Spartak Trnava Michalovce ONLINE Fortuna liga 2020 dnes live

31. 10. 2020 |

Spartak Trnava, Michalovce, online prenos, Fortuna liga, 2020, dnes, live, futbal. Spartak Trnava dnes hostí na svojom trávniku Michalovce. V 12. kole budú chcieť domáci získať všetky body. Sledujte online prenos od 17:00 hod.

Na snímke radosť hráčov Trnavy po strelení gólu v zápase 1. kola Fortuna ligy  FC Spartak Trnava - ŠKF iClinic Sereď v Trnave 21. júla 2019. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Spartak Trnava, Michalovce, online prenos, Fortuna liga, 2020, dnes, live, futbal. Spartak Trnava sa nachádza na štvrtej priečke tabuľky Fortuna ligy. Domáci budú chceiť nadviazať na výhru spred týždňa, keď porazili AS Trenčín 2:0. Prvá nebezpečná situácia vznikla v 7. minúte po centri domáceho Tsaousisa, ktorú odvrátili Trenčania na roh.

V ďalšom priebehu sa na trnavskom štadióne odohrával skôr boj s množstvom nepresných prihrávok na oboch stranách a bez streleckých pokusov. V 31. minúte po rýchlej kontre Vlasko napálil loptu s s pomocou brankára Šemrinca do bočnej siete.

Za zmienku stojí ešte situácia zo 42. minúty, keď centrovanú loptu Vlaska odvrátila obrana Trenčína na jeden z ďalších rohových kopov.

V druhom polčase v prvej 10-minútovke mali Trenčania výhodu dvoch priamych kopov, z ktorých však nič nevyťažili. Domáci mali dobrú príležitosť v 53. minúte, keď po centri Yoa hlavičkoval Vlasko vedľa brány.

Spartak Trnava Michalovce ONLINE Fortuna ligy 2020 dnes live

Trnavčania sa snažili rozhodnúť zápas vo svoj prospech, no katastrofálne zakončenie im v tom dlho bránilo. O výsledku stretnutia sa rozhodlo v poslednej štvrťhodine, keď najskôr v 78. minúte fauloval Ligeon Yoa v 16-ke a z nariadenej penalty Pačinda strelou k ľavej žrdi otvoril skóre stretnutia.

O desať minút neskôr v 89. minúte striedajúci Kóša, ktorý bol na ihrisku tri minúty, sa dostal k lopte po rýchlej kontre domácich a pohotovou strelou spoza 16-ky definitívne rozhodol o troch bodoch pre Trnavu.

Naopak v nepriaznivom ropoložení prichádzajú do Trnavy hostia z Michaloviec, ktorým patrí tretia najhoriša priečka tabuľky, keď pred týždňom odchádzali zo zápasu s FC Nitra len s bodom.

Do toho duelu lepšie vstúpila domáca Nitra, ktorá sa už v 10. minúte dostala do vedenia. Po nádhernej akcii Faška sa z vnútra pokutového územia presadil strelecky disponovaný Gatarić. Hostia z Východu mohli odpovedať v 21. minúte, avšak Taiwo po krásnom uvoľnení na hranici šestnástky následne pálil iba do brankára Šípoša. Nitrania pohrozili aj v 28. minúte, keď Gatarić zoči-voči Markovičovi neskóroval.

Brankárovi Michaloviec výrazne vypomohol obranca Vojtko, ktorý ho zastúpil na brankovej čiare. Po polhodine hry sa domáci Chobot výborne zbavil brániaceho Kolesára, ale následné zakončenie mu vôbec nevyšlo a jeho tvrdá strela z dobrej pozície smerovala vysoko nad. Keď sa už zdalo, že na prestávku pôjde spokojnejšia Nitra, hostia nečakane udreli.

Po chybe Podhorina sa dostal za nitriansku obranu Trusa, ktorý bol však v gólovej šanci v šestnástke faulovaný a tak hlavný rozhodca okamžite ukázal na biely bod. Dávid Šípoš síce vystihol smer Tandirovej strely, no gólu nezabránil a bolo 1:1.  Na začiatku druhého polčasu sa nádejnou technickou strelou z vnútra šestnástky prezentoval Gatarič. Tá však zmenu skóre nepriniesla.

V ďalšom priebehu sa už hra odvíjala väčšinou medzi šestnástkami. Oba tímy kládli dôraz na poctivú defenzívu a tak aj šance sa rodili pomenej. V 74. minúte zaujala krásna strela striedajúceho Popovitsa, ale aj bravúrna robinsonáda reprezentačného gólmana Slovenska do 21 rokov Dávida Šípoša. Súboj medzi Nitrou a Michalovcami spel do patového konca.

V závere sa oba tímy zvýšenou ofenzívnou aktivitou ešte snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no v koncovke na oboch stranách chýbala väčšia kvalita. Po remíze 1:1 sa tak body pod Zoborom spravodlivo delili.

FC Spartak Trnava
1 : 2
(0:0)
MFK Zemplín Michalovce

Góly: 90+2. Vlasko (pen.) – 48. Taiwo (Ivanov), 65. Taiwo (Tandir). ŽK: 30. Vlasko (TRN), 73. Savvidis (TRN) – 14. Siopis (MIC), 63. Soler (MIC). Rozhodca: Gezmický – Tomčík, Straka.
FC Spartak Trnava: Rusov – Jónsson (73. Turňa), Izuchukwu, Grič, Tsaousis – Savvidis – Saymon (54. Pačinda), Yao (54. Kolesár), Vlasko, Bukata (54. Tumma) – Bamidele Isa (71. Olejník).
MFK Zemplín Michalovce: Marković – Siopis, Soler, Vaško, Vojtko – Spoljaric (46. Begala) – Taiwo (90+1. Hirnij), Bednár, Ivanov (80. Trusa), Phillips – Tandir.
90+2 časová značka Koniec zápasu.
Trnava podala opäť zlý výkon, ich hra nemala žiadnu myšlienku či systém. Michalovce dnes nemali s andelmi žiadne väčšie problémy. Michalovce vyhrali 2:1, Spartak skóroval až z penalty v úplnom závere.
90+2 gól Trnava dala gól!
Autorom gólu z pokutového kopu je JÁN VLASKO..
90+2 Bola nariadená penalta. Pre Spartak.
90+1 striedanie Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Abdulrahman Taiwo, prichádza Maksym Hirnij.
90 Budú sa hrať ešte dve minúty.
89 Rusov sa vybral s loptou až na stredový kruh, prihral a Trnava ide do zakončenia. Uvidíme rohový kop.
87 Prvá výhra hostí vonku v tejto sezóne je čochvíľa realitou, ostáva odohrať zopár minút.
85 dôležité Vlasko mohol znížiť, ale po prihrávke pod seba od Olejníka, trafil iba do brankára Markoviča.
84 Trnava nasťahovaná na polovici hostí, je to však bez poriadneho pohybu a Michalovciam to nerobí žiadny problém.
82 Pačinda s ďalšou strelou, teraz však bola pomalá a nepresná. Markovič odkopáva.
81 Kým minulý týždeň hrozný výkon Spartaka stačil na tri body, dnes to bude zrejme inak. Menej ako desať minút do konca duelu a Michalovce vedú stále 2:0.
80 striedanie Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Sergej Ivanov, prichádza Matej Trusa.
80 Vaško si takmer dal vlastný gól, ale napokon sa skóre nemení.
79 Pačinda to zobral na seba, jeho bomba skončila na múre.
78 Faul na Pačindu, priamy kop pred šestnástkou hostí.
77 Opäť priamy kop Vlaska, opäť bez úspechu, hostia si dali pozor.
76 Michalovce bránia úplne v pohode, Trnava by mala zavrieť súpera pred bránu ale nič také sa nedeje.
74 Roh pre Spartak, Markovič Vlaskovu loptu boxuje.
73 striedanie Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Birkir Valur Jónsson, prichádza Matúš Turňa.
73 zlta karta Žltú kartu dostáva Kyriakos Savvidis (FC Spartak Trnava).
72 Strelec Olejník je na ploche, uvidíme čo predvedie.
71 striedanie Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Yusuf Bamidele Isa, prichádza Stanislav Olejník.
70 Podobne ako Jónsson dopadol aj Grič, aj jeho center zobral Chorvát v bráne hostí.
69 Jónsson centroval z pravej strany, jeho loptu pohodlne zobral Markovič.
68 Taiwo je dnes vo forme, teraz unikal Tummovi, ale ten ho napokon dostihol a loptu mu čisto zobral.
67 Pri aktuálne streleckej produkcii to na body pre Spartak nevyzerá, ale do konca ostáva ešte viac ako 20 minút.
65 gól Michalovce dali gól!
Vojtkov center hlavičkoval Tandir a keď Rusov vyrazil zdalo sa byť vymaľované, ale ABDULRAHMAN TAIWO to z nemožného uhla trafil presne.
64 ďalší odkop od brány Markoviča, Michalovce zatiaľ zostavu nemenia, cez polčas prišiel iba Begala.
63 zlta karta Žltú kartu dostáva Ían Pino Soler (MFK Zemplín Michalovce).
62 dôležité Pačindova strela mierila tesne vedľa brány Michaloviec.
62 Faulovaný Vlasko, priamy kop pre Vlaska. Asi 20 metrov od brány Markoviča.
61 Jónsson si takmer pri odkope strelil vlastenca, napokon sa skóre nemení.
60 Hostia už majú do konca iba polhodinu, sú blízko zisku bodov, otázne koľko si ich domov na druhú stranu republiky odvezú.
58 Tsaousis sa ako posledný dostal pred loptu a ubránil svoj tím pred zakončením Taiwa,
56 Bamidele vybojoval loptu a centroval do šestnástky. Trnava sa dostáva do tlaku a hostia sa bránia.
55 Pačinda získal loptu, zle však prihral a musel Begalu faulovať.
54 Tréner Hrnčár poslal hneď trojicu hráčov, jasný signál, že treba niečo ihneď zmeniť.
54 striedanie Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza De Barros Cabral Saymon, prichádza Erik Pačinda.
Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Martin Bukata, prichádza Gergely Tumma.
Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Yann Yao, prichádza Peter Kolesár.
53 Hostia sa teraz nemajú kam ponáhľať, hrať budú musieť domáci.
51 Rusov reagoval na zlú prihrávku Griča, vybehol z brány a odkopáva do bezpečia.
50 Trnava nevyužila šance v prvej polovici zápasu a teraz pyká. Dá sa očakávať príchod Erika Pačindu.
48 gól Michalovce dali gól!
Ivanov centroval z pravej strany a ABDULRAHMAN TAIWO zakončil presne. Michalovce vedú 1:0.
47 Priamy kop pre domácich, Markovič chytá, lopta letela priamo k nemu.
46 striedanie Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Danilo Spoljaric, prichádza Matúš Begala.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Trnava hrá s Michalovcami bez gólov, mala viac z hry, ale už tradične má problém v zakončení.
45+1 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45+1 Hrať sa bude jedna nadstavená minúta.
45 Čakáme na údaj o nadstavení.
44 Vlasko poslal pätou loptu až do zámedzia, myslel to super, ale realizácia bola horšia. Z akcie bude odkop Markoviča.
41 Yaove centry nenašli v šestnástke ani na dvakrát nikoho v domácom drese, hostia napokon ovládli moment a budú vhadzovať.
40 Faul Bamideleho pred šestnástkou, Michalovce budú kopať priamy kop.
39 Slabý center prebral prvý brániaci hráči hostí. Následne domáci faulovali.
38 Priamy kop z pravej strany, Bukata pošle loptu do šestnástky.
37 Polčas sa pomaly blíži ku koncu, po faule uvidíme priamy kop pre Spartak.
36 Saymon ostal ležať na zemi, zrejme dostal do tváre po súboji s obrancom hostí. Trnava vrátila loptu a hráme ďalej.
35 Markovič opäť zasahuje, nedorozumenie domácich si obrana vychutnala, po krátkom odkope sa však opäť bude Zemplín brániť.
35 Savvidis faulovaný, ešte tam niečo dodatočne riešil s protivníkom, Spartak rozohráva.
34 Vysoký center berie zo vzduchu Matej Markovič.
33 Opäť sa hrá, Trnavčania idú vpred, bude z toho ďalší roh Trnavy.
31 Chvíľu sa nehrá, Markovič je v opatere lekárov tímu.
30 zlta karta Polhodina hry v Trnave uplynula, Vlasko vletel do Markoviča a vidí žltú kartu.
28 Bamidele sa dostal zrejme mimo ihrisko s loptou, rozhodcovia jeho prienik zastavili.
26 Saymon dostal loptu od Jonssona, ale zakončenie Savvidisa nebolo presné ani nebezepečné.
25 Markovič chytil ľahkú strelu Vlaska, ten nebol v dobrej pozícii na strelu, ale už nemal čas nič vymýšľať.
24 Spoljaric padá v šestnástke Trnavy, penalta sa nekope, rozhodca ukazuje, že faul to nebol.
23 Polovica prvého polčasu máme za sebou, tlak Trnavy ostáva zatiaľ nevyužitý.
21 Aktívny Bamidele teraz centroval do šestnástky, ale lopta končí v zámedzí, hrať budú hostia.
20 dôležité Bamidele zobral loptu chrbátom k bráne hostí, poslal ju pomaly na Yaoa, ten poslal strelu z prvej mimo brány Markoviča.
18 Dvaja hráči hostí ležia na zemi, Phillips a Bednár ležia po súbojoch, po chvíli sa opäť hrá.
17 Bamidele fauloval Bednára, súboj o loptu tak domáci legionár nezvládol. Odkopáva Markovič.
16 Tandir bol pod tlakom dvoch brániacich hráčov a nemohol si prebrať prihrávku z hĺbky poľa.
15 Obranca hostí videl žltú kartu a bude mať čo robiť, aby zápas dohral.
14 zlta karta Žltú kartu dostáva Dimitrios Siopis (MFK Zemplín Michalovce).
13 Bola to prvá veľká šanca andelov, tí zatiaľ majú z hry viac.
12 dôležité Hostia chvíľu obliehali šestnástku domácich, nedostal si k ničomu nebezpečnému, naopak na druhej strane sa dostal pred brankára Vlasko a jeho strela končí na jeho nohách.
11 Trnavčania napádajú hostí pri rozohrávke, tí volili iba vysokú loptu a stratili pozíciu.
9 Ofsajd prerušil snahu hostí o útok, trnavskí stopéri môžu rozohrať.
8 Faulovaný aj Spoljaric, fauloval ho Savvidis.
7 Center nevyšiel, hostia skúsili kontru, ale museli sa vrátiť do svojej obrannej časti ihriska.
6 Vlasko na zemi, bol faulovaný a opäť budú domáci rozohrávať štandardnú situáciu.
5 Vlasko poslal loptu po zemi na Griča, ale stopér Trnavy sa nedostal k zakončeniu. Hostia loptu dlho nemali, opäť hrá Spartak.
4 Lopta u Rusova, Tsaousis bol pri prieniku faulovaný a uvidíme priamy kop pre Spartak.
3 Center Vlaskovi nevyšiel, hostia sa ubránili.
2 Teraz na bližšiu tyč a ďalší roh.
2 Roh pre Spartak, Bukata centroval do šestnástky a uvidíme ďalší roh.
1 Hostia rozohrali, hrajú v žlto modrej kombinácii, domáci v klasickej červeno čiernej.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
V dvanástom kole Fortuna ligy hostí Spartak Trnava na svojom štadióne Michalovce. Zápas sa začína v sobotu 31. októbra od 17.00.

Spartak je po jedenástich kolách na štvrtom mieste Fortuna ligy a v ostatnom kole vyhral doma nad Trenčínom 2:0, keď po penalte Pačindu v závere skóroval aj Kóša a stal sa najmladším Trnavčanom, ktorý skóroval v najvyššej súťaži. Skóre majú andeli mierne aktívne 13:12.

Michalovce sa trápia a z jedenástich zápasov vyhrali iba dva, trikrát remizovali a šesť razy prehrali. Patrí im desiate miesto so ziskom deviatich bodov. Na posledné tímy v tabuľke majú náskok jedného bodu. Michalovce majú pasívne skóre 10:27 a s prehľadom najhoršiu obranu v súťaži.

Zápas rozhodujú Erik Gezmický a na čiarach Michal Tomčík a Tomáš Straka.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.