Finále si zahrá Rusko, Švédov zdolalo v predĺžení semifinále MS do 20 rokov U20 2020

4. 1. 2020 |

Švédsko, Rusko, hokej, online prenos, semifinále, MS do 20 rokov, live, U20, 2020. Prvými finalistami majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov v Česku sa stali ruskí hokejisti. V sobotňajšom semifinále zdolali Švédov 5:4 po predĺžení.

Ruský hokejista Dmitrij Voronkov (vľavo) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu v úvodnom štvrťfinále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov Švajčiarsko - Rusko v českom meste Třinec 2. januára 2020. FOTO TASR/AP

Švédsko Rusko hokej online prenos semifinále MS do 20 rokov LIVE U20 2020 dnes od 15:00

Švédsko, Rusko, hokej, semifinále MS U20. O triumfe Rusko v dramatickom semifinále MS do 20 rokov 2020 v Ostrave nad Švédskom rozhodol v 64. minúte Ivan Morozov.

O druhom finalistov rozhodne večerný zápas Kanady s obhajcami trofeje z Fínska. Boj o zlato je na programe v nedeľu od 19.00 h, súboj o bronz odštartuje o štyri hodiny skôr.

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte

Prvý semifinálový duel priniesol veľmi zaujímavý hokej a už v úvodnej tretine aj päť gólov. Severania sa ujali vedenia už po 16 sekundách, keď po buly presadil tvrdou strelou Sandin. Potom však prišli chvíle "zbornej", ktorá otočila v dvoch presilovkách.

Najprv sa v 2. minúte presadil švihom z pravého kruhu Morozov a po treste 5+DKZ pre Höglandera za napadnutie hlavy a krku aj Chovanov. Rusi mali navrch a vytvorili si ešte niekoľko ďalších šancí. Jednu z nich premenil v 13. minúte Morozov po chybe brankára Alnefelta. O dve minúty neskôr si zahrali v početnej výhode aj Švédi a i oni ju využili, z vrcholu ľavého kruhu namieril presne Fagemo - 2:3.

Rusi mohli ísť do dvojgólového vedenia hneď v úvode druhého dejstva, Alnefeltovi sa odrazil puk smerom do siete, no švédsky brankár predviedol rýchly reflex a stihol ho vyraziť.

V 27. minúte sa zase predviedol Askarov, keď si poradil s dorážkou Pašiča i samostatným prienikom Henrikssona. Švédom sa podarilo vyrovnať o päť minút neskôr pri presilovke, delovkou od modrej sa presadil Fagemo. V závere tretiny mohli ísť opäť do vedenia Rusi, no Alnefelt bol proti a hokejkou vyrazil Marčenkovu strelu, ktoré mierila do odkrytej bránky.

Nerozhodný stav zlomili v ďalšej početnej výhode Švédi, keď Lundkvist v 45. minúte prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 4:3. "Zborná" následne vymenila brankára a medzi tri žŕdky sa postavil Miftachov.

Prešli len štyri minúty a opäť bolo vyrovnané. Sokolov si vymenil puk s Chovanovom a z ľavej strany z veľkého uhla prekvapil Alnefelta. V ďalšom priebehu už gól nepadol a tak dramatický duel vyústil do predĺženia. V ňom rozhodol o triumfe a postupe Ruska Morozov.

MS v hokeji do 20 rokov 2020

Švédsko - Rusko 4:5 pp (2:3, 1:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 1. Sandin (D. Gustafsson), 15. Fagemo (Lundkvist, Sandin), 32. Sandin (Fagemo, Nassen), 45. Lundkvist (Sandin, Nassen) – 4. Morozov (Podkolzin, Dorofejev), 6. Chovanov (Alexandrov, Denisenko), 13. Sokolov, 49. Sokolov (Chovanov), 64. Morozov (Podkozlin, Voronkov). Rozhodcovia: Lawrence (Kan.), Vikman (Fín.) – Hägerström (Fín.), Huseby (Kan.), vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Höglander 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku - Chovanov 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 8693 divákov.

MS v hokeji do 20 rokov - semifinále 4.1. 2020

Švédsko
4 : 5
(2:3, 1:0, 1:1 - 0:1)
Rusko

Góly a asistencie: 1. Sandin (D. Gustafsson), 15. Fagemo (Lundkvist, Sandin), 32. Sandin (Fagemo, Nässén), 45. Lundkvist (Sandin) – 4. Ivan Morozov (Podkolzin, Dorofejev), 6. Chovanov (Alexandrov, Děnisenko), 13. Sokolov, 49. Sokolov (Chovanov), 64. Ivan Morozov (Dorofejev). Rozhodca: Lawrence (CAN), Vikman (FIN) – Hagerstrom (FIN), Huseby (CAN).
Švédsko: Alnefelt (Eliasson) – Söderström, Sandin (A), Lundkvist, Ginning (C), Björnfot, Broberg, Norlinder – Fagemo, D. Gustafsson (A), Höglander – Berggren, Bäck, Pašić – Holtz, Henriksson, Raymond – Öberg, H. Gustafsson, Nässén – Eriksson.
Rusko: Askarov (45. Miftachov) – A. Romanov (A), Galeňuk, Pylenkov, Zamula, Misjul, Žuravljov, Malyšev – Děnisenko (C), Chovanov, Sokolov – Dorofejev, Ivan Morozov, Alexandrov – Marčenko, Voronkov, Podkolzin (A) – Rtiščev, Kruglov, Sorkin – Grošev.
63:24 gól Rusko dalo gól!
Rusi rozhodujú v predĺžení tento zápas a postupujú do finále! IVAN MOROZOV si prevzal puk v strednom pásme a namieril si to sprava okolo unaveného Sandina smerom k bránke Švédska. Z pravej strany potom strelou od ľavej žŕďky poslal puk za Alnefeltov chrbát. Asistencia: Pavel Dorofejev.
48:35 gól Rusko dalo gól!
Zborná znovu vyrovnáva! JEGOR SOKOLOV si vymenil v útočnom pásme s Chovanovom a nakoniec z ľavej strany, z pomerne ostrého uhla, namieril presne pod hornú žŕďku. Brankár Švédska Alnefelt asi nemá po tomto góle úplne čisté svedomie... Asistencia: Alexander Chovanov.
44:25 gól Švédsko dalo gól!
Švédi využívajú tretiu presilovku v zápase a otáčajú skóre! Švédi si niekoľkokrát vymenili puk, až sa dostal na modrú čiaru k NILSOVI LUNDKVISTOVI. Ten neváhal, nahodil ho na ruskú bránku a cez dvoch cloniacich hráčov zapadol od pravej žŕďky do siete. Asistencia: Rasmus Sandin.
31:02 gól Švédsko dalo gól!
Severania využívajú presilovku a vyrovnávajú! RASMUS SANDIN si vymenil na modrej čiare puk s Fagemom a tvrdou strelou príklepom namieril cez cloniacich hráčov pred brankárom Askarovom do pravého horného rohu ruskej bránky. Asistencie: Samuel Fagemo, Linus Nässén.
14:54 gól Švédsko dalo gól!
Švédi využívajú presilovku a znižujú na rozdiel jedného gólu! Lundkvist krížnou prihrávkou od pravého mantinelu našiel na hranici ľavého kruhu SAMUELA FAGEMA. Ten využil to, že brankárovi Askarovovi zaclonila výhľad dvojica jeho spoluhráčov a presnou strelou vymietol ľavý horný roh ruskej bránky. Asistencie: Nils Lundkvist, Rasmus Sandin.
12:05 gól Rusko dalo gól!
Zborná navyšuje svoj náskok po veľkej chybe švédskeho brankára! Alnefelt chcel rozohrať pred svojim bránkoviskom puk, ktorý sa k nemu blížil, puk ale prihral priamo na hokejku JEGORA SOKOLOVA, ktorý ho z pravej strany poslal do bránky Alnefelta. Bez asistencie.
05:40 gól Rusko dalo gól!
Rusi v priebehu ani nie troch minút otáčajú skóre! Alexandrovovu strelu z ľavého kruhu vyrazil brankár Alnefelt do pravej strany pred svoju odkrytú bránku priamo k ALEXANDROVI CHOVANOVOVI, ktorý ho bez váhania poslal do siete. Asistencie: Nikita Alexandrov, Grigorij Denisenko.
03:04 gól Rusko dalo gól!
Rusi využívajú presilovku a rýchlo vyrovnávajú! Dorofejev posunul puk z pravej strany do rohu útočnej tretiny k Podkolzinovi, ktorý ho prihral medzi kruhy IVANOVI MOROZOVOVI a ten z prvej namieril medzi betóny švédskeho brankára Alnefelta. Asistencie: Vasilij Podkolzin, Pavel Dorofejev.
00:16 gól Švédsko dalo gól!
Severania bleskovo otvárajú skóre! David Gustafsson vyhral buly v ruskom pásme za seba na modrú čiaru k RASMUSOVI SANDINOVI, ktorý tvrdou ranou z prvej vymietol pravú hornú žŕďku Askarovovej bránky. Asistencie: David Gustafsson.