Obrovský slalom Petra Vlhová dnes Lienz 2. kolo ONLINE

28. 12. 2021 |
 

Na obrovský slalom v Lienzi dnes nastúpi aj Petra Vlhová. Dnešné 2. kolo a online prenos z neho začíname LIVE od 13:00.

Na snímke neskoršia víťazka slovenská lyžiarka Petra Vlhová po dojazde druhého kola obrovského slalomu žien v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní 28. decembra 2018 v rakúskom Semmeringu. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Na obrovský slalom v Lienzi dnes nastúpi aj Petra Vlhová. Dnešné 2. kolo a online prenos z neho začíname LIVE od 13:00.

Obrovský slalom Petra Vlhová dnes Lienz 2. kolo online prenos

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po 1. kole utorňajšieho obrovského slalomu Svetového pohára na štvrtej priečke. V rakúskom Lienzi zostávala o 41 stotín sekundy za vedúcou Francúzkou Tessou Worleyovou. Priebežne druhá bola Švédka Sara Hectorová s odstupom 0,12 s, tretie miesto patrilo Nórke Ragnhild Mowinckelovej (+0,29).

Do štartovej listiny sa po ochorení COVID-19 vrátili Novozélanďanka Alice Robinsonová, ktorá uzavrela elitnú žrebovanú sedmičku, a Rakúšanka Katharina Liensbergerová. Naopak, po pozitívnych testoch na koronavírus chýbali líderka celkového poradia SP Mikaela Shiffrinová z USA a naďalej aj Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová.

Vlhová štartovala s číslom 3 a na náročne postavenej trati sa snažila držať úspornú stopu. Na medzičasoch jej strata na Worleyovú narastala, v záverečnej pasáži však slovenská reprezentantka dokázala zrýchliť.

"Som spokojná, vyzerá to celkom fajn. Mala som ísť trošku agresívnejšie, ale veľmi bojujem sama so sebou. Je úplná tma a absolútne nič som nevidela. Uvidíme do druhého kola (13.00), trať je super, jedine to nás zachraňuje. Keby bola rozbitá, mali by sme to ešte ťažšie. V každých pretekoch je to boj dostať sa na pódium alebo zvíťaziť," povedala Vlhová pre RTVS.

Francúzka otvorila súťaž s jednotkou a nepredstihla ju žiadna zo súperiek, na rozdiel 12 stotín sa k nej priblížila Hectorová. Švédka skončila pred Vianocami v Courcheveli na druhom a prvom mieste a opäť sa nebála riskantnej jazdy.

Nepostrážila si len jednu bránku, pre ktorú sa nedostala do priebežného vedenia. Iba o štyri stotiny za Vlhovou figurovala Robinsonová, ktorá takisto ľutovala jedinú výraznejšiu chybu. Pred Slovenku sa však zaradila Mowinckelová z druhej žrebovanej skupiny 8-15.

SP v zjazdovom lyžovaní

Petra Vlhová obrovský slalom dnes Lienz 2. kolo online od 13:00

Aktualizuj online prenos
Koniec Druhé kolo obrovského slalomu žien v rakúskom Lienzi sa práve skončilo.
1 dôležité V závere síce Worleyová trochu spomalila, no aj to jej stačí na celkový triumf v dnešnom obrovskom slalome! Francúzka víťazí pred Petrou Vlhovou o tri desatiny sekundy.
1 Tie si Worleyová drží aj po polovici trate.
1 Tessa Worleyová je poslednou pretekárkou. Francúzka štartuje so 41 stotinami k dobru.
2 dôležité Fantázia! Sara Hectorová mala zo začiatku navrch, postupne začala strácať a finišuje ako druhá s odstupom 8 stotín!
2 Pripravená je už Sara Hectorová zo Švédska, ktorá bola v prvom kole o 29 stotín sekundy rýchlejšia ako Petra Vlhová.
3 dôležité Nórka je v cieli nakoniec tretia s mankom 53 stotín sekundy čo znamená, že Petra Vlhová dnes skončí prinajhoršom na bronzovom stupienku!
3 Ragnhild Mowinckelová stráca po polovici trate na Petru Vlhovú 37 stotín.
Priebežné poradie:

1. Petra Vlhová (SVK) 2:04,18


2. Federica Brignoneová (ITA) +0,34
3. Marta Bassinová (ITA) +0,80
4 dôležité Je to skvelé! Petra Vlhová mieri na prvé miesto s časom 2:04,18! Brignoneovú nechala za sebou o 34 stotín sekundy, Slovenka predviedla tretie najrýchlejšie druhé kolo.
4 Na poslednom sektore má Petra stále náskok 49 stotín.
4 Po dvoch medzičasoch Slovenka vedie o pol sekundy.
4 Teraz je už na trati Petra Vlhová, ktorá má na štarte k dobru 71 stotín.
5 dôležité Federica Brignoneová má istú piatu pozíciu, keďže Alice Robinsonová z Nového Zélandu nezvládla záver a vypadla!
6 Druhý najhorší výsledok druhého kola prichádza od Slovinky Mety Hrovatovej. Odstup 97 stotín od Brignoneovej, stačí to na šiestu pozíciu.
7 Len o dve stotiny sekundy je štvrtá Mina Fürst Holtmannová. Nórka krčí ramenami, toto bolo naozaj tesné.
8 Pre zmenu vládnu provizórnemu stupňu víťazov Talianky. Druhú priečku si berie minimálne na dve minúty Marta Bassinová, ktorá síce stratila na krajanku 46 stotín, ale pohodlne jej to stačilo na druhé miesto.
Priebežné poradie:

1. Federica Brignoneová (ITA) 2:04,52

2. Camille Rastová (SUI) +0,77
3. Katharina Truppeová (AUT) +0,89

4. Ramona Siebenhoferová (AUT) +0,98
5. Sofia Goggiaová (ITA) +1,08
9 To však už neplatí. Postarala sa o to Camille Rastová zo Švajčiarska, ktorá síce zaostala za Brignoneovou o 77 stotín sekundy, je však na druhej pozícii.
10 Ramona Siebenhoferová priebežne tretia, bez dvoch stotín o celú sekundu. Rakúsku patrí momentálne druhé a tretie miesto.
11 Sľubne to mala rozbehnuté Nórka Maria Therese Tvibergová. Stala sa z nej však štvrtá lyžiarka, ktorá dnes body na svoje konto nezapíše.
12 dôležité Jednoznačne najlepší výkon druhého kola, prvenstvo si preberá Talianka Federica Brignoneová! Toto vyzerá byť atak na prvú sedmičku! Súčet časov oboch kôl v hodnote 2:04,52, Brignoneová predbehla Truppeovú o 89 stotín.
13 Na štvrté miesto sa radí Estelle Alphandová zo Švédska. Severanka raz nabrala stratu, inokedy ju zmazala, aby v cieli nakoniec zaostala o 27 stotín.
14 Neuveriteľne natrieskaná výsledková listina. Ricarda Haaserová sa radí na siedmu pozíciu s mankom 35 stotín na Truppeovú. Ak by bola Rakúšanka rýchlejšia o desatinu, polepšila by si hneď o štyri priečky.
15 Wendy Holdenerová zariskovala, ale neoplatilo sa to. Ďalšia zo Švajčiarok v štartovom poli končí predčasne po páde.
Priebežné poradie:

1. Katharina Truppeová (AUT) 2:05,41

2. Sofia Goggiaová (ITA) +0,19
3. Coralie Frasseová Sombetová (FRA) +0,21

4. Katharina Huberová (AUT) +0,29
5. Ana Buciková (SLO) +0,31
16 Svah sa pravdepodobne rýchlo zhoršuje, pretože ani ďalšia z popredných žien celkového poradia, Michelle Gisinová, nezajazdila dobrý čas. Švajčiarka je priebežne až deviata so stratou 58 stotín.
17 Švédka Hilma Lövblomová napodobnila Slokarovú. Dnes si body nepripíše, vypadla ešte v prvej polovici trate.
18 Katastrofálne druhé kolo má za sebou Rakúšanka Katharina Liensbergerová. Ako prvá sa prehupla cez manko jednej sekundy a je jasne posledná.
19 Na tretie miesto sa radí Coralie Frasseová Sombetová z Francúzska, ktorá zaostala za Truppeovou o 21 stotín.
20 Roberta Melesiová bola prekvapením prvého kola, do druhého sa dostala až z 44. priečky. Talianka strácala ešte na poslednom medzičase iba štyri stotiny, nakoniec je však až deviata s odstupom vyše 7 desatín.
21 Spokojná nebude ani Clara Direzová. Prvá z Francúzok mieri iba na siedmu pozíciu so stratou 53 stotín.
22 Svoje majstrovstvo ukázala Sofia Goggiová. Už sa zdalo, že Talianka a priebežne druhá najlepšia žena celkového poradia pôjde do čela, keď aj ona nabrala manko troch desatín na posledných desiatkach metrov a je druhá o 19 stotín sekundy.
23 Na poslednom sektore mala rovnaký Ana Buciková rovnaký čas ako Katharina Truppeová. Slovinka sa však začala zhoršovať v najhorší moment, stratila tri desatiny a je tretia.
24 Veľkú chybu urobila na začiatku Paula Moltzanová. Američanka sa snažila to napraviť, avšak na lepšie ako piate miesto to nestačilo.
25 Až na štvrtú pozíciu putuje Andrea Ellenbergerová. Švajčiarka výrazne stratila na poslednom meranom úseku, jej odstup sa navýšil na finálnych 38 stotín.
26 Andreja Slokarová zo Slovinska sa nedostala ani do polovice trate a už stihla vypadnúť...
27 Zatiaľ najtesnejší súboj druhého kola na jednotlivých sektoroch. Rakúšanka strieda Rakúšanku na čele pretekov. Katharina Truppeová ukázala silný záverečný medzičas a je prvá o 29 stotín.
28 Silnú prvú časť mala Huberová. Elena Curtoniová v nej nabrala manko 24 stotín, Talianka sa následne už iba zhoršovala. Výsledkom je tretie miesto s odstupom 65 stotín sekundy.
29 Thea Louise Stjernesundová z Nórska po celý čas na Rakúšanku niečo strácala. V cieli je napokon naozaj druhá, avšak iba o púť stotín sekundy.
30 Rakúšanka Katharina Huberová ustanovila prvý čas druhého kola na 1:00,69, v súčte časov oboch kôl je to 2:05,70.
Štart časová značka Druhé kolo obrovského slalomu žien v rakúskom Lienzi sa práve začalo.
Úvodné kolo v rakúskom Lienzi prinieslo pomerne vyrovnané výsledky. Najrýchlejšou pretekárkou bola Francúzka Tessa Worleyová, iba o 12 stotín za ňou zaostala Švédka Sara Hectorová.

Necelé tri desatiny stráca Ragnhild Mowinckelová z Nórska, za ktorou je už naša Petra Vlhová s mankom 41 stotín sekundy. Pódium je pre Slovenku na dosah, Petra si však musí dávať pozor aj za seba, keďže v rozpätí ďalších dvoch desatín jej dýchajú na chrbát Robinsonová, Horvatová a Fürst Holtmannová.

Slovenská reprezentantka má možnosť zmenšiť svoju stratu ako v celkovom poradí, tak aj v rebríčku obrovského slalomu. Vedúca Američanka Mikaela Shiffrinová vynechá rakúske preteky pre koronavírus, Talianka Sofia Goggiová sa v druhej polovici decembra výsledkovo trápi, dnes postúpila do 2. kola z 22. miesta.
Poradie po 1. kole:

1. Tessa Worleyová (FRA) 1:03,21
2. Sara Hectorová (SWE) +0,12
3. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +0,29
4. Petra Vlhová (SVK) +0,41
5. Alice Robinsonová (NZL) +0,45
6. Meta Hrovatová (SLO) +0,54
7. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +0,61
8. Marta Bassinová (ITA) +0,82
9. Camille Rastová (SUI) +0,84
10. Ramona Siebenhoferová (AUT) +0,89

11. Maria Therese Tvibergová (NOR) +0,93
12. Federica Brignoneová (ITA) +1,12
13. Estelle Alphandová (SWE) +1,23
14. Ricarda Haaserová (AUT) +1,25
15. Wendy Holdenerová (SUI) +1,28
16. Michelle Gisinová (SUI) +1,30
17. Hilma Lövblomová (SWE) +1,41
18. Katharina Liensbergerová (AUT) +1,42
19. Coralie Frasseová-Sombetová (FRA) +1,45
20. Roberta Melesiová (ITA) +1,48

21. Clara Direzová (FRA) +1,55
22. Sofia Goggiová (ITA) +1,58
23. Ana Buciková (SLO) +1,64
24. Paula Moltzanová (USA) +1,68
25. Andrea Ellenbergerová (SUI) +1,74
26. Andreja Slokarová (SLO) +1,75
27. Katharina Truppeová (AUT) +1,76
28. Elena Curtoniová (ITA) +1,77
29. Thea Louise Stjernesundová (NOR) +1,78
30. Katharina Huberová (AUT) +1,80
Celkové poradie Svetového pohára:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 750

2. Sofia Goggiová (ITA) 635
3. Petra Vlhová (SVK) 435

4. Federica Brignoneová (ITA) 342
5. Sara Hectorová (SWE) 338
...
40. Martina Dubovská (CZE) 73
51. Ester Ledecká (CZE) 51
Poradie obrovského slalomu:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 280

2. Sara Hectorová (SWE) 202
3. Petra Vlhová (SVK) 155

4. Tessa Worleyová (FRA) 127
5. Ramona Siebenhoferová (AUT) 94
6. Michelle Gisinová (SUI) 92
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose z druhého kola obrovského slalomu žien v rakúskom Lienzi.

Prvá lyžiarka sa pustí dolu svahom o 13:00.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo