ZOH 2022 hokej program Slovensko

19. 1. 2022 |
 

Na ZOH 2022 v Pekingu odohrá Slovensko tri zápasy v základnej fáze turnaja. Súboje v C-skupine svoj program otvoria hokejisti vo štvrtok 10. februára o 5.10 SEČ na Národnom štadióne v Pekingu duelom proti Fínsku.

Na snímke slovenská striedačka, hore zľava  asistent trénera Vladimír Országh, tréner brankárov Ján Lašák, tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay a dole zľava hokejisti Matej Paulovič, Tomáš Starosta, Martin Bakoš, Marcel Haščák a Patrik Lamper v zápase B-skupiny Slovensko - OŠ Rusko na zimných olympijských hrách v Pjongčangu, 14. februára 2018 v Kangnungu. FOTO TASR - Michal Svítok

Na ZOH 2022 v Pekingu odohrá Slovensko tri zápasy v základnej fáze turnaja. Súboje v C-skupine svoj program otvoria hokejisti vo štvrtok 10. februára o 9:40 SEČ na Národnom štadióne v Pekingu duelom proti Fínsku.

O deň neskôr o 9.40 SEČ vo Wukesong aréne nastúpia proti Švédom. V nedeľu 13. februára uzavrú účinkovanie v základnej fáze o 5.10 SEČ zápasom proti Lotyšsku.

ZOH 2022 hokej program Slovensko

Program štvrťfinále hokejového turnaja ZOH 2022

streda 16. februára

utorok 15. februára

Semifinále hokej ZOH 2022

      

Istú účasť vo štvrťfinále budú mať víťazi skupín a najlepší tím spomedzi druhých miest. Zvyšných osem účastníkov sa predstaví v kvalifikácii o štvrťfinále, z ktorej vzídu ďalší štyria štvrťfinalisti. Finálový duel je na programe 20. februára o 5.10 SEČ na Národnom štadióne v Pekingu.

Reprezentácia odletí z Viedne do Pekingu 2. februára. Vzhľadom na prísnu covidovú reguláciu by sa mali hráči aj členovia realizačného tímu stretnúť na zraze na Slovensku už pár dní predtým. Podmienky domácej bubliny ani termín jej štartu nateraz definitívne nie sú známe.

Vedenie reprezentácie počíta aj s možnými komplikáciami v dôsledku zranení či koronavírusu a preto stále komunikuje so všetkými 44 hráčmi, ktorí figurovali na širšom zozname adeptov na Peking.

ZOH 2022 hokej program Slovensko

V nominácii slovenskej hokejovej reprezentácie na ZOH 2022 v Pekingu (4. - 20. februára) nechýba dvojica 17-ročných talentov Šimon Nemec a Juraj Slafkovský a pod olympijskými kruhmi sa predstaví aj 19-ročný obranca Samuel Kňažko.

Účasť na ZOH si po štyroch rokoch zopakujú šiesti hráči, Patrik Rybár, Branislav Konrád, Peter Čerešňák, Marek Ďaloga, Michal Čajkovský a Michal Krištof sa dostali aj do nominácie na ZOH 2018 v Pjongčangu.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo