Kanada ide do finále, Fínsku nedala šancu semifinále MS do 20 rokov LIVE U20 2020

4. 1. 2020 |

Kanada, Fínsko, hokej, semifinále, MS do 20 rokov, U20, 2020. Kanadskí hokejisti postúpili do finále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov v Česku. V druhom sobotňajšom semifinále si poradili s obhajcami trofeje z Fínska 5:0.

Na snímke fínsky brankár Justus Annunen v zápase štvrťfinále MS hokejistov do 20 rokov USA - Fínsko v Ťřinci v Českej republike 2. januára 2020. FOTO TASR/AP

Kanada Fínsko hokej semifinále MS do 20 rokov U20 2020

Kanada, Fínsko, hokej, MS U20. Kanaďania už v 4. minúte viedli 3:0. Ofenzívnu silu "javorových listov" podporil výborným výkonom brankár Joel Hofer, ktorý chytil všetkých 32 striel Fínov.

O zlato sa Kanaďania pobijú v nedeľu od 19.00 h s Rusmi, o štyri hodiny skôr je na programe severské derby o bronz medzi Fínskom a Švédskom. O 11.00 h odštartuje rozhodujúci tretí zápas baráže o udržanie sa medzi Nemeckom a Kazachstanom.

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte

Kanaďania mali raketový vstup do zápasu a už v 4. minúte viedli 3:0, za prvú päťminútovku vystrelili na Annunena až 11-krát. Úvodný gól strelil v 2. minúte z ľavého kruhu McMichael, po druhom z hokejky Lafrenierea si fínsky tréner zobral oddychový čas, no jeho zverencom veľmi nepomohol.

O 50 sekúnd neskôr si totiž Drysdale stiahol kľučkou puk na stred ihriska, zbavil sa obrancu a švihom pridal tretí gól. Kanaďania ich dali v priebehu 2:07 min. Obhajcovia trofeje sa dostali k väčšej šanci až v 9. minúte, no Puistola zblízka netrafil a Erholtzov pokus spomedzi kruhov vyrazil Hofer. V 15. minúte pridali Kanaďania štvrtý gól, keď Annunen neudržal puk a Dellandrea ho dorazil do siete. Fíni mohli znížiť v závere tretiny pri presilovke, ale Puistola ani Oden nepretlačili puk za Hofera.

Ten predvádzal dobrý výkon aj v druhej tretine, keď sa hra trochu vyrovnala a "Suomi" si vypracovali niekoľko gólových možností. Tanus, Puistola či Erholtz si však vylámali zuby na brankárovi "javorových listov". Aj Kanada mala šance a jednu aj premenila. Od 37. minúty hrala vôbec prvú presilovku v zápase a dokázala ju využiť, Addison prihral na ľavú stranu Lafernierovi, ktorý namieril presne z vrcholu kruhu - 5:0.

Fíni sa snažili aspoň o čestný gól a v 45. minúte boli opäť veľmi blízko, keď Honkova strela prepadla Hoferovi za chrbát a puk sa kĺzal pred bránkovou čiarou, no fínski útočníci ho nestačili za ňu doraziť. Po rýchlostnom súboji kapitánov Thomsona s Haytonom obaja narazili na mantinel a kanadský líder zamieril s bolestivou grimasou do šatne.

V ďalší minútach tempo hry upadlo a za rozhodnutého stavu sa už len dohrávalo. Hofer sa v 57. minúte blysol ďalšími výbornými zákrokmi po strele Hatakku a bleskovej dorážke Aku Rätyho. Kanaďania mohli zveľadiť skóre v záverečnej presilovke, ale s ich šancami si poradil Annunen.

MS v hokeji do 20 rokov 2020

Kanada - Fínsko 5:0 (4:0, 1:0, 0:0)

Góly: 2. McMichael (Dudas), 4. Lafernier (Foote, Hayton), 4. Drysdale (Lavoie, Byfield), 15. Dellandrea (Dudas, McMichael), 38. Lafernier (Addison, Hayton). Rozhodcovia: MacFarlane (USA), Morozov (Rus.) – Lederer (ČR), Obwegeser (Švaj.), vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše: Ranta 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 8693 divákov.

MS v hokeji do 20 rokov - semifinále 4.1. 2020

Kanada
5 : 0
(4:0, 1:0, 0:0)
Fínsko

Góly a asistencie: 2. McMichael (Dudas), 4. Lafreniere (Foote, Hayton), 4. Drysdale (Lavoie, Byfield), 15. Dellandrea (Dudas, McMichael), 38. Lafreniere (Addison, Hayton). Rozhodca: MacFarlane (USA), Morozov (RUS) – Lederer (CZE), Obwegeser (SUI). Diváci: 8 693.
Kanada: Hofer (Daws) – Byram, Bernard-Docker, McIsaac, Smith, Bahl, Addison, Drysdale – Lafreniere, Hayton (C), Foote – Foudy, Veleno (A), Cozens – McMichael, Dellandrea (A), Dudas – Byfield, Thomas, Lavoie – Mercer.
Fínsko: Annunen (Patrikainen) – Nousiainen, Thomson (C), Heinola, Hatakka, Utunen (A), Kokkonen, Honka, Seppälä – Maccelli (A), Petman, Erholtz – Puistola, Tanus, Oden – Aku Räty, Aatu Räty, Ranta – Killinen, Saarela.
37:53 gól Kanada dala gól!
Kanaďania využívajú presilovku a strieľajú gól i v druhej tretine! Addison na modrej prihral k ALEXISOVI LAFRENIEROVI, ktorý si puk potiahol do ľavého kruhu. Presnou strelou zápästím potom vymietol pravý horný roh Annunenovej bránky. Asistencie: Calen Addison, Barrett Hayton.
14:49 gól Kanada dala gól!
Kanaďania strieľajú štvrtý gól! Dellandrea prihral puk spoza fínskej bránky medzi kruhy, odkiaľ vystrelil McMichael. Jeho tečovanú strelu chcel zakryť lapačkou pred vlastným bránkoviskom brankár Annunen, puk mu ale tesne pred tým vypichol Dudas a TY DELLANDREA už nemal problém poslať puk do odkrytej fínskej bránky. Asistencie: Aidan Dudas, Connor McMichael.
03:55 gól Kanada dala gól!
S Fínmi už to začína vypadať hneď v úvode zápasu veľmi zle, inkasujú totiž tretíkrát! Lavoie prihral z ľavej strany na útočnú modrú JAMIEMU DRYSDALEOVI. Ten si potom potiahol puk okolo fínskeho obrancu do pravej strany a presnou strelou k pravej žŕďke ho poslal do fínskej bránky. Asistencie: Raphael Lavoie, Quinton Byfield.
03:05 gól Kanada dala gól!
Kanaďania rýchlo navyšujú svoj náskok na rozdiel dvoch gólov! Foote potiahol puk do útočného pásma a elegantnou prihrávkou za dvojicu fínskych obrancov ho posunul k ALEXISOVI LAFRENIEROVI, ktorý ho bekhendom poslal ponad rameno Annunena do ľavého horného rohu bránky Fínska. Asistencie: Nolan Foote, Barrett Hayton.
01:42 gól Kanada dala gól!
Kanaďania využívajú svoj úvodný nápor a otvárajú skóre! Dudas prihrávkou spoza bránkovej čiary posunul puk do ľavého kruhu ku CONNOROVI MCMICHAELOVI, ktorý vymietol ľavý horný roh Annunenovej bránky. Asistencia: Aidan Dudas.