Peter Sagan: Keď vyhrám o rok 20 pretekov, ľudia budú vravieť, že som späť. Ale to nie je až tak pravda

5. 11. 2020 |
 

Peter Sagan, Tour de France 2020, Giro d'Italia 2020, cyklistika. Peter Sagan zhodnotil uplynulú sezónu pozitívne. Hoci sa mu ani na Tour de France 2020 či Giro d'Italia 2020 nepodarilo vyhrať bodovaciu súťaž, s jej priebehom je spokojný.

Peter Sagan bol po sezóne celkom spokojný. FOTO Bora-Hansgrohe, Facebook.com, Peter Sagan.

Peter Sagan, Tour de France 2020, Giro d'Italia 2020, cyklistika. Sám navyše dodal, že toho má v budúcnosti na pláne ešte viac. „Keď začnete veľa vyhrávať, očakávania ľudí rastú, ale častokrát delia od prvého a druhého miesta centimetre. Lenže ľudia vidia iba víťaza,“ povedal v rozhovore pre Gazeta dello Sport rodák zo Žiliny.

A slovenský cyklista vie, o čom hovorí. Veď niečo podobné zažil túto sezónu na Tour de France 2020 i Giro d'Italia 2020.

V Taliansku to bola pritom jeho premiéra, ktorú si napriek druhému miestu v boji o cyklámenový dres pochvaľoval.

„Robil som, čo sa dalo. Nepočúvajte ostatných ľudí. Za všetko, čo som dosiahol, som vďačný.“

Peter Sagan na Giro d'Italia 2020 i Tour de France 2020

Bodaj by nie, veď ju ozdobil aj etapovým víťazstvom.

„Predtým som ho nemal, teraz už áno, čo ma teší. Páčilo sa mi aj, akým spôsobom som to dosiahol: ako som zaútočil, následne trpel a tvrdo bojoval. Myslím si, že ľuďom sa to páčilo a mne tiež.“

„A to je pre mňa dôležité. Nemôžem to porovnávať so ziskom majstrovského titulu alebo niečím iným, ale znamená to pre mňa naozaj niečo špeciálne,“ dodal 30-ročný Slovák.

Peter Sagan bol pritom jeden z mála cyklistov, ktorý sa predstavili na Tour de France i Giro d'Italia.

Výsledky, ktoré na oboch vrcholoch sezóny mohli niekoho prekvapiť. Viacerí už Petrovi Saganovi predpovedali klesajúcu krivku výkonnosti aj pre jeho vek.

„Všetko sa mení. Nikto nie je rovnaký ako bol pred desiatimi rokmi. Takisto je to aj v prípade nás pretekárov. Stále však chcem súťažiť. Cyklistika ma ešte baví,“ pokrčil Sagan plecami.

„Som spokojný s tým, aký mám dopad na fanúšikov a ako sa tešia z toho, čo robím. Nie som si istý, že každá sezóna je náročná, skôr ide o to, že bývajú odlišné.

Keď budúci rok vyhrám 20 pretekov, som si istý, že ľudia budú hovoriť, že som späť.  Ale ani to by nebolo správne tvrdenie. Som tu teraz. Ešte som neskončil,“ opisoval svoje aktuálne nastavenie jeden z najlepších cyklistov na svete.

Peter Sagan netrénoval pre Giro d'Italia 2020 ako chcel

Výsledky, ktoré však tento rok dosiahol nabádali fanúšikov i odborníkov k týmto myšlienkam. Faktom ale je, že Peter Sagan nemohol trénovať tak, ako po oné roky z dôvodu pretrvávajúcej pandémie koronavírusu.

„Nemyslím si, že bolo pre kohokoľvek ľahké pripravovať sa na preteky po lockdowne. Možno pre niektorých, čo mohli trénovať vonku to bola výhoda. Keď ale musíte ostať doma a jazdiť iba na trenažéri či chodiť do telocvične šesť týždňov, hneď sa to prejaví,“ opisoval možnú stratu pozícií Peter Sagan.

Napriek tomu sa môže tento rok pýšiť skvelými výsledkami. Okrem jedného etapového triumfu na Giro d'Italia získal šesť druhých a tri tretie miesta v koncovkách etáp. Plus k tomu treba prirátať dve druhé priečky v boji o víťazstvo v bodovacej súťaži na Tour de France a Giro d'Italia a tiež štvrté miesta v prestížnych talianskych klasikách Miláno - San Remo a Miláno - Turín. 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo