Slovensko postúpilo na EURO 2020! Víťazný gól strelil Michal Ďuriš

12. 11. 2020 |

Slovensko, EURO 2020, Michal Ďuriš, postup, futbal, víťazný, gól. Slovensko postúpilo na EURO 2020. Po víťazstve 2:1 po predĺžení nad Severným Írskom si tak zabezpečilo postup už na tretí veľký turnaj v histórii samostatnej republiky.

Michal Ďuriš po vstrelení víťazného gólu. FOTO TASR/AP.

Finále baráže o EURO 2020 Severné Írsko Slovensko ste mohli sledovať ONLINE - kliknite >>

Slovenskí futbalisti zvíťazili vo štvrtkovom finále play off EURO 2020 v Belfaste nad Severným Írskom 2:1 po predĺžení. Na kontinentálny šampionát sa prebojovali druhýkrát v histórii, v E-skupine budú ich súpermi Poľsko, Švédsko a Španielsko.

Výber pod vedením trénera Štefana Tarkoviča napodobnil úspech kouča Jána Kozáka, ktorého tím sa kvalifikoval na ME 2016 do Francúzska. Vo Windsor Parku otvoril skóre gólom zo 17. minúty stredopoliar Juraj Kucka, ktorý využil veľkú chybu v domácej defenzíve.

finále play off EURO 2020

Severné Írsko - SLOVENSKO 1:2 pp (1:1, 0:1)
Góly: 88. Škriniar (vlastný) - 17. Kucka, 110. Ďuriš, ŽK: Boyce - Duda, Rodák. Rozhodovali: Brych - Borsch, Lupp (všetci Nem.), 1060 divákov.
/SLOVENSKO postúpilo na EURO 2020/

S. Írsko: Peacock-Farrell - Dallas, Cathcart (99. Flanagan), Evans, Lewis - McGinn (77. Lafferty), McNair (104. Ferguson), Davis, Saville (65. Thompson) - Magennis (77. Boyce), Washington (66. Whyte)
SLOVENSKO: Rodák - Pekarík, Šatka, Škriniar, Hubočan - Lobotka (65. Hrošovský) - Rusnák (118. Gyömbér), Kucka, Hamšík (106. Greguš), Mak (65. Ďuriš) - Duda (85. Mráz)

Severným Írom sa ale podarilo vyrovnať v 88. minúte, keď si dal vlastný gól Milan Škriniar. Duel dospel do predĺženia, v ktorom rozhodol o triumfe Slovenska striedajúci Michal Ďuriš v 110. minúte.

Slovensko, EURO 2020, Michal Ďuriš, postup, futbal, víťazný, gól

Tarkovič nastúpil na post v druhej polovici októbra po českom trénerovi Pavlovi Hapalovi, ktorého vedenie SFZ odvolalo po prehrách v Lige národov v Škótsku a doma s Izraelom. A to aj napriek tomu, že v semifinále baráže mužstvo pod Hapalom vyradilo 8. októbra v Bratislave Írov po jedenástkovom rozstrele.

Michal Ďuriš poslal odkaz celému Slovensku, Štefan Tarkovič a Juraj Kucka vyzdvihli kolektív - kliknite

Tento impulz sa osemfinalistovi minulého EURO skvele vyplatil a v lete budúceho roka odohrá v základnej E-skupine finálového turnaja dva duely v Dubline s Poľskom (14. júna) a Švédskom (18. júna), resp. v Bilbau s domácim Španielskom (23. júna).

Slovensko si zahrá na veľkom turnaji tretíkrát v ére samostatnosti. Prvýkrát s trénerom Vladimírom Weissom postúpilo na MS 2010 v JAR do osemfinále a s Kozákom na ME pred štyrmi rokmi tiež.