Real Madrid Huesca ONLINE La Liga 2020 dnes live

31. 10. 2020 |

Real Madrid, Huesca, online prenos, La Liga 2020, dnes, live. Real Madrid dnes privíta na svojom trávniku hráčov Huesci. Online prenos štartujeme od 14:00 hod.

Radosť hráčov Real Madrid. FOTO TASR/AP.

Real Madrid, Huesca, online prenos, La Liga 2020, dnes, live. Kým hráči Real Madrid sú v aktuálnej sezóne La Ligy druhý, ich dnešní súperi ešte nevyhrali a spolu s Valladolidom im patrí posledná priečka v tabuľke. Favorit súboja je teda jasný. Real Madird však prichádza do víkendového súboja po nepriaznivých výkonoch v Lige majstrov.

V 2. kole Ligy majstrov 2020/2021 na ihrisku Borussie Mönchengladbach totiž len 2:2 vďaka gólom zo záveru utorňajšieho stretnutia B-skupiny. Španielsky šampión v minulotýždňovej ouvertúre nestačil doma na Šachtar Doneck (2:3) a po dvoch kolách má na konte jediný bod.

Zverenci Zinedinea Zidanea mali obrovskú prevahu v percentuálnom držaní lopty i v počte šancí, v ich zahadzovaní sa však predbiehali najmä Asensio s Juniorom Viniciusom. Rekordného 13-násobného európskeho klubového šampióna stihol trest, v 33. minúte Thuram umiestnenou strelou pod brvno nedal šancu Courtoisovi.

V 58. minúte ten istý hráč poistil náskok Borussie a onedlho chýbali Stindlovi len centimetre, aby upravil na rozdiel triedy. Ofenzívu Realu naštartovali príchody Hazarda a Modriča na ihrisko.

Favorit dokázal v 87. minúte znížiť, keď sa presadil Benzema a v nadstavenom čase zachránil aspoň bod pre "biely balet" Casemiro. Na lavičke náhradníkov Borussie sedel slovenský stredopoliar László Bénes, ktorý sa na súpisku vrátil po zranení členka.

Predtým však ešte v prvom tohtoročnom El Clásico porazil FC BArcelona 2:0, keď víťazný gól strelil kapitán Sergio Ramos. Hoci ani jeden z tímov nebol pred ostro sledovaným derby v ideálnej forme, zápas priniesol strhujúcu futbalovú bitku. Kvalitný bol najmä prvý polčas, v ktorom oba tímy predviedli veľké futbalové predstavenie.

Hostia otvorili skóre už v 5. minúte po rýchlom brejku a presnom zakončení Federica Valverdeho, no o tri minúty bolo vyrovnané, keď sa zblízka presadil Anssumane Fati a vo veku 17 rokov a 359 dní sa stal najmladším strelcom v histórii El Clásica, keď prekonal doterajší rekord Raula Gonzaleza z roku 1995 (18 rokov, 95 dní).

V druhom polčase 245. najslávnejšieho derby skóroval už len Real. Rozdielový gól strelil v 62. minúte z kontroverznej jedenástky navrátilec do zostavy Sergio Ramos. Kapitán Realu potvrdil unikátnu bilanciu z bieleho bodu. Ako pripomenul portál Squawka, Ramos premenil v La Lige všetkých 24 pokutových kopov a ani raz sa nemýlil.

"V Reale je to tak, dve prehry sú už kríza. Bol to strašný týždeň, kritika na nás lietala z každej strany, ale som rád, že sme zareagovali takto," povedal Ramos podľa AS. Víťazstvo hostí potvrdil v závere chorvátsky stredopoliar Luka Modrič, keď si chladnokrvne položil brankára Neta a vonkajším falšom poslal loptu do siete.

Dnes by teda pre Real Madrid bolo všetko ostatné ako tri body veľkým prekvapením.

Real Madrid CF
3 : 1
(2:0)
SD Huesca

Góly: 40. E. Hazard, 45. Benzema, 54. Valverde, 90. Benzema – 75. Ferreiro. ŽK: 79. Siovas (HSC), 88. Sandro Ramírez (HSC). Rozhodca: Pablo González Fuertes – Ricardo De Burgos Bengoetxea – Jon Núňez Fernández.
Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez (52. F. Mendy), Militao, Ramos (C), Marcelo – Valverde (61. Isco), Casemiro (69. Kroos), Modrić – Asensio (61. Rodrygo), Benzema, E. Hazard (61. Vinícius Júnior).
SD Huesca: Andrés Fernández – Maffeo Becerra, Pulido (C), Siovas, Luisinho (84. G. Silva) – B. García (57. Valderrama Doménech), Mosquera, Nwakali (57. Sandro Ramírez) – Gómez (46. Ferreiro), Mir, Ontiveros (46. Galán).
90 gól Real Madrid dal gól! Gól strelil KARIM BENZEMA, ktorý naletel na prednú tyčku a hlavičkou tam usmernil poľahky loptu do siete.
75 gól Tím Huesca práve strelil gól! Gól strelil DAVID FERREIRO, ktorý sa dokázal odpútať od brániaceho hráča a z päťky koriguje stav dnešného zápasu.
54 gól Real Madrid dal gól! Gól strelil FEDERICO VALVERDE. Uruguajec si loptu pekne prebral a takmer okamžite vypálil na bránku súpera a trafil to skutočne krásne.
45 gól Real Madrid dal gól! Gól strelil KARIM BENZEMA. Ten si po centrovanej lopte prebral loptu na prsia a pohodlne ju uložil do siete.
40 gól Real Madrid dal gól! Gól strelil EDEN HAZARD, ktorý si výborne prebral loptu a následne ešte krajšou strelou otvára stav dnešného zápasu. Skvelý futbalový moment v podaní Belgičana.