Slovenskí hokejisti oslávia v Bratislave olympijské medaily (program osláv)

21. 2. 2022 |
 

Slovenskí hokejoví reprezentanti, ktorí na zimných olympijských hrách v Pekingu získali bronzovú medailu, sa v utorok vrátia na Slovensko. V Bratislave po 15.30 h bude môcť verejnosť pozdraviť hokejistov počas ich okružnej jazdy kabriobusom.

Slovenskí hokejisti oslavujú bronz v Pekingu. Foto TASR - Jaroslav Novák

Bronzoví slovenskí hokejisti zo ZOH 2022 v Pekingu sa v utorok 22. februára vrátia na Slovensko. Uvítanie hokejistov a následné oslavy zisku historickej olympijskej medaily z mužského turnaja organizuje Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH).

SZĽH pri tejto príležitosti pozýva všetkých fanúšikov v popoludňajších hodinách osláviť úspech slovenského hokeja na bratislavské Námestie SNP. Ako informoval zväz na webe hockeyslovakia.sk, v diskusii s Úradom verejného zdravotníctva SR sa podarilo nájsť spôsob, ako takúto akciu zorganizovať v rámci aktuálne platných opatrení.

Slovenské hokejisti a oslavy v Bratislave

Polícia odporúča účastníkom využiť na dopravu do centra mestskú hromadnú dopravu (MHD). "Rešpektujte platné protipandemické opatrenia, organizátorov a aj pokyny mestských policajtov, ktorí budú na mieste dohliadať na dodržiavanie verejného poriadku," vyzvala mestská polícia.

Šoférom, ktorí využívajú parkovacie miesta na námestí alebo v jeho okolí, odporúča zvážiť odjazd s vozidlami ešte pred podujatím. Dopravný podnik Bratislava (DPB) pripravil náhradné trasy liniek, ak pre oslavy bude obmedzená MHD.

"Pre hokejových fanúšikov sa oslavy začnú v utorok popoludní po 15.30. Najskôr si budú môcť vychutnať okružnú jazdu kabriobusu Dopravného podniku Bratislava, z ktorého strechy budú fanúšikom mávať bronzoví medailisti. Autobus ukončí okružnú jazdu na Námestí SNP, kde bude nasledovať hlavná časť osláv.

V tejto súvislosti žiadame všetkých fanúšikov, ktorí sa chystajú prísť a zažiť historické chvíle, aby mali počas podujatia nasadené respirátory a svojím správaním minimalizovali riziko nákazy koronavírusom," uviedol SZĽH v tlačovej správe.

"Dosiahli sme historický úspech a o radosť z neho sa chceme podeliť s našimi fanúšikmi, ktorí naň dlho čakali. V spolupráci s úradmi a ďalšími zložkami vyvíjame maximálne úsilie, aby sme oslavy mohli zorganizovať. Chlapci sa na Slovensko veľmi tešia,“ povedal na margo chystaných osláv prezident SZĽH a generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Detaily okružnej jazdy ako aj programu osláv na Námestí SNP budú známe počas pondelňajšieho dňa. SZĽH na ňom v súčasnosti intenzívne pracuje, pričom na organizácii podujatia kooperuje aj s mestom Bratislava či Policajným zborom SR. Pre získanie aktuálnych informácií odporúča zväz sledovať komunikačné kanály SZĽH - web www.hockeyslovakia.sk, facebookový i instagramový profil HockeySlovakia.

Program osláv slovenských hokejistov na námestí SNP v Bratislave

V utorok 22. február 2022

  • cca 12.20 – prílet hokejovej reprezentácie na letisko Schwechat – Viedeň 
  • cca 13.00 – presun autobusom z letiska do Bratislavy
  • 14.45 – tlačový brífing s hráčmi, trénerom a generálnym manažérom. Konferenčná miestnosť Waldorf Hotela DoubleTree by Hilton v Bratislave Tlačový brífing prebehne formou individuálnych rozhovorov. V 10-minútových intervaloch bude do miestnosti privedená skupinka hráčov, ktorí budú k dispozícii na rozhovory. Po 10 minútach sa skupinka hráčov vymení.
  • cca 15.30 – okružná jazda kabrioautobusu s bronzovými medailistami, ktorá sa zakončí oslavami na pódiu na námestí SNP
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo