Petra Vlhová obrovský slalom žien 1. kolo Sölden dnes

22. 10. 2022 |
 

Petra Vlhová vyštartuje od úvodného obrovského slalomu sezóny Svetového pohára v alpskom lyžovaní 2022/23 s číslom 2.  Prvé kolo pretekov štartuje od 10:00 rovnako ako náš online prenos.

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole piatkového obrovského slalomu Svetového pohára. Vo švédskom Are 11. marca 2022. FOTO TASR/AP

Petra Vlhová vyštartuje od úvodného obrovského slalomu sezóny Svetového pohára v alpskom lyžovaní 2022/23 s číslom 2. 

Petra Vlhová obrovský slalom žien 1. kolo Sölden dnes

Petra Vlhová sa v minulej sezóne Svetového pohára alpských lyžiarok umiestnila v celkovom hodnotení obrovského slalomu na štvrtej priečke. Na úvod obsadila tretie miesto v Söldene a v rakúskom rezorte absolvuje aj prvý z plánovaných štartov vo SP 2022/2023. Obrák žien je na programe v sobotu s prvým kolom o 10.00 a druhým o 13.00 h. Slovenská reprezentantka si v piatok večer na slávnostnom žrebovaní v centre mesta vytiahla číslo 2.

Na ľadovci Rettenbach bola Vlhová tretia aj v roku 2020. Vlani jej vyšla stíhacia jazda zo šiestej priečky, rok predtým si prišla po pódiové umiestnenie z 10. priečky po prvom kole. Triumf si v uplynulej sezóne vybojovala v Söldene Vlhovej najväčšia súperka Mikaela Shiffrinová z USA.

V dejisku veria, že tradičnú ouvertúru neskomplikuje počasie. Počas piatka veľmi fúkalo a organizátori museli zrušiť aj tréning. Predpoveď počasia na sobotu navyše signalizuje dážď. Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) zaviedla ľadovcové predstihovky v roku 1993, od roku 2000 sa konajú výlučne v rakúskom stredisku.

Na žrebovaní, ktoré sa v Söldene uskutočnilo po troch rokoch, panovala skvelá atmosfére. Najväčšie ovácie zožali Francúzka Tessa Worleyová a Sara Hectorová. Olympijská víťazka v obrovskom slalome zo Švédska rozohriala divákov tanečnými kreáciami pri pesničke Y.M.C.A od skupiny Village People. Talianka Marta Bassinová i Nórka Thea Louise Stjernesundová ich zasa potešili tým, že do davu vhodili niekoľko tričiek a šiltoviek.

Vlhová prišla na pódium ako predposledná, po vyžrebovaní loptičky s číslom 2 uviedla: "Užila som si leto a teším sa na preteky."

Obrovský slalom Petra Vlhová 1. kolo v Söldene online

Aktualizuj online prenos
Dnešné preteky sú zrušené z dôvodu nepriaznivého počasia.
Všetkým fanúšikom zimných športov a hlavne lyžovania prajem pekné dopoludnie a vítam Vás pri našom online prenose z 1. kola obrovského slalomu žien v Söldene.

Lyžiarska sezóna začína už koncom októbra prvou zastávkou v rakúskom Söldene. Spomedzi užšieho okruhu favoritiek si štart nenechajú ujsť Tessa Worleyová, Sara Hectorová, Mikkaela Shiffrinová alebo naša Petra Vlhová. Slovenka si tu minulý rok vyjazdila tretie miesto a dnes sa bude pokúšať určite aspoň o vyrovnanie tohto výsledku. Najväčším domácim želiezkom v ohni bude pravdepodobne Katharina Liensbergerová, ktorá tu minulý rok skončila štvrtá.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 10:00.