Hokej kvalifikácia ZOH 2022 program a výsledky

24. 8. 2021 |
 

Slovensko odštartuje program na kvalifikácie ZOH 2021 vo štvrtok o 19.15 h súbojom s Rakúskom, o deň neskôr našich čakajú v rovnakom čase Poliaci. Program dokončia v nedeľu proti Bielorusku.

Na snímke zľava Miloš Kelemen (Slovensko), Juraj Slafkovský (Slovensko), hlavný tréner Slovenska Craig Ramsay a Marián Studenič (Slovensko) počas zápasu základnej A-skupiny Švédsko - Slovensko na 84. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v lotyšskej Rige v nedeľu 30. mája 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Hokejová reprezentácia Slovenska nastúpi v programe turnaja olympijskej kvalifikácie ZOH 2022 do Pekingu postupne proti Rakúsku, Poľsku a Bielorusku.

Z kvalifikačnej D-skupiny v Bratislave postúpi na budúcoročné ZOH len víťaz, takže si zverenci trénera Craiga Ramsayho nebudú môcť dovoliť žiadne zaváhanie.

Slováci odštartujú svoje účinkovanie na kvalifikačnom turnaji vo štvrtok o 19.15 h súbojom s Rakúskom, o deň neskôr ich čakajú v rovnakom čase Poliaci.

Všeobecne sa za najťažšieho súpera v boji o jedinú olympijskú miestenku považujú Bielorusi, s ktorými sa stretnú na záver bratislavských bojov v nedeľu o 17.30.

Program kvalifikácie ZOH 2022 v hokeji

D-skupina v Bratislave

Slovenskí reprezentanti Bielorusko na tohtoročných MS v Rige dokázali v základnej skupine zdolať 5:2, keď ťažili z výborného úvodu - prvú tretinu vyhrali 3:0.

"Viac ako na súperov sa budeme zameriavať na našu hru. Najdôležitejšie je, ako budeme hrať my ako tím. Samozrejme, na videu si zanalyzujeme hru našich súperov. Áno, Bielorusi vyzerajú byť papierovo najsilnejší súper a musíme sa na nich zodpovedne pripraviť, ale my sa nemôžeme pozerať ďaleko dopredu. Treba sa dobre pripraviť na prvý zápas a úvodné buly, bez ohľadu na to, na koho narazíme. Netreba nič podceniť, akonáhle začnete myslieť v hlave, že by to mohol byť ľahký zápas a že nemusíte ísť naplno, tak ste okamžite v problémoch," tvrdí kouč.

Turnaj sa koná v netradičnom augustovom termíne, keď sú hokejisti zväčša vo fáze objemovej prípravy. Nedeľný prvý tréning po vstupe do "uzavretej bubliny" bol podľa trénera náročný: "S prvým tréningom som nebol úplne spokojný, bolo trochu pozvoľný. Niektorí hráči mali za sebou dlhú cestu, niektorí ešte nezačali s plnou prípravou, takže som nemohol žiadať veľa. Nemám však obavy. Snažíme sa hráčom vštepiť, aká je to zodpovednosť byť tu a reprezentovať svoju krajinu," povedal Ramsay.

Kvalifikácia ZOH 2021 hokej

Trénera teší, že na zápasy na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu bude môcť zavítať až 7000 divákov. Nemyslí si, že by veľký divácky záujem a s ním spojený tlak mohol hráčom zväzovať ruky: "Tlak bude tak či tak. Hokej sa má hrať pred divákmi, súčasťou hokejového zápasu má byť skandovanie fanúšikov, hluk na štadióne. Na svetovom šampionáte chýbali v hľadisku diváci a bolo to pre všetkých náročné. Bolo počuť hráčov, cítili sme sa zvláštne. Hráči sa musia na ľade baviť, potom môžu zo seba vydať maximum."

Jedným z trojice nominovaných brankárov je Branislav Konrád. Ten na MS v Rige utrpel svalové zranenie, odvtedy sa však stihol dať zdravotne dokopy. "Trénujem na ľade už v podstate štvrtý týždeň. Je to už v poriadku, môžem robiť všetko naplno, za čo som rád," uviedol brankár Olomouca, ktorý zabojuje o post jednotky s Adamom Húskom a Patrikom Rybárom: "Nech už pôjde do brány ktokoľvek z nás, určite odovzdá maximum. Verím, že sa nám podarí uspieť a postúpiť."

Podľa Konráda nebude jednoduchý ani jeden z trojice duelov: "Súperi majú výhodu v tom, že odohrali nejaké prípravné duely, Rakúšania až dva. Až v samotných zápasoch sa ukáže, aká veľká je to výhoda. Ja verím, že sa budeme od tréningu k tréningu zlepšovať.

Pôjdeme od zápasu k zápasu, musíme prvé dva zápasy vyhrať a potom sa sústrediť na Bielorusov. Na šampionáte nám proti nim perfektne vyšla prvá tretina, potom sa zápas vyrovnal a mali sme čo robiť. Do Bratislavy prídu v podstate s rovnakým mančaftom, v kádri majú pár naturalizovaných Američanov a Kanaďanov, ktorí to ťahajú. Trénujú už spolu dlho, na ľade sú o tri týždne dlhšie ako my. Verím, že prvé dva zápasy zvládneme a proti Bielorusku zabojujeme o postup."

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo