Petra Vlhová musí spozornieť. Mikaela Shiffrinová naznačuje, že sa vracia do boja o veľký glóbus

7. 1. 2021 |
 

Petra Vlhová, Mikaela Shiffrinová, lyžovanie, SP, zjazdové lyžovanie, alpské lyžovanie, ženy, super-G. Hoci je Petra Vlhová priebežnou líderkou celkového poradia SP v alpskom lyžovaní, na chrbát jej neustále dýchajú ďalšie pretekárky.

Mikaela Shiffrinová počas pretekov. FOTO TASR/AP.

Petra Vlhová, Mikaela Shiffrinová, lyžovanie, SP, zjazdové lyžovanie, alpské lyžovanie, ženy, super-G. Okrem Michelle Gisinovej však do hry vstupuje aj Mikaela Shiffrinová.

Napriek tomu, že z úst najväčšej rivalky Petry Vlhovej pred i počas aktuálnej sezóny znelo, že sa bude sústreďovať len na slalom a obrovský slalom, Američanka teraz mení názor.

Potom ako skončila v Záhrebe štvrtá, totiž zvažuje opätovné zaradenie tréningov zjazdu a super-G. Americká lyžiarka vypustila tieto rýchlostné disciplíny potom, ako desať mesiacov pauzovala aj pre náhlu smrť svojho otca.

Na dlhých lyžiach totiž nestála od víťazstva super-G v bulharskom stredisku Bansko pred jedenástimi mesiacmi.

„Zatiaľ som nemala čas na rýchlostné tréningy,“ povedala podľa thestar.com Shiffrinová, ktorá sa najbližšie predstaví na nočnom slalome vo Flachau 12. januára a dvoch obrovských slalomoch v Maribore nasledujúci víkend.

Mikaela Shiffrinová chce trénovať super-G

„Po tomto dátume existuje možnosť dať si dva tréningy na lyžiach pre super-G. Tesne pred obrovským slalomom v Kronplatz. To by bolo ideálne, taký je plán,“ priznala 25-ročná Američanka.

Rodáčka z Vailu tak môže začať doháňať 230 bodovú stratu na Petru Vlhovú v celkovom hodnotení SP.

Pretekárky totiž majú za sebou len tretinu sezóny a stále existuje možnosť, že sa Mikaela Shiffrinová dokáže vrátiť medzi ašpirantky na celkový triumf.

Napriek tomu je Shiffrinová stále opatrná. Od začiatku sezóny totiž absolvovala len preteky v Levi, Courchevel, Semmeringu a Záhrebe.

„Keď sa rozhodujem, na ktoré preteky idem, nejdem tam s tým, že chcem len pretekať a je mi jedno ako to dopadne. Teraz sú tu štyri dievčatá, ktoré predvádzajú perfektné výkony. A do každých pretekov vkladajú všetko. Preto som veľmi ostražitá,“ dodala na záver Shiffrinová.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo