Sereď Spartak Trnava ONLINE Fortuna liga 2020 dnes

5. 12. 2020 |

Sereď, Spartak Trnava, online prenos, Fortuna liga 2020, dnes, live, sobota. Sereď dnes bude čeliť futbalistom Spartak Trnava. Ako súboj dopadne môže sledovať ONLINE od 14:00 hod. live.

Na snímke radosť hráčov Trnavy po strelení gólu v zápase 1. kola Fortuna ligy  FC Spartak Trnava - ŠKF iClinic Sereď v Trnave 21. júla 2019. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Sereď, Spartak Trnava, online prenos, Fortuna liga 2020, dnes, live, sobota. Spartak Trnava prichádza do Serede po prehre s DAC Dunajská Streda, s ktorou prehral 0:2.

Pred začiatkom stretnutia zablahoželali domáci k životnému jubileu brankárovi Františkovi Kozinkovi a trénerovi Dušanovi Radolskému. Následne si minútou ticha uctili prítomní úmrtie trénera Jána Hucka.

Celý prvý polčas sa hral obojstranne útočný futbal. Ani jednému mužstvu nevychádzali zakončenia, i keď šancí na oboch stranách niekoľko bolo. Už v 6. minúte tečovala trnavská obrana na roh nebezpečnú strelu Kalmára.

O chvíľu strelu Divkoviča kryl Rusov a táto akcia sa vzápätí zopakovala. Domáci mali prvú príležitosť v 14. minúte, ale centrovanú loptu Vlaska zneškodnil brankár Jedlička.

V 21. minúte hlavičkoval nad bránku DAC Pačinda po centrovanej lopte sprava. V 31. minúte po faule na Pačindu nevyužili domáci ponúknutú šancu z priameho kopu. Domáci mali do polčasu ešte dva rýchle kontraútoky, oba však so zbabranou koncovkou.

V druhom polčase boli hostia futbalovejší a odhalili viacero slabín domácich. V 49. minúte kryl Rusov priamy kop Kalmára. V 56. minúte vnikol do otvorenej trnavskej obrany Ramírez, strelou po zemi prekonal Rusova a Dunajská Streda sa dostala do vedenia.

O štyri minúty po centri z pravej strany a zaváhaní brankára Rusova upravil Nicolaescu hlavou na 0:2. Na druhej strane zneškodnil dve hlavičky domácich brankár Jedlička a v 78. minúte autor druhého gólu DAC najskôr prestrelil bránu a o dve minúty ju prehlavičkoval. Dunajská Strada tak v Trnave vyhrala tretíkrát za sebou.

ŠKF Sereď
2 : 6
(0:4)
FC Spartak Trnava

Góly: 75. Pankarićan, 88. Pankarićan – 5. Saymon (Bamidele Isa), 10. Adekuoroye (vla.), 43. Michalík (vla.), 45+3. Saymon, 68. Bamidele Isa, 87. Pačinda. ŽK: 7. Adekuoroye (SER), 39. Michalík (SER) – 45. Tumma (TRN). 2.ŽK=ČK: 45+1. Adekuoroye (SER) – 74. Tumma (TRN). Rozhodca: Prešinský – Somoláni, Borsányi.
ŠKF Sereď: Yakubu – Mečiar (30. Slaninka), Ba, Michalík (77. Jarovič), Morong – Adekuoroye, Tatranský (30. Potoma) – Iván, Šumský (46. Pankarićan), Bušnja – Jureškin (46. Duranski).
FC Spartak Trnava: Rusov – Miković (60. Tsaousis), Tumma, Grič (79. Mihal), Turňa – Yao (76. Pačinda), Bukata, Savvidis (60. Kóša), Kolesár, Saymon (76. Jónsson) – Bamidele Isa.
90+2 časová značka Koniec zápasu.
90+2 Iván centroval rohový kop od rohovej zástavky smerom na Djiby Baa, ktorý to zakončoval hlavičkou poand bránu.
90+1 Trnavčania si v trojici prihrávali na útočnej polovici, po chvíli však o loptu prišli a snažia sa ísť dopredu domáci.
90 Rozhodcovia k druhému polčasu pridávajú dve minúty.
88 gól Sereď dala gól!
Tak s gólmi v tomto zápase ešte nekončíme. FILIP PANKARIČAN sa elegantne preštrikoval pomedzi dvojicu trnavských hráčov a ľavačkou k žrdi zakončil svoju individuálnu akciu.
87 gól Trnava dala gól!
Trnava nastrieľala Seredi už poltucet gólov. ERIK PAČINDA si spracoval prihrávku za pokutovým územím. Najprv naznačil prihrávku, potom však ľavačkou prudko vystrelil k žrdi a prekonal Yakubuho.
86 dôležité Bamidele Isa mohol pridať svoj druhý gól v zápase po prihrávke od Mihála. Strieľal prízemne z vnútra šestnástky, mieril však iba do bližšej žrde.
85 V strede poľa bol faulovaný Kolesár, Trnava poľahky získava loptu.
83 Jónsson šikovne prenikal po ľavej strane, prihrávkou na hranicu šestnástky našiel Bamideleho, ktorý sa dostal k strele, no bola málo razantná a iba trochu ohrozila brankára Yakubuho.
82 Jarovič napádal na útočnej polovici Bamideleho Isu, loptu nezískal, navyše sa previnil nedovoleným zákrokom.
80 dôležité Senad Jarovič ostal chvíľu nepovšimnutý a ihneď to využil. Dostal sa k strele z hranice šestnástky a nastrelil protiľahlú ľavú žrď.
79 striedanie Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Jakub Grič, prichádza Mario Mihal.
79 Iván sa sebavedomo pretláčal po pravej strane, ďaleko však proti dvojici trnavských futbalistov nezašiel.
78 Lopta sa dostala k brankárovi Yakubuovi, ktorý bezpečne rozohráva od vlastnej bránky.
77 striedanie Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Ľubomír Michalík, prichádza Senad Jarovič.
76 striedanie Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Yann Yao, prichádza Erik Pačinda.
Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza De Barros Cabral Saymon, prichádza Birkir Valur Jónsson.
75 gól Sereď dala gól!
Sereď koriguje vedenie Trnavy. Po Ivánovej štandardke, ktorá letela na brvno ostala lopta ešte v hre, v päťke sa dobre zorientoval FILIP PANKARIČAN a znížil na 1:5.
74 Tak napokon ešte dodatkovo dostáva žltú kartu Gergely Tumma kvôli tej predchádzajúcej ruke. No a keďže je to Tummova druhá žltá karta, hráč Spartaka je vylúčený.
73 Sereď teraz skúšala zaútočiť, Potoma sa snažil zapojiť do hry po akcii Bušnju. Napokon sa pískala ruka a Sereď má štandardku.
70 Trnava má stretnutie plne pod vlastnou kontrolou. Sereď je s jedným vylúčeným hráčom v druhom polčase v útoku len minimálne nebezpečná, boli tam iba nejaké náznaky útoku.
68 gól Trnava dala gól!
Trnavský gólostroj pokračuje aj v druhom polčase. YUSUF BAMIDELE ISA vyrazil dopredu po ľavej strane, Slaninka jeho zneškodnenie podcenil, nechal ho prejsť k päťke a odtiaľ tvrdou strelou Bamidele prekonal Yakubuho.
67 Priamy kop napokon zahrával Filip Pankaričan, napálil to však iba priamo do múru. Ešte chvíľu sa snažila Sereď niečo vyťažiť zo situácie, nič nebezpečné však z toho nebolo.
66 Adam Morong vyrazil sám dopredu, Yao ho vytlačil nedovoleným spôsobom a Sereď získava štandardku z dobrej pozície tesne spoza vápna.
65 Nakopnutú loptu brankár Yakubu poslal naspäť do hry. Potom lopta bola vo vzduchu, sledovali sme viaceré hlavičkové súboje.
63 Rusovova rozohrávka zo šestnástky bola nepresná, mierila na hlavičku Moronga, od ktorého to však letelo za postrannú čiaru.
62 Trnavčania sa snažia o čo najdlhšie držanie lopty a snažia sa vyhýbať nepresným prihrávkam. Ich hra je pokojná, žiadne náznaky zbrklosti.
60 striedanie Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Martin Miković, prichádza Marios Tsaousis.
Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Kyriakos Savvidis, prichádza Sebastian Kóša.
58 Sereď po dlhšom čase zaútočila, presadiť sa chcel Denis Bušnja, ktorý to pálil tesne spoza šestnástky. Nastrelil však iba do protihráča.
57 Grič posúval odvážnejší center na pravú stranu, Spartak získal aut. Po ňom sa do šestnástky s loptou dostal Bukata, ktorý to vypálil, mieril však len priamo do Yakubuho.
55 Kolesár posúval od rohovej zástavky nízky rohový kop pred päťku, kde si našiel priestor Savvidis, ale prudkú loptu dokázal odpáliť iba ponad bránu.
54 Mikovič si zvládol spracovať ťažšiu prihrávku. Na pomoc mu prišiel Yao, domáci však odkopli za postrannú čiaru a je z toho aut pre Spartak.
53 Savvidis s Tummom sa nenáhlili, radšej to vrátili dozadu na stopérov a vyvarujú sa zbytočným chybám.
52 Iván v strede poľa fauloval Yaa, loptu získava Trnava, ktorá si to poľahky rozohrá na vlastnej polovici.
50 Kolesár sa snažil nájsť prihrávkou na krídlo Mikoviča, ktorého odtlačil a odstrčil k rohovej zástavke. Nedovolený zákrok sa nepískal.
49 Trnavčania to rozohrali signálom-prihrávkou na Mikoviča, ktorý vypálil z vnútra pokutového územia. Napálil to do protihráča, zaváňalo to rukou, ale nepískalo sa.
48 Yao chcel prenikať po ľavej strane ihriska, bol však faulovaný a hostia získavajú štandardku.
47 Keďže v závere prvého polčasu dostal Adekuoroye druhú žltú kartu a bol vylúčený zo zápasu, Sereď to bude mať v druhom polčase rozhodne ťažšie. Dá sa teoreticky konštatovať, že je azda nemožné, aby Sereď ešte vyrovnala zápas, ktorý má Trnava plne pod kontrolou.
46 striedanie Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Roko Jureškin, prichádza Filip Duranski.
Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Nicolas Šumský, prichádza Filip Pankarićan.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Tak toto by zrejme nikto nečakal. Trnava zmietla Sereď v prvom polčase štyrmi gólmi, z toho dva si Sereď strelila prostredníctvom svojich hráčov. Skóre otvoril v 5. minúte Cabral, následne sme videli dva vlastné zásahy od Adekuoroyeho a Michalíka, no a skóre prvého polčasu uzavrel v nadstavenom čase opäť Saymon Cabral. Trnava teda po 45 minútach vedie nad Sereďou 0:4.
45+3 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45+3 gól Trnava dala gól!
Vyzerá to tak, že Trnava už v priebehu prého polčasu zlikviduje Sereď. Bukata strieľal spoza šestnástky, Yakubu vyrážal len pred seba, tam sa zjavil SAYMON CABRAL a zblízka chladnokrvne dorazil.
45+1 Mimoriadne divoký prvý polčas ešte pokračuje, druhú žltú kartu dostáva Adekuoroye za nepríjemný faul na Savvidisa a je to jeho predčasný koniec v zápase.
45+1 Rozhodcovia nadstavili jednu minútu. Sereď zahrávala štandardku, Šumský posielal center na Djiby Bu, ktorý šiel ostro, no napokon loptu nezasiahol.
45 zlta karta Gergely Tumma je prvým kartovo potrestaným hráčom Trnavy v tomto zápase.
43 gól Trnava dala gól!
Spartak po rohovom kope strieľa tretí gól. Trnavčania mali rohový kop, zahrával ho Kolesár. Nešťastníkom v tejto situácii je Ľubomír Michalík, ktorý si center na bližšiu žrď hlavičkou zrazil do vlastnej brány.
42 Iván posielal veľmi vysokú loptu k vzdialenejšej žrdi, ktorú síce našiel Michalík, hlavičkoval však len do brankára Rusova a to bola pre neho už lahôdka.
41 Od postrannej čiary vyrážal dopredu Jureškin, ktorý sa snažil pretlačiť. Bol faulovaný a Sereď získava ďalšiu štandardku.
39 zlta karta Kapitán domáceho tímu Ľubomír Michalík je rozčúlený po zákroku na Kolesára. Bol to však jednoznačne nedovolený zákrok, ktorý bol aj poriadne nepríjemný, keďže sa prakticky Kolesárovi hodil pod nohy.
38 Alex Iván šprintoval za nakopnutou loptou. Grič mu ju však nedal zadarmo a hlavičkou predĺžil dozadu na brankára Rusova.
37 Bamidele Isa bol pri ďalšom incidente na trávniku, tento raz zrazil a odhodil od seba Tidianeho Baa. Obaja sú otrasení, rozhodca pre nich vyžiadal ošetrenie.
36 V strede poľa si Bukata nerozumel s Bamidelem a obaja sa nešťastne a nechtiac v stredovom kruhu zrazili. Do protiútoku vyrazil Morong po krídle, akciu však zabrzdil.
35 V strede poľa Peter Kolesár fauloval Adama Moronga, loptu získava Sereď, ktorá sa snaží rýchlo rozohrať a otočiť hru.
34 Center z rohovej zástavky tento raz letel na vzdialenejšiu žrď, kde však vo vzduchu rukami kraľoval brankár Rusov.
33 Šumský vyštartoval veľmi ostro do súboja s protihráčom. Odrazená lopta však letela za bránkovú čiaru a Sereď má rohový kop.
32 Slaninka vhadzoval aut smerom na Jureškina, ktorému sa však nepodarilo spracovať pomerne ľahkú loptu.
31 K pomerne zaujímavému kroku sa odhodlal domáci kouč, ktorý vymenil dvojicu svojich hráčov. Nechcel teda čakať ani na polčasovú prestávku.
30 striedanie Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Martin Mečiar, prichádza Martin Slaninka.
Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Filip Tatranský, prichádza Denis Potoma.
29 Morong sa pretláčal dopredu po pravej strane, bol tam však proti prevahe dvoch Trnvčanov. Získal aspoň autové vhadzovanie.
28 Za pokutovým územím sa ocitol s loptou na kopačke Alex Iván, napálil to však znovu iba do protihráča a Rusov zasahovať teda nemusel.
27 V stredovom kruhu sme videli nedovolený zákrok na Adekuoroyeho, domáci budú rozohrávať nakrátko.
26 Sereď sa snaží rozohrať, Ivánova lopta neprešla, skončila za postrannou čiarou, vhadzovať bude Mečiar.
25 Po ľavom krídle sa dopredu tlačil Yao, do zakončenia sa nedostal. O loptu prišiel a získal ju brankár Yakubu.
24 Sereď získala rohový kop. Zahrával ho Iván, skúšal to na bližšiu žrď, Trnavčania sa však bezpečne ubránili.
22 Sereď získala štandardku teraz z opačnej pravej strany. Centrovaná lopta z kopačky Ivána mierila na Mečiara, ktorý však neuspel vo vzdušnom súboji.
21 Mikovič chcel vysúvať po pravom krídle Kolesára. Akcia Spartaka vyzerala sľubne, no skončilo sa to nepresnou prihrávkou a stratenou loptou.
20 Sereď získala štandardku z dobrej pozície. Centroval faulovaný Iván, Trnavčania však bezpečne odvrátili smerovanú loptu.
18 Jureškin sa chcel uvoľňovať po prihrávke Tatranského, narazil však na odpor. Do šestnástky ho trnavskí futbalisti nepustili.
17 Jureškin bol na obrannej polovici atakovaný Kolesárom, loptu stihol presunúť na opačnú stranu ihriska, šla však iba do autu.
16 Kolesár sa snažil v individuálnom súboji prešprintovať Tatranského, čo sa mu veľmi nepodarilo.
15 Rozohrávka Turňu v tomto okamihu vôbec nebola presná, lopta letela za postrannú čiaru a aut získavajú hráči Serede.
14 Iván sa šikovne zbavil dvojice hráčov v strede poľa a presunul hru na Moronga, ktorý posielal z pravej strany center. Lopta nenašla nikoho, rozohrávať bude brankár Rusov.
13 Teraz si nerozumeli smerom dopredu hráči Trnavy. Kolesár nestihol dobehnúť prudkú loptu a tá unikla cez bránkovú čiaru.
12 Seredčania rozprúdili útočnú akciu, vo finálnej fáze to však nedomysleli a lopta unikla za bránkovú čiaru. Rozohrávať môže Rusov.
10 gól Trnava dala gól!
Spartak získava dvojgólové vedenie. Hostia mali k dispozícii rohový kop, ktorý kopal Kolesár. Pred šestnástkou vyskočil vo vzduchu Adekuoroye, hlavičkoval do vlastnej brány. Lopta mierila do žrde a následne do brankára Yakubuho. Vyzeralo to centimetrovo, rozhodcovia však gól uznali a Trnava vedie 0:2.
9 Adekuoroye dobrým presným centrom našiel Ivána, ktorý sa snažil prenikať po ľavej strane, napokon sa však cez pozorného Turňu nepretlačil.
7 zlta karta Po súboji Bukatu ešte Adekuoroye dohrával trnavského futbalistu a za dvoje počínanie si vyslúžil žltú kartu.
6 Autový vhod mali k dispozícii domáci. Michalík to však nezahral veľmi rozumne, loptu odkopával k brankárovi Rusovovi a sú pri nej opäť hostia.
5 gól Trnava dala gól!
Po ľavom krídle dopredu prenikol Yusuf Bamidele Isa, ktorý ponúkol presnú prihrávku pred bránku na kopačku SAYMONA CABRALA a ten z prvej zblízka už nemal problém zakončiť.
4 Tatranský sa pretláčal pomedzi dvojicu trnavských futbalistov, no nepodarilo sa mu ďaleko prenikúť.
3 Michalík bezpečne odzbrojil po krídle pohybujúceho sa Mikoviča a poslal loptu za postrannú čiaru. Je z toho aut pre Trnavu.
2 Sledovali sme viacero vzdušných súbojov o loptu, ktorá sa pohybovala medzi stredovou čiarou a šestnástkou Trnavy.
1 Úvodný výkop stretnutia mali k dispozícii futbalisti Spartaka, ktorí nakopli loptu hneď na útočnú polovicu. Unikla však za postrannú čiaru a získavajú ju domáci.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Na trávniku už máme oba celky. Seredčania odohrajú zápas v červených dresoch, Trnavčania v bielych.
Úvodné zostavy:

ŠKF Sereď: Yakubu – Mečiar, Ba, Michalík, Morong – Adekuoroye, Tatranský – Iván, Šumský, Bušnja – Jureškin.
Náhradníci: Ayotunde – Beom-geun, Duranski, Jarovič, Pankarićan, Potoma, Slaninka.

FC Spartak Trnava: Rusov – Miković, Tumma, Grič, Turňa – Yao, Bukata, Savvidis, Kolesár, Saymon – Bamidele Isa.
Náhradníci: Kamenár – Jónsson, Kóša, Mihal, Olejník, Pačinda, Tsaousis.

Rozhodca: Prešinský – Somoláni, Borsányi.
Prajem vám príjemné popoludnie a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo 16. kola Fortuna ligy, v ktorom uvidíme aj regionálne derby medzi ŠKF Sereď a FC Spartak Trnava. Stretnutie sa začína o 14:00.

Pôjde o súboj tabuľkových susedov. Domácim Seredčanom patrí v tabuľke 7. pozícia so ziskom 18 bodov a skóre 17:23. Trnava je v tabuľke o jedno miesto vpred, teda na 6. priečke so ziskom 20 bodov a skóre 18:19. Sereď v poslednom kole porazila silnú Dunajskú Stredu tesne 1:0, Trnavčania taktiež hrali naposledy proti Dunajskej Strede, ale úspešní po 90 minútach neboli. Dunajskostredčanom podľahli 0:2. Posledný vzájomný zápas medzi Sereďou a Trnavou sa hral 29. augusta v rámci 5. kola. Sereď vtedy bola úspešná a v Trnave triumfovala 0:2.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.