Petra Vlhová zjazd ženy St. Anton ONLINE dnes lyžovanie LIVE

9. 1. 2021 |
 

Petra Vlhová, zjazd, ženy, St. Anton, online prenos, lyžovanie, dnes, LIVE, Ester Ledecká. Petra Vlhová dnes rakúskom St. Anton ide zjazd žien. Na štarte nebude chýbať ani Ester Ledecká, sledujte ONLINE prenos od 11:45 hod.

Petra Vlhová počas zjazdu v St. Anton. FOTO TASR.

Petra Vlhová, zjazd, ženy, St. Anton, online prenos, lyžovanie, dnes, LIVE, Ester Ledecká. Petra Vlhová sa dnes postaví na štart zjazdu v St. Anton. Na svah pôjde v solídnej forme, čo dokazujú aj časy z predošlých dvoch treningov. 

Petra Vlhová dosiahla šestnásty najlepší čas v prvom tréningu na sobotňajší zjazd Svetového pohára v rakúskom stredisku St. Anton. Zhodne najrýchlejšiu jazdu predviedli domáca Tamara Tipplerová a Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (obe 1:25,80 min),

Petra Vlhová zjazd ženy St. Anton ONLINE lyžovanie dnes LIVE

Vlhová za nimi zaostala o 1,25 sekundy. Tretia bola ďalšia Rakúšanka Nina Ortliebová (+0,20).

Slovenská líderka SP dosiahla vo štvrtok navlas rovnaký čas ako Češka Ester Ledecká. Svojím výkonom sa priblížila obom líderkám priebežnej klasifikácie zjazdu, na Švajčiarku Corinne Suterovú stratila iba deväť stotín, Talianku Sofiu Goggiovú dokonca prekonala o 15 stotín sekundy.

Až za Vlhovou sa umiestnili viaceré popredné zjazdárky ako Slovinka Ilka Štuhecová, Talianka Elena Curtoniová, Rakúšanky Ricarda Haaserová či Ramona Siebenhoferová, už výrazne zaostala druhá žena celkového poradia Švajčiarka Michelle Gisinová (+2,22).

V druhom tréningu Petra Vlhová predviedla solídnu jazdu, keď za najrýchlejšou Češkou Ester Ledeckou zaostala v piatok iba o 1,14 sekundy.

Líderka SP opäť nechala za sebou viacero špecialistiek na kĺzavé disciplíny ako Talianka Elena Curtoniová, Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová či Rakúšanka Ramona Siebenhoferová.

Petra Vlhová zjazd ženy St. Anton ONLINE lyžovanie dnes LIVE

Ešte výraznejšiu stratu mala druhá žena celkového poradia SP Švajčiarka Michelle Gisinová (+1,79). K výkonu Ledeckej sa najviac priblížila Nórka Kajsa Vikchoffová Lieová (+0,04), do dvoch desatín sa zmestili aj Talianky Marta Bassinová (+0,14) a Sofia Goggiová (+0,16).

Vlhová ešte zlepšila svoj výkon zo štvrtkového tréningu, v ňom mala na najlepšie duo Tamara Tipplerová - Gutová-Behramiová manko 1,25 sekundy. Zjazd žien je v sobotu na programe o 11.45 h, v nedeľu sa v St. Antone pôjde super-G (11.30).

Aktualizuj online prenos
48 Nevena Ignjatovićová zo Srbska pretek nedokončila!
47 Camille Ceruttiová z Francúzska pretek nedokončila!
46 Talianska reprezentnatka Roberta Melesiová pretek nedokončila!
45 Americká reprezentantka Isabella Wrightová dnes bodovať bude. Predbežne jej patrí 27. miesto.
41 Poradie na štarte sa prehodilo. Vanessa Nussbaumerová z Rakúska mala ísť ako 41, ale ide až teraz. Napokon sa zaradila po svojej jazde na 36. miesto a bude to bez bodov.
44 Slovinská reprezentantka Maruša Ferková nebude dnes bodovať, len tesne jej to však ušlo. Predbežne sa dostala na 31. miesto.
43 Laura Gaucheová z Francúzska sa po svojej výbornej jazde dostáva na predbežné 25. miesto a dnes by tak mala určite bodovať.
42 Švédska reprezentantka Lin Ivarssonová dnes bodovať nebude, predbežne je na 32. mieste.
Nemáme dobrú správu! Jasmina Suterová má zrejme vážnejšie zranenie a za doprovodu svojej sestry sa chystá jej prevoz do nemocnice. Želmáme švajčiarskej reprezentantke skoré uzdravenie.
No ale ešte sa skúma, či Jasmina Suterová bude dnes klasifikovaná. Navyše je aj v opatere lekárov, snáď to nič vážne nebude.

Pretek je momentálne prerušený!
40 Štvrtú desiatku štartovnej listiny uzavrela jej krajanka a sestra Jasmina Suterová. Tá preťala cieľovú čiaru v páde a predbežne je na 29. mieste, asi to na body stačiť nebude.
39 Švajčiarska reprezentnatka Juliana Suterová je veľmi spokojná a predbežne ide na 26. miesto, bude tak dúfať v bodový zápis.
38 Julija Pleškovová z Ruska dnes bodovať určite nebude, predbežne jej patrí 33. miesto.
37 Jej reprezentačná kolegyňa Rosina Schneebergerová môže byť spokojnejšia, predbežne sa dostáva na 25. miesto a mohla by tak dnes bodovať.
36 Rakúska reprezentantka Christina Agerová to však nebude. Tej patrí predbežné 32. miesto a dnes to bude bez bodov.
35 Bodovať sa dnes zrejme nepodarí Jennifer Piotovej z Francúzska. Predbežne je na 30. mieste a určite ju ešte niekto preskočí.
34 Švajčiarska reprezentnatka Rahel Koppová môže byť spokojná, po celkom vydarenej jazde jej patrí predbežné 25. miesto a to je vidina na bodový zápis.
33 Nadine Festová z Rakúska ide na predbežné 27. miesto a rovnako tak bude čakať, či to postačí na body, bude to veľmi tesné.
32 Práve teraz začína ten dramatický boj o boový zápis. Zálusk dnes na body má aj Laurenne Rossová z USA. Ide na predbežné 28. miesto a bude čakať, či to na body postačí.
31 Po krátkej prestávke sa na trať dostalo veľmi známe meno a to Wendy Holdenerová zo Švajčiarska. Tá pred začiatkom sezóny utrpela vážne zranenie, ale už sa postupne vracia na trať. Predbežne sa v tomto preteku dostáva na 26. miesto.
Priebežné poradie (30/48):

1. Sofia Goggiaová (ITA) 1:24,06 min
2. Tamara Tipplerová (AUT) +0,96 s
3. Breezy Johnsonová (USA) +1,04
4. Ester Ledecká (CZE) +1,10
5. Ilka Štuhecová (SLO) +1,16
5. Corinne Suterová (SUI) +1,16
7. Elena Curtoniová (ITA) +1:34
7. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +1,34
9. Kira Weidleová (GER) +1:48
10. Stephanie Venierová (AUT) +1:50

12. Petra Vlhová (SVK) +1.70
Nasleduje krátka prestávka!
30 Tiffany Gauthierová z Francúzska uzavrela tretiu desiatku dnešnej štartovnej listiny. Ani ona sa však do cieľa nedostala!
29 Jediná zástupkyňa Kanady v tomto preteku je dnes Marie-Michéle Gagnonová. Skúsená pretekárka sa však rovnako do cieľa nedostala!
28 Nemecko dnes malo len dvoch svojich zástupcov v zajzde. Druhou reprezentnatkou tejto krajiny je Michaela Wenigová, ale tá sa napokon do cieľa nedostala!
27 To ďalšia domáca reprezentnatka Christine Scheyerová môže byť o niečo spokojnejšia. Dostáva sa na predbežné 18. miesto a to je pre ňu určite úspech.
26 Priska Nuferová zo Švajčiarska takisto nemôže byť so svojou jazdou spokojná. Prakticky išla rovnako ako Puchnerová a vytlačila ju z predbežného 23. miesta.
25 No a domácu krajinu dnes reprezentuje aj Mirjam Puchnerová. So svojou jazdou však nemôže byť spokojná, zatiaľ je na predbežnom 23. miesto a je najhoršou zo svojej krajiny.
24 Aj Švajčiarsko má stále ešte svojich zástupcov v tomto preteku. Ako ďalšia sa na trati predstavila Jasmine Fluryová, ktorá môže byť so svojou jazdou veľmi spokojná, prepracovala sa predbežne na pekné 14. miesto.
23 Laura Pirovanová rozširuje taliansku výpravu a išla veľmi vydarenú jazdu. Napokon sa zaraďuje veľmi vysoko a to až na predbežné piate miesto, Petra Vlhová tak klesla na 12. miesto.
22 Ricarda Haaserová, ktorá reprezentuje domácu krajinu držala vysoké tempo od štartu, ale záver trate pokazila a je predbežne na 19. mieste. No škoda pokazeného záveru, mohlo to byť lepšie.
21 Po krátkej pauze tretiu desiatku štartovnej listiny odštartovala Nadia Delagová z Talianska. Jej jazda nebola vôbec ideálna a so stratou vyše dvoch sekúnd ide na predbežné 19. miesto.
Priebežné poradie:

1. Sofia Goggiaová (ITA) 1:24,06 min
2. Tamara Tipplerová (AUT) +0,96 s
3. Breezy Johnsonová (USA) +1,04
4. Ester Ledecká (CZE) +1,10
5. Ilka Štuhecová (SLO) +1,16
5. Corinne Suterová (SUI) +1,16
7. Elena Curtoniová (ITA) +1:34
7. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +1,34
9. Kira Weidleová (GER) +1:48
10. Stephanie Venierová (AUT) +1:50

11. Petra Vlhová (SVK) +1.70
Nasleduje krátka prestávka!
20 Druhú desiatku štartovnej listiny uzavrela Kajsa Vickhoff Lieová z Nórska. Napokon ide na predbežné 14. miesto, ale dnešné rozostupy pretekárok sú fakt minimálne.
19 Nemecká reprezentantka Kira Weidleová išla takisto veľmi výborne a s vidinou skončiť v prvej desiatke. Napokon jej spodok trate vyšiel lepšie, predbežne je na 9. miesto a Petru tak odsunula na jedenáste.
18 dôležité Prvá žena predbežného celkového poradia chcela dnes atakovať hlavne umiestnenie do TOP 10. V závere trate však už jej strata narastala a napokon to v cieli stačí na predbežné 10. miesto so stratou 1,70 sekundy na Goggiaovú!
18 dôležité Na trať ide slovenská reprezentantka Petra Vlhová! Všetci držíme palce!
17 Ilka Štuhecová zo Slovinska mala zdravotné problémy a pomaly sa znova dostáva do stratenej forme. Dnes chcela útočiť hlavne na prvú desiatku, po výbornej jazde sa napokon zaradila na predbežné 5. miesto a je veľmi spokojná.
16 Početné zastúenie domácej krajiny na trati rozširuje Stephanie Venierová. Išla celkom opatrne svoju jazdu, ale bolo to bez výraznejších chýb. Napokon to stačí na predbežné 8. miesto, s čím môže byť veľmi spokojná.
15 dôležité Američanka Breezy Johnsonová z predchádzajúcich dvoch zjazdoch brala tretie miesto. Dnes bola rovnako favorizovaná na pódium a to by mala zrejme aj získať! Johnsonová bola o šesť stotín rýchlejšia ako Ledecká a ide na predbežné tretie miesto!
14 Švajčiarsko má dnes rovnako veľmi početné zastúpenie. Ďalšou reprezentantkou tejto krajiny je Joana Hählenová. Moc vydarená jazda to nebola a predbežne to stačí na 11. miesto.
13 Taliansko poslalo na trať Elena Curtoniová, takže tri talianske reprezentantky v rade sa nám teraz predstavili. Curtoniová výrazne ohrozovala pódiuové umiestnene, ale rovnako po nevydarenom závere ide na predbežné 5. miesto.
12 A máme tu ďalšiu reprezentantku Talianska a tou je Francesca Marsagliová. Tá sa špecializuje výhradne na SuperG a zjazd. Záver trate jej nevyšiel, predbežne je na 9. mieste.
11 Po krátkej pauze sa na trať dostala talianska reprezentantka Federica Brignoneová. So svojou jazdou je určite veľmi spokojná, predbežne sa dostáva na siedme miesto a môže tak dnes atakovať umiestnenie do TOP 10.
Priebežné poradie:

1. Sofia Goggiaová (ITA) 1:24,06 min
2. Tamara Tipplerová (AUT) +0,96 s
3. Ester Ledecká (CZE) +1,10
4. Corinne Suterová (SUI) +1,16
5. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +1,34
6. Marta Bassinová (ITA) +1,71
7. Ramona Siebenhoferová (AUT) +1,81
8. Michelle Gisinová (SUI) +1,86
9. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +3,02
Nasleduje krátka prestávka!
10 dôležité Domáca reprezentantka Tamara Tipplerová uzavrela prvú desiatku štartovnej listiny. Tipplerová išla veľmi odvážne a atakovala druhé miesto Ester Ledeckej. To napokon aj dosiahla, odsunula českú reprezentnatku na tretie miesto, na prvú Goggiaová stratila len 36 stotín!
9 dôležité Svoju dnešnú jazdu už absolvovala česká reprezentantka Ester Ledecká. Jej strata ne madzičasoch nebola vysoká a Ester išla veľmi dobre od samotného úvodu. V cieli stratila 1.10 sekundy a ide na druhé miesto! Dnes to môže byť aj na pódium!
8 Druhou rakúskou reprezentantkou na trati je dnes Ramona Siebenhoferová. Jej úvod bol fantastický, ale potom predsa len prišli mierne straty na medzičase a zatiaľ to stačí na predbežné 5. miesto, z jej reakcií však vidno spokojnosť.
7 Corinne Suterová zo Švajčiarska má takisto červený dres, o ktorý sa delí s Goggiaovou! Expertka na disciplíny tohto druhu tak dnes bola rovnako veľkou favoritkou, na medzičase to však bolo všade červené a so stratou 1,16 sekundy ide na predbežné 2. miesto. Goggiaová nastavila latku veľmi vysoko.
6 Ďalšou talianskou reprezentantkou je dnes na trati Marta Bassinová. Aj s ňou sa určite dalo počítať do umiestnenia v TOP 10. Napokon so stratou 1.71 sa dostáva na predbežné tretie miesto, záver jej úplne nevyšiel podľa predstáv.
5 dôležité A na trať sa už dostala hlavná favoritka Sofia Goggiaová, ktorá štartuje s červeným dresom! Bol to síce dramatický súboj s Gutovou-Behramiovou, ale záver jej vyšiel výborne a s náskokom 1.34 ide jednozačne na prvé miesto!
4 Prvou Nórkou na trati je Ragnhild Mowinckelová. Ona medzi hlavné favoritky nepatrí, ale určite by sa dnes mohla umiestniť v prvej desiatke. Po jej jazde to však tak nevyzerá, jej strata 1.68 sekundy stačí na predbežné 3. miesto a tam sa dlho neudrží.
3 Hneď po nej sa na trať dostala jej reprezentačná kolegyňa Lara Gutová-Behramiová. V ideálnych traťových podmienkach išla do svojej jazdy veľmi odvážne a na treťom medzičase už bola rýchlejšia. V cieli napokon zdoláva svoju kolegyňu o 52 stotín, bola to veľmi dobrá jazda.
2 Chvíľu teda trvalo, kým sa dostala na trať druhá pretekárka v poradí. Tou bola Michelle Gisinová zo Švajčiarska, ktorá je druhou ženou v celkovom predbežnom poradí a naháňa tak našu Petru Vlhovú. Gisinová stanovila prvý dnešný čas: 1:25.92.
1 Ako prvá sa dnes dostala na trať domáca reprezentantka Nina Ortliebová. Žiaľ, do cieľa sa napokon nedostala, nezaznamenali sme ani prvý medzičas. Po nešťastnom páde končí rýchlo, určite mala len najvyššie ambície.
časová značka Zjazd žien v St. Antone sa práve začal!
Na štarte v St. Antone je už všetko pripravené na dnešný zjazd žien. Budeme našej reprezentantke držať palce, želám všetkým príjemný športový zážitok!
Prajem príjemné športové dopoludnie všetkým fanúšikom lyžovania. Kalendár SP v alpskom lyžovaní pokračuje u žien zjazdom v rakúskom St. Antone. Do dnešného preteku sa zapojí aj slovenská reprezentantka Petra Vlhová so štartovným číslom 18. V tejto disciplíne nepatrí Petra medzi tie popredné mená a jej cieľom bude dnes hlavne bodovať. Na štarte dnes bude aj česká reprezentantka Ester Ledecká, ktorá má štartovné číslo 9 a u nej môžme predpokladať útok na popredné priečky.

Celkovo štartovnú listinu tvorí 48 pretekárok a medzi hlavné favoritky budú patriť Corinne Suterová, Sofia Goggiaová či Breezy Johnsonová.
Štartovná listina:

1. Nina Ortliebová (AUT)
2. Michelle Gisinová (SUI)
3. Lara Gutová-Behramiová (SUI)
4. Ragnhild Mowinckelová (NOR)
5. Sofia Goggiaová (ITA)
6. Marta Bassinová (ITA)
7. Corinne Suterová (SUI)
8. Ramona Siebenhoferová (AUT)
9. Ester Ledecká (CZE)
10. Tamara Tipplerová (AUT)
11. Federica Brignoneová (ITA)
12. Francesca Marsagliová (ITA)
13. Elena Curtoniová (ITA)
14. Joana Hählenová (SUI)
15. Breezy Johnsonová (USA)
16. Stephanie Venierová (AUT)
17. Ilka Štuhecová (SLO)
18. Petra Vlhová (SVK)
19. Kira Weidleová (GER)
20. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR)
21. Nadia Delagová (ITA)
22. Ricarda Haaserová (AUT)
23. Laura Pirovanová (ITA)
24. Jasmine Fluryová (SUI)
25. Mirjam Puchnerová (AUT)
26. Priska Nuferová (SUI)
27. Christine Scheyerová (AUT)
28. Michaela Wenigová (GER)
29. Marie-Michéle Gagnonová (CAN)
30. Tiffany Gauthierová (FRA)
31. Wendy Holdenerová (SUI)
32. Laurenne Rossová (USA)
33. Nadine Festová (AUT)
34. Rahel Koppová (SUI)
35. Jennifer Piotová (FRA)
36. Christina Agerová (AUT)
37. Rosina Schneebergerová (AUT)
38. Julija Pleškovová (RUS)
39. Juliana Suterová (SUI)
40. Jasmina Suterová (SUI)
41. Vanessa Nussbaumerová (AUT)
42. Lin Ivarssonová (SWE)
43. Laura Gaucheová (FRA)
44. Maruša Ferková (SLO)
45. Isabella Wrightová (USA)
46. Roberta Melesiová (ITA)
47. Camille Ceruttiová (FRA)
48. Nevena Ignjatovićová (SRB)
Vítam všetkých priaznivcov alpského lyžovania pri sledovaní tohto online textového prenosu! V ňom sa spoločne zameriame na zjazd žien, ktorý bude hostiť Rakúsko a to konkrétne St. Anton. Začiatok je na programe o 11:45.

Po novom roku pokračuje kalendár SP v alpskom lyžovaní ďalej, ženy sa presunuli do Rakúska a tu absolvujú tretí zjazd tejto sezóny. Ten prvý sa podarilo vyhrať Corinne Suterovej zo Švajčiarska a ten druhý ovládla talianska reprezentantka Sofia Goggiaová. Obe pretekárki skončili potom aj druhé a obe umiestnenia na treťom mieste brala Breezy Johnsonová z USA. Práve táto trojica bude znova patriť medzi favoritov na víťazstvo, prekvapiť však môžu aj iné.

Už tradične sa zjazdu zúčastňuje aj slovenská reprezentantka a akutálne prvá žena celkového poradia SP Petra Vlhová. Výnimku neurobí ani v tomto preteku a zabojuje o veľmi dôležité body do spomínaného celkového poradia.

Priebežné poradie SP (11/32):

1. Petra Vlhová (SVK) 615
2. Michelle Gisinová (SUI) 487
3. Mikaela Shiffrinová (USA) 385
4. Katharina Liensbergerová (AUT) 380
5. Marta Bassinová (ITA) 323
...
13. Ester Ledecká (CZE) 187
33. Martina Dubovská (CZE) 71

Priebežné poradie SP v zjazde (2/8):

1. Sofia Goggiaová (ITA) 180 bodů
1. Corinne Suterová (SUI) 180
3. Breezy Johnsonová (USA) 120
4. Ilka Štuhecová (SLO) 86
5. Ester Ledecká (CZE) 76
...
30. Petra Vlhová (SVK) 5

Kto vyhrá tretí zjazd tejto sezóny u žien a ako sa bude dariť slovenskej reprezentantke Petre Vlhovej? Sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 11:45.