Tabuľka kvalifikácie ZOH 2022 v hokeji Slovensko

26. 8. 2021 |
 

Takáto je aktuálna tabuľka kvalifikácie ZOH 2021. Slovensko bojuje o olympijskú miestenku na štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave proti Bielorusku, Rakúsku a Poľsku. Do Číny pôjde len víťaz skupiny.

Na snímke zľava Luke Ferrara (. Británia), Marek Ďaloga (Slovensko) a Branislav Konrád (Slovensko) v druhom zápase základnej A-skupiny Veľká Británia - Slovensko na 84. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v lotyšskej Rige v nedeľu 23. mája 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Slovensko bude bojovať o olympijskú miestenku na štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave proti Bielorusku, Rakúsku a Poľsku. Do Číny pôjde len víťaz skupiny.

Tabuľka kvalifikácie ZOH 2022 v hokeji Slovensko

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay verí, že jeho zverenci zvládnu nadchádzajúcu olympijskú kvalifikáciu a na turnaji v Bratislave si vybojujú miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Skúseného kanadského kouča teší skutočnosť, že na každý zápas na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu bude môcť zavítať vyše sedemtisíc divákov.

Slovenských reprezentantov čaká náročná skúška, od štvrtka 26. augusta do nedele 29. augusta privítajú v Bratislave trojicu súperov, s ktorými si to rozdajú o jedinú miestenku na ZOH 2022. Okrem favorizovaného domáceho Slovenska si zálusk na lístok do Pekingu robia aj Bielorusi, Rakúšania a Poliaci.

"Očakáva sa, že by sme mali vyhrať. A my skutočne veríme, že by sa nám to malo podariť. Lenže naši súperi prídu napumpovaní a motivovaní, pretože toto je skvelá príležitosť pre každého dostať sa na olympiádu. Určite k nej pristúpia s veľkou vážnosťou," povedal Ramsay na margo záverečnej slovenskej nominácie.

Hokejová kvalifikácia ZOH 2022 - kompletná tabuľka

 

 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo