Rusko Fínsko ONLINE finále dnes hokej Zimná olympiáda

19. 2. 2022 |
 

Rusko a Fínsko. Hokejový turnaj na zimnej olympiáde v Pekingu má dnes na programe finále.  Online prenos štartuje od 5:10.

Na snímke ruský útočník Arsenij Gricjuk oslavuje víťazný gól v samostatných nájazdoch v semifinále olympijského turnaja v hokeji mužov na ZOH 2022 v Pekingu 18. februára 2022. FOTO TASR/AP
 

Rusko a Fínsko. Hokejový turnaj na zimnej olympiáde v Pekingu má dnes na programe finále.  Online prenos štartuje od 5:10.

Rusko Fínsko ONLINE finále dnes hokej Zimná olympiáda

Hokejisti Ruského olympijského výboru (ROC) sa stali druhými finalistami olympijského turnaja v Pekingu. V nedeľu ráno nášho času nastúpia na finále proti Fínom.

Ruský hokejový výber v piatkovom semifinále zvíťazili nad Švédskom 2:1 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Fínsko vyradili v prvom semifinále našich hokejistov.

Druhé semifinále medzi Ruskom a Švédskom prinieslo taktickú bitku s dôrazom na defenzívu. Obojstranné minimum chýb vyústilo do nerozhodného výsledku po riadnom hracom čase. Slepyšev otvoril skóre v 15. sekunde druhej tretiny po individuálnej akcii, v 47. vyrovnal Lander, keď zakončil švédske prečíslenie.

O víťazovi nerozhodlo desaťminútové predĺženie, ale až samostatné nájazdy. Po dvoch úspešných strelcoch na oboch stranách rozhodol o postupe ROC Arsenij Gricjuk, ktorý uspel v ôsmej sérii.

Finále ZOH 2022

Rusko - Fínsko -:-, finále hokejového turnaja na ZOH 2022 online dnes od 5:10

Fínsko
2 : 1
(0:1, 1:0, 1:0)
Ruský olympijský výbor

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 24. Pokka (Björninen, Ohtamaa), 41. Björninen (M. Anttila, Ohtamaa) – 8. Grigorenko (Nesterov, N. Gusev). Rozhodca: Björk, Bruggeman – Hancock, McCrank..
Fínsko: Säteri (Olkinuora) – Hietanen, M. Lehtonen, Vatanen, Lindbohm, Kemiläinen, Friman, Pokka, Ohtamaa (A) – Hartikainen, S. Manninen, Markus Granlund – Pakarinen, V. Filppula (C), H. Pesonen – L. Komarov, Joonas Nättinen, M. Aaltonen – M. Anttila (A), Björninen, Mäenalanen.
Ruský olympijský výbor: Ivan Fedotov (T. Biljalov) – Nesterov, Nikišin, Jelesin, J. Jakovlev (A), Vojnov, S. Tělegin, Šaripzjanov – Semionov, Šipačov (C), Čibisov – Gricjuk, Tkačov, N. Gusev – D. Voronkov, P. Karnauchov, Slepyšev – Grigorenko, Andronov (A), S. Plotnikov – Kajumov.
Aktualizuj online prenos
časová značka Koniec zápasu.
59:44 dôležité Ivan Fedotov sa už nevráti medzi žrde! Rusko oddychový čas!
59:10 dôležité Rusko hrá power-play! A začína sa ruský kolotoč pred Harri Säterim!
59:00 Suomi delí od zisku zlatých medailí posledných šesťdesiat sekúnd.
58:23 Fínsko získava pásmo po zákroku Fedotova lapačkou.
58:00 Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
dôležité Reklamná prestávka.
56:02 dôležité Pesonen zasekol súpera! Kapitán Valtteri Filppula prikorčuľoval z druhej vlny! Výbornú prácu urobil vracajúci sa Slepyšev!
dôležité Reklamná prestávka.
53:51 dôležité Juuso Hietanen zazvonil na spojnicu bránky Rusov!
53:48 ROV hrá s piatimi hráčmi.
53:32 Markus Granlund z polovice pravého kruhu napálil puk na betóny Fedotova.
53:19 Ivan Fedotov si našiel voľný puk a okamžite po ňom skočil.
51:48 Vylúčenie v tíme Ruský olympijský výbor (Sergej Andronov – 2 min., podrazenie).
dôležité Reklamná prestávka.
51:42 dôležité Saku Mäenalanen mal možnosť ešte viac upokojiť Fínov, ale Fedotov so šťastím!
50:00 Fíni sú úspešní vo svojom obrannom štýle. ROV doháňa stratu o jediný gól. V Pekingu vo finále prehráva 1:2, ale nevzdáva sa.
47:54 Zmätení obrancovia Ruska na čele s Fedotovom. Ten prv nevedel, či má púšťať puk do hry. Tri sekundy ho však nezvieral a hrá sa ďalej.
45:46 Skvelá akcia Rusov. Säterimu nikto nekomplikoval život, preto mohol v pokoji a s prehľadom hasiť pokus obrancu Alexandra Jelesina.
44:56 Aj Jakovlev pochopil, že postupným prechodom do pásma sa jeho tímu nepodarí presadiť. Säteriho lapačku hľadal nahodením, ktoré nebolo presné.
42:33 Výborné vnímanie hry od ruského brankára Ivana Fedotova. V správny čas opustil bránkovisko a vydal sa za pukom, na ktorý si robil zálusk Leo Komarov a čisto ho rozohral.
41:56 Teraz by sa mala stiahnuť dozadu obranná hra, pretože Rusi ju potrebujú otvoriť.
40:31 gól Fínsko dalo gól!
Rozprávkový vstup Suomi do záverečného dejstva. Prvý bekhend Björninena Rusi odvrátili, ale hneď na to sa vyznamenal Anttila a HANNES BJÖRNINEN to tečoval do siete Fedotova. Asistencie: Marko Anttila a Atte Ohtamaa.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 6:50.
Pokka vyrovnával v úvode tejto tretiny. Na konci ešte zaujala príležitosť Komarova, ale to bolo všetko.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:27 dôležité Ivan Fedotov zlikvidoval šancu Lea Komarova!
39:00 Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
dôležité Reklamná prestávka.
36:51 Nepresnosť zdobí koniec prostrednej tretiny. Fíni teraz zbytočne od seba odstreľovali puk na zakázané uvoľnenie.
35:00 Rusko v tomto okamihu ťahá za kratší koniec a Fínom sa darí presadzovať v útočnej tretine. Potrebujú však zamestnávať Ivana Fedotova, a to sa nestáva.
32:58 Je to vysoko taktický boj. S tým sa ale dalo počítať, že nebudeme svedkami množstva gólov. Do veľkej miery idú zásluhy aj na konto gólmanov.
32:36 Puky sa odrážajú od ruského obranného valu. Grigorenko vyhnal Suomi brániť pred Säteriho.
30:55 Vysoko pretečovaný puk Fínov do hĺbky pásma. Nättinenovi chýbala väčšia rýchlosť, ktorou by sa presadil za ruskou bránkou.
dôležité Reklamná prestávka.
29:42 Semionov vyskočil spoza dvierok trestnej lavice priamo k puku. Vatanena ale nevedel obísť a musel prenášať ťažisko hry vľavo. Harri Säteri ohrozený nebol.
29:31 ROV hrá s piatimi hráčmi.
28:31 Suomi mali jednu presilovkovú strelu Markusa Granlunda. Od tej doby sa iba vracajú pre puk k svojmu brankárovi Säterimu.
27:31 Vylúčenie v tíme Ruský olympijský výbor (Kirill Semionov – 2 min., faul lakťom).
25:54 Prerušená hra po fínskom zakázanom uvoľnení.
23:28 gól Fínsko dalo gól!
O tomto by sa veľmi nedalo hovoriť o nejakej gólovej strele. Napokon je puk hlboko za Fedotovom. VILLE POKKA vystrelil a Saku Mäenalanen sa nedal prehliadnuť, keď vytvoril clonu. Asistencie: Hannes Björninen a Atte Ohtamaa.
22:38 Joonas Nättinen sa rozbiehal dopredu v spoločnosti Aaltonena. Avšak z ruskej strany prišiel ideálny návrat Jakovleva a bolo po všetkom.
22:00 Telegin ľahko odohral puk o plexisklo. Berú si ho fínski hokejisti.
20:23 Štyria Rusi mali šancu zamieriť do prečíslenia proti jednému Fínovi. Prihrávky v strednej tretine v ich podaní boli ale zradné.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 6:02.
Svižná a herne zaujímavá prvá finálová tretina. Rusko zvolilo svojský ťah, keď na presilovku nasadilo Grigorenka, ktorý dodnes nemal na konte gól. A svoj prvý v rámci olympiády zaznamenal v početnej výhode. To sa počíta dvojnásobne.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:56 dôležité Anttila nestihol zakončiť do otvorenej bránky!
19:00 Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
17:55 Valtteri Kemiläinen poctivo cúval s útočiacim Gusevom. Jeho smola bola v tom, že dobrý strelecký pokus namieril len do čakajúceho Säteriho.
17:23 Kirill Semionov teoreticky sa snažil z bližšej žŕdky nachytať Säteriho.
16:45 Ruské pracovanie pri mantineli nemalo efekt. Na druhej strane smerom dopredu veľa toho nevymyslel Harri Pesonen.
15:04 Nesterov bránil fínskeho trojgólového strelca Aaltonena, ktorý sa objavil pri bránke Fedotova. Ten už nemal čas rozohrávať, preto zakrýva puk.
dôležité Reklamná prestávka.
14:20 ROV hrá s piatimi hráčmi.
14:09 Valtteri Kemiläinen sa ocitol v palebnej pozícii. Fedotov aj po tomto stopercentný.
13:44 Možno išlo o prihrávku Fínov navyše, pretože strela musela prísť z ľavého uhla, no v konečnom súčte mohla byť gólová. Fedotov ale preukazuje psychickú odolnosť a potrebný pokoj.
13:25 Poriadna strela teraz nezabrala ani z hokejky Aaltonena.
13:17 Výmeny pukov, hľadanie streleckých pozícii, ktorá jedna vyšla Lehtonenovi. Ivan Fedotov vykukoval spoza Pakarinena a zobral jeho pokus do výstroja.
12:20 Vylúčenie v tíme Ruský olympijský výbor (Damir Šaripzjanov – 2 min., krosček).
11:58 Rusi sa neskutočne rýchlo presúvajú počas fínskeho útočenia. Suomi nedostáva prakticky žiadny priestor, aby si vedelo vyprodukovať akciu s úmyslom vyrovnať.
11:27 Pesonen bral puk v strednom pásme. Zaviezol ho za modrú čiaru, ale nemal šancu presadiť sa proti ruskej trojčlennej presile.
dôležité Reklamná prestávka.
10:41 Šarvátky pribúdajú. Säteri stiahol puk k sebe.
10:32 Nesterov nenašiel dlhým pukom vpredu nakorčuľovaného Semionova.
09:51 Harri Säteriho pozdravil propagačnou strelou ruský semifinálový hrdina Arsenij Gricjuk. Buly po ľavej ruky brankára Suomi.
09:02 Fínsko sa zatiahlo do obrannej ulity. Nátlaková hra Rusom v tejto chvíli vychádza. O jej logické vyústenie sa pokúšal delovkou z modrej čiary Nesterov. Bol to tvrdý, no nepresný pokus.
07:17 gól Olympijskí športovci z Ruska práve vsietili gól!
Prvý veľký a dôležitý finálový krok Rusov. Fíni ponúkli MICHAILOVI GRIGORENKO enormne veľa času, ktorý si to premiešal, vošiel do pravého kruhu a nechytateľne zakončil. Asistencie: Nikita Nesterov a Nikita Gusev.
06:59 Vylúčenie v tíme Fínsko (Hannes Björninen – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
06:35 Pred vhadzovaním došlo k slovnej prestrelke medzi Komarovovom a Semionovovom. Medzi nich musel vstúpiť hlavný rozhodca. Obaja sa potom stretli v tvrdom súboji o puk.
dôležité Reklamná prestávka.
05:57 V ruskom pásme sa uvoľnil do strely Slepyšev a šťastie skúšal spoza fínskeho brániaceho súpera. Säteri sa naprázdno mihol po jeho puku, ktorý mieril nad bránu.
05:22 Ivan Fedotov mal prácu, pretože Fínom vyšla dobrá akcia. Z Filppulovej presnej prihrávky chcel vyťažiť otvárací gól Pakarinen zakončením, tzv. teplomerom.
05:01 Fínsky kapitán Filppula prejavil dávku trpezlivosti a počkal si na odrazený puk po pokuse Jelesina. Suomi v náznaku založenia akcie, no nepodarilo im prekonať útočné pásmo.
03:39 Šipačov urobil dobrú robotu a zozadu odzbrojil protihráča Anttilu pri mantineli. Ten už následne nemohol odohrať puk.
02:49 Fíni ohrozili ruského brankára Fedotova. Leo Komarov sa zaparkoval pred jeho bránku a dorážku mu dôraznou hrou znemožnil Jelesin.
01:44 Finálový súboj o zlatý kov bude jednoznačne v znamení dohrávania na doraz, z čoho vyplynú šarvátky. Od začiatku to tak vyzerá pred obomi bránkami.
01:09 Už aj fínsky brankár Säteri sa dotkol puku, keď na neho vystrelil Čubisov.
00:30 Rusi nedokázali odohrať puk aspoň do stredného pásma. K slovu sa dostal obor Anttila, ktorý tvrdou a dobre mierenou strelou sa postaral o prvý zákrok Fedotova.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Fínsko: Säteri (Olkinuora) – Hietanen, M. Lehtonen, Vatanen, Lindbohm, Kemiläinen, Friman, Pokka, Ohtamaa (A) – Hartikainen, S. Manninen, Markus Granlund – Pakarinen, V. Filppula (C), H. Pesonen – L. Komarov, Joonas Nättinen, M. Aaltonen – M. Anttila (A), Björninen, Mäenalanen.
Trenér: Jukka Jalonen.

Ruský olympijský výbor: Ivan Fedotov (T. Biljalov) – Nesterov, Nikišin, Jelesin, J. Jakovlev (A), Vojnov, S. Tělegin, Šaripzjanov – Semionov, Šipačov (C), Čibisov – Gricjuk, Tkačov, N. Gusev – D. Voronkov, P. Karnauchov, Slepyšev – Grigorenko, Andronov (A), S. Plotnikov – Kajumov.
Trenér: Alexej Žamnov..
Vážení hokejoví fanúšikovia, Vítam vás pri sledovaní finálového zápasu na ZOH v Pekingu medzi Fínskom a Ruským olympijským výborom.

Fínsko
prešlo hladko do finále, pretože si s každým poradilo v rámci skupiny C. Suomi automaticky putovalo do štvrťfinále, kde si vychutnalo Švajčiarsko po dominantnom výkone 5:1. Ťažšiu skúšku absolvovali v semifinále proti Slovensku. Presadili sa z jednej dobrej šance a postup pečatili pri power-play. V novom tisícročí ešte Fíni nezískali olympijské zlato. Majú šancu zmeniť to.

Výsledky Fínska na ZOH 2022 v Pekingu:

Fínsko – SVK 6:2
Lotyšsko – Fínsko 1:3
Fínsko – Švédsko 4:3pp
Fínsko – Švajčiarsko 5:1
Fínsko – SVK 2:0

ROV nevyzrel v skupine na Česko. Prehral 5:6 po predĺžení. Na rozdiel od Čechov to však dotiahol bojov o zlatý vrchol. Celok, ktorý vedie legenda Alexej Žamnov, to nemal ľahké vo štvrťfinále. Dáni vôbec lacno kožu nepredali, no v záverečnom účtovaní sa nenašiel priestor na prienik do najlepšej štvorky. Ďalšou prekážkou bolo Švédsko. Severania mali smolu v nájazdoch a napokon nedosiahli ani na bronz, ktorý im vyfúklo Slovensko.

Výsledky ROV na ZOH 2022 v Pekingu:

ROV – Švajčiarsko 1:0
Dánsko – ROV 0:2
ROV – Česko 5:6pp
ROV – Dánsko 3:1
ROV – Švédsko 2:1sn
Vítame vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 05:10.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo