokrát nenamútili Angličania veľa vody.
14 Teraz to vyzeralo všelijako. Napokon sa bude kopať po Mountovom prieniku ďalší rohový kop.
13 Taliani sa bez problémov ubránili a okamžite sa vydali dopredu.
12 Di Lorenzo odvrátil centrovanú loptu len na rohový kop.
11 Verratti zastavil loptu preberajúceho kapitána Anglicka len nedovolene.
10 Úvodná desaťminútovka je úspešne za nami. Azda málokto čakal, že padne gól tak skoro.
9 Chiellini bol v súboji príliš dôrazný, čo znamená jeho nedovolený zákrok.
8 Priamy kop si vzal na starosť Insigne, ale páli len tesne nad.
7 Chiesa išiel do prieniku a bol zastavený len nedovolene. Získal pre svoj tím zaujímavý priamy kop.
6 Lopta teraz často mení svojho majiteľa. Môžu za to drobné nepresnosti na oboch stranách.
5 Pri lopte sú papieroví domáci. Počas prenosu budem papierovými domácimi nazývať Taliansko a skutočnými domácimi Angličanov, pretože sa hrá v londýnskom Wembley.
4 Tak takýto začiatok si predstavoval len veľmi málokto. Na rade sú Taliani, ktorí prvýkrát na šampionáte prehrávajú.
3 gól Anglicko dalo gól!
Gól strelil LUKE SHAW. Angličania trielili po odvrátenom rohu dopredu. Po prenesení hry na pravú stranu posielal Trippier loptu naspäť naľavo, kde našprintoval Shaw a volejom strieľa vôbec najrýchlejší gól finále v histórii európskeho šampionátu!
2 Angličania nedoplatili na predchádzajúcu chybu Maguira a rohový kop ubránili.
2 Prvý rohový kop finálového zápasu pre Taliansko.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.

Taliansko: G. Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini (C), Emerson – Barella, Jorginho, Verratti – Chiesa, Immobile, L. Insigne.
Náhradníci: Sirigu, Meret – Locatelli, Belotti, D. Berardi, Pessina, Acerbi, Cristante, Bernardeschi, Bastoni, Florenzi, Tolói.

Anglicko: Pickford – Walker, Stones, Maguire – Trippier, Phillips, Rice, Shaw – Mount, Sterling – Kane (C).
Náhradníci: Ramsdale, Johnstone – Grealish, J. Henderson, Rashford, Mings, Coady, Sancho, Calvert-Lewin, R. James, Saka, Bellingham.

Rozhodca: Björn Kuipers – Sander van Roekel, Erwin Zeinstra (vš. NED) – Carlos del Cerro Grande (ESP) – Bastian Dankert (GER).
Vítame vás pri sledovaní dnešného online textového prenosu z finálového zápasu majstrovstiev Európy. Dnes budú v pozícii domáceho tímu Taliani, no skutoční domáci budú Angličania, pretože dnešný duel sa uskutoční na londýnskom Wembley.

Dnes sa máme rozhodne na čo tešiť. Angličania čakajú na zisk veľkej trofeje od roku 1966, kedy porazili po predĺžení majstrovstiev sveta Západné Nemecko 4:2. Naopak, Taliansko prehralo naposledy 10.09.2018 v Lige národov na pôde Portugalska. Držia teda 33-zápasovú šnúru bez porážky.

Oba tímy sa dostali do vyraďovacej časti šampionátu z prvého miesta. Zatiaľ čo Taliani získali 9 bodov so skóre 7:0, tak Angličania raz zakopli, a to konkrétne pri remíze 0:0 so Škótskom. Na prvenstvo v skupine D im stačili dva strelené góly, a teda skóre 2:0. Taliani sa dostali do finále cez tri výhry v pomere 2:1. Najprv zdolali Rakúsko po predĺžení, potom Belgicko v riadnom hracom čase a napokon Španielsko po penaltách. Anglicko vyradilo najprv Nemcov v pomere 2:0 a potom Ukrajinu 4:0. V semifinále dostali Angličania prvý gól a zároveň aj prvýkrát prehrávali. Zápas s Dánskom dokázali po predĺžení vyhrať 2:1.

Oba tímy budú v dnešnom finále vsádzať karty na ofenzívne klenoty. Taliani majú hneď piatich dvojgólových strelcov. Nimi sú Immobile, Chiesa, Insigne, Locatelli a Pessina. Na anglickej strane je tretím najlepším strelcom šampionátu Kane, ktorý doposiaľ nasúkal štyri gól. O presný zásah menej má Sterling.

Stávkové kancelárie mierne naklonili misky váh na anglickú stranu. Na skutočných domácich si natipujete s kurzom zhruba 2,65. Naopak, na papierových domácich je kurz až cez 3,2. Začína sa však od 0:0, a preto sa pohodlne usaďte a vychutnajte si dnešný duel v našej prítomnosti.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.