Finále si zahrá Rusko, Švédov zdolalo v predĺžení semifinále MS do 20 rokov U20 2020

4. 1. 2020 |

Švédsko, Rusko, hokej, online prenos, semifinále, MS do 20 rokov, live, U20, 2020. Prvými finalistami majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov v Česku sa stali ruskí hokejisti. V sobotňajšom semifinále zdolali Švédov 5:4 po predĺžení.

Ruský hokejista Dmitrij Voronkov (vľavo) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu v úvodnom štvrťfinále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov Švajčiarsko - Rusko v českom meste Třinec 2. januára 2020. FOTO TASR/AP

Švédsko Rusko hokej online prenos semifinále MS do 20 rokov LIVE U20 2020 dnes od 15:00

Švédsko, Rusko, hokej, semifinále MS U20. O triumfe Rusko v dramatickom semifinále MS do 20 rokov 2020 v Ostrave nad Švédskom rozhodol v 64. minúte Ivan Morozov.

O druhom finalistov rozhodne večerný zápas Kanady s obhajcami trofeje z Fínska. Boj o zlato je na programe v nedeľu od 19.00 h, súboj o bronz odštartuje o štyri hodiny skôr.

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte

Prvý semifinálový duel priniesol veľmi zaujímavý hokej a už v úvodnej tretine aj päť gólov. Severania sa ujali vedenia už po 16 sekundách, keď po buly presadil tvrdou strelou Sandin. Potom však prišli chvíle "zbornej", ktorá otočila v dvoch presilovkách.

Najprv sa v 2. minúte presadil švihom z pravého kruhu Morozov a po treste 5+DKZ pre Höglandera za napadnutie hlavy a krku aj Chovanov. Rusi mali navrch a vytvorili si ešte niekoľko ďalších šancí. Jednu z nich premenil v 13. minúte Morozov po chybe brankára Alnefelta. O dve minúty neskôr si zahrali v početnej výhode aj Švédi a i oni ju využili, z vrcholu ľavého kruhu namieril presne Fagemo - 2:3.

Rusi mohli ísť do dvojgólového vedenia hneď v úvode druhého dejstva, Alnefeltovi sa odrazil puk smerom do siete, no švédsky brankár predviedol rýchly reflex a stihol ho vyraziť.

V 27. minúte sa zase predviedol Askarov, keď si poradil s dorážkou Pašiča i samostatným prienikom Henrikssona. Švédom sa podarilo vyrovnať o päť minút neskôr pri presilovke, delovkou od modrej sa presadil Fagemo. V závere tretiny mohli ísť opäť do vedenia Rusi, no Alnefelt bol proti a hokejkou vyrazil Marčenkovu strelu, ktoré mierila do odkrytej bránky.

Nerozhodný stav zlomili v ďalšej početnej výhode Švédi, keď Lundkvist v 45. minúte prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 4:3. "Zborná" následne vymenila brankára a medzi tri žŕdky sa postavil Miftachov.

Prešli len štyri minúty a opäť bolo vyrovnané. Sokolov si vymenil puk s Chovanovom a z ľavej strany z veľkého uhla prekvapil Alnefelta. V ďalšom priebehu už gól nepadol a tak dramatický duel vyústil do predĺženia. V ňom rozhodol o triumfe a postupe Ruska Morozov.

MS v hokeji do 20 rokov 2020

Švédsko - Rusko 4:5 pp (2:3, 1:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 1. Sandin (D. Gustafsson), 15. Fagemo (Lundkvist, Sandin), 32. Sandin (Fagemo, Nassen), 45. Lundkvist (Sandin, Nassen) – 4. Morozov (Podkolzin, Dorofejev), 6. Chovanov (Alexandrov, Denisenko), 13. Sokolov, 49. Sokolov (Chovanov), 64. Morozov (Podkozlin, Voronkov). Rozhodcovia: Lawrence (Kan.), Vikman (Fín.) – Hägerström (Fín.), Huseby (Kan.), vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Höglander 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku - Chovanov 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 8693 divákov.

MS v hokeji do 20 rokov - semifinále 4.1. 2020

Švédsko
4 : 5
(2:3, 1:0, 1:1 - 0:1)
Rusko

Góly a asistencie: 1. Sandin (D. Gustafsson), 15. Fagemo (Lundkvist, Sandin), 32. Sandin (Fagemo, Nässén), 45. Lundkvist (Sandin) – 4. Ivan Morozov (Podkolzin, Dorofejev), 6. Chovanov (Alexandrov, Děnisenko), 13. Sokolov, 49. Sokolov (Chovanov), 64. Ivan Morozov (Dorofejev). Rozhodca: Lawrence (CAN), Vikman (FIN) – Hagerstrom (FIN), Huseby (CAN).
Švédsko: Alnefelt (Eliasson) – Söderström, Sandin (A), Lundkvist, Ginning (C), Björnfot, Broberg, Norlinder – Fagemo, D. Gustafsson (A), Höglander – Berggren, Bäck, Pašić – Holtz, Henriksson, Raymond – Öberg, H. Gustafsson, Nässén – Eriksson.
Rusko: Askarov (45. Miftachov) – A. Romanov (A), Galeňuk, Pylenkov, Zamula, Misjul, Žuravljov, Malyšev – Děnisenko (C), Chovanov, Sokolov – Dorofejev, Ivan Morozov, Alexandrov – Marčenko, Voronkov, Podkolzin (A) – Rtiščev, Kruglov, Sorkin – Grošev.
63:24 gól Rusko dalo gól!
Rusi rozhodujú v predĺžení tento zápas a postupujú do finále! IVAN MOROZOV si prevzal puk v strednom pásme a namieril si to sprava okolo unaveného Sandina smerom k bránke Švédska. Z pravej strany potom strelou od ľavej žŕďky poslal puk za Alnefeltov chrbát. Asistencia: Pavel Dorofejev.
62:45 dôležité Na opačnej strane sa stredom ruskej obrany prekľučkoval Fagemo, forhendový blafák do pravej strany ale betónom zastavil brankár Miftachov.
62:16 dôležité Dorofejev hneď po vhadzovaní v útočnej tretine vypálil z vrcholu kruhu tesne nad Alnefeltovu bránku.
62:02 dôležité Öbergova prihrávka okolo Rusa prešla pred bránkovisko, Eriksson ale puk vo vzduchu zasiahnuť nedokázal. Rusi otáčajú rýchlo hru.
55:25 dôležité Voronkovu prihrávku od ľavého mantinelu si zrazil Pašić korčuľou smerom k vlastnej bránke, dobre ale zareagoval brankár Alnefelt, ktorý strelu vyrazil.
53:55 dôležité Rusi pokazili vo vlastnom pásme rozohrávku a puk sa odrazil pred bránkovisko k úplne voľnému Bäckovi. Ten vyskúšal bekhendový blafák, Miftachov ale jeho zakončenie vyrazil.
50:01 dôležité Marčenko sa spoza bránky snažil zakončiť k bližšej žŕďke, cez betón brankára Alnefelta ale puk nepretlačil. David Gustafsson potom puk odpálil z nebezpečného priestoru.
48:35 gól Rusko dalo gól!
Zborná znovu vyrovnáva! JEGOR SOKOLOV si vymenil v útočnom pásme s Chovanovom a nakoniec z ľavej strany, z pomerne ostrého uhla, namieril presne pod hornú žŕďku. Brankár Švédska Alnefelt asi nemá po tomto góle úplne čisté svedomie... Asistencia: Alexander Chovanov.
44:25 gól Švédsko dalo gól!
Švédi využívajú tretiu presilovku v zápase a otáčajú skóre! Švédi si niekoľkokrát vymenili puk, až sa dostal na modrú čiaru k NILSOVI LUNDKVISTOVI. Ten neváhal, nahodil ho na ruskú bránku a cez dvoch cloniacich hráčov zapadol od pravej žŕďky do siete. Asistencia: Rasmus Sandin.
43:02 dôležité Morozov zadovkou pred švédsku bránku hľadal Dorofejeva, ktorý puk zblízka usmernil len do betónov Alnefelta. Švédi následne puk vyhodili zo svojho pásma.
40:30 dôležité Marčenko sa od ľavého mantinelu dostal pomedzi švédskym obrancom medzi kruhy a odtiaľ namieril k ľavej žŕďke. Alnefelt betónom jeho strelu vyrazil.
38:34 dôležité Podkolzin chrbtom k bránke nádhernou prihrávkou prihral pred bránkoviskom k opačnej žŕďke Marčenkovi, ktorého strelu zblízka letiacu do odkrytej švédskej bránky zrazil Alnefelt hokejkou mimo svojej svätyne. Toto bol zrejme najlepší zákrok týchto Majstrovstiev sveta!
33:25 dôležité Voronkov sa vytočil pri pravej žŕďke s pukom pred švédske bránkovisko, zblízka ale puk zdvihol len do hrude gólmana Alnefelta.
31:02 gól Švédsko dalo gól!
Severania využívajú presilovku a vyrovnávajú! RASMUS SANDIN si vymenil na modrej čiare puk s Fagemom a tvrdou strelou príklepom namieril cez cloniacich hráčov pred brankárom Askarovom do pravého horného rohu ruskej bránky. Asistencie: Samuel Fagemo, Linus Nässén.
27:11 dôležité Henriksson sa prekľučkoval pomedzi ruských obrancov až pred bránku Askarova, ruský gólman ho ale skvelým zákrokom betónom vychytal.
26:49 dôležité Askarov zase vyrazil nahodenie od mantinelu len pred seba, odkiaľ sa snažil puk doraziť voľný Pašić. Askarov jeho dorážku k ľavej žŕďke zlikvidoval.
23:32 dôležité David Gustafsson tečoval strelu od modrej čiary pred vlastným bránkoviskom, našťastie pre Švédov ale puk usmernil priamo do vlastného gólmana.
23:02 dôležité Zamulovo nahodenie od modre vyrazil Alnefelt pred seba, Chovanov tiesnený obrancom Švédska ale zblízka nedokázal puk nasmerovať do odkrytej bránky.
20:30 dôležité Po nahodení Rusov na švédsku bránku sa puk odrazil od brankára Alnefelta od jeho ramena smerom do bránky, švédsky gólman ale skvelým zákrokom puk vyrazil mimo priestoru troch tyčí.
18:25 dôležité Rusi Švédom vypichli puk na modrej a vyrazili do prečíslenia 2 proti 1. Sokolov prihrávkou ponad hokejku obrancu Švédska posunul puk k Denisenkovi, ktorému zabránil v zakončení seknutím do hokejky Lundkvist.
15:39 dôležité Björnfot zaviezol puk do ruskej tretiny a z ľavej strany vystrelil slabo. Jeho pokus nebol nijak prudký, Askarovovi pri veľmi neistom zákroku ale prepadol medzi lapačkou a betónom a vracajúci sa Žuravljov ho na bránkovej čiare na poslednú chvíľu, keď už len bola väčšina puku na bielom ľade za čiarou, vybral z bránky.
14:54 gól Švédsko dalo gól!
Švédi využívajú presilovku a znižujú na rozdiel jedného gólu! Lundkvist krížnou prihrávkou od pravého mantinelu našiel na hranici ľavého kruhu SAMUELA FAGEMA. Ten využil to, že brankárovi Askarovovi zaclonila výhľad dvojica jeho spoluhráčov a presnou strelou vymietol ľavý horný roh ruskej bránky. Asistencie: Nils Lundkvist, Rasmus Sandin.
12:05 gól Rusko dalo gól!
Zborná navyšuje svoj náskok po veľkej chybe švédskeho brankára! Alnefelt chcel rozohrať pred svojim bránkoviskom puk, ktorý sa k nemu blížil, puk ale prihral priamo na hokejku JEGORA SOKOLOVA, ktorý ho z pravej strany poslal do bránky Alnefelta. Bez asistencie.
11:17 dôležité Ivan Morozov si nakorčuľoval na prihrávku Dorofejeva, ktorý s pukom obišiel švédsku bránku, Alnefeltovu bránku ale tesne minul.
09:46 dôležité Alnefelt znovu podržal Rusov. Po rýchlej výmene puku na pravej strane strieľal Podkolzin spomedzi kruhov z prvej, švédsky gólman ale pravým betónom jeho strelu vyrazil.
06:23 dôležité Päťminútová presilovka Rusov pokračuje a už mohla viesť k druhému gólu. Alnefelt vyrazil strelu Dorofejeva z ostrého uhla pred seba a Morozov strieľal spred jeho bránkoviska. Alnefelt reflexívnym zákrokom betónom jeho dorážku vyrazil.
05:40 gól Rusko dalo gól!
Rusi v priebehu ani nie troch minút otáčajú skóre! Alexandrovovu strelu z ľavého kruhu vyrazil brankár Alnefelt do pravej strany pred svoju odkrytú bránku priamo k ALEXANDROVI CHOVANOVOVI, ktorý ho bez váhania poslal do siete. Asistencie: Nikita Alexandrov, Grigorij Denisenko.
03:04 gól Rusko dalo gól!
Rusi využívajú presilovku a rýchlo vyrovnávajú! Dorofejev posunul puk z pravej strany do rohu útočnej tretiny k Podkolzinovi, ktorý ho prihral medzi kruhy IVANOVI MOROZOVOVI a ten z prvej namieril medzi betóny švédskeho brankára Alnefelta. Asistencie: Vasilij Podkolzin, Pavel Dorofejev.
00:16 gól Švédsko dalo gól!
Severania bleskovo otvárajú skóre! David Gustafsson vyhral buly v ruskom pásme za seba na modrú čiaru k RASMUSOVI SANDINOVI, ktorý tvrdou ranou z prvej vymietol pravú hornú žŕďku Askarovovej bránky. Asistencie: David Gustafsson.