Petra Vlhová má cez víkend v Killingtone bohatý program: Slalom aj obrovský slalom

25. 11. 2021 |
 

Petra Vlhová sa presunula do zámoria. V americkom Killingtone je v sobotu 27. novembra čaká obrovský slalom, o deň neskôr slalom-špeciál.

Petra Vlhová vyhrala v nedeľu aj druhý slalom novej sezóny Svetového pohára. Foto - TASR/AP

Petra Vlhová sa presunula do zámoria. V americkom Killingtone je v sobotu 27. novembra čaká obrovský slalom, o deň neskôr slalom-špeciál.

Vlhová sa počas víkendu ukázala za polárnym kruhom vo Fínsku v parádnom svetle. Vo všetkých štyroch kolách ženského slalomu zajazdila najrýchlejšie časy a vo fínskom Levi zaznamenala celkovo už svoj piaty triumf. Stala sa tak historicky najlepšou lyžiarkou v tomto stredisku a aj v nedeľu pomenovala podľa tradície mladého soba. Dostal meno Boris.

Vlhová - Killington

Na čele priebežného hodnotenia SP majú Vlhová so Shiffrinovou zhodne 260 bodov, v slalome má Slovenka pred americkou konkurentkou náskok 40 bodov.

"Milujem Levi, mám to tu veľmi rada. Bol to veľký boj, ale dokázala som to. Chcem sa poďakovať trénerovi, celému tímu i rodine, lebo bez nich by som to nedokázala. Som naozaj veľmi šťastná," vyznala sa Vlhová.

Seriál SP sa teraz presunie do zámoria. V americkom Killingtone je v sobotu 27. novembra na programe obrovský slalom, o deň neskôr slalom. "Teraz sa teším na oddych. V utorok pôjdem opäť lyžovať a potom ideme do USA. Uvidíme, ako to pôjde ďalej," citoval Vlhovú portál skiweltcup.tv.

Petra Vlhová a jej program v Killingtone

Vlhová po treťom mieste v ouvertúre SP v obrovskom slalome v Söldene vynechala paralelný slalom v Lechu. Chcela sa sústrediť na slalomy v Levi a to jej napokon vyšlo.

"Hodnotím to veľmi dobre, pretože som opäť zvíťazila a každé víťazstvo je neskutočné. Podala som štyri výborné jazdy a vyšlo to takto," uviedla Vlhová vo videu pre Ski team Vlha/ZSL.

Slovenská lyžiarka zvíťazila na severe Európy aj v roku 2017. Rok predtým obsadila tretie miesto a v roku 2018 skončila druhá. Vlani tak ako teraz triumfovala v oboch slalomoch. Je tak najúspešnejšou lyžiarkou v Levi. "Vždy si verím, ale niekedy to môže vyjsť a niekedy nie. Ale som si istá mojim lyžovaním. Podala som najlepší výkon. Štatistky veľmi nesledujem, ale teším sa z toho. Levi mi naozaj prirástlo k srdcu," tvrdí Vlhová.

V sobotu išla bezchybne a čisté jazdy zopakovala aj v nedeľu. V oboch prípadoch nechala za sebou americkú spolufavoritku Mikaelu Shiffrinovú. V sobotu ju zdolala o 31 stotín, v nedeľu o 47. "Nezaujíma ma, aký je odstup, ale či mám zelené čísla, alebo červené. Dnes to bolo zelené a je mi jedno, či bol odstup taký alebo taký."

Petra Vlhová Killington

Organizátori v Levi zaviedli v roku 2013 milú tradíciu, víťazi pretekov za polárnym kruhom dostanú po triumfe sobie mláďa, narodené na jar. Po nakŕmení im dajú meno. Vlhová ich má už päť a preto s úsmevom poznamenala, že si už asi bude musieť založiť sobiu farmu. V sobotu soba pomenovala Michal, podľa jej priateľa. Po nedeľňajšom triumfe prekvapila brata: "Bude sa volať Boris ako môj brat. Je naozaj mojou obrovskou podporou. Takže je to pre neho."

Obhajkyňa veľkého glóbusu po vlaňajšej sezóne ukončila spoluprácu s trénerom Liviom Magonim, nahradil ho Švajčiar Mauro Pini. Ten dodal Vlhovej inú fazónu. "Mám pocit, že môj prejav je iný, ale neznamená to, že inak lyžujem. Ale mám nového trénera a som spokojnejšia a šťastnejšia. A cítim sa veľmi silná," zdôraznila 26-ročná Vlhová.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo