ŠK Slovan Bratislava povedie proti FC DAC 1904 Dunajská Streda Ivan Kmotrík ml.

25. 10. 2020 |
 

ŠK Slovan Bratislava, Ivan Kmotrík ml., FC DAC 1904 Dunajská Streda, Fortuna liga, futbal. ŠK Slovan Bratislava nastúpi na dnešný duel proti FC DAC 1904 Dunajská Streda. Hoci Belasí žiadali o odklad z dôvodu šírenia koronavírusu v tíme, Únia ligových klubov (ÚLK) to neschválila a súboj sa odohrá v plánovanom čase. Na lavičke Bratislavčanov bude prezitent klubu Ivan Kmotrík ml.

Ivan Kmotrík ml. FOTO TASR.

ŠK Slovan Bratislava, Ivan Kmotrík ml., FC DAC 1904 Dunajská Streda, Fortuna liga, futbal. Vedenie futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava neuspelo so žiadosťou o odloženie nedeľňajšieho šlágra 11. kola Fortuna ligy proti FC DAC 1904 Dunajská Streda. Zápas s výkopom o 16.00 h sa tak v MOL Aréne odohrá, informoval oficiálny web Slovana.

"ŠK Slovan Bratislava na základe nepriaznivého vývoja zdravotnej situácie v A-mužstve, kde bolo diagnostikovaných 14 pozitívnych prípadov Covid-19, adresoval Únii ligových klubov (ÚLK) a FC DAC 1904 Dunajská Streda ako dotknutému klubu žiadosť o odloženie nedeľňajšieho zápasu. Keďže ÚLK sa ako riadiaci orgán súťaže musí riadiť schváleným manuálom, odloženie zápasu by pripadalo do úvahy len v prípade dohody klubov, resp. súhlasu nášho súpera.

K takejto dohode ani súhlasu však neprišlo. Využili sme všetky dostupné možnosti, aby sme zápas mohli odohrať v inom termíne v plnom zložení. Keďže to však nie je možné, musíme akceptovať nariadenia vyplývajúce z manuálu ÚLK," uviedol ŠK Slovan v komuniké na svojej internetovej stránke.

Lekársky tím úradujúceho majstra robí maximum, aby "belasí" mohli nastúpiť v čo najlepšej možnej zostave. Definitívna nomináciu na sstretnutie bude známa po ukončení antigénového testovania a zhodnotení aktuálneho zdravotného stavu kádra.

ŠK Slovan Bratislava povedie Ivan Kmotrík ml.

Vyhodnotenie by malo prebehnúť v popoludňajších hodinách. "Žiaľ, pre pozitívne testy či zdravotné problémy nám bude chýbať veľa hráčov. Určite nebudeme môcť nastúpiť v plnej sile," povedal pre skslovan.com generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Slovanistov povedie z dôvodu povinnej karantény Darka Milaniča a jeho tímu náhradný realizačný tím. "V tejto chvíli je dôležité zomknúť sa, prijať fakty a aj v ťažkej situácii urobiť maximum pre úspech.

Preto som sa rozhodol, že počas zápasu budem prítomný na lavičke, aby som osobne vyjadril podporu mužstvu a ukázal, že sme v tom všetci spolu ako jeden klub a ako jedna rodina. Svojou prítomnosťou chcem dať mužstvu najavo, že držíme spolu a nevzdávame sa," vyhlásil Kmotrík ml.

Popri ňom budú na lavičke aj športový riaditeľ klubu Richard Trutz, Stanislav Moravec (tréner juniorky), Szilárd Németh (asistent trénera v juniorke), Peter Boroš (tréner brankárov v Akadémii ŠK Slovan) a Matej Balun (kondičný tréner v Akadémii ŠK Slovan).

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo