Petra Vlhová sa necítila pred slalomom v Záhrebe dobre. Pomohla jej Veronika Velez-Zuzulová

5. 1. 2021 |
 

Petra Vlhová, slalom, Záhreb, Veronika Velez-Zuzulová, lyžovanie, SP, ženy. Petra Vlhová po roku zopakovala triumf v Záhrebe. V tohtoročnej edícii SP v zjazdovom lyžovaní tak vyhrala už tretí slalom, vďaka čomu si upevnila aj prvú pozíciu v celkovom poradí.

Petra Vlhová v cieli slalomu v Záhrebe. FOTO TASR.

Petra Vlhová, slalom, Záhreb, Veronika Velez-Zuzulová, lyžovanie, SP, ženy. K tomuto triumfu však viedla náročná cesta. Petra Vlhová totiž už po prvom kole vedela, že to nebude vôbec jednoduché.

Trať bola podľa jej slov vo veľmi zlom stave aj preto, že v stredisku bolo teplo a v niektorých častiach dokonca aj pršalo. V 2. kole však dážď ustal, no pred Petrou Vlhovou bola náročná trať, na ktorú sa postavila ako posledná. A bolo vidieť, že Petra Vlhová s ňou bojuje ako sa len dá.

„Trať bola naozaj ťažká a bolo skutočne náročné potvrdiť moju pozíciu po prvom kole. Urobila som aj veľkú chybu pred cieľom.“

„Keď som prišla do cieľa a videla som zelené čísla, nechcela som tomu uveriť. Potom som videla, že je to pravda a som prvá, prežívala som veľmi veľké emócie," povedala Vlhová, ktorá ovládla slalom v Záhrebe druhý rok po sebe.

Petra Vlhová si cení body ďalšie body do SP

„Minulý rok bol ľahší, vyhrala som presvedčivejšie. Triumfovať vo Svetovom pohári však nikdy nie je ľahké. Navyše, ak vyhráte tak tesne, je to ešte o niečo špeciálnejšie,“ pokračovala Petra Vlhová, ktorá zdolala Katharinu Liensbergerovú len o päť stotín sekundy.

„Je to však dôležitých 100 bodov. Po posledných pretekoch som sa necítila dobre. Preto je toto víťazstvo tak dôležité,“ dodala 25-ročná Liptáčka, ktorá má vďaka tomuto triumfu náskok v celkovom poradí SP o 128 bodov pred Michelle Gisinovou.

A práve tento rok je pre Petru Vlhovú iný. Do sezóny vstupovala s veľkými odhodlaním získať veľký glóbus, čo zatiaľ spĺňa do bodky. Zároveň však prichádza aj enormný tlak, ktorý zažíva prvýkrát v kariére.

Všimla si to aj jej dobrá kamarátka zo svahov a ďalšia, no dnes už bývalá skvelá slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová. Petra Vlhová navyše priznala, že v predvečer pretekov ju povzbudila esemeskou.

„Niečo mi napísala. Chce mi pomôcť. Vedela, že som pod tlakom. Nie je ľahké byť stále na vrchole a potvrdzovať to každé preteky,“ dodala Petra Vlhová, ktorej bolo ľúto, že preteky v Záhrebe sa išli bez divákov.

Petra Vlhová sa zemetrasenia v Záhrebe nebála

Pred rokom ju totiž v cieli vítali davy jasajúcich priaznivcov, no tento rok to pre pandémiu koronavírusu bolo bez nich.„Bez publika je šport ničím. Samozrejme, sme radi, že môžeme vôbec pretekať, ale lepšie by to bolo, keby sme mali plné tribúny,“ priznala pre sptv.hr Vlhová.

Slalom v Záhrebe sa však šiel aj v tieni nedávneho zemetrasenia, ktoré si vyžiadalo dokonca aj obete na životoch. Väčšinou išlo o materiálne škody, ktoré však boli zdrvujúce.

Aj preto sa organizátori rozhodli, že desať percent z prémií najlukratívnejšieho slalomu sezóny, pôjde na obete tohto prírodného nešťastia. „Počula som, čo sa stalo a je mi to veľmi ľúto. Nebála som sa však prísť do Záhrebu. Nerozmýšľala som nad tým,“ priznala po pretekoch na záver Petra Vlhová.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo