Ružomberok Spartak Trnava ONLINE Fortuna liga 2020 dnes

7. 11. 2020 |

Ružomberok, Spartak Trnava, online prenos, Fortuna liga 2020, dnes. Sptarak Trnava dnes cestuje do Ružomberka kde sa pokúsi získať tri body. Online prenos štartujeme od 17:00 hod.

Na snímke radosť hráčov Trnavy po strelení gólu v zápase 1. kola Fortuna ligy  FC Spartak Trnava - ŠKF iClinic Sereď v Trnave 21. júla 2019. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Ružomberok, Spartak Trnava, online prenos, Fortuna liga 2020, dnes. Spartak Trnava pritom minulý týždeň prehral na domácom trávniku s MFK Michalovce. Domáci kopali v úvode tri rohové kopy, z ktorých však nič nevyťažili.

V 5. minúte mali výhodu priameho kopu, z ktorého však bránu hostí neohrozili. Hostia pohrozili v 9. minúte, ale strela kapitána Bednára išla priamo do rúk Rusova. V 13. minúte najskôr strela Bukatu a vzápätí Vlaska neprešla cez michalovskú obranu.

Hostia sa po zisku lopty pokúšali o nebezpečné kontry, no ich snaha končila pred 16-kou. V 19. minúte Yao po priťuknutí lopty Yusufom minul bránu Zemplína. Ďalšie dve príležitosti mali domáci, v 25. minúte, keď Vlasko nedôrazne zakončil a o chvíľu Savvidis krížnou strelou minul bránu hostí.

V 40. minúte z otočky prestrelil Yusuf a do polčasu sa už nič mimoriadne na ihrisku nestalo.

V druhom polčase v 46. minúte Bukata z priameho kopu poslal loptu priamo na brankára Markoviča. V 48. minúte po priamom kope Zemplína hlavou prekonal Rusova Taiwo. Hostí gól povzbudil a v ďalšom priebehu si s prehľadom udržiavali územnú prevahu.

V 62. minúte vystrelil z priameho kopue vedľa brány striedajúci Pačinda. Hostia svoje vedenie zvýšili v 65. minúte, keď opäť Taiwo z uhla prestrelil Rusova. Hostia zápas dohrávali v pohode, naopak domáci nič poriadne nevymysleli a tretíkrát doma prehrali a budú mať nad čím rozmýšlať.

Už v nadstavenom čase faul hosťujúceho hráča priniesol domácim aspoň pokutový kop, z ktorého Vlasko uzavrel skóre dnešného stretnutia na 1:2.

MFK Ružomberok
0 : 1
(0:0)
FC Spartak Trnava

Góly: 64. Bamidele Isa. ŽK: 41. Maslo (RUZ), 69. Regáli (RUZ) – 89. Grič (TRN), 90+1. Bamidele Isa (TRN), 90+6. Kolesár (TRN). Rozhodca: Kružliak – Ferenc, Galo.
MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo (C), Mrva – Kmeť, Takáč, Kochan, Mojžiš (81. Bobček) – Kostadinov (68. Ďungel), Regáli, Gerec (68. Almási).
FC Spartak Trnava: Rusov (C) – Izuchukwu, Tumma, Grič – Turňa, Saymon (80. Kolesár), Savvidis, Miković, Tsaousis (46. Yao) – Vlasko (74. Bukata), Olejník (46. Bamidele Isa).
90+6 časová značka Koniec zápasu.
90+6 Do šestnástky išiel aj brankár Macík, ale Liptákom sa nedarí vyrovnať ani z tejto štandardnej situácie.
90+6 Ružomberok v samom závere získava priamy kop.
90+6 zlta karta Žltú kartu dostáva Peter Kolesár (FC Spartak Trnava).
90+5 dôležité Tentokrát už bol úspešnejší, lenže jeho strelu spoza obrancu chytá Macík.
90+4 Kolesár išiel do útoku, vpredu sa mu však nepodarilo uspieť.
90+4 dôležité Bobček dostal prihrávku v šestnástke, bez váhania vypálil a Rusov výborným zákrokom vyrazil loptu.
90+3 dôležité Ružomberčania mali veľký nápor, ale hosťom sa z neho podarilo vymaniť a išli do protiútoku štyroch na jedného. Ten sa im však nedarí zúročiť a hráč ťahajúci celú akciu míňa bránu.
90+2 Ružomberok zahrával priamy kop, po ňom nasledoval roh, no Liptákom sa nedarí ohroziť bránu.
90+1 zlta karta Žltú kartu dostáva Yusuf Bamidele Isa (FC Spartak Trnava).
89 zlta karta Žltú kartu dostáva Jakub Grič (FC Spartak Trnava).
88 Bobček skúsil vystreliť z vnútra šestnástky, jeho strela však končí na defenzíve hostí a krátko na to aj Ďungelove zakončenie.
86 Na opačnej strane teraz Yao potiahol akciu hostí po ľavej strany, ale krížnou strelu míňa bránu.
84 Kmeť potiahol ružomberský protiútok a odcentroval do šestnástky. Lopta bola odvrátená k Takáčovi, ktorý spoza veľkého vápna mieri nad brvno.
83 Hostia sú nasťahovaní na útočnej polovici a snažia sa zveľadiť svoj náskok.
81 striedanie Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Alexander Mojžiš, prichádza Tomáš Bobček.
80 Trnava následne zahrávala rohový kop, po ktorom nedošlo k ohrozeniu brány.
80 striedanie Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza De Barros Cabral Saymon, prichádza Peter Kolesár.
79 dôležité Yao zachytil dlhú prihrávku a triafa spojnicu na ružomberskej bráne.
77 Takáč poslal z ľavej strany center pred bránu hostí, odkiaľ loptu odhlavičkoval obranca.
76 Trnava si vpredu počína nedovolene.
75 dôležité Ďungel si nabehol na dlhý center, ale jeho krížna strela smeruje vedľa vzdialenejšej žrde.
74 striedanie Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Ján Vlasko, prichádza Martin Bukata.
72 Almási zachytil loptu v šestnástke hostí, prihral dozadu Takáčovi, ten však miesto strely volí kolmú prihrávku a nenachádza spoluhráča.
70 dôležité Yao prenikol po ľavej strane, jeho zakončenie smeruje vedľa bližšej žrde.
69 zlta karta Žltú kartu za faul v strede ihriska dostáva Martin Regáli (MFK Ružomberok).
69 Center od rohovej zástavky končí v brankárovom náručí.
68 striedanie Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Štefan Gerec, prichádza Ladislav Almási.
68 striedanie Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Tihomir Kostadinov, prichádza Peter Ďungel.
68 Po priamom kope nasleduje rohový kop Ružomberka.
67 Ružomberok získal priamy kop.
66 Ružomberský center z pravej strany ihriska kryje Rusov.
64 gól Trnava dala gól!
YUSUF ISA BAMIDELE sa sám pred Matúšom Macíkom nemýli a otvára skóre strentutia!
63 dôležité Kostadinov nachádza spoluhráča za vzdialenejšou žrďou, jeho hlavička však nesmeruje do siete.
63 Mojžišov center z ľavej strany odvracajú hostia na rohový kop.
62 Po faule v strede ihriska budú mať loptu na svojich kopačkách Ružomberčania.
60 Na druhej strane Macík kryje pokus hráča hostí spoza veľkého vápna.
59 dôležité Kostadinov vystrelil spoza šestnástky tesne vedľa brány.
57 Vlasko vošiel do veľkého vápna a vypálil, no z mierneho uhla míňa bližšiu žrď ružomberskej svätyne.
56 dôležité Regáli si nabehol v šestnástke na center a okamžite zakončoval, lenže mieri nad brvno.
54 Regáli poslal z ľavého krídla prihrávku pred bránu hostí, kde si ale jeho spoluhráč počína nedovolene.
53 Gerec poslal vo veľkom vápne prihrávku na spoluhráča, ktorý po súboji skončil na trávniku. Hrá sa ďalej.
52 Turňov center z pravej strany tesne minul Vlasko.
51 Po menšom závere v šestnástke zahral hráč hostí rukou a tak nasleduje Macíkov odkop.
51 Trnava získala rohový kop.
49 Po rohovom kope si hostia napokon počínajú nedovolene a strácajú loptu.
48 Saymon poslal z pravej strany nebezpečný center k bližšej žrdi ružomberskej brány, ten je zblokovaný na rohový kop.
46 striedanie Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Marios Tsaousis, prichádza Yann Yao.
46 striedanie Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Stanislav Olejník, prichádza Yusuf Bamidele Isa.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
V prvom polčase mali loptu častejšie na kopačkách domáci hráči, väčšie šance si vypracovali hostia, lenže gól nepadol a tak je pred druhým dejstvom všetko otvorené.
45 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45 Liptáci vyslali center z pravej strany, ktorý preletel celým veľkým vápnom, no nenašiel adresáta.
43 dôležité Po priamom kope veľmi nebezpečne zblízka hlavičkuje Izuchukwu a Macík chytá jeho hlavičku.
42 Po faule Ján Masla nasleduje priamy kop Trnavy.
41 zlta karta Žltú kartu dostáva Ján Maslo (MFK Ružomberok).
40 Tieto minúty sa hrá prevažne medzi šestnástkami. Jeden aj druhý tím sa snaží dostať k ohrozeniu brány, ale obrany zatiaľ stoja na pevných nohách.
38 Center hostí z pravej strany končí pri domácom obrancovi.
36 Liptáci po rohovom kope síce zostali ešte dáky čas pri lopte a obliehali útočnú polovicu, no nedarí sa im ohroziť bránu.
35 Center Kostadinova boxuje Rusov dopredu.
34 Gerecov center odvracajú hostia na rohový kop.
33 Hostia teraz vyslali z pravej strany dve lopty do domáceho veľkého vápna. Prvú odvrátil Maslo, druhá skončila v Macíkovom náručí.
31 Ružomberčania sa postupnými prihrávkami dostali na útočnú polovicu, kde bol napokon faulovaný Mojžiš.
29 dôležité Olejník dostal prihrávku v šestnástke, tam ho Ružomberčania hneď odzbrojili. Krátko na to páli Grič tesne nad brvno.
28 Vzápätí predviedli Liptáci útočný výpad, ale ich prihrávka do šestnástky neslávi úspech. Hostia ju bez väčších problémov odvrátili.
27 Tsaousis sa snažil dostať do veľkého vápna, ale nepodarilo sa mu prejsť cez obrovskú presilu v oranžových dresoch.
26 Mikovič hľadal na hranici ružomberskej šestnástky Vlaska, toho si dobre postrážil obranca.
25 Takáč potiahol akciu stredom ihriska a vypálil spoza veľkého vápnu. Tvrdým zakončením ale triafa obrancu.
24 Kmeťov center z pravej strany hostia odvracajú preč zo svojho veľkého vápna.
22 dôležité Po rohovom kope sa pri vzdialenejšej žrdi dostával k nebezpečnej hlavičke Čurma, v páde však míňa bránu.
21 Ružomberčania sa vydali do rýchleho protiútoku, ktorý sa darí hosťom zastaviť v poslednej chvíli za cenu rohového kopu.
21 Vlaskov center od rohovej zástavky odvracajú domáci futbalisti do bezpečia.
20 Spartak získal rohový kop.
19 Domácim hráčom sa darí vysunúť Regáliho, tomu však strela z mierneho uhla nevychádza podľa jeho predstáv a letí nepresne.
18 Kmeť sa snažil niečo vymyslieť na pravom krídle, tam ho napokon úspešne zastavuje obranca a nasleduje odkop od brány.
15 Trnavčania kombinovali pred ružomberskou šestnástkou, ale kolmá prihrávka Tsaousisa nenachádza adresáta.
12 Kostadinov sa snažil preniknúť do veľkého vápna Trnavy, ale cez hradbu tiel v bielych dresoch sa mu nedarí prejsť.
9 dôležité Po Vlaskovom rohovom kope nasleduje nebezpečná hlavička, ktorú zastavuje brvno ružomberskej svätyne, následne Tsaousis miery spoza šestnástky vysoko nad.
9 Trnava získala rohový kop.
8 Vlaskov center odvracia ružomberská defenzíva.
7 Trnava získala priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti.
6 Teraz hostia posielajú center z pravej strany, ten Ružomberčania odvracajú.
4 Teraz domáci tím ťahal akciu po ľavej strane, ale hostia si všetko postrážili a nasleduje odkop Rusova.
4 Kmeť centruje z pravej strany do veľkého vápna, odkiaľ loptu odvrátil trnavský futbalista.
3 Po chvíli si hostia znova počínajú nedovolene a Liptáci zostávajú pri lopte na útočnej polovici.
2 Po faule v strede ihriska budú mať loptu na svojich kopačkách Ružomberčania.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
-3 Hráči prichádzajú na trávnik. Hostia budú hrať v bielych a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.
-12 Úvodné zostavy:

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo (C), Mrva – Kmeť, Takáč, Kochan, Mojžiš – Kostadinov, Regáli, Gerec.

Náhradníci: Krajčirík – Madleňák, Bobček, Múdry, Holub, Ďungel, Almási.

FC Spartak Trnava: Rusov (C) – Izuchukwu, Tumma, Grič – Turňa, Saymon, Savvidis, Miković, Tsaousis – Vlasko, Olejník.

Náhradníci: Takáč – Nsumoh, Jónsson, Kolesár, Yao, Bamidele Isa, Bukata.

Rozhodca: Kružliak – Ferenc, Galo.
V centre dolného Liptova budeme sledovať stretnutie 13. kola Fortuna ligy medzi tabuľkovými susedmi Ružomberkom a Spartakom Trnava.

Hostia z Trnavy uplynulý víkend privítali na svojom štadióne Michalovce. Po bezgólovom prvom polčase sa v druhom dejstve dvakrát presadil hráč tímu zo Zemplína Abdulrahman Taiwo. V závere duelu skóroval z pokutového kopu Ján Vlasko, no to už nestačilo na bodový zisk a Spartak doma prehral s Michalovcami 1:2. Trnava doteraz získala 16 bodov, má vyrovnané skóre 14:14 a nachádza sa na šiestom mieste. Rovnaký bodový zisk patrí aj 5. Zlatým Moravciam, ako aj 7. Ružomberku.

Domáci Ružomberok sa v minulom kole predstavil v Žiline, kde hral s Trenčínom. Futbalistom spod hradu Matúša Čáka dokonale vychádzali rohové kopy Jakuba Kadáka, keď si po jednom z nich v 20. minúte dal vlastný gól Ján Maslo a trinásť minút po zmene strán zaznamenal vlastný gól Matej Čurma. Tri minúty pred koncom riadnej hracej doby sa zapísal do streleckej listiny aj autor obidvoch gólových centrov Jakub Kadák. Na konci stretnutia síce Ján Maslo skorigoval výsledok, ale prehru 1:3 sa už Ružomberčanom nepodarilo odvrátiť. Ružomberok má na svojom konte 16 bodov, pasívne skóre 17:20 a v ligovej tabuľke mu patrí siedma pozícia. Taký istý počet bodov majú aj piate Zlaté Moravce a šiesta Trnava. Naopak, o tri body menej doteraz získala 8. Sereď, ktorá má ale k dobru stretnutie s Dunajskou Stredou.

Aktuálni súperi sa v tejto sezóne stretli zatiaľ raz, keď v druhom kole Fortuna ligy Trnava doma vyhrala nad Ružomberkom 3:1. Za Trnavu vtedy skórovali Ján Vlasko (z 11m), Jakub Grič a Erik Pačinda, jediný presný zásah tímu spod Čebraťa zaznamenal Ján Maslo (z 11m).
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.