MS v hokeji 2022 zápasy Slovenska online a live

13. 5. 2022 |
 

Zápasy MS v hokeji 2022 dnes začínajú. Program štartuje zápasom Slovenska a Francúzska, potom našich čakajú ďalšie zápasy. Online prenos  z každého z nich vždy nájdete na tejto stránke.

Brankár Matej Tomek (Slovensko) počas prípravného zápasu Nemecko - Slovensko v Drážďanoch v piatok 29. apríla 2022. Slovenskí hokejisti počas duelu s Nemeckom v rámci prípravy pred MS v hokeji 2022 vo Fínsku. FOTO TASR - Martin Baumann

MS v hokeji 2022 a všetky zápasy našich online. Naši začínajú prvým zápasom skupiny A. Slovensko v ňom nastúpi proti Francúzsku. Tu je kompletný program aj s linkom na online prenos 

Zápasy Slovenska na MS v hokeji 2022 online a live

Program MS v hokeji 2022 začína súbojom Slovensko - Francúzsko. Na našich hokejistov potom čakajú Nemecko, Kanada a ďalší súperi v skupine A.

Obranca Adam Jánošík sa na poslednú chvíľu dostal do záverečnej nominácie slovenskej hokejovej reprezentácie na majstrovstvá sveta. Z kádra najprv vypadol pre pozitívny test na koronavírus, no po konci Martina Gernáta pre zranenie ho tréneri povolali späť a keďže už mal negatívne výsledky, v deň odchodu do Fínska sa pripojil k tímu.

"Už som sa aj rozlúčil s divákmi, že je koniec sezóny a deň na to som späť v reprezentácii a letím do Fínska," povedal krátko pred odletom. "Pán Haščák mi včera zavolal, či by som sa pripojil späť k tímu. Keď mi vyšiel negatívny výsledok, tak som samozrejme súhlasil a som rád, že som späť. Beriem to ako hokejový život," uviedol.

Dvadsaťdeväťročného zadáka BK Mladá Boleslav nezabrzdili od návratu ani žiadne dovolenkové plány: "Nemali sme nič naplánované, mladší synček má dva mesiace, takže bolo aj šťastie, že sme boli doma."

MS v hokeji 2022 zápasy Slovensko

Jánošík mal pozitívny test už minulý týždeň v utorok a tak sa nedostal do nominácie. "Aj keď tam boli nižšie hodnoty, bol som stále pozitívny a tak som celý týždeň preležal na hoteli. Tréneri asi nechceli ísť do rizika, tak som išiel domov a vidíte, teraz letím do Fínska," uviedol.

Skúsený bek verí, že slovenskému tímu sa podarí urobiť dobrý výsledok. "Sú to MS, každý sa teší. Súperi majú kvalitné mužstvá, na olympiáde neboli hráči z NHL, no teraz tam všetci idú, takže si myslím, že to bude ešte ťažšie. Úspech bol krásny, myslím, že si ho chlapci aj dostatočne užili. Ale teraz sú MS. Treba tam ísť s pokorou, ale ja verím, že aj s ňou sa dostaví nejaký dobrý výsledok," dodal.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo