Spartak Trnava Michalovce ONLINE Fortuna liga 2020 dnes live

31. 10. 2020 |

Spartak Trnava, Michalovce, online prenos, Fortuna liga, 2020, dnes, live, futbal. Spartak Trnava dnes hostí na svojom trávniku Michalovce. V 12. kole budú chcieť domáci získať všetky body. Sledujte online prenos od 17:00 hod.

Na snímke radosť hráčov Trnavy po strelení gólu v zápase 1. kola Fortuna ligy  FC Spartak Trnava - ŠKF iClinic Sereď v Trnave 21. júla 2019. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Spartak Trnava, Michalovce, online prenos, Fortuna liga, 2020, dnes, live, futbal. Spartak Trnava sa nachádza na štvrtej priečke tabuľky Fortuna ligy. Domáci budú chceiť nadviazať na výhru spred týždňa, keď porazili AS Trenčín 2:0. Prvá nebezpečná situácia vznikla v 7. minúte po centri domáceho Tsaousisa, ktorú odvrátili Trenčania na roh.

V ďalšom priebehu sa na trnavskom štadióne odohrával skôr boj s množstvom nepresných prihrávok na oboch stranách a bez streleckých pokusov. V 31. minúte po rýchlej kontre Vlasko napálil loptu s s pomocou brankára Šemrinca do bočnej siete.

Za zmienku stojí ešte situácia zo 42. minúty, keď centrovanú loptu Vlaska odvrátila obrana Trenčína na jeden z ďalších rohových kopov.

V druhom polčase v prvej 10-minútovke mali Trenčania výhodu dvoch priamych kopov, z ktorých však nič nevyťažili. Domáci mali dobrú príležitosť v 53. minúte, keď po centri Yoa hlavičkoval Vlasko vedľa brány.

Spartak Trnava Michalovce ONLINE Fortuna ligy 2020 dnes live

Trnavčania sa snažili rozhodnúť zápas vo svoj prospech, no katastrofálne zakončenie im v tom dlho bránilo. O výsledku stretnutia sa rozhodlo v poslednej štvrťhodine, keď najskôr v 78. minúte fauloval Ligeon Yoa v 16-ke a z nariadenej penalty Pačinda strelou k ľavej žrdi otvoril skóre stretnutia.

O desať minút neskôr v 89. minúte striedajúci Kóša, ktorý bol na ihrisku tri minúty, sa dostal k lopte po rýchlej kontre domácich a pohotovou strelou spoza 16-ky definitívne rozhodol o troch bodoch pre Trnavu.

Naopak v nepriaznivom ropoložení prichádzajú do Trnavy hostia z Michaloviec, ktorým patrí tretia najhoriša priečka tabuľky, keď pred týždňom odchádzali zo zápasu s FC Nitra len s bodom.

Do toho duelu lepšie vstúpila domáca Nitra, ktorá sa už v 10. minúte dostala do vedenia. Po nádhernej akcii Faška sa z vnútra pokutového územia presadil strelecky disponovaný Gatarić. Hostia z Východu mohli odpovedať v 21. minúte, avšak Taiwo po krásnom uvoľnení na hranici šestnástky následne pálil iba do brankára Šípoša. Nitrania pohrozili aj v 28. minúte, keď Gatarić zoči-voči Markovičovi neskóroval.

Brankárovi Michaloviec výrazne vypomohol obranca Vojtko, ktorý ho zastúpil na brankovej čiare. Po polhodine hry sa domáci Chobot výborne zbavil brániaceho Kolesára, ale následné zakončenie mu vôbec nevyšlo a jeho tvrdá strela z dobrej pozície smerovala vysoko nad. Keď sa už zdalo, že na prestávku pôjde spokojnejšia Nitra, hostia nečakane udreli.

Po chybe Podhorina sa dostal za nitriansku obranu Trusa, ktorý bol však v gólovej šanci v šestnástke faulovaný a tak hlavný rozhodca okamžite ukázal na biely bod. Dávid Šípoš síce vystihol smer Tandirovej strely, no gólu nezabránil a bolo 1:1.  Na začiatku druhého polčasu sa nádejnou technickou strelou z vnútra šestnástky prezentoval Gatarič. Tá však zmenu skóre nepriniesla.

V ďalšom priebehu sa už hra odvíjala väčšinou medzi šestnástkami. Oba tímy kládli dôraz na poctivú defenzívu a tak aj šance sa rodili pomenej. V 74. minúte zaujala krásna strela striedajúceho Popovitsa, ale aj bravúrna robinsonáda reprezentačného gólmana Slovenska do 21 rokov Dávida Šípoša. Súboj medzi Nitrou a Michalovcami spel do patového konca.

V závere sa oba tímy zvýšenou ofenzívnou aktivitou ešte snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no v koncovke na oboch stranách chýbala väčšia kvalita. Po remíze 1:1 sa tak body pod Zoborom spravodlivo delili.

FC Spartak Trnava
1 : 2
(0:0)
MFK Zemplín Michalovce

Góly: 90+2. Vlasko (pen.) – 48. Taiwo (Ivanov), 65. Taiwo (Tandir). ŽK: 30. Vlasko (TRN), 73. Savvidis (TRN) – 14. Siopis (MIC), 63. Soler (MIC). Rozhodca: Gezmický – Tomčík, Straka.
FC Spartak Trnava: Rusov – Jónsson (73. Turňa), Izuchukwu, Grič, Tsaousis – Savvidis – Saymon (54. Pačinda), Yao (54. Kolesár), Vlasko, Bukata (54. Tumma) – Bamidele Isa (71. Olejník).
MFK Zemplín Michalovce: Marković – Siopis, Soler, Vaško, Vojtko – Spoljaric (46. Begala) – Taiwo (90+1. Hirnij), Bednár, Ivanov (80. Trusa), Phillips – Tandir.
90+2 gól Trnava dala gól!
Autorom gólu z pokutového kopu je JÁN VLASKO..
85 dôležité Vlasko mohol znížiť, ale po prihrávke pod seba od Olejníka, trafil iba do brankára Markoviča.
65 gól Michalovce dali gól!
Vojtkov center hlavičkoval Tandir a keď Rusov vyrazil zdalo sa byť vymaľované, ale ABDULRAHMAN TAIWO to z nemožného uhla trafil presne.
62 dôležité Pačindova strela mierila tesne vedľa brány Michaloviec.
48 gól Michalovce dali gól!
Ivanov centroval z pravej strany a ABDULRAHMAN TAIWO zakončil presne. Michalovce vedú 1:0.
20 dôležité Bamidele zobral loptu chrbátom k bráne hostí, poslal ju pomaly na Yaoa, ten poslal strelu z prvej mimo brány Markoviča.
12 dôležité Hostia chvíľu obliehali šestnástku domácich, nedostal si k ničomu nebezpečnému, naopak na druhej strane sa dostal pred brankára Vlasko a jeho strela končí na jeho nohách.