Násilie má vinníkov. Polícia obvinila 11 fanúšikov po zápase Trnava - Slovan

29. 10. 2021 |
 

Po derby Spartak Trnava - Slovan Bratislava obvinila polícia 11 ľudí. Obvinení muži majú od 23 do 46 rokov a hrozí im až trojročný pobyt za mrežami.

Na snímke bitka medzi fanúšikmi Slovana a Spartaka počas 11. kola futbalovej Fortuna ligy FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava v Trnave v nedeľu 17. októbra 2021. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

V súvislosti s výtržnosťami fanúšikov na futbalovom zápase medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava polícia obvinila 11 fanúšikov. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

Obvinení muži majú od 23 do 46 rokov. "V prípade dokázania viny im môže hroziť trest odňatia slobody až na tri roky. Polícia stíha osoby na slobode," uviedla Antalová. Ako doplnila, polícia nepoľavuje a na stotožnení ďalších výtržníkov, a to z oboch táborov, aj naďalej intenzívne pracuje.

Obvinení po derby Trnava - Slovan

Športová rivalita tradičných súperov sa v 161. derby zvrhla na potýčky medzi chuligánmi, ktorí po necelej štvrťhodine vybehli na trávnik trnavského Štadióna Antona Malatinského a bili sa medzi sebou. Zasiahnuť museli policajní kukláči, ktorí za použitia donucovacích prostriedkov vytlačili dav zo štadióna. Zápas 11. kola Fortuna ligy sa nedohral, hlavný rozhodca Filip Glova ho predčasne ukončil. Únia ligových klubov ho neskôr skontumovala výsledkom 3:0 v prospech Slovana.

"Zásahom kukláčov sa práca polície nekončila, na rad prišlo náročné a zdĺhavé vyhodnocovanie množstva kamerových záznamov," uviedla hovorkyňa. Policajti hneď po zápase zaistili potrebné kamerové záznamy a pomocou intenzívnej práce policajnej operatívy v teréne a na sociálnych sieťach sa podarilo stotožniť viacero osôb, ktoré narušovali verejný poriadok. "Osoby boli súčasťou bitky, ktorá sa na štadióne strhla, a vhadzovali pyrotechniku na hraciu plochu a tribúny," doplnila Antalová.

Pokutu dostala Trnava aj Slovan

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) vo štvrtok potrestala klub FC Spartak Trnava pokutou 35.000 eur, ŠK Slovan Bratislava zaplatí 20.000 eur. Ďalšie tresty sa týkajú zákazu vstupu divákov. Spartak odohrá tri najbližšie domáce zápasy bez nich, vstup bude umožnený iba deťom do 15 rokov. Fanúšikovia Slovana nemôžu vycestovať na štyri najbližšie stretnutia na ihriskách súperov. DK SFZ navyše udelil fanúšikom oboch klubov zákaz do konca súťažného ročníka vycestovať na vzájomné zápasy.

Udalosťami zo zápasu 11. kola Fortuna ligy sa zaoberal aj utorňajší (26. 10.) Výbor Národnej rady SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport s cieľom zvýšiť bezpečnosť na športových podujatiach.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo