Finále si zahrá Rusko, Švédov zdolalo v predĺžení semifinále MS do 20 rokov U20 2020

4. 1. 2020 |

Švédsko, Rusko, hokej, online prenos, semifinále, MS do 20 rokov, live, U20, 2020. Prvými finalistami majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov v Česku sa stali ruskí hokejisti. V sobotňajšom semifinále zdolali Švédov 5:4 po predĺžení.

Ruský hokejista Dmitrij Voronkov (vľavo) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu v úvodnom štvrťfinále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov Švajčiarsko - Rusko v českom meste Třinec 2. januára 2020. FOTO TASR/AP

Švédsko Rusko hokej online prenos semifinále MS do 20 rokov LIVE U20 2020 dnes od 15:00

Švédsko, Rusko, hokej, semifinále MS U20. O triumfe Rusko v dramatickom semifinále MS do 20 rokov 2020 v Ostrave nad Švédskom rozhodol v 64. minúte Ivan Morozov.

O druhom finalistov rozhodne večerný zápas Kanady s obhajcami trofeje z Fínska. Boj o zlato je na programe v nedeľu od 19.00 h, súboj o bronz odštartuje o štyri hodiny skôr.

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte

Prvý semifinálový duel priniesol veľmi zaujímavý hokej a už v úvodnej tretine aj päť gólov. Severania sa ujali vedenia už po 16 sekundách, keď po buly presadil tvrdou strelou Sandin. Potom však prišli chvíle "zbornej", ktorá otočila v dvoch presilovkách.

Najprv sa v 2. minúte presadil švihom z pravého kruhu Morozov a po treste 5+DKZ pre Höglandera za napadnutie hlavy a krku aj Chovanov. Rusi mali navrch a vytvorili si ešte niekoľko ďalších šancí. Jednu z nich premenil v 13. minúte Morozov po chybe brankára Alnefelta. O dve minúty neskôr si zahrali v početnej výhode aj Švédi a i oni ju využili, z vrcholu ľavého kruhu namieril presne Fagemo - 2:3.

Rusi mohli ísť do dvojgólového vedenia hneď v úvode druhého dejstva, Alnefeltovi sa odrazil puk smerom do siete, no švédsky brankár predviedol rýchly reflex a stihol ho vyraziť.

V 27. minúte sa zase predviedol Askarov, keď si poradil s dorážkou Pašiča i samostatným prienikom Henrikssona. Švédom sa podarilo vyrovnať o päť minút neskôr pri presilovke, delovkou od modrej sa presadil Fagemo. V závere tretiny mohli ísť opäť do vedenia Rusi, no Alnefelt bol proti a hokejkou vyrazil Marčenkovu strelu, ktoré mierila do odkrytej bránky.

Nerozhodný stav zlomili v ďalšej početnej výhode Švédi, keď Lundkvist v 45. minúte prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 4:3. "Zborná" následne vymenila brankára a medzi tri žŕdky sa postavil Miftachov.

Prešli len štyri minúty a opäť bolo vyrovnané. Sokolov si vymenil puk s Chovanovom a z ľavej strany z veľkého uhla prekvapil Alnefelta. V ďalšom priebehu už gól nepadol a tak dramatický duel vyústil do predĺženia. V ňom rozhodol o triumfe a postupe Ruska Morozov.

MS v hokeji do 20 rokov 2020

Švédsko - Rusko 4:5 pp (2:3, 1:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 1. Sandin (D. Gustafsson), 15. Fagemo (Lundkvist, Sandin), 32. Sandin (Fagemo, Nassen), 45. Lundkvist (Sandin, Nassen) – 4. Morozov (Podkolzin, Dorofejev), 6. Chovanov (Alexandrov, Denisenko), 13. Sokolov, 49. Sokolov (Chovanov), 64. Morozov (Podkozlin, Voronkov). Rozhodcovia: Lawrence (Kan.), Vikman (Fín.) – Hägerström (Fín.), Huseby (Kan.), vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Höglander 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku - Chovanov 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 8693 divákov.

MS v hokeji do 20 rokov - semifinále 4.1. 2020

Švédsko
4 : 5
(2:3, 1:0, 1:1 - 0:1)
Rusko

Góly a asistencie: 1. Sandin (D. Gustafsson), 15. Fagemo (Lundkvist, Sandin), 32. Sandin (Fagemo, Nässén), 45. Lundkvist (Sandin) – 4. Ivan Morozov (Podkolzin, Dorofejev), 6. Chovanov (Alexandrov, Děnisenko), 13. Sokolov, 49. Sokolov (Chovanov), 64. Ivan Morozov (Dorofejev). Rozhodca: Lawrence (CAN), Vikman (FIN) – Hagerstrom (FIN), Huseby (CAN).
Švédsko: Alnefelt (Eliasson) – Söderström, Sandin (A), Lundkvist, Ginning (C), Björnfot, Broberg, Norlinder – Fagemo, D. Gustafsson (A), Höglander – Berggren, Bäck, Pašić – Holtz, Henriksson, Raymond – Öberg, H. Gustafsson, Nässén – Eriksson.
Rusko: Askarov (45. Miftachov) – A. Romanov (A), Galeňuk, Pylenkov, Zamula, Misjul, Žuravljov, Malyšev – Děnisenko (C), Chovanov, Sokolov – Dorofejev, Ivan Morozov, Alexandrov – Marčenko, Voronkov, Podkolzin (A) – Rtiščev, Kruglov, Sorkin – Grošev.
časová značka Koniec zápasu.
63:24 gól Rusko dalo gól!
Rusi rozhodujú v predĺžení tento zápas a postupujú do finále! IVAN MOROZOV si prevzal puk v strednom pásme a namieril si to sprava okolo unaveného Sandina smerom k bránke Švédska. Z pravej strany potom strelou od ľavej žŕďky poslal puk za Alnefeltov chrbát. Asistencia: Pavel Dorofejev.
62:45 dôležité Na opačnej strane sa stredom ruskej obrany prekľučkoval Fagemo, forhendový blafák do pravej strany ale betónom zastavil brankár Miftachov.
62:16 dôležité Dorofejev hneď po vhadzovaní v útočnej tretine vypálil z vrcholu kruhu tesne nad Alnefeltovu bránku.
62:02 dôležité Öbergova prihrávka okolo Rusa prešla pred bránkovisko, Eriksson ale puk vo vzduchu zasiahnuť nedokázal. Rusi otáčajú rýchlo hru.
61:38 Söderström s pukom obkrúžil celú ruskú tretinu, cez obrancu Zamulu sa ale do streleckej pozície nedostal. Sám sa potom vytlačil z ruskej tretiny do stredného pásma.
60:56 Dopredu sa zatiaľ príliš neženú. Rusi ich nenapádajú a čakajú v strednom pásme.
60:25 Švédi vyhrali vhadzovanie a s pukom zacúvali do vlastného pásma. Odtiaľ začínajú svoj útok.
60:01 časová značka Začalo sa predĺženie.
Ani tretia tretina nepriniesla rozuzlenie, a tak nás prvýkrát v play-off týchto Majstrovstiev sveta do 20 rokov čaká desaťminútové predĺženie vo formáte 3 proti 3. Švédov priblížil k finále presilovkovým gólom Lundkvist,ktorým súčasne vyhnal z ruskej bránky Jaroslava Askarova. O zhruba štyri minúty neskôr ale vyrovnal na aktuálny stav Sokolov, ktorý prekonal neisto zasahujúceho brankára Alnefelta a keďže potom už sa tímy zamerali hlavne na obranu, tak sme ani jeden gól nevideli.

Strely na bránku v 3. tretine (celkovo): 5:9 (23:41)
60:00 časová značka Tretia tretina sa skončila.
59:40 Marčenko si na ľavom krídle zasekol obrancu a strelou z ľavého kruhu tesne minul Alnefeltovu bránku. Puk sa potom odrazil k švédskemu brankárovi, ktorý puk pokryl lapačkou.
59:21 Rusi dokázali Švédov vytlačiť zo svojej tretiny a Švédi pri snahe o rýchly návrat do pásma zbornej porušili pravidlo o postavení mimo hry.
59:04 Rusi chceli využiť striedanie Švédov, Žuravljov ale nepresnou prihrávkou puk vyhodil na zakázané uvoľnenie.
58:34 Misjul nahodením od modrej čiary výrazne minul Alnefeltovu bránku. Švédi potom vyhodili puk tak, aby nedošiel na zakázané uvoľnenie.
58:07 Rusi získali po švédskom zakázanom uvoľnení vhadzovanie v útočnom pásme, to však prehrali. I tak ale puk vybojovali a držia ho na svojich hokejkách.
57:45 Práve Sandinovu prihrávku do ruského pásma si spracoval zo vzduchu Fagemo, i on sa ale nechal vytlačiť obrancom do rohu a potom i obrať o puk.
56:59 Denisenko hľadal krížnou prihrávkou cez celé švédske pásmo na opačnej strane Sokolova, ten ale jeho pas nespracoval. Sandin otáča hru.
56:10 Pašić sa potom predviedol i na druhej strane. Pekným prienikom po ľavom krídle sa dostal k bránke Ruska, prihrávkou pred bránkovisko ale nedokázal puk posunúť ani k jednému zo svojich spoluhráčov.
55:25 dôležité Voronkovu prihrávku od ľavého mantinelu si zrazil Pašić korčuľou smerom k vlastnej bránke, dobre ale zareagoval brankár Alnefelt, ktorý strelu vyrazil.
55:00 Fagemo po vyhranom vhadzovaní potiahol puk po pravom krídle, jeho strela ale minula Miftachovovu bránku. Podobne dopadol i pokus Söderströma z opačnej strany.
54:35 Hneď po vhadzovaní vo švédskom pásme pálil Dorofejev, jeho strelu ale zrazil Sandin na ochrannú sieť.
53:55 dôležité Rusi pokazili vo vlastnom pásme rozohrávku a puk sa odrazil pred bránkovisko k úplne voľnému Bäckovi. Ten vyskúšal bekhendový blafák, Miftachov ale jeho zakončenie vyrazil.
53:23 Hra sa rýchlo prelieva zo strany na stranu, po nahodení jedného tímu ale puk vždy zoberie obrana druhého a to isté sa opakuje na opačnej strane.
52:47 Nahodenie Pylenkova od modrej čiary zrazil jeden zo švédskych hráčov na ochrannú sieť. Nasleduje reklamná prestávka.
52:13 Oba tímy sa ale zamerali omnoho viac na obranu a stredné pásmo je zrazu veľmi prehustené. Rusi sa cez neho dostali, Švédi ich však vo vlastnej tretine vytlačili do rohu.
51:30 Dorofejev nahodil puk za švédsku bránku, tento priestor ale teraz kontrolujú švédski obrancovia. Tí sa pretlačili stredom hracej plochy až na útočnú modrú čiaru.
50:48 Švédi stratili puk na útočnej modrej čiare, ten sa ale pred ruským útočníkom odrazil príliš ďaleko. Úspešne ho na spoluhráčov teraz rozohral brankár Švédska Alnefelt.
50:01 dôležité Marčenko sa spoza bránky snažil zakončiť k bližšej žŕďke, cez betón brankára Alnefelta ale puk nepretlačil. David Gustafsson potom puk odpálil z nebezpečného priestoru.
49:25 Ani jeden z tímov sa nedokáže dostať do pásma súpera a rýchlo si striedajú kontrolu nad pukom v strednom pásme.
48:35 gól Rusko dalo gól!
Zborná znovu vyrovnáva! JEGOR SOKOLOV si vymenil v útočnom pásme s Chovanovom a nakoniec z ľavej strany, z pomerne ostrého uhla, namieril presne pod hornú žŕďku. Brankár Švédska Alnefelt asi nemá po tomto góle úplne čisté svedomie... Asistencia: Alexander Chovanov.
47:26 Švédi znovu zastavili ruský útok už v zárodku. Obrancovia Švédska však potom pokazili rozohrávku a Rusi sa usadili v ich tretine.
46:41 Švédi zachytili ruský útok už v strednom pásme, puk sa ale odrazil priamo do jazdy Marčenkovi. Jeho prienik do útočnej tretiny vyrazili severania len do rohu.
45:57 Zamula okamžite po prechode útočnej modrej čiary nahodil puk na Alnefeltovu bránku, jeho pokus ale zablokovala hradba pred švédskym gólmanom. Švédi potom po zisku puku hneď otočili hru.
45:11 Švédi pokračujú vo svojej aktivite i po štvrtom góle. Vysokým napádaním bránia Rusom v rozohrávke a tí musia druhýkrát v krátkom časovom slede začínať spoza vlastnej bránky.
44:25 striedanie Striedanie brankárov v tíme Rusko: z ihriska odchádza Jaroslav Askarov, prichádza Amir Miftachov.
44:25 gól Švédsko dalo gól!
Švédi využívajú tretiu presilovku v zápase a otáčajú skóre! Švédi si niekoľkokrát vymenili puk, až sa dostal na modrú čiaru k NILSOVI LUNDKVISTOVI. Ten neváhal, nahodil ho na ruskú bránku a cez dvoch cloniacich hráčov zapadol od pravej žŕďky do siete. Asistencia: Rasmus Sandin.
44:04 Vylúčenie v tíme Rusko (Maxim Sorkin – 2 min., podrazenie).
43:46 Broberg nahodil puk do ruskej tretiny, kde sa podarilo usadiť Švédom. Súperovu obranu teraz obliehajú severania.
43:02 dôležité Morozov zadovkou pred švédsku bránku hľadal Dorofejeva, ktorý puk zblízka usmernil len do betónov Alnefelta. Švédi následne puk vyhodili zo svojho pásma.
42:27 Rusi teraz zatlačili Švédov hlboko do obrany a žltí začínajú byť zjavne unavení.
41:38 Sandin zaviezol puk do ruskej tretiny a tam založil ďalší útok Švédov. Ten zakončil strelou mimo spomedzi kruhov Öberg.
41:03 Švédi otočili hru, svoju akciu ale trochu zbrklo zakončil strelou z ostrého uhla Pašić. Rusi potom nevydarenou rozohrávkou vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.
40:30 dôležité Marčenko sa od ľavého mantinelu dostal pomedzi švédskym obrancom medzi kruhy a odtiaľ namieril k ľavej žŕďke. Alnefelt betónom jeho strelu vyrazil.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 17:01.
V druhej tretine sme na rozdiel od prvej tretiny videli len jeden gól, ktorým v presilovke vyrovnal na 3:3 Rasmus Sandin, zaujímavých momentov sa ale na ľade Ostravar Arény odohralo viac než dosť. Oba tímy mali niekoľko veľkých gólových príležitostí, obaja brankári ale v tejto tretine podržali svoje tímy a okrem jedného švédskeho gólu nedovolili žiadnemu hráčovi skórovať. Spomedzi zákrokov oboch gólmanov vynikol zákrok švédskeho gólmana Alnefelta proti strele Marčenka, ktorú zastavil vo vzduchu hokejkou. Tretia tretina teda sľubuje veľkú drámu a oba tímy do nej idú s rovnakou šancou na postup do finále.

Strely na bránku v 2. tretine (celkovo): 11:16 (18:32)
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:49 Švédi zaviezli puk do ruského pásma, tam ho ale nahodili len do rohu, odkiaľ sa im nedarí sa dostať.
39:29 Rozhodcovia ešte pri tomto prerušení preskúmali Marčenkovu strelu, ktorú vyrazil hokejkou brankár Alnefelt. Príliš ale nebolo čo riešiť, lebo švédsky brankár puk vyrazil zjavne ešte pred bránkovou čiarou.
39:29 Rusi pokračujú v tlaku i po konci presilovky. Alnefelt musel dvakrát vyraziť strelu od modrej čiary a Švédi potom puk vyhodili na zakázané uvoľnenie.
39:09 Švédsko v plnom počte.
38:34 dôležité Podkolzin chrbtom k bránke nádhernou prihrávkou prihral pred bránkoviskom k opačnej žŕďke Marčenkovi, ktorého strelu zblízka letiacu do odkrytej švédskej bránky zrazil Alnefelt hokejkou mimo svojej svätyne. Toto bol zrejme najlepší zákrok týchto Majstrovstiev sveta!
37:52 Zborná sa rýchlo vrátila do ruskej tretiny, kde sa rozostavila do presilovkového vzorca. Dorofojev hľadal krížnou prihrávkou na ľavú stranu Morozova, ten ale puk minul.
37:23 Morozov dostal puk po vyhranom vhadzovaní na modrej čiare, puk mu ale odskočil od hokejky a Švédi mu ho odpálili až za Askarovovu bránku.
37:09 Vylúčenie v tíme Švédsko (Rasmus Sandin – 2 min., hákovanie).
37:02 Denisenko obišiel Sandina, ktorý ho hákoval a z pravého kruhu vypálil, i on však bránku Švédska minul. Sandin bude pri najbližšom prerušení hry vylúčený.
36:35 Sandinovu delovku od modrej čiary zablokoval nohou Rtiščev, ktorý krívajúc odišiel na striedačku. Grošev sa potom pretlačil z pravého krídla do zakončenia, bekhendom ale minul Alnefeltovu bránku.
36:03 Raymondova individuálna akcia takmer uspela, keď sa mladý Švéd prekľučkoval cez trojicu Rusov medzi kruhy. Tam ho telom zrazil na ľad jeden z obrancov zbornej, ktorý mu puk zobral.
35:36 Marčenko po prechode útočnej modrej čiary pristavil puk pre rýchleho Morozova, ktorý z pravého kruhu strelou cez obrancu minul Alnefeltovu bránku.
34:56 Švédsko v plnom počte.
34:42 Romanovovu tvrdú strelu zablokoval obetavo švédsky obranca. Severania potom puk odpálili za Askarovovu bránku.
34:20 Švédi sa až po viac ako minúte dostali k puku a Fagemo ho dokonca podržal v útočnom pásme. Pre svoj tím získal cenné sekundy.
33:58 Sokolov si na pravej strane vymenil puk s Denisenko a potom mu ho prihral medzi kruhy. Denisenkovu strelu z prvej vyrazil Alnefelt do rohu vlastného pásma.
33:25 dôležité Voronkov sa vytočil pri pravej žŕďke s pukom pred švédske bránkovisko, zblízka ale puk zdvihol len do hrude gólmana Alnefelta.
33:14 Rusi vyhrali vhadzovanie a už sú rozostavení v presilovkovej formácii.
32:56 Vylúčenie v tíme Švédsko (Philip Broberg – 2 min., podrazenie).
32:41 Rusi sa po vyhodení puku zo švédskej tretiny chceli do súperovho pásma rýchlo vrátiť, Kruglova ale pri zbrklej rozohrávke vystavili do ofsajdovej pozície.
32:10 Denisenko s pukom obišiel švédsku bránku a prihrávkou z pravej strany ho posunul na vrchol kruhov k Romanovovi. Jeho strela z prvej bola zrazená na ochrannú sieť.
31:50 Dorofejev si nakorčuľoval na skvelú prihrávku Zamulu z vlastného pásma a strelou príklepom z ľavej strany namieril priamo do brankára Alnefelta.
31:02 gól Švédsko dalo gól!
Severania využívajú presilovku a vyrovnávajú! RASMUS SANDIN si vymenil na modrej čiare puk s Fagemom a tvrdou strelou príklepom namieril cez cloniacich hráčov pred brankárom Askarovom do pravého horného rohu ruskej bránky. Asistencie: Samuel Fagemo, Linus Nässén.
30:54 Lundkvist našiel na pravej strane Sandina, ktorého ďalšie nahodenie znovu vyrazil brankár Askarov. Švédi pokračujú v kombinácii.
30:15 Švédi zatiaľ celú presilovku trávia v ruskom pásme. Nahodenie Sandina od modrej Askarov vyrazil do rohu, žltí tam ale puk vybojovali.
29:31 Vylúčenie v tíme Rusko (Alexander Chovanov – 2 min., napadnutie oblasti hlavy a krku + 10 min. osobný trest, nešportové správanie). Trest odpyká Maxim Grošev.
29:15 Švédi nepresnou prihrávkou na útočnú modrú čiaru vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.
29:05 Misjul nahodil puk cez obrancu na Alnefelta, ktorému opäť vypadol. Na druhýkrát ho už pred blížiacimi sa Rusmi skryl do lapačky. Nasleduje reklamná prestávka.
28:49 Nässén vypálil z ľavého kruhu, Askarov však jeho strelu vyrazil. Rusi konečne môžu otočiť hru na opačnú stranu.
28:01 Švédi sú v tejto chvíli jednoznačne aktívnejším tímom a snažia sa rýchlou výmenou puku v útočnom pásme unaviť brániacich sa Rusov. Tí zatiaľ stíhajú ich kombináciu.
27:11 dôležité Henriksson sa prekľučkoval pomedzi ruských obrancov až pred bránku Askarova, ruský gólman ho ale skvelým zákrokom betónom vychytal.
26:49 dôležité Askarov zase vyrazil nahodenie od mantinelu len pred seba, odkiaľ sa snažil puk doraziť voľný Pašić. Askarov jeho dorážku k ľavej žŕďke zlikvidoval.
26:20 Na opačnú stranu vyštartoval po ľavom krídle Hugo Gustafsson, ktorý založil útok švédskeho tímu v ruskom pásme.
25:35 Chovanov vypichol Švédom puk pri ich rozohrávke pred bránkou, dostal sa ale do ostrého uhla, a tak ani nevystrelil, ani nedokázal prihrať spoluhráčovi.
25:16 Sandin po odpískaní ofsajdu nahodil puk na brankára Askarova. Na švédskeho obrancu sa okamžite vrhli Rusi, ktorých od Švéda oddeľujú rozhodcovia.
25:06 Švédi prepadli v ruskom pásme a Rusi vyrazili do prečíslenia 3 proti 1. Sami ho ale pokazili, keď sa zbrklou prihrávkou vystavili do ofsajdu.
24:49 Nässén si krásne hokejkou vo vzduchu stiahol na ľad vysokú prihrávku z vlastného pásma, v páde mu ale na poslednú chvíľu zabránil v samostatnom nájazde odpálením puku Romanov.
24:13 Lundkvist nepresnou rozohrávkou na ľavé krídlo na Nässéna vyhodil puk na zakázané uvoľnenie.
23:47 Švédsko v plnom počte.
23:32 dôležité David Gustafsson tečoval strelu od modrej čiary pred vlastným bránkoviskom, našťastie pre Švédov ale puk usmernil priamo do vlastného gólmana.
23:02 dôležité Zamulovo nahodenie od modre vyrazil Alnefelt pred seba, Chovanov tiesnený obrancom Švédska ale zblízka nedokázal puk nasmerovať do odkrytej bránky.
22:32 Rusko v plnom počte.
22:16 Rusi si vymenili puk za švédskou bránkou, k strele sa ale napokon nedostali. Fagemo sa potom pokúsil o sólový prienik cez stred obrany súpera, puk mu ale pri kľučke proti obrancovi odskočil od hokejky.
21:47 Vylúčenie v tíme Švédsko (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Victor Söderström.
21:17 Švédi sa usadili v ruskom pásme. Söderströmovu strelu od modrej vyrazil brankár Askarov a Rusi potom puk vyhodili zo svojho pásma.
20:32 Vylúčenie v tíme Rusko (Vasilij Podkolzin – 2 min., sekanie).
20:30 dôležité Po nahodení Rusov na švédsku bránku sa puk odrazil od brankára Alnefelta od jeho ramena smerom do bránky, švédsky gólman ale skvelým zákrokom puk vyrazil mimo priestoru troch tyčí.
20:25 Švédsko v plnom počte.
20:15 Švédi vyhrali úvodné vhadzovanie a keďže hrajú ešte v oslabení, tak puk vyhodili za Askarovovu bránku.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 16:04.
Prvá tretina ponúkla skvelý hokej a trochu nečakane na semifinále i päť gólov. Skóre otvoril už v 16. sekunde presnou bombou od modrej Sandin, Rusi však vo svojej prvej presilovke vyrovnali zásluhou Morozova. Höglander sa potom rozhodol, že chce ísť do sprchy už v 5. minúte a po nezmyselnom zákroku v strednom pásme dostal trest na 5 minút + do konca zápasu. Rusi dlhú presilovku využili na jeden gól z hokejky Chovanova, inak ju ale Švédi odbránili pomerne dobre. Zborná ale následne pridala ešte jeden gól – po chybnej rozohrávke švédskeho brankára Alnefelta ho strelil Sokolov. Švédi sa dostali do hry až po tomto góle a znížili gólom Fagema. Dúfajme teda, že podobný hokej uvidíme i v ďalšom priebehu zápasu.

Strely na bránku v 1. tretine: 7:16
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:45 Nakoniec sa Rusi dostali do pásma Švédov. Denisenkovu strelu z ľavého kruhu Alnefelt vyrazil a po jeho prihrávke potom ešte strieľal z prvej Morozov. Ruský útočník však trafil len obrancu žltých, ktorý puk vyhodil za ruskú bránku.
19:04 Úvod presilovky sa Rusom vôbec nedarí. Švédi už dvakrát zastavili ruské nahodenie do vlastnej tretiny a puk vyhodili za Askarovovu bránku.
18:25 Vylúčenie v tíme Švédsko (Nils Lundkvist – 2 min., sekanie).
18:25 dôležité Rusi Švédom vypichli puk na modrej a vyrazili do prečíslenia 2 proti 1. Sokolov prihrávkou ponad hokejku obrancu Švédska posunul puk k Denisenkovi, ktorému zabránil v zakončení seknutím do hokejky Lundkvist.
17:51 Švédi však po strelnom góle výrazne pridali a veľmi vysokým presingom napádajú ruskú rozohrávku. Zborná má veľký problém rozohrať solídny útok.
17:09 Björnfot puk potom potiahol po pravom krídle do pásma zbornej, Rusi ale opäť dovolili Švédom len výmenu puku pri mantineloch. Nakoniec puk vyhodil zo svojho pásma Alexandrov.
16:35 Kombinácia Rusov v útočnej tretine ale pokračovali až do momentu, než získal puk v rohu vlastného pásma Ginning.
16:06 Rusi obrali Švédov o puk, obrancovia Švédska sa ale dokázali vrátiť, aby strelu Morozova zablokovali.
15:39 dôležité Björnfot zaviezol puk do ruskej tretiny a z ľavej strany vystrelil slabo. Jeho pokus nebol nijak prudký, Askarovovi pri veľmi neistom zákroku ale prepadol medzi lapačkou a betónom a vracajúci sa Žuravljov ho na bránkovej čiare na poslednú chvíľu, keď už len bola väčšina puku na bielom ľade za čiarou, vybral z bránky.
14:54 gól Švédsko dalo gól!
Švédi využívajú presilovku a znižujú na rozdiel jedného gólu! Lundkvist krížnou prihrávkou od pravého mantinelu našiel na hranici ľavého kruhu SAMUELA FAGEMA. Ten využil to, že brankárovi Askarovovi zaclonila výhľad dvojica jeho spoluhráčov a presnou strelou vymietol ľavý horný roh ruskej bránky. Asistencie: Nils Lundkvist, Rasmus Sandin.
14:39 Fagemo zaviezol puk do ruskej tretiny a založil tak presilovkovú kombináciu Švédov. Lundkvistovu strelu od modrej Askarov vyrazil, puk sa ale odrazil k hráčom v žltých dresoch.
14:01 Rýchlu rozohrávku Švédov zastavil ofsajd Nässéna.
13:50 Švédi sa po vyhranom buly usadili v ruskom pásme, Fagemo však strelou z ľavého kruhu minul bránku zbornej a Rusi následne puk vyhodili za Alnefeltovu bránku.
13:36 Vylúčenie v tíme Rusko (Alexandr Romanov – 2 min., krosček).
13:11 Rusi pri rozohrávke prišli o puk a Fagemo s pukom obkrúžil celú útočnú tretinu zbornej. Prihrávkou na modrú prihral Söderströmovi, ktorý tvrdou ranou minul Askarovovu bránku.
12:42 Po veľmi dlhej dobe sa Švédi dokonca nasťahovať k dlhšej kombinácii do ruského pásma, Rusi ich ale nepustili od mantinelov do streleckých pozícií.
12:05 gól Rusko dalo gól!
Zborná navyšuje svoj náskok po veľkej chybe švédskeho brankára! Alnefelt chcel rozohrať pred svojim bránkoviskom puk, ktorý sa k nemu blížil, puk ale prihral priamo na hokejku JEGORA SOKOLOVA, ktorý ho z pravej strany poslal do bránky Alnefelta. Bez asistencie.
11:17 dôležité Ivan Morozov si nakorčuľoval na prihrávku Dorofejeva, ktorý s pukom obišiel švédsku bránku, Alnefeltovu bránku ale tesne minul.
10:37 Rusi svojim forčekingom dokonca donútili Švédov zacúvať až za svoju bránku a tam im puk zobrali.
10:10 Švédom sa teraz vôbec nedarí rozohrávka. Puk síce majú pod kontrolou, do ruskej tretiny sa ale nedokážu dostať.
09:46 dôležité Alnefelt znovu podržal Rusov. Po rýchlej výmene puku na pravej strane strieľal Podkolzin spomedzi kruhov z prvej, švédsky gólman ale pravým betónom jeho strelu vyrazil.
09:22 Švédsko v plnom počte.
08:37 Švédi vo vlastnej tretine stratili puk, Rtiščevovi sa ale puk odrazil do rohu útočnej tretiny. Prihrávkou odtiaľ našiel pred bránkou Sorkina, ktorý ale slabým tečom usmernil puk priamo do gólmana Alnefelta.
08:13 Zborná sa vrátila do švédskej tretiny. Kombinácia všetkých piatich hráčov neviedla k ničomu nebezpečnému a Švédi napokon puk vyhodili.
07:37 Švédi dokonca i zaútočili. Fagemo sa dostal k puku v strednom pásme a z ľavého kruhu vystrelil, Askarov ale jeho pokus bez väčších problémov vyrazil.
07:00 Švédi následne puk vyhodili a zatiaľ úspešne bránia Rusom v návrate do ich útočného pásma.
06:23 dôležité Päťminútová presilovka Rusov pokračuje a už mohla viesť k druhému gólu. Alnefelt vyrazil strelu Dorofejeva z ostrého uhla pred seba a Morozov strieľal spred jeho bránkoviska. Alnefelt reflexívnym zákrokom betónom jeho dorážku vyrazil.
05:40 gól Rusko dalo gól!
Rusi v priebehu ani nie troch minút otáčajú skóre! Alexandrovovu strelu z ľavého kruhu vyrazil brankár Alnefelt do pravej strany pred svoju odkrytú bránku priamo k ALEXANDROVI CHOVANOVOVI, ktorý ho bez váhania poslal do siete. Asistencie: Nikita Alexandrov, Grigorij Denisenko.
05:21 Dlhé obliehanie švédskej obrany zakončil po krížnej prihrávke z pravej strany Marčenko, ktorý ale namieril priamo do hrude brankára Alnefelta.
04:50 Rusi sa usadili v útočnom pásme, zatiaľ ich však Švédi dobrým pohybom vytláčajú k mantinelom.
04:22 Vylúčenie v tíme Švédsko (Nils Höglander – 5 min., napadnutie oblasti hlavy a krku + osobný trest do konca zápasu, nešportové správanie). Trest odpyká Alexander Holtz.
04:22 Höglander zasiahol lakťom v súboji pred ruskou striedačkou do hlavy Denisenka. Rus zostáva ležať na ľade a okamžite sú pri ňom lekári jeho tímu.
04:09 Švédom sa pokus o zavezenie puku do ruskej tretiny nevydaril a Rusi puk v strednom pásme získali. Zborná rýchlo otáča hru.
03:29 Marčenko sa dostal k strele z ľavého kruhu, Alnefelt ale jeho strelu vyrazil. Rusi sa následne dostali k odrazenému puku a pokračujú v tlaku.
03:04 gól Rusko dalo gól!
Rusi využívajú presilovku a rýchlo vyrovnávajú! Dorofejev posunul puk z pravej strany do rohu útočnej tretiny k Podkolzinovi, ktorý ho prihral medzi kruhy IVANOVI MOROZOVOVI a ten z prvej namieril medzi betóny švédskeho brankára Alnefelta. Asistencie: Vasilij Podkolzin, Pavel Dorofejev.
02:37 Ani druhý útok Rusov úspech nepriniesol a severania znovu odpálili puk cez všetky čiary až za Askarorovu bránku.
02:07 Švédi hneď po vyhranom vhadzovaní vyhadzujú puk zo svojho pásma.
01:47 Vylúčenie v tíme Švédsko (Alexander Holtz – 2 min., sekanie).
01:40 Rusi sa konečne dostali do útočného pásma, kde sa snažia založiť svoju kombináciu. Zatiaľ si puk posúvajú len popri mantineli.
01:01 Rusov bleskovo inkasovaný gól zjavne zaskočil a Švédi ich dostali pod veľký tlak. Askarov vyrazil nahodenie od pravého mantinelu, k odrazenému puku sa ale dostali znovu hráči v žltom.
00:16 gól Švédsko dalo gól!
Severania bleskovo otvárajú skóre! David Gustafsson vyhral buly v ruskom pásme za seba na modrú čiaru k RASMUSOVI SANDINOVI, ktorý tvrdou ranou z prvej vymietol pravú hornú žŕďku Askarovovej bránky. Asistencie: David Gustafsson.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Švédi budú hrať v žltých dresoch, Rusi v červených.
Oba tímy už sú na hracej ploche, prvé semifinále sa tak o malú chvíľu začne.
Úvodné zostavy:

Rusko: Askarov (Miftachov) – A. Romanov (A), Galeňuk, Pylenkov, Zamula, Misjul, Žuravljov, Malyšev – Denisenko (C), Chovanov, Sokolov – Dorofejev, Ivan Morozov, Alexandrov – Marčenko, Voronkov, Podkolzin (A) – Rtiščev, Kruglov, Sorkin – Grošev.

Rozhodca: Lawrence (CAN), Vikman (FIN) – Hagerstrom (FIN), Huseby (CAN).

Vzájomné zápasy

V minulom desaťročí sa obe reprezentácie proti sebe na MS do 20 rokov postavili v 11 zápasoch a vzájomná bilancia hovorí výrazne v prospech Švédska, ktoré vyhralo osemkrát. Najdôležitejším zápasom bolo finále MS 2012, ktoré vyhrali Švédi 1:0 po predĺžení a získali svoj zatiaľ posledný titul. Posledný vzájomný zápas medzi Švédskom a Ruskom sa hral na MS 2018 a Švédi ho vyhrali 4:3 po nájazdoch.

Rusko

Cesta Rusov do boja o medaily bola omnoho komplikovanejšia ako v prípade Švédska. Zborná začala turnaj prekvapivou prehrou 3:4 s domácim Českom, následne ale úplne zničila Kanadu, ktorej uštedrila debakel 6:0. Výkony ako na hojdačke ale pokračovali ďalej a po prehre 1:3 s USA si Rusi postup definitívne zaistili až výhrou nad Nemeckom 6:1. Vo štvrťfinále potom ako tretí tím ostravskej skupiny vyradili Švajčiarov a znovu ich tak čaká boj o najvyššie priečky.

Švédsko

Švédi sú jediným tímom, ktorý na týchto MS ešte neprehral. Do štvrťfinále šli ako víťaz třineckej skupiny, v ktorej stratili jediný bod len za výhru po predĺžení nad Fínmi. Zvyšné zápasy jasne ovládli a vo štvrťfinále si bez väčších problémov poradili i s domácimi Čechmi. Aby silných stránok švédskeho tímu nebolo dosť, tak na čele kanadského bdoovania turnaja sú dvaja Švédi – Nils Höglander (5+5) a Samuel Fagemo (6+3). Do semifinálového zápasu so zbornou tak idú ako mierny favorit.

Zápasy Švédska na MS do 20 rokov:
Švédsko – Fínsko 3:2 po predĺžení
Švajčiarsko – Švédsko 2:5
Kazachstan – Švédsko 2:6
Švédsko – Slovensko 6:2
Švédsko – Česko 5:0
Vitajte pri on-line prenose z prvého semifinále Majstrovstiev sveta do 20 rokov medzi Švédskom a Ruskom. Stretnutie sa začne o 15:00.