Patrick Kane a Jonathan Toews sú totálne vytočení. Veľa vecí ma tu šokovalo, tvrdí kapitán Chicago Blackhawks

29. 10. 2020 |
 

Chicago Blackhawks, Jonathan Toews, Patrick Kane, Brent Seabrook, Duncan Keith, NHL. Jadro tímu Chicago Blackhawks je znepokojené posledným vývojom v tíme. Patrick Kane a Jonthan Toews sú podľa zámorských médií doslova nahnevaný zo situácie, aká panuje v mužstve.

Jonathan Toews z Chicaga Blackhawks. FOTO TASR/AP.

Chicago Blackhawks, Jonathan Toews, Patrick Kane, Brent Seabrook, Duncan Keith, NHL. Chicago Blackhawks sa od roku 2015 dostalo do play-off trikrát a vždy skončilo v prvom kole. Od posledného zisku Stanley Cupu z mužstva odišli viaceré opory na čele s Mariánom Hossom či Artemijom Panarinom.

„Sú vytočení. Títo chalani toho už majú dosť,“ povedal nemenovaný zdroj renomovanému serveru The Athletic, ktorý poukazoval na Patricka Kanea, Brenta Seabrooka či Duncana Keitha i Jonathana Toewsa.

A dokazujú to aj slová kapitána Chicaga, ktorý nepriamo potvrdil nespokojnosť diania v tíme.

„Základom je, že chcem vyhrávať,“ povedal Toews. „Očakávania od ostatných lídrov tímu a mňa sú také, že chceme prísť do kempu pripravený hrať každý rok za mužstvo, ktoré bude hrať play-off. Chceme pre našich fanúšikov vyhrať pohár,“ vravel 32-ročný Kanaďan.

V uplynulých týždňoch totiž v Chicagu ostala len štvorica jadra tímu, ktorí si pamätajú na úspechy uplynulej dekády. Vedenie mužstva sa pritom zameralo na omladenie kádra, keď do mužstva prišli postupne Dominik Kubalík, Malcolm Subban či Nikita Zadorov.

Jonathan Toews: Nehovorili, že sa bude Chicago Blackhawks prebudovávať

„Nikdy mi nebolo povedané, že sa ide prebudovať mužstvo. Nikdy nebolo niečo také oznámené. Veľa z týchto vecí ma šokovalo a je to úplne niečo iné ako som očakával,“ dodal Toews.

Po uplynulej sezóne sa dokonca vedenie rozhodlo nepredĺžiť spoluprácu s brankárom Corey Crawfordom, ktorý doviedol „čiernych jastrabov“ k trom Stanley Cupom. A to sa podľa posledných informácií zo zámoria nepáči viacerým stálym hráčom klubu z Veterného mesta.

„Je to smutné. Naozaj som z toho sklamaný. Crow dal tomuto tímu naozaj veľa. Cítil som, že mužstvu môže ešte v nasledujúcich rokoch dať ešte viac a byť rozdielovým hráčom. Bol nastavený na to, že chce mužstvo posunúť čo najďalej v play-off a niet pochýb, že by to aj dokázal,“ dodal Toews.

Podľa zámorského experta Marka Lazerusa začalo posledné dianie v tíme po odchode prezidenta Johna McDonougha, ktorý bol počas pauzy NHL proti omladzovaniu kádra.

Dočasný prezident Danny Wirtz je však k myšlienke úplnej obnovy tímu otvorenejší. Podľa zámorského novinára je jedným z dôvodov aj nová sezóna, ktorá sa s veľkou pravdepodobnosťou začne bez divákov.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo