Obrovský slalom Petra Vlhová dnes ONLINE 1. kolo Kronplatz

25. 1. 2022 |

Petra Vlhová dnes v Kronplatzi vyhrala 1. kolo obrovského slalomu počas posledných pretekov pred odletom na olympiádu v Číne.

Petra Vlhová počas obrovského slalomu v Kronplatzi. FOTO: TASR/AP.

Petra Vlhová dnes v Kronplatzi vyhrala 1. kolo obrovského slalomu počas posledných pretekov pred odletom na olympiádu v Číne. Výsledky 1. kola a online z 2 kola pretekov nájdete tu - kliknite.

Obrovský slalom Petra Vlhová dnes ONLINE 2. kolo Kronplatz

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová  Dvadsaťšesťročná Vlhová sa tento víkend v Cortine d´Ampezzo nepredstavila v sobotnom zjazde ani v nedeľnom superobrovskom slalome.

V celkovom poradí Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní je Vlhová na druhom mieste za Mikaelou Shiffrinovou. Američanka získala v nedeľu počas super-G 15 bodov a pred druhou Vlhovou ich má v celkovom hodnotení k dobru 52.

Vlhová sa v priebehu posledných dní plne sústredila na dnešný obrovský slalom v ďalšom talianskom stredisku Kronplatz, kde od 10:30 absolvuje generálku na ZOH v Pekingu.

Kĺzavé disciplíny si 26-ročná Slovenka v tejto sezóne vyskúšala v rakúskom Zauchensee. Pred týždňom obsadila v zjazde 26. miesto a v super-G skončila na osemnástej pozícii.

Zjazd v Cortine ani nemala v pláne, v sobotu sa rozhodla neštartovať aj v super-G. V Kronplatzi absolvuje preteky prestížneho seriálu piatykrát, najlepší výsledok dosiahla štvrtou priečkou v roku 2019, vlani bola dvanásta.

"Potom už pripravíme detaily pred letom do Číny. Čakajú na nás veľmi dôležité dva týždne, musíme si dávať pozor na zdravie," načrtol už na pondelňajšej online tlačovej konferencii Vlhovej švajčiarsky tréner Mauro Pini.

SP v zjazdovom lyžovaní

Petra Vlhová obrovský slalom dnes ONLINE 1. kolo Kronplatz

5 dôležité Sara Hectorová začala na výbornú! Na prvom medzičase mala k dobru 14 stotín, na druhom dokonca 20. V druhej časti trate však už bola v červených číslach o 13 stotín. Švédka ide až za Petru Vlhovú! Konkrétne o 34 stotín.
1 dôležité Najčastejšie máva túto sezónu štartovné číslo 1 naša Petra Vlhová. Rodáčka z Liptova predviedla plynulú jazdu a o dve stotiny sa vtesnala pod sekundu. Uvidíme, čo na to povedia jej súperky.