Bielorusko Poľsko ONLINE Kvalifikácia mužov na ZOH 2022 v hokeji

26. 8. 2021 |

Kvalifikácia mužov na ZOH 2022 v hokeji mužov štartuje v Bratislave zápasom Bielorusko vs Poľsko. Online prenos súboja štartuje rovnako ako samotný zápas od 15:15.

Online prenos zápasu Bieloruska. Foto - TASR

Bielorusko Poľsko online prenos Kvalifikácia mužov na ZOH 2022 v hokeji

Zápasy na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu bude môcť vidieť až 7000 divákov. Aktuálne platné protipandemické opatrenia dovoľujú zaplniť hľadisko aj na stopercentnú kapacitu.

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) sa však rozhodol využiť možnosť zaplnenia štadióna na 75 percent s takzvaným OTP režimom, čo znamená, že na hokejové zápasy bude môcť prísť čo najširšia skupina ľudí – očkovaní, testovaní a osoby po prekonaní ochorenia za dodržania podmienok, tak ako ich definuje 241 Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam hromadných podujatí.

"Lístky sa predávajú podľa očakávania a my veríme, že bude na každom zápase naplnená povolená kapacita. Veríme, že nám fanúšikovia pomôžu dostať sa do Pekingu," uviedol pre TASR hovorca zväzu Peter Jánošík.

Kvalifikácia ZOH 2022

Bielorusko Poľsko -:-, zápas live sledujte na tipsport.sk

Bielorusko
0 : 1
(0:0, 0:0, 0:1)
Poľsko

Góly a asistencie: 55. Komorski (Lyszczarczyk).
Bielorusko: Taylor – Bailen, Kolyachonok, Lisovets, Yeryomenko, Gotovets, Korobov, Sapego, Solovyov – Prince, Protas, Sharaganovich – Demkov, Pare, Platt – Buinitski, Kodola, Stas – Komarov, Pavlovich, Usov
Poľsko: Murray – Ciura, Kolusz, Wajda, Kostek, Bryk, Gorny, Jaskiewicz, Wanacki – Dziubinski Chmielewski, Paś – Pasiut, Wronka, Zygmunt – Urbanowicz, Komorski, Lyszczarczyk – Michalski, Przygodzki, Starzynski
59:57 Ešte jedno buly pred Murrayom. Posledná šanca domácich vyrovnať.
59:18 dôležité Bieloruská bránka je už prázdna. Powerplay Bieloruska!
58:53 Na strelu z ľavého krídla Murray videl, vyrazil ju vyrážačkou na plexisklo.
58:00 Bielorusko opäť vo veľkom tlaku, no vyrovnať sa mu nepodarilo.
56:47 Poľsko je v eufórii, darí sa mu držať puk ďaleko od svojej bránky.
55:51 Vylúčenie v tíme Poľsko (Wajda – 2 min., podrazenie).
54:59 gól Poľsko dalo gól!
Poľsko strieľa päť minút pred koncom tretej tretiny vedúci gól! Výborná rýchla akcia, Lyszczarczyk prihral na hokejku FILIPA KOMORSKIHO, ktorý neváhal a vystrelil, puk prepadol pomedzi Taylorove betóny!
Asistencia: Alan Lyszczarczyk
54:33 Aktívny Prince strieľal z ľavej strany, Murray bez problémov chytá.
52:53 dôležité Murray drží svoj tím nad vodou! Chytil takmer čistý gól Komarovovi, ktorý zakončoval úplne nebránený z bezprostrednej blízkosti.
52:15 Urbanowicz vystrelil z pravého krídla, lapačka Taylora vyletela poriadne rýchlo.
51:22 Platt jednoducho nahodil puk na zadný mantinel, ale jeho spoluhráči ho nedokázali získať na svoje hokejky.
50:41 dôležité Po nahodení Ciuru z veľkého uhla dokonca skončil puk na hornej žŕdke!
49:47 dôležité Ale pozor na Poliakov! Po dlhom čase sa dostali do útočného pásma a hneď boli nebezpeční! Pasiut pálil z ideálnej pozície z medzikružia, Kostek od modrej čiary. Oba pokusy Taylor zlikvidoval.
48:34 dôležité Sharaganovich nepretlačil puk za Murraya, nepodarilo sa to ani jeho spoluhráčom v poriadnej skrumáži pred poľskou bránkou!
48:00 Posledné minúty sú poriadne kúskované, píska sa icing Poľska.
47:28 dôležité Bielorusko aktuálne vyhráva na strely 35:14.
47:02 Zatiaľčo Murray sa nenudí, jeho náprotivok Taylor je už dlhší čas bez práce.
46:43 Z vrcholu kruhu pálil po vyhratom buly Yeryomenko, no poľský gólman puky za svoj chrbát nepúšťa.
46:38 Murray mal robotu hneď po buly, pre istotu prerušil hru.
46:02 Na prvý gól stále čakáme. Padne v tretej tretine? Skupinka poľských fanúšikov neúnavne povzbudzuje svoj tím.
45:20 Spätná prihrávka Ciuru nenašla nikoho zo spoluhráčov.
45:07 Murrayovi síce puk vypadol, na druhýkrát ale pohotovo zasiahol a prerušil hru.
44:56 Poliaci s komplikovaným prechodom stredným pásmom, píska sa ofsajd.
43:58 Strela Komarova z prvej skončila iba na brániacom poľskom hráčovi.
43:35 Platt napriahol hneď, ako prešiel za modrú čiaru, no vyprášil len Murrayho pravý betón.
43:11 Yeryomenko poslal prudký pas Princovi, ktorý ho nespracoval, píska sa zakázané uvoľnenie.
42:20 Opäť to začína byť hra na jednu bránu. Domáci útočia, hostia sa snažia dostať puk aspoň do stredného pásma.
40:57 Bieloruský prvý útok pobudol v útočnej tretine dosť dlho, no do šance sa nedostal.
Gól nepadol ani v druhej tretine, čaká nás napínavé tretie dejstvo. Poliaci prekvapivo dokážu držať s Bielorusmi priaznivý stav.

Tretia tretina sa začne o 16:49.
39:39 Protas strieľal takmer z rovne bránkovej čiary, no Murrayho nezaskočil.
38:38 Po tom, čo musel Taylor zasahovať, podnikli Bielorusi rýchly protiútok, zo strany zakončoval Prince, no nejednalo sa o nebezpečnú strelu, Murray na puk videl a chytil ho do lapačky.
37:31 Poliaci na chvíľu podržali puk pri mantineli v útočnom pásme, no už sa opäť bránia.
36:53 Bielorusi sa opäť prebúdzajú, strela Kodolu od modrej však bola nepresná.
36:11 Sharaganovich dostal prihrávku na ľavé krídlo a strelou švihom aj zakončil, Murray jeho strelu vyrazil na zadný mantinel.
35:22 dôležité Bielorusko vyhralo buly, okamžite pálil Gotovets, Murray vyrážal a síce s problémami, no stačil aj na nebezpečnú dorážku!
34:29 Komarov dostal prihrávku pred bránu no mal to na dlhú hokejku a nedokázal nebezpečnejšie zakončiť.
34:11 Poliaci cítia šancu a poriadne sa osmeľujú. Zistili, že sa dá s favoritom zápasu hrať.
33:48 Prince bol dlho na ľade, prišiel o puk a nasledoval protiútok Poľska, ktorý zakončil Paś, Taylor mal čo robiť. Následná strela bola zblokovaná.
32:45 dôležité Veľká šanca aj na druhej strane. Pasiut zoči voči Taylorovi neuspel!
32:12 Pekné momenty prvého útoku Bielrusov. Prince bekhendom mieril medzi betóny, no Murray ich sklepol včas, následne vyrazil aj strelu Protasa na ochrannú sieť.
31:36 Sharaganovich nahodil puk do útočného pásma, no ten zachytil na mantineli brankár Murray.
30:18 Strela Demkova z pravého kruhu bola skôr propagačná, Murray bez problémov zasiahol pri svojej ľavej žŕdke.
29:11 dôležité Bielorusko mohlo vyhrávať! Prince adresoval prihrávku spoza brán Sharaganovichovi, ktorý trafil iba do brankára Murrayho!
28:53 Taylor musel zasahovať svojím ľavým betónom.
28:40 Poľsko úplne vyrovnalo hru, všetko je otvorené.
27:39 Bielorusko sa bráni veľmi dobre, nepúšťa Poliakov do šancí.
26:43 Poliaci si vytvorili tlak v útočnej tretine, no puk neprešiel cez predbránkový priestor, ktorý bol prehustený a Bielorusi sa oslobodili.
26:06 Vylúčenie v tíme Bielorusko (Sharaganovich – 2 min., podrazenie).
25:15 Prince naskočil z trestnej lavice a hneď sa zapojil do útočnej akciu, no pred bránu ho čisto odzbrojil Dziubinski.
24:26 Škoda pre Poliakov, boli vytlačení k mantinelu, nedarí sa im zakončovať.
23:48 Poliaci ešte nezískali útočné pásmo, teraz sa vhadzuje v strednom.
23:07 Vylúčenie v tíme Bielorusko (Prince – 2 min., podrazenie).
21:40 Bielorusi tentokrát bránu neohrozili, Korobovova nepresná prihrávka ich vyhnala z útočného pásma.
20:49 Po icingu domácich sa Poľsko zadarmo dostalo pred Taylora.
20:20 Bielorusi sa hneď nasťahovali do útočného pásma, no ušiel im puk do stredného.
Bielorusi boli počas celej tretiny lepším tímom, no gól sa im streliť nepodarilo.
Druhá tretina sa začne o 16:01.
19:15 Poliaci zatlačili na súpera, vytvorili si šancu v útočnom pásme, strieľal z ľavej strany Wajda, ale Taylor si dal pozor.
17:58 Poľsko prežilo oslabenie, no bráni sa naďalej. Komarovovi sa nepodarilo pretlačiť puk za bránkovú čiaru.
17:31 dôležité Poliaci mohli udrieť v oslabení! Pasiut sa dostal až do zakončenia, z uhla namieril do brankára Taylora.
16:58 Ďalšiu útočnú akciu Bielorusov zastavil ofsajd.
16:34 Z prvej pálil Lisovets, Murray zasiahol ľavým betónom.
15:51 Vylúčenie v tíme Poľsko (Bryk – 2 min., hákovanie).
15:42 Kolyachonok strieľal z ľavého kruhu, no puk skončil iba na zadnom plexiskle.
15:12 Hrá sa prakticky len na poľskú bránku, no Poliaci zatiaľ odolávajú. Hra je teraz prerušená, keďže puk opustil hraciu plochu.
13:51 Bielorusi točia Poliakov v ich obrannom pásme, gólman musel zasahovať. Puk následne vyviezol Przygodzki.
Dnešným súbojom Bielorusko – Poľsko štartuje v Bratislave kvalifikácia na hokejový turnaj na Zimných olympijských hrách 2022, ktoré sa uskutočnia vo februári v čínskom Pekingu.

V Bratislave sa predstavia celkovo štyri tímy (Bielorusko, Poľsko, Rakúsko, Slovensko), hrať bude každý s každým. Na olympiádu postúpi iba celkový víťaz turnaja.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:15.