Real Madrid Huesca ONLINE La Liga 2020 dnes live

31. 10. 2020 |

Real Madrid, Huesca, online prenos, La Liga 2020, dnes, live. Real Madrid dnes privíta na svojom trávniku hráčov Huesci. Online prenos štartujeme od 14:00 hod.

Radosť hráčov Real Madrid. FOTO TASR/AP.

Real Madrid, Huesca, online prenos, La Liga 2020, dnes, live. Kým hráči Real Madrid sú v aktuálnej sezóne La Ligy druhý, ich dnešní súperi ešte nevyhrali a spolu s Valladolidom im patrí posledná priečka v tabuľke. Favorit súboja je teda jasný. Real Madird však prichádza do víkendového súboja po nepriaznivých výkonoch v Lige majstrov.

V 2. kole Ligy majstrov 2020/2021 na ihrisku Borussie Mönchengladbach totiž len 2:2 vďaka gólom zo záveru utorňajšieho stretnutia B-skupiny. Španielsky šampión v minulotýždňovej ouvertúre nestačil doma na Šachtar Doneck (2:3) a po dvoch kolách má na konte jediný bod.

Zverenci Zinedinea Zidanea mali obrovskú prevahu v percentuálnom držaní lopty i v počte šancí, v ich zahadzovaní sa však predbiehali najmä Asensio s Juniorom Viniciusom. Rekordného 13-násobného európskeho klubového šampióna stihol trest, v 33. minúte Thuram umiestnenou strelou pod brvno nedal šancu Courtoisovi.

V 58. minúte ten istý hráč poistil náskok Borussie a onedlho chýbali Stindlovi len centimetre, aby upravil na rozdiel triedy. Ofenzívu Realu naštartovali príchody Hazarda a Modriča na ihrisko.

Favorit dokázal v 87. minúte znížiť, keď sa presadil Benzema a v nadstavenom čase zachránil aspoň bod pre "biely balet" Casemiro. Na lavičke náhradníkov Borussie sedel slovenský stredopoliar László Bénes, ktorý sa na súpisku vrátil po zranení členka.

Predtým však ešte v prvom tohtoročnom El Clásico porazil FC BArcelona 2:0, keď víťazný gól strelil kapitán Sergio Ramos. Hoci ani jeden z tímov nebol pred ostro sledovaným derby v ideálnej forme, zápas priniesol strhujúcu futbalovú bitku. Kvalitný bol najmä prvý polčas, v ktorom oba tímy predviedli veľké futbalové predstavenie.

Hostia otvorili skóre už v 5. minúte po rýchlom brejku a presnom zakončení Federica Valverdeho, no o tri minúty bolo vyrovnané, keď sa zblízka presadil Anssumane Fati a vo veku 17 rokov a 359 dní sa stal najmladším strelcom v histórii El Clásica, keď prekonal doterajší rekord Raula Gonzaleza z roku 1995 (18 rokov, 95 dní).

V druhom polčase 245. najslávnejšieho derby skóroval už len Real. Rozdielový gól strelil v 62. minúte z kontroverznej jedenástky navrátilec do zostavy Sergio Ramos. Kapitán Realu potvrdil unikátnu bilanciu z bieleho bodu. Ako pripomenul portál Squawka, Ramos premenil v La Lige všetkých 24 pokutových kopov a ani raz sa nemýlil.

"V Reale je to tak, dve prehry sú už kríza. Bol to strašný týždeň, kritika na nás lietala z každej strany, ale som rád, že sme zareagovali takto," povedal Ramos podľa AS. Víťazstvo hostí potvrdil v závere chorvátsky stredopoliar Luka Modrič, keď si chladnokrvne položil brankára Neta a vonkajším falšom poslal loptu do siete.

Dnes by teda pre Real Madrid bolo všetko ostatné ako tri body veľkým prekvapením.

Real Madrid CF
3 : 1
(2:0)
SD Huesca

Góly: 40. E. Hazard, 45. Benzema, 54. Valverde, 90. Benzema – 75. Ferreiro. ŽK: 79. Siovas (HSC), 88. Sandro Ramírez (HSC). Rozhodca: Pablo González Fuertes – Ricardo De Burgos Bengoetxea – Jon Núňez Fernández.
Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez (52. F. Mendy), Militao, Ramos (C), Marcelo – Valverde (61. Isco), Casemiro (69. Kroos), Modrić – Asensio (61. Rodrygo), Benzema, E. Hazard (61. Vinícius Júnior).
SD Huesca: Andrés Fernández – Maffeo Becerra, Pulido (C), Siovas, Luisinho (84. G. Silva) – B. García (57. Valderrama Doménech), Mosquera, Nwakali (57. Sandro Ramírez) – Gómez (46. Ferreiro), Mir, Ontiveros (46. Galán).
90 gól Real Madrid dal gól! Gól strelil KARIM BENZEMA, ktorý naletel na prednú tyčku a hlavičkou tam usmernil poľahky loptu do siete.
75 gól Tím Huesca práve strelil gól! Gól strelil DAVID FERREIRO, ktorý sa dokázal odpútať od brániaceho hráča a z päťky koriguje stav dnešného zápasu.
54 gól Real Madrid dal gól! Gól strelil FEDERICO VALVERDE. Uruguajec si loptu pekne prebral a takmer okamžite vypálil na bránku súpera a trafil to skutočne krásne.
45 gól Real Madrid dal gól! Gól strelil KARIM BENZEMA. Ten si po centrovanej lopte prebral loptu na prsia a pohodlne ju uložil do siete.
40 gól Real Madrid dal gól! Gól strelil EDEN HAZARD, ktorý si výborne prebral loptu a následne ešte krajšou strelou otvára stav dnešného zápasu. Skvelý futbalový moment v podaní Belgičana.
20 dôležité Hosťujúci celok už oslavoval strelenie vedúceho gólu, no ich radosť bola veľmi rýchlo zažehnaná. Opäť zaúradovala zástavka postranného arbitra, ktorá správne vyletela smerom na hor pre postavenie mimo hry, v ktorom sa ocitol Rafel Mir Vicente.