Kanada ide do finále, Fínsku nedala šancu semifinále MS do 20 rokov LIVE U20 2020

4. 1. 2020 |

Kanada, Fínsko, hokej, semifinále, MS do 20 rokov, U20, 2020. Kanadskí hokejisti postúpili do finále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov v Česku. V druhom sobotňajšom semifinále si poradili s obhajcami trofeje z Fínska 5:0.

Na snímke fínsky brankár Justus Annunen v zápase štvrťfinále MS hokejistov do 20 rokov USA - Fínsko v Ťřinci v Českej republike 2. januára 2020. FOTO TASR/AP

Kanada Fínsko hokej semifinále MS do 20 rokov U20 2020

Kanada, Fínsko, hokej, MS U20. Kanaďania už v 4. minúte viedli 3:0. Ofenzívnu silu "javorových listov" podporil výborným výkonom brankár Joel Hofer, ktorý chytil všetkých 32 striel Fínov.

O zlato sa Kanaďania pobijú v nedeľu od 19.00 h s Rusmi, o štyri hodiny skôr je na programe severské derby o bronz medzi Fínskom a Švédskom. O 11.00 h odštartuje rozhodujúci tretí zápas baráže o udržanie sa medzi Nemeckom a Kazachstanom.

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte

Kanaďania mali raketový vstup do zápasu a už v 4. minúte viedli 3:0, za prvú päťminútovku vystrelili na Annunena až 11-krát. Úvodný gól strelil v 2. minúte z ľavého kruhu McMichael, po druhom z hokejky Lafrenierea si fínsky tréner zobral oddychový čas, no jeho zverencom veľmi nepomohol.

O 50 sekúnd neskôr si totiž Drysdale stiahol kľučkou puk na stred ihriska, zbavil sa obrancu a švihom pridal tretí gól. Kanaďania ich dali v priebehu 2:07 min. Obhajcovia trofeje sa dostali k väčšej šanci až v 9. minúte, no Puistola zblízka netrafil a Erholtzov pokus spomedzi kruhov vyrazil Hofer. V 15. minúte pridali Kanaďania štvrtý gól, keď Annunen neudržal puk a Dellandrea ho dorazil do siete. Fíni mohli znížiť v závere tretiny pri presilovke, ale Puistola ani Oden nepretlačili puk za Hofera.

Ten predvádzal dobrý výkon aj v druhej tretine, keď sa hra trochu vyrovnala a "Suomi" si vypracovali niekoľko gólových možností. Tanus, Puistola či Erholtz si však vylámali zuby na brankárovi "javorových listov". Aj Kanada mala šance a jednu aj premenila. Od 37. minúty hrala vôbec prvú presilovku v zápase a dokázala ju využiť, Addison prihral na ľavú stranu Lafernierovi, ktorý namieril presne z vrcholu kruhu - 5:0.

Fíni sa snažili aspoň o čestný gól a v 45. minúte boli opäť veľmi blízko, keď Honkova strela prepadla Hoferovi za chrbát a puk sa kĺzal pred bránkovou čiarou, no fínski útočníci ho nestačili za ňu doraziť. Po rýchlostnom súboji kapitánov Thomsona s Haytonom obaja narazili na mantinel a kanadský líder zamieril s bolestivou grimasou do šatne.

V ďalší minútach tempo hry upadlo a za rozhodnutého stavu sa už len dohrávalo. Hofer sa v 57. minúte blysol ďalšími výbornými zákrokmi po strele Hatakku a bleskovej dorážke Aku Rätyho. Kanaďania mohli zveľadiť skóre v záverečnej presilovke, ale s ich šancami si poradil Annunen.

MS v hokeji do 20 rokov 2020

Kanada - Fínsko 5:0 (4:0, 1:0, 0:0)

Góly: 2. McMichael (Dudas), 4. Lafernier (Foote, Hayton), 4. Drysdale (Lavoie, Byfield), 15. Dellandrea (Dudas, McMichael), 38. Lafernier (Addison, Hayton). Rozhodcovia: MacFarlane (USA), Morozov (Rus.) – Lederer (ČR), Obwegeser (Švaj.), vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše: Ranta 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 8693 divákov.

MS v hokeji do 20 rokov - semifinále 4.1. 2020

Kanada
5 : 0
(4:0, 1:0, 0:0)
Fínsko

Góly a asistencie: 2. McMichael (Dudas), 4. Lafreniere (Foote, Hayton), 4. Drysdale (Lavoie, Byfield), 15. Dellandrea (Dudas, McMichael), 38. Lafreniere (Addison, Hayton). Rozhodca: MacFarlane (USA), Morozov (RUS) – Lederer (CZE), Obwegeser (SUI). Diváci: 8 693.
Kanada: Hofer (Daws) – Byram, Bernard-Docker, McIsaac, Smith, Bahl, Addison, Drysdale – Lafreniere, Hayton (C), Foote – Foudy, Veleno (A), Cozens – McMichael, Dellandrea (A), Dudas – Byfield, Thomas, Lavoie – Mercer.
Fínsko: Annunen (Patrikainen) – Nousiainen, Thomson (C), Heinola, Hatakka, Utunen (A), Kokkonen, Honka, Seppälä – Maccelli (A), Petman, Erholtz – Puistola, Tanus, Oden – Aku Räty, Aatu Räty, Ranta – Killinen, Saarela.
časová značka Koniec zápasu.
59:42 Kanaďania už kontrolujú záver zápasu a i keď majú Fíni puk na hokejkách, tak sú ďaleko od nebezpečných streleckých pozícií.
59:10 Kanaďania trávia i záverečnú minútu vo fínskom pásme. Bahlova strela mimo sa odrazila od zadného mantinelu pred bránku Suomi a Justus Annunen puk radšej prikryl lapačkou.
58:45 Fínsko v plnom počte.
58:12 dôležité Lafreniere prihrávkou spoza bránky našiel medzi fínskymi obrancami voľného Velena, ktorý si puk posunul na forhend. Jeho blafák vychytal brankár Annunen vyrážačkou.
57:41 Lafreniere si na ľavej strane vymenil puk s Footeom, znovu ale svojou strelou tesne minul fínsku bránku. Kanadský útočník chce zreteľne zavŕšiť svoj hetrik.
57:19 Kanaďania v pokoji kombinujú pri svojej presilovke v útočnom pásme. Lafreniere strelou z ľavého kruhu tesne minul fínsku bránku.
56:45 Vylúčenie v tíme Fínsko (Ville Heinola – 2 min., nedovolené bránenie).
56:10 dôležité Hatakkovu strelu spomedzi kruhov vyrazil brankár Hofer do ľavej strany , odkiaľ dorážal Aku Räty. Kanadský gólman ho vychytal ľavým betónom.
55:16 Fíni sú nasťahovaní v kanadskom pásme, puk ale držia len pri mantineloch. Heinolova prihrávka chrbtom k bránke na Hatakku neprešla, Fíni ale zostali pri puku.
54:37 Puistola si dokorčuľoval vlastné nahodenie a posunul ho na modrú čiaru ku Kokkonenovi. Ten tvrdou strelou trafil práve cloniaceho Puistolu pred kanadským bránkoviskom.
53:53 Thomasa narazil Saarela na mantinel v strednom pásme, Maccelli, ktorý sa potom dostal k puku, sa však znovu zasekol len na kanadskej hradbe na modrej čiare.
53:24 Erholtz dokorčuľoval Odenovo nahodenie na zadný mantinel, Dudas ho ale o puk obral. Bez zbytočného zaváhania ho popri mantineli posunul do stredného pásma.
52:52 Seppälämu odskočil na vlastnej modrej puk, Oden sa ale vrátil dobre do obrany a Lafrenierovi vypichol puk. Kanaďania už nechávajú Fínov rozohrávať.
52:26 Tempo hry už výrazne poľavilo a na Fínoch je už zjavne vidieť, že rezignovali. Kanaďania sa dopredu neženú a Fíni už asi v hlavách myslia skôr na zápas o bronz so severským rivalom Švédskom.
51:43 Smith s McIsaacom vybojovali v súboji s dvojicou Fínov puk za svojou bránkou, nepresnou prihrávkou na Lafreniera ale puk vyhodili na zakázané uvoľnenie.
50:56 Lavoie sa z ľavého krídla tlačil medzi kruhy pred bránkovisko, puk mu ale odskočil a brankár Annunen ho chytil. Lavoieho potom odtlačili fínski obrancovia.
50:25 Tam ale Fíni puk získali a pre zmenu oni nahodili puk do kanadského pásma. Ani tento útok Suomi ale nepriniesol nebezpečenstvo pred kanadskú bránku.
49:50 Addisonovu rozohrávku zachytil pri mantineli Tanus, nepresnou prihrávkou ale puk vrátil Kanaďanom. Tí ho nahodili do fínskeho pásma.
49:06 Foote vysunul na pravé krídlo Lafreniera, ktorého strelu zápästím brankár Annunen chytil.
48:31 dôležité Footeova strela vypadla za zasahujúceho brankára Annunena, ten ale pred dorážajúcim Foudym dokázal puk ešte odpáliť mimo nebezpečný priestor.
47:52 Veleno sa od pravého mantinelu tlačil pred fínsky brankár, na poslednú chvíľu mu ale puk odpálil Utuenen. Kanaďania majú teraz veľký tlak v útočnom pásme.
47:24 dôležité Annunen vyrazil nahodenie od pravého mantinelu a potom pravým betónom vyrazil i dorážku Velena. Fíni potom vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.
46:48 Kanaďania kontrolujú dianie na ľade. Fínov držia na dištanc od svojej bránky a až na výnimočné situácie ich nepúšťajú do svojho pásma.
46:17 Maccelli prišiel vo vlastnej tretine o puk a Foote ho dostal k modrej čiare. Odtiaľ vystrelil Drysdale priamo do hrude brankára Annunena.
45:32 Oba tímy si dvakrát za sebou rýchlo vymenili v strednom pásme kontrolu nad pukom. Kanaďania už sa nikam neženú a čakajú na Fínov na svojej modrej čiare.
44:40 dôležité Fínom jednoducho nie je súdené dať dnes gól! Honkova strela z pravej strany prepadla brankárovi Hoferovi za betón a puk zostal ležať tesne pred bránkovou čiarou. Na poslednú chvíľu však pred dorážajúcim Aatum Rätym Hofer zabránil puk prejsť za bránkovú čiaru a puk vyrazil.
44:08 Podarilo sa im to i teraz. Addison presnou prihrávkou na modrú čiaru našiel Foudyho, toho ale obral o puk Heinola. Ten nahodením na zadný mantinel hneď otočil hru.
43:41 Fíni napádajú Kanaďanov veľmi vysoko, Kanaďania sú ale i tak schopní svoje útoky rozohrať.
43:17 Hayton hneď po návrate na ľad vyštartoval za vyhodeným pukom, v súboji s Thomsonom ale narazil do mantinelu. Okamžite sa držiac za ruku s bolestivým výrazom tváre vydáva do šatne.
42:49 Kanada v plnom počte.
42:13 Nie, táto presilovka v podaní Fínov jednoducho nie je vydarená. Ani tentoraz sa nedokázali usadiť v kanadskom pásme a puk im Kanaďania znovu vyhodili za ich bránku.
41:57 Tentokrát sa už Fíni dostali do súperovej tretiny, ich presilovka je ale veľmi statická a Kanaďania ich bez väčších problémov nepúšťajú do nebezpečných streleckých pozícií.
41:13 Pokus Fínov o návrat do kanadskej tretiny zastavil ofsajd Tanusa.
41:00 Kanaďania začali oslabenie vyhraným vhadzovaním a puk odpálili za Annunenovu bránku.
40:49 Vylúčenie v tíme Kanada (Barrett Hayton – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
40:26 Hayton nahodil puk na zadný mantinel, kde ho dokorčuľoval Foote. Toho narazil na mantinel Nousiainen, puk mu ale zobrať nedokázal.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 21:00.
Druhá tretina bola herne viacmenej vyrovnaná a videli sme v nej jediný gól. V bránkach oboch tímov sa skvelými zákrokmi predviedli gólmani, jeden puk ale predsa len prešiel za fínskeho brankára Annunena. V jedinej presilovke Kanady v druhej tretine ho krásnou strelou prekonal Lafreniere. Fíni už budú v poslednej tretine bojovať len o vylepšenie výsledku, Kanaďania totiž zatiaľ hrajú v obrovskej pohode a pevným krokom kráčajú za postupom.

Strely na bránku v 2. tretine (celkovo): 12:9 (27:25)
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:50 Záver druhej tretiny sa odohráva v strednom pásme a oba tímy už viacmenej čakajú na prestávku.
39:26 dôležité Kanaďania úplne zabudli na Rantu a ten sa po prihrávke z rohu ocitol úplne sám pred brankárom Hoferom. Spomedzi kruhov ale nechal svojou strelou vyniknúť kanadského gólmana, ktorý ho vychytal pravým ramenom.
38:47 Drysdale odpálil nahodenie Fínov pred Petmanom. K puku sa potom znovu dostali severania, ich ďalšie nahodenie ale zastavil dokonca kanadský brankár Hofer.
37:53 gól Kanada dala gól!
Kanaďania využívajú presilovku a strieľajú gól i v druhej tretine! Addison na modrej prihral k ALEXISOVI LAFRENIEROVI, ktorý si puk potiahol do ľavého kruhu. Presnou strelou zápästím potom vymietol pravý horný roh Annunenovej bránky. Asistencie: Calen Addison, Barrett Hayton.
37:41 dôležité Lafreniere posunul puk na ľavú stranu ku Cozensovi, ktorý ho hneď prihral pred bránkovisko k Velenovi. Ten z prvej trafil pravú žŕďku.
37:31 Fíni po ďalšom vhadzovaní vyhodili puk za kanadskú bránku, Kanaďania sa ale do ich tretiny rýchlo vrátili. Foote nahodil puk na Annunena, ktorému vypadol puk, na druhýkrát ho ale úspešne chytil.
37:00 Kanaďania vyhrali vhadzovanie a rýchlo sa dostali k strele. Annunen zlikvidoval Byramovu ranu od modrej.
36:49 Vylúčenie v tíme Fínsko (Anttoni Honka – 2 min., držanie).
36:00 Utunenovo nahodenie dokorčuľoval za kanadskú bránku Aatu Räty, puk mu ale pri kľučke proti obrancovi odskočil. Kanaďania sa s rozohrávkou svojej akcie neponáhľajú.
35:24 Saarela krúžil na pravej strane okolo Dellandreu, Kanaďan ho ale do streleckej pozície nepustil. Kanaďania puk po jeho zisku vyhodili zo svojho pásma.
34:51 Puistola nespracoval prudkú prihrávku na útočnú modrú čiaru a Kanaďania rýchlo zaútočili na opačnú stranu. Cozens strieľal z pravého kruhu, Annunen ale jeho strelu zastavil na hrudi.
34:32 dôležité Mercer si vymenil na pravej strane s Thomasom puk a potom si nakorčuľoval pred bránkovisko na prihrávku Lavoieho spoza bránky. Jeho bekhendový blafák do ľavej strany vyrazil výborným zákrokom pravým betónom brankár Fínska Annunen.
33:53 Erholtza zbrzdili Kanaďania pred útočnou modrou čiarou a prihrávkou do útočného pásma tak vystavil Rantu do ofsajdu.
33:20 Hayton sa popri mantineli urputným spôsobom dostal do fínskeho pásma a Seppälä ho zdvihnutou rukou trafil do tváre. Podľa hlavných rozhodcov to faul nebol.
32:37 Aku Räty si neporozumel s Maccellim a nepresnou prihrávkou vyhodil na zakázané uvoľnenie.
31:55 Saarela zaviezol puk za kanadskú bránku, tam sa ale zasekol v súboji pri mantineli. Podobne dopadli i ďalší fínski hokejisti, ktorí sa dostali k puku.
31:05 Thomsonovo nahodenie zablokoval Foudy, ktorý fínskeho kapitána nakoniec vytlačil do stredného pásma. Maccelli potom krížnou prihrávkou hľadal Saarelu, ten ale puk minul.
30:40 Táto časť zápasu je v podaní Fínov jednoznačne najlepším. Severania sa tlačia dopredu a v útočnej tretine si vytvárajú solídny tlak.
30:06 dôležité Strelu zblízka vyrazil Hofer len pred seba, odkiaľ sa puk odrazil za bránkovú čiaru k Puistolovi. Ten ho spoza bránky hodil do Hofera, kanadský brankár ale zareagoval včas a puk zastavil pred bránkovou čiarou.
29:45 Erholtz rýchlo otočil hru a vytočil sa pred kanadskú bránku, gólman Hofer mu ale nedal priestor na zakončenie.
29:34 dôležité Mercer sa dostal k puku v ľavom kruhu po chybe Fínov pri rozohrávke a prihrávkou k zadnej žŕďke našiel Lavoieho. Ten z prvej usmernil puk do ľavého betónu brankára Annunena.
28:42 Ranta sa prehnal kanadským pásmom, z pravého kruhu ale bekhendom namieril mimo Hoferovej brány. Fíni sa potom sami nepresnou prihrávkou na modrú čiaru vyhnali z útočného pásma.
28:02 Fíni sa usadili v kanadskom pásme, Kanaďania ich ale znovu vytlačili k mantinelom. Napokon puk vyhodili na ďalšie zakázané uvoľnenie.
27:36 dôležité Puk sa po Tanusovom nahodení odrazil k Tanusovi pri bránkovisku, tomu ale puk preskočil cez hokejku. Kanadský gólman Hofer nakoniec puk chytil.
27:21 Oden nedokázal prihrať presne spoza bránky Tanusovi, od mantinelu sa ale puk k nemu vrátil.
27:05 Fíni sa však v kanadskej tretine držia len s veľkými problémami a tentokrát o puk pomerne rýchlo prišli.
26:37 Hofer vyrazil ďalšiu Thomsonovu strelu a Kanaďania následne puk vyhodili zo svojej tretiny. Nousiainen ho nahodil na zadný mantinel.
26:12 Thomson sa rozbehol v strednom pásme a z pravého kruhu cez obrancu Kanady vystrelil, pripravený Hofer ale chytil jeho ranu do lapačky.
25:43 Haytona napokon pripravil o puk Hatakka, Fíni ale pri svojom útoku prepadli. Byfieldovo následné sólo okolo fínskej bránky skončilo pádom na ľad.
25:16 Hayton zachytil na modrej čiare vyhodenie Fínov a založil ďalší útok svojho tímu. Kanaďania si pri ľavom mantineli menia rýchlo puk.
24:32 Annunen už má opravený pravý betón a vracia sa do bránky. Vhadzovať sa bude po jeho ľavici.
24:32 Brankár Annunen má problémy s výstrojou, s ktorými mu pomáhajú na striedačku. Čaká sa tak na návrat fínskeho gólmana.
24:32 Veleno s pukom obkrúžil celú tretinu a nakoniec sa vytočil smerom k bránke. Annunen jeho strelu chytil.
24:08 Bernard-Dockerovo nahodenie od modrej vyrazil Annunen do rohu vlastnej tretiny, kde puk vybojoval Veleno. Kanadský útok vo fínskom pásme pokračuje.
23:25 Killinen si nakorčuľoval od pravého mantinelu medzi kruhy, trafil ale len kanadského obrancu. Kanaďania potom opäť bez veľkého uvažovania odpálili puk do strednej tretiny.
22:50 Fíni vyhrali buly pred svojou bránkou a zaútočili. Prechod cez útočnú modrú čiaru sa im ale vôbec nevydaril a Kanaďania im puk odpálili až k Annunenovi.
22:22 dôležité Mercer sa po Lavoieho prihrávke pretlačil z ľavej strany pred bránkovisko Annunena, zblízka ale zamietol puk tesne mimo fínskej bránky. Fíni potom vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.
22:00 Hayton zaviezol puk do fínskeho pásma a tam ho nechal za sebou pre Lafreniera. Tomu však pri pokuse o spracovanie hrací predmet odskočil.
21:23 Fíni sa nasťahovali do kanadskej tretiny, avšak až po konci svojej presilovky. Dlho sa tam ale neudržali a Hayton zakladá útok Kanaďanov.
20:41 Kanada v plnom počte.
20:25 Kanaďania v oslabení dostali puk do fínskeho pásma, kde ho podržal Foudy v rohu súperovej tretiny.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:07.
Kanaďania vleteli do prvej tretiny ako uragán a tromi gólmi v prvých štyroch góloch dostali zápas pevne pod kontrolu. Fíni nástup súpera vôbec nezachytili a mohli byť radi, že v úvode neinkasovali ešte viac gólov. Hra sa postupne upokojila a Fíni sa dostali do zápasu, i tak ale inkasovali ešte jeden gól z hokejky Dellandreu. Fínom tak v ďalšom priebehu zápasu nezostáva nič iné, ako pokúsiť o menší hokejový zázrak a ešte zabojovať o postup do finále.

Strely na bránku po 1. tretine:15:16
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:47 Hofer vyrazil strelu Nousiainena od modrej a Kanaďania potom puk vyhodili za Annunenovu bránku.
19:26 dôležité Puistola zblízka nepretlačil puk cez betóny brankára Hofera. Ten sa potom odrazil k Odenovi, ktorého vychytal Hofer rovnako pravým betónom a napokon ho prihrávke do pravého kruhu pálil Tanus. Ten trafil len žŕďku odkrytej kanadskej bránky.
19:00 Fíni vyhrali vhadzovanie a rozostavili sa v kanadskom pásme do svojho presilovkového vzorca.
18:41 Vylúčenie v tíme Kanada (Ty Dellandrea – 2 min., podrazenie).
18:32 Puistola prihrávkou spoza bránky našiel pred kanadským bránkoviskom Odena, ktorý z prvej namieril zblízka do ľavého betónu brankára Hofera.
18:06 Hatakkovu prihrávku na útočnú modrú nespracoval Erholtz, Kanaďania ale puk vyhodili podobne mizernou prihrávkou do útoku na zakázané uvoľnenie.
17:43 Dellandreova strela od modrej Annunenovi vypadla, hlavný rozhodca sa ale upískol a hru prerušil predčasne. Kanaďanom sa teraz ospravedlňuje.
17:13 Nousiainenovo nahodenie od modrej tečoval Aku Räty, puk ale usmernil len do rohu kanadského pásma. Kanaďania hneď otáčajú hru.
16:42 Fínom sa nedarí vôbec nič. Vhadzovanie v útočnom pásme síce vyhrali, Nousiainenovi na modrej čiary ale puk preskočil hokejku a musel sa poň vrátiť až do vlastnej tretiny.
15:46 Kanaďania hrajú vo veľkej pohode. S ľahkosťou sa dostávajú do fínskej tretiny, kde získavajú puk nahodený za Annunenovu bránku.
14:49 gól Kanada dala gól!
Kanaďania strieľajú štvrtý gól! Dellandrea prihral puk spoza fínskej bránky medzi kruhy, odkiaľ vystrelil McMichael. Jeho tečovanú strelu chcel zakryť lapačkou pred vlastným bránkoviskom brankár Annunen, puk mu ale tesne pred tým vypichol Dudas a TY DELLANDREA už nemal problém poslať puk do odkrytej fínskej bránky. Asistencie: Aidan Dudas, Connor McMichael.
Za prvých 5 minút vystrelili na fínsku bránku Kanaďania 11-krát, za zvyšných takmer desať minút prvej tretiny ale už len raz.
14:11 Heinolovo nahodenie na teč vyrazil kanadský brankár Hofer na ochrannú sieť. Zápas prerušuje ďalšia reklamná prestávka.
13:59 Fíni puk získali, Kanaďania ich ale vysokým napádaním bránia v rozohrávke. Puk drží Heinola za Annunenovou bránkou.
13:29 Thomson nepresnou zadovkou prihral presne Smithovi a ten zaviezol puk do fínskeho pásma. Sám Smith i vystrelil, Annunen si však s jeho pokusom poradil.
12:47 Nahodenie od ľavého mantinelu napokon kanadský gólman Hofer bez väčších problémov chytil. Nasleduje vhadzovanie v kanadskom pásme.
12:11 Foote zablokoval členkom ranu Hatakku od modrej, pokračuje ale v hre. Fíni sa usadili v kanadskej tretine, puk si ale posúvajú len popri mantineli.
11:47 Addisonovo nahodenie za fínsku bránu zastavil brankár Annunen a rovno i sám rýchlo rozohral. Jeho prihrávka na spoluhráča do stredného pásma presná nebola, Lafreniera ale zastavil našťastie pre Fínov ofsajd.
11:03 Fíni prebrali iniciatívu, skôr je to ale kvôli tomu, že Kanaďania sa omnoho viac zatiahli dozadu. Hra sa od tretieho kanadského gólu výrazne upokojila.
10:26 Ranta dostal desaťminútový osobný trest zrejme za strelu na kanadskú bránku po odpískaní. Na trestnú lavicu namiesto neho odišiel AAatu Räty, pretože Ranta zamieril na trestnú lavicu na ošetrenie. Hra bude pokračovať v 5 proti 5.
10:26 Vylúčenie v tíme Fínsko (Sampo Ranta – 10 min. osobný trest, nešportové správanie). Trest odpyká Aatu Räty.
10:26 Ranta sa dostal do ofsajdu. Presne v momente odpískania ofsajdu Ranta vystrelil a Addisonova hokejka mu po jeho vlastnej hokejke vyletela do tváre. Fíni teraz reklamujú kanadskú hru vysokou hokejkou.
09:39 dôležité Erholtz si nakorčuľoval za kanadského obrancu na Tanusovu prihrávku, spomedzi kruhov ale namieril len do Hoferovej vyrážačky.
08:46 dôležité Hneď pri protiútoku Kanady prepadli Fíni v strednom pásme a dvojica Kanaďanov sa dostala do nájazdu na brankára Annunena. Lafrenier potiahol puk do ľavej strany, Annunen ale betónom jeho strelu vyrazil.
08:26 dôležité Petman krásnou prihrávkou z ľavej strany našiel pred bránkoviskom voľného Puistolu, ten ale zblízka tesne minul kanadskú bránku.
07:43 Hofer kontroloval i nahodenie Hatakka. Fíni sa pomaly začínajú preberať z nočnej mory, ktorú im na úvod zápasu pripravili Kanaďania.
07:19 Fínom sa znovu nevydaril prechod stredného pásma, puk tak len nahodili na zadný mantinel. Seppälä ho potom od modrej čiary nahodil na brankára Hofera, ktorý ho ľahkým zákrokom zrazil do rohu.
06:45 Ďalšie zakázané uvoľnenie Fínska.
06:31 Kanada znovu vyhrala vhadzovanie v útočnej tretine. Cozensa vytlačil Heinola do rohu, puk ale potom znovu vyhodil len do kanadskej tretiny.
05:48 Heinola zastavil Foudyho prienik po ľavom krídle, nepresnou prihrávkou na Odena ale puk vyhodil na zakázané uvoľnenie. Fínom sa nedarí vymaniť sa z kanadskej dominancie.
05:10 Strely na bránku: 11:2

Štatistiky len potvrdzujú skvelý kanadský vstup do zápasu.
04:41 Fíni sú zjavne zaskočení vývojom zápasu a len reagujú na kanadské akcie. Severanom sa vôbec nedarí podržať puk na hokejkách.
03:55 gól Kanada dala gól!
S Fínmi už to začína vypadať hneď v úvode zápasu veľmi zle, inkasujú totiž tretíkrát! Lavoie prihral z ľavej strany na útočnú modrú JAMIEMU DRYSDALEOVI. Ten si potom potiahol puk okolo fínskeho obrancu do pravej strany a presnou strelou k pravej žŕďke ho poslal do fínskej bránky. Asistencie: Raphael Lavoie, Quinton Byfield.
03:30 Kanaďania nepoľavujú a naďalej sa tlačia dopredu. Smith sa dostal medzi fínskymi obrancami v strele z vrcholu kruhov, Annunen si ale s jeho pokusom tentokrát bez väčších problémov poradil.
03:05 Oddychový čas Fínska.
03:05 gól Kanada dala gól!
Kanaďania rýchlo navyšujú svoj náskok na rozdiel dvoch gólov! Foote potiahol puk do útočného pásma a elegantnou prihrávkou za dvojicu fínskych obrancov ho posunul k ALEXISOVI LAFRENIEROVI, ktorý ho bekhendom poslal ponad rameno Annunena do ľavého horného rohu bránky Fínska. Asistencie: Nolan Foote, Barrett Hayton.
02:40 Fíni sa natlačili do kanadského pásma a vôbec prvýkrát sa dostali k svojej kombinácii v útočnej tretine.
01:42 gól Kanada dala gól!
Kanaďania využívajú svoj úvodný nápor a otvárajú skóre! Dudas prihrávkou spoza bránkovej čiary posunul puk do ľavého kruhu ku CONNOROVI MCMICHAELOVI, ktorý vymietol ľavý horný roh Annunenovej bránky. Asistencia: Aidan Dudas.
01:38 Velenovo nahodenie od ľavého mantinelu chytil brankár Fínska Annunen.
01:32 dôležité Cozens prihrávkou spoza bránky našiel pred bránkoviskom Fínov Foudyho, ten ale zblízka minul fínsku bránu. Veleno sa potom za bránkou Annunena dostal k puku a pokračuje v akcii.
01:08 Kanaďania sa rýchlo vrátili do fínskej tretine a Lafreniere zakončil ich akciu z ľavého krídla. Annunen puk vyrazil a jeho spoluhráči ho vyhodili na zakázané uvoľnenie.
00:21 Prvé buly vyhrali Kanaďania, ktorí sa hneď dôrazne natlačili do fínskeho pásma. Footeovu strelu zrazil brániaci Fín a severania otáčajú hru.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Kanaďania budú hrať v čiernych dresoch, Fíni v bielych.
Oba tímy už sú na hracej ploche, zápas sa tak o malú chvíľu začne.
V prvom semifinále vyhrali Rusi nad Švédmi 5:4 po predĺžení. Víťaz tohto semifinále sa tak v zajtrajšom večernom finále stretne s Ruskom, porazený tím bude hrať o bronz proti Švédom.
Úvodné zostavy:

Rozhodca: MacFarlane (USA), Morozov (RUS) – Lederer (CZE), Obwegeser (SUI).

Vzájomné zápasy

Od roku 2011 sa obe reprezentácie na MS do 20 rokov stretli sedemkrát a o niečo úspešnejšie vychádza z tejto bilancie Kanada, ktorá vyhrala štyrikrát a trikrát prehrala. Posledný vzájomný zápas sa odohral v minuloročnom štvrťfinále a Fíni vtedy zdolali vo Vancouveri Kanadu 2:1 po predĺžení.

Fínsko

Fíni v skupine trochu zaostali za očakávaniami. Slovensko a Kazachstan síce jasne porazili, so Švédmi ale prehrali 2:3 po predĺžení a hlavne prekvapivo zaváhali so Švajčiarmi (2:5), čo ich dostalo až na tretie miesto třineckej skupiny. Vo štvrťfinále ale Fíni zabrali a vďaka výbornému taktickému výkonu vyhrali najtesnejším rozdielom 1:0 nad USA. Fínskymi ťahúňmi sú hlavne Kristian Tanus (2+6) a Patrik Puistola (4+3).

Kanada

Kanaďania napriek veľkému zakopnutiu v zápase s Ruskom, v ktorom utrpeli historický debakel 0:6. vyhrali ostravskú skupinu. V ďalších troch zápasoch v skupine už nestratili ani bod a ani štvrťfinále so Slovákmi nebolo pre Kanaďanov veľkou prekážkou. Do dnešného semifinále tak idú ako mierny favorit. Lídrami kanadského tímu sú hlavne Barrett Hayton (5+4, tretí v kanadskom bodovaní turnaja) a Dylan Cozens (1+7).

Zápasy Kanady na MS do 20 rokov:
Kanada – USA 6:4
Rusko – Kanada 6:0
Nemecko – Kanada 1:4
Kanada – Česko 7:2
Kanada – Slovensko 6:1
Vitajte pri on-line prenose z druhého semifinále Majstrovstiev sveta do 20 rokov medzi Kanadou a Fínskom. Stretnutie sa začne o 19:00.